Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitis, tulumaksuvaba tulu avaldus

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Vanemahüvitis, tulumaksuvaba tulu avaldus

Postitas:

Kas sotsiaalkindlustusamet laseb mul esitada tulumaksuvaba tulu avaldust, kui mu sissetulek on üle 2100 kuus?
Osad tööandjad ei lase sel juhul avaldust teha, osad lasevad. Kas sotsiaalkindlustusamet laseb vanemahüvitise saajatel kui tulu on kõrge?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 19:11; 14.01 22:29; 14.01 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su VH on 2100+ € kuus, siis sa võid ju linnukese teha, et maksuvaba arvestataks, aga seadus seda arvestada ei luba ja nagunii maksad kogu summalt 20%.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 21:07; 15.01 02:06; 15.01 10:17; 16.01 02:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su vh hakkab olema üle 2100 siis mis avaldust sa veel teed, sellele summale ju pole ette nähtud maksuvabastust.

Kui sul on rohkem kui 1 laps siis jah deklarit esitades saad veidi maksuvabastust juurde äkki aga see selgubki puhtalt deklarit täites.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 22:13; 15.01 06:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab ka, mismoodi teemaalgataja seda avaldust ette kujutab või õigemini, mis soovi sa selle avaldusega esitada tahad?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan esitada avaldust et x-summa mu vanemahüvitisest oleks tulumaksuvaba. Nagu tööandjalegi esitatakse avaldus et mingilt osalt palgalt ei peeta tulumaksu kinni.
Lisaks lastele on ka teisi kohti, kust maksuvabastust koguneb, ja päris korralikult. Mulle isiklikult meeldib korra aastas natuke juurde maksta, kui kogemata valesti arvestasin maksuvaba summat, kui riigile intressivaba laenu anda aasta kaupa. Mul on ka juriidiline õigus kogu oma sissetulek aasta jooksul maksimumsummas maksuvabalt võtta ja siis see maks korraga maksta deklaratsiooni ajal. Tulumaks ei jää maksmata selle pärast.

Aga see ei ole küsimus, kuidas ma maksuvabastuse saavutan vaid see, et madalama sissetuleku korral on teada, et saan sots kindlustusametile avalduse teha et palun see summa maksuvabalt. Kas kõrge sissetuleku korral ka see avaldus läbi läheb?
Mul on olnud tööandjaid kes ei aktsepteeri seda avaldust, kui palk ületab 2100, ja on olnud tööandjaid kellel sellega probleemi pole. Kuidas sots kindlustusamet asjasse suhtub?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 19:11; 14.01 22:29; 14.01 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on “koomiline” kogemus Maksuameti infotelefoni vestlusest, kui küsisin midagi ja mainisin, et ma 2 kohas teatan tööandjale, et arvestage maksimaalselt tulumaksuvaba miinimumi. Üks tööandja kindlasti teab, et mul on ka teine töökoht, aga kuna töötan osakoormusega, siis palk ei ületa 1200.

Maksuameti “vanem daam hääle järgi” vaid ütles, et nii ei saa. Ma ütlesin, et aga mul nii on mitu aastat arvestatud. Ta vaid kordas: nii ei saa.

Ma kordasin, et saab küll. Edasi ta minu küsimusele ei suvatsenud vastata, hakkas rääkima midagi kaastöötajale (mind taga), kuulsin ka naeru ja siis töötaja lihtsalt pani toru ära.

 

Aga teemasse –  ilmselt vaja lihtsalt tööandjaga suhelda ja kõik sõltub raamatupidajast vms, kes palku arvestab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 22:49; 16.01 01:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lähen lapsehoolduspuhkusele, mitte tööle 🙂
Küsin, sest kui tean ette et sots amet ei võimalda mul jooksvalt maksuvabastust saada, siis teen selle aasta algusest palgast maksimaalselt suure maksuvabastuse kuni veel tööl käin. Kui sots amet lubab vh saajal ka kõrge sissetuleku korral maksuvabastust kasutada, siis ei tee uut avaldust tööl praegu.

kui kellelgi isiklikku kogemust või kindlat teadmist pole, siis pole vaja siin spekuleerida.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 19:11; 14.01 22:29; 14.01 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sots amet lubab vh saajal ka kõrge sissetuleku korral maksuvabastust kasutada, siis ei tee uut avaldust tööl praegu. kui kellelgi isiklikku kogemust või kindlat teadmist pole, siis pole vaja siin spekuleerida.

