Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitis ja töötukassa

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Vanemahüvitis ja töötukassa

Postitas:

Kuidas hakkan vanemahüvitist saama teise lapsega?

Pärast seda kui esimene laps oli sündinud, lõpetas tööandja mu töölepingu. Leping lõpetati, kuna olin tööle võetud vaid asendajana. Hetkel on plaanis teine laps, kuidas nüüd arvutatakse mu vanemahüvitist? Kui mul vanemahüvitis läbi saab ja ma kohe tööle ei saa, kas saan siis mingit abi Töötukassast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 16:36; 08.02 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötukassast on tähtajalise töölepingu lõppemise järel õigus saada töötuskindlustushüvitist
aga
vaid juhul, kui viimase 36k jooksul on vähemalt 12k töötatud
st
sa pead end arvele võtma enne, kui töölepingu lõpetamisest möödub 2a
st
ei saa oodata II lapse sünnini või VH lõpuni vms.
Kui I lapse VH on läbi, võta palun end töötuna kohe arvele, kui oled huvitatud töötuskindlustushüvitisest.

Muide, VH ja töötuskindlustushüvitist makstakse ka samaaegselt. Lihtsalt hüvitis üle 278,02 bruto vähendab VH, alla selle mitte.

Mis puutub VH-sse, siis kui laste vanusevahe jääb alla 2a6k, saad eelmisega sama VH.

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

II lapsega saad I sama VH kui vanusevahe alla 2a6k.
Kui üle, saad miinimummäära.

Kui praegu end Töötukassas arvele võtad, saad töötuskindlustushüvitist.
Kui ootad veel II lapse sündi või VH lõpp vms siis enam ei saa, kuna möödas on töölepingu lõpust üle 2a.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 16:51; 07.02 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Muide, VH ja töötuskindlustushüvitist makstakse ka samaaegselt. Lihtsalt hüvitis üle 278,02 bruto vähendab VH, alla selle mitte.

küsi[/tsitaat]

muideks mul ei vähendatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 17:03; 07.02 18:59; 08.02 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore.
Oli üle 278,02 bruto töötuskindlusdtushüvitis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 16:51; 07.02 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tore.
Oli üle 278,02 bruto töötuskindlusdtushüvitis?[/tsitaat]

Oli suurem, netos üle 300. Minu tkh lõpp ning vh algus kattusid paar kuud. Seda, et saan ka vh, ütlesin ka vh avaldust täites ning märkisin märkusena ka avaldusele kuna selle tõttu pidin tulimaksuvaba miinimumi arvestuse alguskuud edasi lükkama. Mingit teadet, et pean osa summat nüüd tagasi maksma, pole pea aasta aega tulnud. Kui sain koondamishüvitise esimese vh ajal, siis tuli vastavalisuline teade vist kolme kuu pärast. Tegelikult ma olin arvestanud juba, et pean tagasi maksma midagi, aga ju siis ei pea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 17:03; 07.02 18:59; 08.02 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas nad seal Töötukassas vaatavad, kui ma lähen end arvele võtma, kuigi ise saan veel vanemahüvitist ja tööle ei plaai minna. Kas nad saavad nõuda, et peaksin lapse kõrvalt tööl käima või mismoodi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 16:36; 08.02 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kuidas nad seal Töötukassas vaatavad, kui ma lähen end arvele võtma, kuigi ise saan veel vanemahüvitist ja tööle ei plaai minna. Kas nad saavad nõuda, et peaksin lapse kõrvalt tööl käima või mismoodi?[/tsitaat]

Sa oled kohustatud tööd otsima, aga keegi seda tegelikult kontrollida ei saa. Sobiva töö oled kohustatud vastu võtma (kui mingi ime läbi seda pakutakse), aga vaata seadusest järgi, mis on sobiv töö. Lisaks pole keelatud enne töölepingu allkirjastamist tööandjale vihjata, et plaanid kohe lapsehoolduspuhkusele minna, arva siis ise, kas sind võetakse tööle. Seega kõik on nö jokk. Aga töötukassa silmis pead tööd otsima, seda nad saavad ja peavadki nõudma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 17:03; 07.02 18:59; 08.02 13:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitis ja töötukassa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.