Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitisest

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Vanemahüvitisest

Postitas:

Tere!

Minul küsimus. Esimese lapsega pidin töölt koju jääma 70p enne tähtaega kuna lihtsamat tööd pakkuda polnud. Nüüd teise lapsega võtsin välja enne puhkuse tööl ei ole käinud vahepeal ja siis jäin uuesti dekreeti aga selle vormistasin 30p enne sûnnitustähtaega. Dekreet lôppes 1.03.2019 ja vanemahüvitis hakkas 2.03.19-9.05.2020. Kuna laste vanusevahe alla 2a6k arvutati kõik vanade andmete järgi. Sh ka dekreedirahad. Mul küsimus selles et ma ei tea aga miks mul meelde jäänud et kui 30p enne tähtaega jääd sünnituspuhkusele saab kauem aega (18 kuud??) vanemahüvitist. Mina aga selle määratud aja järgi arvutan ikkagi nagu esimese lapsega et saan 15 kuud. Kas Mul pole õigus saada 18 kuud kui töö juures vormistasin dekreedi 30p enne või ei käi see asi nii? Ma segaduses natuke. Millegipärast arvasin et Nüüd saan 18 kuud vanemahûvitist aga üllatus tuli kui vaatasin et otsuses ikkagi vanade andmete järgi võetud ja õigus 15 kuu eest vanemahüvitist.

Targemad võivad mind abistada kuidas need asjad käivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemahüvitist makstakse 435 päeva. Kui emal ei olnud õigust rasedus- ja sünnituspuhkusele, makstakse vanemahüvitist kuni lapse 18 kuu vanuseks saamiseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei vormista rsp(dekreeti), saad VH 18k lapse sünnist.

Kui vormistad rsp, saad 140p(4,6k) sünnitushüvitist ja 435p(14,4k) VH, kokku 575p e 19k (4,6k+14,4k=19k) raha
seega
dekreeti vormistades võidad 1k raha.
Lisaks kestab I lapse lapsehooldustasu (38,35/kuus) kauem, sest seda saad alla 3a lapsega kuni uue VH alguseni st dekreedi ajal veel saad…muidu lõpeks sünnist, nüüd lõpeb 3,6k hiljem st dekreedi lõpust.

Samuti ei ole “kõik sama” st dekreediraha ei ole automaatselt sama mis eelmise lapsega, sama eelmisega on VH kui vanusevahe alla 2a6k.
Sünnitushüvitis(dekreediraha) on miinimumpalga alusel kuid koos I uue VH-ga komp. sünnitusejärgsed dekreedipäevad VH suuruseni. St kui VH suurem miinimumpalgast, jääb miinimumi kokkuvõttes vaid 30p=sünnituse eelne dekreedi osa. Just selleks, et ei jääks pikem aeg miinimumi ei soovitata minna dekreeti juba 70p enne tähtaega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemahüvitisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.