Aga küsi siis ise sotsametist järele, kas nende süsteem on nii seadistatud, et  lubab seadust rikkuda või mitte. Seadus ütleb, et kui brutotasu kalendrikuus on 2100.-  või rohkem, siis TMvaba summat kasutada ei saa.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 21:07; 15.01 02:06; 15.01 10:17; 16.01 02:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loogiline, et mingit maksuvabastust sa ei saa ette ära teha summa pealt mis POLE maksuvaba.

Kui on asju mis annavad õiguse maksuvabale siis sellega tegeletakse järgmisel aastal (lasteaiamaksud jm koolistasud jne) kui need asjad on reaalselt aasta jooksul ka makstud.  Selle asja nimi on tuludeklaratsioon!

 

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 22:13; 15.01 06:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sissetulekuga üle 2100 kuus ei saa tulumaksuvaba avaldust esitada. Kui tööandja seda teeb, rikub seadust. Samuti rikutakse seadust (v a pensionäri puhul) kui tulumaksuvabastust kasutatakse rohkem kui 1 töökohas. Samuti ei riku SKA seadust st lähtub Tulumaksuseadusest.

Tulumaksuvaba tulu avaldus

Maksuvaba tulu saab rakendada inimese avalduse alusel ainult üks tööandja (tulumaksu kinnipidaja). Töötajal, kes töötab mitmes töökohas, tuleb kindlasti arvestada, et tal on õigus maksuvaba tulu rakendada ainult ühes töökohas.

Maksuvaba tulu on õigus rakendada ainult ühes töökohas! Kui teie brutotöötasu mitmelt tööandjalt kuus on kokku üle 2100 euro, siis teile aasta maksuvaba tulu ette nähtud ei ole. Paluge tööandjal, kes siiani teie maksuvaba tulu on arvestanud, maksuvaba tulu arvesse võtta 0 või tulevikus ärge üldse maksuvaba tulu avaldust esitage.

Kui olete lapsehoolduspuhkusel ja saate vanemahüvitist, siis on see teie maksustatav tulu. Kui teie vanemahüvitis on kuni 1200 eurot kuus, siis on teil õigus maksuvabale tulule 500 eurot kuus. Kui teie vanemahüvitis on üle 1200 euro, siis kohaldub maksuvaba tulu vastavalt tulumaksuseadusele.

Kui olete maksuvaba tulu avalduse Sotsiaalkindlustusametile esitanud ja teil muid sissetulekuid ei ole, siis Sotsiaalkindlustusamet võtab õige maksuvaba tulu arvesse ja teil ei ole täiendavaid kohustusi.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

igasuguseid avaldusi võib esitada ja vastu võtta. väljamakse tegija lihtsalt ei saa maksuvaba tulu arvestada, kui tasu on üle 2100 euro. aga näiteks vanemahüvitise esimesel või viimasel kuul võib väljamakse olla palju väiksem ja saab arvestada ka maksuvaba tulu, kui avaldus on olemas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei näe seaduserikkumist, miks ei võiks seda avaldust esitada ja aktsepteerida.

Tulumaksuva summat arvestatakse aasta ulatuses. Kui aasta jooksul muutub väljamakse tegija, siis ta ei tea, mis summas enne teda või peale teda inimene tulu on saanud, ega millal inimene kavatseb töölt lahkuda. Ja tal pole ka õigust inimeselt ära võtta tulumaksuvabastust, kui inimene leiab, et tal on selleks õigus.

Kui näiteks pool aastat olla kodus, ja poole aasta pealt minna tööle 2100 bruto peale, siis inimesel on õigus maksimaalsele maksuvabastusele, mis sest et tööl käidud kuude ajal teenib ta hästi.

Kui tehakse valearvestus, siis on selleks olemas tuludeklaratsioon kord aastas, kus valearvestused korrigeeritakse.

