Esileht Tööelu, raha ja seadused. vanemahüvitise ajal FIE ja sotsmaks. Kohalik ja zensus, teie nõu vaja!

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: vanemahüvitise ajal FIE ja sotsmaks. Kohalik ja zensus, teie nõu vaja!

Postitas:

Olin vanemahüvitise saamise ajal mõne kuu FIE ning teenisin ka tulu. Nüüd deklareerimise ajal tekkis ka küsimus, kas sotsmaks on minu eest juba makstud või pean ise sotsmaksu tagasiulatuvalt maksma hakkama? Enne vanemahüvitist ja palgatööl olles sotsmaksu ma maksma ei pidanud kuna tööandja oli juba maksnud. Väga keeruline igatahes. Lisaks võtsime 2011.a. viimastel päevadel kodulaenu ning lootsime deklareerides ka üht-teist tagasi saada aga hetkel tundub, et tuleb kõvasti maksuametile juurde maksta :S Ehk oskab keegi selgitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tegutsesid FIE-na pidid maksma ka avansilist sotsmaksu.
Ikka ise maksad, sest töökoht seda nüüd ei maksa, kuna sinu töösuhe on lhp ajaks peatatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tagasi saaks kodulaenu intressidelt 21%, kas teil neid on, kui alles aasta lõpus võtsite laenu?
Ilmselt saate järgmisel aastal…

Kui abielus, tehke ühisdeklar kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele Käole: laenu võtsime tõesti alles viimastel päevadel 2011.a. ja esimene laenumakse oli alles jaanuaris 2012.a. Ilmselt siis saame selle laenu pealt tagasi järgmine aasta deklareerides?
Oleme abielus ja tegime ka ühisdeklaratsiooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Allotar kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kohalik, oled sa kindel, et peab maksma?
Nimelt registreerisin ka ennast vh saamise ajal FIEks ja minule väideti, et ei pea avansilisi makse maksma. Tegin ka deklari juba ära ning seal võlgnevust ei näidanud. Võib-olla hõiskan vara ja kontrollimise käigus selgub, et olen ikkagi valesti toiminud?[/tsitaat]

Ei, ei pea VH ajal maksma AVANSILIST sots.maksu, sest sel perioodil maksab riik miinimummääras.

Avansilist tulumaksu ei pea maksma esimesel tegevusaastal.

Riik maksab miinimummääras sots.maksu ka veel siis, kui VH on lõppenud, kuid saad lapsehooldustasu.

Ettevõtlustulemi pealt aga maksad loomulikult ikka nii sots.maksu kui tulumaksu + olemasolul ka kogumispensioni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, minu viga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. vanemahüvitise ajal FIE ja sotsmaks. Kohalik ja zensus, teie nõu vaja!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.