Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitis ja haigekassa

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Vanemahüvitis ja haigekassa

Postitas:

Hetkel olen mina vanemahüvitise saaja, aga oleks plaan, et alates maist jääb isa. Kuidas on haigekassaga, kas siis jääbki ainult tasuline või on veel võimalusi.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 15:08; 06.02 09:02; 06.02 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa edasi ei loe NB!
ei tööta (ja sul ei ole avatud ettevõtluskontot), aga sinu abikaasa töötab ning tema eest tasub sotsiaalmaksu tööandja, juhul kui teie peres kasvab vähemalt üks alla 8-aastane laps või vähemalt kolm alla 16-aastast last.
NB! Pane tähele, et kui töötav abikaasa saab samaaegselt ka vanemahüvitist, ei ole sul võimalik tema töötamise läbi ravikindlustust saada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa edasi ei loe NB!

ei tööta (ja sul ei ole avatud ettevõtluskontot), aga sinu abikaasa töötab ning tema eest tasub sotsiaalmaksu tööandja, juhul kui teie peres kasvab vähemalt üks alla 8-aastane laps või vähemalt kolm alla 16-aastast last.

NB! Pane tähele, et kui töötav abikaasa saab samaaegselt ka vanemahüvitist, ei ole sul võimalik tema töötamise läbi ravikindlustust saada.

Sest see käib töötava vanema kohta (meil plaan mõlemad kodus olla), esimese punkti kohta see ei käi, vaid see ainult teise kohta. Kui võtad seaduse ka lahti, siis seaduse juures on see ka ainult abielu kaudu ravikindlustuse juures.

Küsimus ongi, kas keegi nii saanud nagu mina küsisin?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 15:08; 06.02 09:02; 06.02 14:48;
To report this post you need to login first.

no sul ei ole ju siis töötavat abikaasat.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa. Ta ei ole töötav inimene, kui ta on lhp. Lhp ajaks ju peatatakse ajutiselt tööleping. Võiks oma lingi põhjalikukt läbi lugeda. Jutt käib tööl käivast abikaasast.
Millest sa aru ei saa?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isa saaks VH ja käiks tööl, saaksid sina ravikindlustuse kui ülalpeetav abikaasa.

Kui isa saab VH ja on lapsehoolduspuhkusel, siis sina ravikindlustust ei saa, sest sa pole sel hetkel ju töötava abikaasa ülalpeetav (abikaasa ei tööta vaid on lhp-l st tööleping peatatud).

Seega kui on rahaliselt ok mõlemal kodus olla siis võimalus sinul ravikindlustust saada on ise maksta (vabatahtlik kindlustus).
Või lähed tööle (kindlustus tööandja kaudu).
Asud õppima (samuti kindlustus).
Või võtad end töötuna arvele ja asud tööd otsima (saad Töötukassa kaudu kindlustuse).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isa saaks VH ja käiks tööl, saaksid sina ravikindlustuse kui ülalpeetav abikaasa.

Seaduses kirjas, et ükskõik,kas käib tööl ja saab vh või lhp ja vh isal – mõlemal juhul ei saa abielu kaudu ravikindlustust (mida ma ei üritagi saada), see ka selgelt kirjas NB! alla minu lingil tekstil. Seega valet infot ei maksa jagada.

Küsimus oli, kas keegi olnud isa vanemapuhkusel ja ema kolme lapsega n-ö kodune, aga sellele siit vastust ei saanud ja ootan, millal haigekassa ise vastab mu päringule, mille eile neile saatsin, lootsin lihtsalt siit kiiremini saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 15:08; 06.02 09:02; 06.02 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isa saaks VH ja käiks tööl, saaksid sina ravikindlustuse kui ülalpeetav abikaasa.

Seaduses kirjas, et ükskõik,kas käib tööl ja saab vh või lhp ja vh isal – mõlemal juhul ei saa abielu kaudu ravikindlustust (mida ma ei üritagi saada), see ka selgelt kirjas NB! alla minu lingil tekstil. Seega valet infot ei maksa jagada.

Küsimus oli, kas keegi olnud isa vanemapuhkusel ja ema kolme lapsega n-ö kodune, aga sellele siit vastust ei saanud ja ootan, millal haigekassa ise vastab mu päringule, mille eile neile saatsin, lootsin lihtsalt siit kiiremini saada.

Sina saad haigekassa, kui
1) lähed tööle
2) võtad töötuna arvele
3) maksad ise hk eest

Rohkem variante pole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 15:42; 06.02 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isa saaks VH ja käiks tööl, saaksid sina ravikindlustuse kui ülalpeetav abikaasa.

Seaduses kirjas, et ükskõik,kas käib tööl ja saab vh või lhp ja vh isal – mõlemal juhul ei saa abielu kaudu ravikindlustust (mida ma ei üritagi saada), see ka selgelt kirjas NB! alla minu lingil tekstil. Seega valet infot ei maksa jagada.

Küsimus oli, kas keegi olnud isa vanemapuhkusel ja ema kolme lapsega n-ö kodune, aga sellele siit vastust ei saanud ja ootan, millal haigekassa ise vastab mu päringule, mille eile neile saatsin, lootsin lihtsalt siit kiiremini saada.

Ja õppimine, enne unustasin lisada.

Ja vastuse said ju enne – nii ei saa, et mees on LHPl ja saad niisama kodusena hk endale.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 15:42; 06.02 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus on üsnagi rumal. Ei saa kahekesi kodus passides haigekassa kindlustust, kui just mingit muud kaudu ei saa (üliõpilane, töötuna arvel vms).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitis ja haigekassa