Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitis ja töölt lahkumine

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Vanemahüvitis ja töölt lahkumine

Postitas:
Kägu

Tere!

Loen siin seadusi, mis puudutavad vanemahüvitist ning raseduspuhkuse hüvitist. Saan aru, et mõlemad arvutatakse minevikus tasutud sotsiaalmaksu alusel. “Emapalga” suurus põhineb viimasel 12 kuul enne raseduse algust ning raseduspuhkus põhineb eelmisel kalendriaastal makstud palgal.

Mis mõju omavad muutused töös ja palgas vahetult enne raseduspuhkuse algust? Kui ma lahkun töölt paar kuud enne raseduspuhkusele minekut, kas see mõjutab kuidagi hüvitiste suurust? Sisuliselt olen kuu pärast töötu (ja palk langeb nulli) aga raseduspuhkusele saan minna alates sügisest.

Aitäh nõu eest!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks ta nii palju mõjutab, et kui sa ametlikult tööl pole, siis pole sul ka kuskilt raseduspuhkusele minna ega seega selle eest hüvitist saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

VH suurust ei mõjuta.

Küll aga mõjutab (lühendab) perioodi, mil saad riigilt raha.

Kui sul on töösuhe, saad minna rsp-le(dekreeti) 140 päevaks ja edasi saad 435p VH, kokku 575p e 19k raha.
Kui töösuhet pole, saad VH lapse sünnist tema 18k saamiseni.

Kuu aega vähem. Lisaks kaotad palga, mis muidu kuni rsp-ni saaksid, samuti ei kogune puhkust, mida muidu koguneks rsp lõpuni.

Ise lahkuda pole mõtet. Kui tööandjal pole tööd, peab ta sind koondama. Koondatuna saad Töötukassast töötuskindlustushüvitist (NB! kui ei võta seda kohe, sest sünnitus lähedal, siis võtad pärast VH lõppu…lihtsalt jälgid, et töösuhte lõpust on möödas alla 2a st viimase 36k jooksul enne tkh taotlemist oled vähemalt 12k töötanud)

Please wait...
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitis ja töölt lahkumine