 

Mina töötan pangas ja pank, finantsasutus, lubab mul kasutada maksuvaba tulu, kuigi teenin samuti üle 2100. See on minu isiklik probleem mitte tööandja oma, kui teen kusagil valearvestuse ja pärast tagasi pean maksma. Seaduses on ette nähtud tingimused, mille korral on iga sissetulekuga füüsilisel isikul õigus kuni 6000 eurot aastas saada maksuvabalt.

 

Küsi Sotsiaalkindlustusametist järele, see on huvitav küsimus.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:08; 15.01 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid avalduse teha, aga tm peetakse ikka kinni täies ulatuses. Sisuliselt see avaldus kehtiks siis juhul, kui sa saad nt alguses ja lõpus poole kuu eest hüvitist. Tööandja on kohustatud tulumaksu kinni pidama vastavalt seadusele, mitte vastavalt sinu soovile. Seaduse kohaselt peetakse tulumaks kinni igakuiselt, mitte kord aastas, seetõttu ei saa sa ise ka valida ja tööandjale või SKAle dikteerida. Nii nätieks ei saa töötaja ja tööandja kokku leppida, et tööandja üldse ei pea tulumaksu kinni ja töötaja tegeleb sellega ise kord aastas – sest seadus ei luba

ma selgitan ka juurde, miks seda ei jäeta nö täielikult isiku otsustada. Sina jah suudad arvestada, et sellisel juhul järgmisel aastal pead tulumaksu riigile rohkem juure maksma (tegelikult sa ei anna ju mingit laenu riigile vaid võtad ise riigilt laenu, kui sul aasta jooksul puudub õigus maksuvabastusele!).

Aga keskmine inimene on täiesti šokis, kui peab juurde maksma midagi ja on nördinud, et miks tööandja ei teavitanud, riik on nõme jne ja kust ta nüüd selle raha võtab. Oli ju häda nende RSP rahadega alles 2 aastat tagasi, et inimesed tegelikult ei saanud midagi aru ja siis olidki kõik šokis, et mismõttes …

Praegune TM arvestus on keskmisele inimesele niigi keeruline, et peab koguaeg arvestama võimaliku palgatõusuga nt töökohta vahetades, preemiatega vmt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:44; 15.01 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulumaksuva summat arvestatakse aasta ulatuses. Kui aasta jooksul muutub väljamakse tegija, siis ta ei tea, mis summas enne teda või peale teda inimene tulu on saanud, ega millal inimene kavatseb töölt lahkuda. Ja tal pole ka õigust inimeselt ära võtta tulumaksuvabastust, kui inimene leiab, et tal on selleks õigus.

Paljud inimesed arvavad nagu sinagi, et tulumaksuvaba summat arvestatakse ainult aasta ulatuses. Nii see ei ole. Arvestatakse ka igakuiselt. Kui kuutasu on üle 2100, siis on maksuvaba sel kuul null. Mingit muud moodi ei ole võimalik ka tööandjal (väljamakse tegijal) deklareerida. Maksuameti lehel ei saa deklarit kinnitadagi, kui maksuvaba tulu ei vasta seadusele.
Avalduse võib ikka esitada, sest tõesti võib mõnel kuul  summa jääda alla ülempiiri, siis saab ka maksuvaba arvestada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 21:07; 15.01 02:06; 15.01 10:17; 16.01 02:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

… Töötajal, kes töötab mitmes töökohas, tuleb kindlasti arvestada, et tal on õigus maksuvaba tulu rakendada ainult ühes töökohas.

Miks ei tohi ühe tööandja juures kasutada näiteks 100.-€ maksuvaba tulu ja teise juures 125.-€? Maksustatav aastatulu ei tule üle 15 000.-€.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

KUI Maksuamet, valitsus, kes iganes oleks tahtnud lihtsat ja lollikindlat süsteemi teha, oleks neil see võimalus olnud.  Rahva nägu kipakas süsteem, tundub et nende samade keskmiste inimeste tehtud, kes šokis on, kui peavad makse maksma.

Mul on hoopis küsimus,e t mis selle tuludeklaratsiooni mõte on, kui mitte korrigeerida saadud tulude ja makstud maksude erinevusi, kui kõik jooksvalt kohe peab parlanksis olema, ja et kuidas ma siis ometi iga kuu maksuvaba tulu kasutan, kui see võimalik ei ole.

