Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitis ja töötasu samal ajal. Aidake!!

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Vanemahüvitis ja töötasu samal ajal. Aidake!!

Postitas:

Kui mul oli veebruaris brutopalk 290.- euri, siis kas see tähendab, et mu vanemahüvitist vähendatakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.04 17:48; 26.04 19:37; 26.04 20:03; 26.04 20:41; 26.04 21:27; 27.04 08:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, vähendatakse küll.
Vanemahüvitise perioodil võib lisaks teenida kuni 278,02 eur bruto ilma, et VH vähendataks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui teenisin 12.- euri rohkem ehk miinimumpalga, siis ongi normaalne, et riigile pean tagasi maksma 204.-?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.04 17:48; 26.04 19:37; 26.04 20:03; 26.04 20:41; 26.04 21:27; 27.04 08:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinu palk ei tohi ületada vanemahüvitist( mis arvutatakse eelmise aasta samal ajal teenitu tulu järgi) kui elmine aasta käisid tööl, pole miinimumpalgaga seost!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kallia1992 kirjutas:[/small]
[tsitaat]sinu palk ei tohi ületada vanemahüvitist( mis arvutatakse eelmise aasta samal ajal teenitu tulu järgi) kui elmine aasta käisid tööl, pole miinimumpalgaga seost![/tsitaat]

No nii see kindlasti ei ole.

ensib.ee lehelt:
– hüvitist makstakse täiel määral, kui hüvitise saaja sotsiaalmaksuga maksustatav tulu hüvitise maksmise kalendrikuul on kuni kehtiva hüvitise määra suurune summa, see on 2012.aastal 278,02 eurot kuus;

– kui hüvitise saaja sotsiaalmaksuga maksustatav tulu hüvitise maksmise kalendrikuul on suurem kui hüvitise määr, vähendatakse hüvitist sõltuvalt sellest, kui suur on juurde teenitud tulu.

Hüvitise uue suuruse leidmiseks kasutatakse valemit: (hüvitis +tulu – hüvitise määr)/1,2 – (tulu-hüvitise määr)

Et siis selle valemi järgi saad arvutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 19:56; 26.04 20:06; 26.04 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ebaõiglane ju kui mu kuu teenistuseks jääb 13.- euri 🙁 Ma olen kohe nii kurb. Kas enam see ka ei aita kui maksan tööandjale raha tagasi ja ta teeb maksuameti kodulehel vastava muudatuse veebruari osas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.04 17:48; 26.04 19:37; 26.04 20:03; 26.04 20:41; 26.04 21:27; 27.04 08:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kindel, aga natuke vast oleneb sellest, kui kaua sa vanemahüvitist saanud oled – ehk õnnestuks seda näidata kui mingi muu (varasema) perioodi tuluna või siis pikema perioodi eest vms. Ma arvan, et siin minu teadmised jäävad vajaka. Ehk keegi teine oskab lähemalt vastata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 19:56; 26.04 20:06; 26.04 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See on ebaõiglane ju kui mu kuu teenistuseks jääb 13.- euri 🙁 Ma olen kohe nii kurb. Kas enam see ka ei aita kui maksan tööandjale raha tagasi ja ta teeb maksuameti kodulehel vastava muudatuse veebruari osas?[/tsitaat]
ei jää ju 13, rohkem saad kasuta seda eelpool soovitatud valemit ja arvuta uuesti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kägu 19:56 on asjast valesti aru saanud. mul mees on praegu VH saaja pluss käib tööl. hüvitist saab eelmine aasta tulu järgi 1100.- pluss 600.- palk

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma olen nüüd aprillis käinud täiskohaga tööl ja esimese palga saan siis mais.Mais peaks ka viimase emapalga saama apriili 19 päeva eest.Kas siis mul ka vähendatakse midagi.ma ise olen aru saanu, et mitte,sest vanemahüvitist ei saa ju terve kuu eest. Kas mul on õigus?Ja teine küsimus oleks,kas pean Pensioniametit teavitama ka,et nüüd tööl käin?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 20:34; 01.05 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma sain töötasu 218.- euri, tagasi maksan 204,60 euri. Jääb ju teenistuseks 13.- euri?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.04 17:48; 26.04 19:37; 26.04 20:03; 26.04 20:41; 26.04 21:27; 27.04 08:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No ma sain töötasu 218.- euri, tagasi maksan 204,60 euri. Jääb ju teenistuseks 13.- euri?[/tsitaat]

