Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitise arvutamine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Vanemahüvitise arvutamine

Postitas:

Esimese lapse sain 2011. Samal aastal lõpetati mu tööleping ja sain juba vanemahüvitisel olles nn lõpurahad. Teine laps sünnib 2013.
Laste vanusevahe on alla kahe aasta.

Kuidas mulle nüüd määratakse vanemahüvitist. Kas saan sama summa, mis eelmise lapsega või võetakse arvesse mu lahkumistasusid 2011.a ja saan seetõttu nüüd hoopis miinimumi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laste vanusevahe alla 2,5a, siis õigus saada sama vh, ka siis kui vahepeal töötu oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nu on alles teadus… kui raha ei makstaks, kas siis lapsed jääksid sündimata??? Kurb kui lapse saamine on nagu äriplaan…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laste vanusevahe on kuni 2a6k, saad eelmisega sama VH.

See, kas oled lhp-l, töötad, oled töötu vms, see ei mõjuta seda õigust.

Küsin vaid, kas sa oled kasutanud ära oma õiguse töötuskindluustushüvitisele?
See ei mõjuta VH ja seda saab ka VH ajal…
Kui ei, soovitan seda teha st töötuna arvele võtta, asuda tööd otsima st käima konsultatsioonidel, saatma CV-sid- ka väikelapse rase ema võib tööturul otsida tööd (ajutist, väikse koormusega, kodust jne).

Kui töölepingu lõpust möödas üle 24 k, kaotad õiguse tkh-le, sest sinul ei jää VH periood arvestusest välja kuna töötuna sa ei saa olla lhp-l.

Muidugi, kui töötasid enne I lapse sündi vähemalt 12k ja sind koondati vi lõppes tähtajaline tööleping

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loeb see, et järgmise lapse sünnil oleks eelmine alla 2a 6k (2,5a st 2 ja poole aasta) vana, siis on ÕIGUS EELMISEGA SAMALE VH.

Pole oluline, kas ema töötab, on lapsehoolduspuhkusel või on töötu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitise arvutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.