Ja kuidas on nii, et kui ma arvutusvea tõttu aasta jooksul riigile pean näiteks 300 eurot tagasi maksma, siis riik annb mulle laenu nii lahkesti. Aga kui riik hoiab aasta aega 1200 eurot kinni, siis mina ei anna neile laenu.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:08; 15.01 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa ikka aru, miks teemaalgataja sellise lollusega tegeleda tahab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütleme siis nii – kui kogu asi jätta korra aastasse, siis tõenäosus, et riik saab füüsiliselt isikult oma tulumaksu muul moel kui kohtutäituriga kätte, on null: Sest kõik ju loodavad mingile imele. ja keegi ei kogu aasta jooksul raha selleks, et oijah, märtsis on vaja veel 1500 tulumaksu maksta. No ei kogu. Ikka loodad mingile imele, et ehk kuidagi aegub asi vmt, aga lõpuks on sul kohtutäitur kuklas, täitetasud, jne ja olukord on veel halvem. Ja halvaks muutub olukord just vaesematel.

Kusjuures on ju palju riike, kus peavadki füüsilised isikud kogu maksujuraga ise tegelema. kas arvate, et nad on õnnelikud, kui siis avastavad, et peavad juurde maksma? Eesti süsteem on selles mõttes ikka väga hea – kui jätta kõrvale see praegune tulumaksuvaba arvestuse osa, siis maksudeklareerimise ja kinnipidamise pool – pannes see kõik tööandja õlule, on ikka füüsilisele isikule väga mugav. Tänu sellele ongi võimalus tulusid deklareerida 5 minutiga.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:44; 15.01 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütleme siis nii – kui kogu asi jätta korra aastasse, siis tõenäosus, et riik saab füüsiliselt isikult oma tulumaksu muul moel kui kohtutäituriga kätte, on null: Sest kõik ju loodavad mingile imele. ja keegi ei kogu aasta jooksul raha selleks, et oijah, märtsis on vaja veel 1500 tulumaksu maksta. No ei kogu. Ikka loodad mingile imele, et ehk kuidagi aegub asi vmt, aga lõpuks on sul kohtutäitur kuklas, täitetasud, jne ja olukord on veel halvem. Ja halvaks muutub olukord just vaesematel.

Kusjuures on ju palju riike, kus peavadki füüsilised isikud kogu maksujuraga ise tegelema. kas arvate, et nad on õnnelikud, kui siis avastavad, et peavad juurde maksma? Eesti süsteem on selles mõttes ikka väga hea – kui jätta kõrvale see praegune tulumaksuvaba arvestuse osa, siis maksudeklareerimise ja kinnipidamise pool – pannes see kõik tööandja õlule, on ikka füüsilisele isikule väga mugav. Tänu sellele ongi võimalus tulusid deklareerida 5 minutiga.

Mina konkreetselt just nö kogun aasta otsa, et maksta märtsis-mais tagasi liigselt kasutatud tulumaks. Järelikult ei ole tõenäosus 0 – olen muide matemaatik.

Või noh – ma ei kogu, ma lihtsalt olen säästlik, arvestan sellega, et kuigi mul on kontol mingi summa, siis ma ei löö seda laiaks – jah, ma ei ole seega keskmine eestlane ja olen vääääga rahul, et ma saan riigilt justkui laenu.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 22:49; 16.01 01:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina konkreetselt just nö kogun aasta otsa, et maksta märtsis-mais tagasi liigselt kasutatud tulumaks. Järelikult ei ole tõenäosus 0 – olen muide matemaatik. Või noh – ma ei kogu, ma lihtsalt olen säästlik, arvestan sellega, et kuigi mul on kontol mingi summa, siis ma ei löö seda laiaks – jah, ma ei ole seega keskmine eestlane ja olen vääääga rahul, et ma saan riigilt justkui laenu.

Kui oled matemaatik, siis ilmselt tead ka, et lihtsalt “säästlik” olemine ja oma pangakontol tulevase tulumaksu tasumiseks vajamineva summa säilitamine ei too sulle ju mingit rahalist kasu. Sa ei saa riigilt kasulikku laenu, kui see summake lihtsalt su kontol varuks on, nagu kirjutad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.01 21:07; 15.01 02:06; 15.01 10:17; 16.01 02:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitis, tulumaksuvaba tulu avaldus