Pakun välja, et said äkki 204,60 antud valemiga arvutades tulemuseks?
See on VÄHENDATUD VH SUURUS, mitte tagasimakstav summa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain kirja täna sotsametist kus nad nõuavad 204.- euri tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.04 17:48; 26.04 19:37; 26.04 20:03; 26.04 20:41; 26.04 21:27; 27.04 08:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvutust saab kontrollida, kui kirjutad ka oma VH suuruse.

Kas tagasimakse nõue oli ainult ühe kuu eest?
Sel juhul peaks VH suurus olema ca 1200 eur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kallia1992 kirjutas:[/small]
[tsitaat]kägu 19:56 on asjast valesti aru saanud. mul mees on praegu VH saaja pluss käib tööl. hüvitist saab eelmine aasta tulu järgi 1100.- pluss 600.- palk[/tsitaat]

Kahjuks pole valesti aru saanud. Panin enne informatsiooni otse Sotsiaalkindlustusameti lehelt. Võid ka soovi korral Vanemahüvitise seadust lugeda. Töötan isegi hetkel vanemahüvitise kõrvalt ning suhtlesin sotsiaalametiga sellel teemal enne tööle asumist. Minu palk on hetkel samamoodi pandud 278 EUR kuus.
Muidugi on võimalik teha erinevaid skeeme selleks, et sinu mainitud kombinatsioon oleks võimalik, kuid siiski mitte sellisena nagu sina seda kirjeldad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 19:56; 26.04 20:06; 26.04 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks, jah, ongi nii, et tuleb suur summa tagasi maksta 🙁 Minul oli sama asi ja käisin pensioniametis õiendamas ja selgitusi nõudmas. Nemad aga raiusid seda valemit ja arvutasid minu nähes seda mitu korda. Kui ma küsisin, et miks selline valem, siis vastuseks oli, et seaduseandjad on selle välja töötanud ja nemad peavad kasutama. Muud midagi. Ja maksin – seadus ju nõuab. 🙁 Vanemahüvitisega pidigi olema nii, et mida vähem seda lubatud summat ületatakse, seda rohkem tuleb tagasi maksta. Mulle öeldi veel, et sellepärast nad mulle ju vanemahüvitist maksavadki, et ma tööl ei käiks, vaid kasvataks kodus last. Vot sellised lood.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sa siis endale seda varem selgeks ei teinud, enne tööle minekut?
Vanemahüvitise suuruse järgi 1100 eurot, võiks ju eeldada et oled keskmisest taibukam?

Või on see sul skeemitades kõrgeks aetud hüvitis ja kellegi teise korraldatud? Skeemianud siis edasi, vormistanud keegi teine tööle, näiteks ise käid küll tööl aga palgasaaja mees, õde, ema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüvitise suurus jah ca 1200.- euri mul. Eksisin sellega kui arvasin, et minimaalse palga tõus tähendas seda, et selle summa võib ka teenida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.04 17:48; 26.04 19:37; 26.04 20:03; 26.04 20:41; 26.04 21:27; 27.04 08:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli analoogne juhtum. VH jookseb ja teenin ka alla miinimumi lisa.
Kõik klappis, kuni ühel hetkel teine tööandja tegi väikse vea ja kandis mingi 15 eurot arvele. Avastasin ka ise selle summa ja uurisin, selgus, et oli mind kellegiga segamini ajanud kahjuks.
Siis tuli aga kohe ka teade, et pean maksma kusagil üle 200 euro riigile tagasi, kuna 5 eurot oli üle lubatud piiri läinud.
Õnneks tegutses teine tööandja kiiresti ja ajas asja korda. Võttis andmed maksuametist maha, mina kandsin selle eksisumma 15 eurot tagasi ja suhtlesime ka pensioniametiga, ning kõik sai korda. Tagasi ei pidanud VH üle 200 euro maksma.

