Esileht Tööelu, raha ja seadused. vanemahüvitise suurusest

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: vanemahüvitise suurusest

Postitas:
Kägu

Kas vanemahüvitise suurus tuleb sama kui kui oled nt 12 kuu asemel tööl 6-7 kuud?
Näiteks kui oled tööl olnud 12 kuud ja saad vanemahüvitist 600.-, kas siis 6 kuud tööl olles tuleb vanemahüvitiseks ikka 600.- . Summa siis ikka eelmise aasta maksustatud tulust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: vanemahüvitise suurusest

Üldjuhul ei tule. Kui ülejäänud kuud olid töötu, siis need kuud arvestakse 0-ga. Kui haiguslehel, siis need jäävad arvestusest üldse välja.
Sotsmaksustatud töine tulu jagatakse ikkagi 12-ga, hoolimata sellest, kas sa olid 12 kuud tööl või ainult 1 kuu tööl. Kui ühe kuu hüvitis tuleb väiksem miinimumist, hakkad saama miinimum VH-d.
Su jutust on aru saada, et 2011a käisid sa 6-7 kuud tööl, aga mida sa ülejäänud aja tegid? See otsustab, kuidas su hüvitis arvutatakse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: vanemahüvitise suurusest

Aastatulu jagatakse 12 kuuga, kuid 12 kuust lahutatakse eelnevalt päevad, mil vanem oli haiguslehel, hoolduslehel või rasedus- ja sünnituspuhkusel. Jagatis ongi vanemahüvitise suurus. Näiteks, kui ema jääb rasedus- ja sünnituspuhkusele märtsis 2011 ning õigus vanemahüvitisele tekib 2010. aasta tulude alusel, jagatakse 2010. aasta kogutulu 12-ga. Kui aga rasedus- ja sünnituspuhkus algab 1. novembril 2011 ning vanemahüvitise maksmine algab peale 20. märtsi 2012, siis vanemahüvitis arvutatakse järgnevalt: 2011. aasta tulud jagatakse 10 kuuga. Arvestamata jäetakse rasedus- ja sünnituspuhkusel oldud kuud.

Siia sisesta oma andmed ja saadki teada palju saad: http://www.kalkulaator.ee/?lang=1&page=14

0
0
Please wait...

Postitas:
zensus

RE: vanemahüvitise suurusest

Kui arvestuse aluseks oleva aasta sisse jääb veel osa eelmisest vanemahüvitise perioodist, kas siis laste vanusevahe alla 2,5 aasta ei tule?

Kui vanusevahe kuni 2,5 aastat (2a6k), õigus saada eelmise lapsega samas suuruses vanemahüvitist.

Kui vanusevahe aga suurem, siis paraku tuleb uus VH väiksem kui tavapärane palk, sest eelmine VH töine tulu pole ja uue vanemahüvitise arvestamisse ei lähe. Samuti ei jää vastavad kuud arvestuse aluseks olevast perioodist välja – ehk siis lähevad kirja 0-sissetulekuga, mis alandabki keskmist.

0
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. vanemahüvitise suurusest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.