Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitis teise lapsega

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Vanemahüvitis teise lapsega

Postitas:

Tere

Istun hetkel ühe lapsega kodus ja saan vanemahüvitist kuni 2019.a aprilli lõpuni e mai kuus saan viimase VH. Samas olen hetkel rase ja tähtaeg on juuli algus. Olen viimased 4 kuud käinud täiskohaga tööl ja tänaseks on tööleping lõpetatud ning sellest kuust olen jälle töötu.
Mis oleks rahaliselt mõtekam, kas minna dekreeti või saada VH kohe lapse sünnist (praegune VH on üle Eesti keskmise palga). Hetkel saan ma aru, et kui mul eelmine (st see aasta) tulu ei ole, siis arvestatakse dekreet miinimum palga järgi,aga kuna mina olen 4 kuud tööl käinud, siis 4 kuu keskmine palk? Kuskilt sai välja loetud, et kui minna dekreeti, siis esimese VH-ga kompenseeritakse see vahe, mis mul dekreediga saamata jäi (VH * 4,5 kuud – dekreedi summa). Ja kui minna dekreeti, siis kas 30 päeva või 70 päeva enne? Palun seletage lollile lahti, kuidas peaks käituma antud olukorras.

Ette tänades

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen viimased 4 kuud käinud täiskohaga tööl ja tänaseks on tööleping lõpetatud ning sellest kuust olen jälle töötu.

Dekreeti (rasedus- ja sünnituspuhkusele) minekuks peab sul olema töökoht, kust seda puhkust saada. Kui töökohta pole, pole ka RSP-d võimalik kuskilt võtta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kokkuvõttes rahaliselt kasulikuum on minna rsp-le(dekreeti) 30p enne tähtaega ning siis edasi saada VH.

Rsp 140p + VH 435p=575p(19k) raha, VH sünnist on 18k.

Kui saad töökoha kust rsp-le minna ja põhipalga nr töölepingus pole alla miinimumpalga, saad
*esialgu sünnitushüvitise(dekreediraha) miinimumpalga alusel kui sinu eelmise aasta keskmine puudub või on väike st alla miinimumpalga (4k palk jagada 12k seda kardetavasti on)
aga
*koos I uue VH-ga kompenseeritakse sünnituse järgsed dekreedipäevad VH suuruseni (seega mõistlik minna viimasel võimalusel st 30p enne)

Nii kestab ka I lapse lht 38,35/kuus pikemalt st u 3,6 k veel pärast II sündi kuni uue VH alguseni

Nii teenid ka puhkust (4,6 k st 140p dekreedi eest) min 11puhkusepäeva

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitis teise lapsega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.