Alati tasuks seadused üle lugeda ja ka vajadusel helistada nende infoliinile. Seal väga abivalmid teenindajad. Vähemalt minul on seni olnud. Seletavad kõik vajaliku ilusti lahti.
Ja alles siis, kui asjad selged, minna lisa teenima.
Variant on muidugi tõestada, et see ei olnud töötasu. Samas, kuna Pensioniamet jälgib maksuametit, siis on see juba ka seal töötasuna.
Siis enam muuta ei saa.
Teine variant – tõestada, et said enne VH algust tehtud töötasu. Kui sina ja tööandja suudate tõestada, et tegemist oli enne VH algust tehtud tööga, siis lased tõendi kirjutada ja lähed viid pensioniametisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]metshaldjas23 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kahjuks, jah, ongi nii, et tuleb suur summa tagasi maksta 🙁 Minul oli sama asi ja käisin pensioniametis õiendamas ja selgitusi nõudmas. Nemad aga raiusid seda valemit ja arvutasid minu nähes seda mitu korda. Kui ma küsisin, et miks selline valem, siis vastuseks oli, et seaduseandjad on selle välja töötanud ja nemad peavad kasutama. Muud midagi. Ja maksin – seadus ju nõuab. 🙁 Vanemahüvitisega pidigi olema nii, et mida vähem seda lubatud summat ületatakse, seda rohkem tuleb tagasi maksta. Mulle öeldi veel, et sellepärast nad mulle ju vanemahüvitist maksavadki, et ma tööl ei käiks, vaid kasvataks kodus last. Vot sellised lood.[/tsitaat]
Käisid õiendamas ja vaidlemas? deem, mul pensioniameti naistets kahju, et selliste dibladega kaklema peavad. see, et sina lollakas oled, on ikka sinu mure ju? Teiseks seda teavad ju kõik, mis palk peab olema, et vanemahüvitis säiliks. üleüldse miks peaks ema kel väike laps juab töötama, äkki tegeleks lapse kasvatamisega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]metshaldjas23 kirjutas:[/small]

… dibladega …[/tsitaat]
bagana dolvan güll

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No ma olen nüüd aprillis käinud täiskohaga tööl ja esimese palga saan siis mais.Mais peaks ka viimase emapalga saama apriili 19 päeva eest.Kas siis mul ka vähendatakse midagi.ma ise olen aru saanu, et mitte,sest vanemahüvitist ei saa ju terve kuu eest. Kas mul on õigus?Ja teine küsimus oleks,kas pean Pensioniametit teavitama ka,et nüüd tööl käin?[/tsitaat]Kallis inimene, kui tegid vanemahüvitise taotluse, kas lugesid ka üldse millele alla kirjutasid? Kas seal mitte ei ole kirjas, et kui asud tööle teavitad Pensioniametit sellest. Kui asusid tööle peale 19 aprilli, siis sinu vanemahüvitist ei vähendata, kui aprillikuu töötasu 20-30 aprillikuu eest makstakse maikuus, aga nagu ma aru saan oled alates esimesest aprillist juba tööl? Kui nii, siis ju oleneb palju aprillis tulu teenisid,kui üle selle mis ette nähtud siis maksadki nagu miki tagasi. Muide pensioniamtil on ka oma infotelefon ka kuhu saad oma küsimusi esitada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma asusin tööle juba jaanuaris ja siis poole kohaga. Tean, et ei pea teatama,kui teenin kuni miinimum.Nüüd aprillis oleksin jah pidanud teatama, eks homme uurin Pensioniametist edasi, mis minust saab…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 20:34; 01.05 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teavitama ei pea ja VH ei vähendata, kui teenid juurde kuni VH miinimumMÄÄR bruto, miinimummäär on 278,02 eurot, mitte 290.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitis ja töötasu samal ajal. Aidake!!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.