Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitis ja ettevõtte asutamine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Vanemahüvitis ja ettevõtte asutamine

Postitas:

Tere!

Faktid järgmised:

Olen lapsega praegu lapsehoolduspuhkusel.

Vanemahüvitise viimase kuumakse sain juba kätte, aga tööle ei lähe, kuna aprillis sünnib teine laps.

Sooviks hakata saama samas suuruses vanemahüvitist nagu esimese lapsega sain.

Soovin registreerida praegu ettevõtte, kus mina jääksin omanikuks. Töölt lahkuda ei plaani, st olen ikka nende hingekirjas kui lapsehoolduspuhkusel olev töötaja.

 

Küsimus: Kas ettevõtte omanikuks olemine võiks mu järgmist vanemahüvitise suurust vms mõjutada?

Terve mõistus ütleb, et ei mõjuta, aga parem ikka järgi küsida. Vahest on nn peenes kirjas ikka midagi piiravat inimeste jaoks välja mõeldud..

 

Tänan ette!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mõjuta, sest laste vanusevahe jääb alla 3 aasta. Saad sama vh-d edasi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Faktid järgmised:

Olen lapsega praegu lapsehoolduspuhkusel.

Vanemahüvitise viimase kuumakse sain juba kätte, aga tööle ei lähe, kuna aprillis sünnib teine laps.

Sooviks hakata saama samas suuruses vanemahüvitist nagu esimese lapsega sain.

Soovin registreerida praegu ettevõtte, kus mina jääksin omanikuks. Töölt lahkuda ei plaani, st olen ikka nende hingekirjas kui lapsehoolduspuhkusel olev töötaja.

Küsimus: Kas ettevõtte omanikuks olemine võiks mu järgmist vanemahüvitise suurust vms mõjutada?

Terve mõistus ütleb, et ei mõjuta, aga parem ikka järgi küsida. Vahest on nn peenes kirjas ikka midagi piiravat inimeste jaoks välja mõeldud..

Tänan ette!

Ei mõjuta ettevõtte omamine vanemahüvitist kuidagi. Lase aga käia.

Kui kavatsed vahepeal dekreeti minna, siis tuleb jälgida, et samal ajal endale palka ei maksaks. Omanik võid ikka olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mõjuta.

Dekreedi ajal lihtsalt ei tohi üldse palka maksta oma firmast, sest dekreet on sisuliselt haigusleht, mis kestab sul 4,5 kuud.

Uue vanemahüvitise ajal aga võid oma firmast palka maksta kuni 1774,04 EUR (bruto) , et su praegusest töökohast väljateenitud hüvitis ei väheneks.

Edu ettevõtluses!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitis ja ettevõtte asutamine