Esileht Beebi ja mitmikud Vanemahüvitisest raha kõrvalepanemine.

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Vanemahüvitisest raha kõrvalepanemine.

Postitas:

Tere. Kas keegi paneb emapalka kõrvale, et lapsega kauem kodus olla? Kas ja kuidas on õnnestunud?
Laps on 9 kuune ja siiani pole ma seda teinud.
Last 1.5 aastaselt lasteaeda kuidagi ei taha panna. Rahaliselt ühe palgaga ära ei elaks või kui, siis väga kasinalt.
Osalise tööajaga vanale kohale ilmselt naasta ei saaks(siis saaks ehk keegi pereliige hoida), lapsehoidjat 5 korda nädalas ei jõuaks ilmselt kinni maksta.
Tegu on esimese lapsega ja teise lapse suurt tuhinat pole ka peale tulnud…niisama raha pärast ka ei tahaks teist last saada.
Mõtlesin et hakkaks raha kõrvale panema.
Et kui saaks 6 kuudki lisa ja laps oleks 2 a et siis paneks kas lasteaeda või kui tuleb teise lapse tuhin enne peale, siis saaks teise lapse. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 08:35; 06.02 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hakkasin juba rasedana koguma, panin tatud summa otsekorraldusega eraldi kasvuhoiusele. saaksin 2-aastaseni kodus olla lapsega, aga ise vist ei kannat anii kaua. sel juhul kasutan raha lapsehoidjale maksmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin kõrvale panema, aga on tulnud paar tagasilööki, niiet pidin säästude kallale minema. Aga üritan ikka edasi koguda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkasin eelmisest kuust raha kõrvale panema, kuigi mees ütles, et pole vaja ta toetab mind igal juhul rahaliselt, iegi kui tahan lapse kolmanda eluaastani kodus olla. Kavatsen iga kuu 1/3 kõrvale panna:) Laps hetkel 9-kuune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pane kõrvale, maksan hoopis võimalikke asju ette 🙂 Nt kommunaali ettemaks üsna arvestatav, pesugeelid ja ms on olemas kindlasti 1,5 aastaks. +veel nipet näpet. Tööle ei taha enne 3a minna 🙂 Lapse riided ka olemas kuni 3a 🙂

Ka niipidi on võimalik;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen alati üritanud natuke kõrvale panna, ka siis, kui tööl käisin. Nii et panin kõrvale ka rasedana ja nüüd vanemahüvitisest. Mulle lihtsalt ei meeldi peost-suhu elamine ja teadmine, et arvel midagi ei ole, teeks tuleviku suhtes väga ebakindlaks.

Osa kogutud rahast läks küll korteri omafinantseeringu tasumiseks, aga üht-teist on alles ja kokkuhoidlikult elades saan pool aastat pärast vanemahüvitise lõppu kindlasti oma rahakoti peal kodus olla. Arvestades seda, et vanemahüvitise saamise aega on mul veel üle poole aasta, siis õnnestub kindlasti rohkemgi koguda ja vajadusel kauem kodus olla. Lisaks rahakogumisele olen soodsalt ostnud ka lapsele riideid ette.

Palk oli mul enne lapsega koju jäämist enam-vähem Eesti keskmine (kultuurivaldkonna töötaja), nii et pärast igakuiste kulude (kommunaalid, elekter, toit, pangalaen jmt) tasumist õnnestus ja õnnestub ka praegu vanemahüvitisest igakuiselt kõrvale panna u 100-300 eurot, kuidas kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka panen kõrvale, iga kuu nii palju kui võimalik. Hakkasin raha koguma juba last planeerides just selle mõttega et 1,5 a vanust last aeda küll ei pane. Raseduse ajal panin ka kõrvale ning samuti sünnitoetused jms. 2a peaks saama kenasti kodus oldud, loodan et ka enam. Veidi imelik on planeerida 2. last seepärast, et jälle raha saada. Kunagi oled ikka fakti ees, et ka see teine laps on 1.5a , kas siis saad jälle 3. ja 4. lapse???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul väga väike emapalk, aga siiski olen suutnud mingid säästud tekitada.
Aga osa neist on kahjuks kasutusele läinud, kuna mees koondati. Aga üritan edasi hoida.
Ma olen ka pigem koguja tüüp, aga samas kui on vaja sääste kasutada, siis pole midagi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõvasti pingutasin püksirihma ja säästsin. Ning tänu sellele sain nii pool aastat rahulikult kauem kodus olla. Ja see oli lapse seisukorralt ikkagi suur pluss. Lasteaeda minnes oli juba üsna \”suur\” laps ja minu süda rahul. Seega-usu mind, iga kuu kodusolemist on võit. Hakka aga koguma, kui vähegi võimalik!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul emapalk 350 eur.Iga kuu olen 100 eur kõrvale pannud, pool aastat ikka venitab kodus olla.[/tsitaat]
Kuidas ära elada 250-ga?

Kas elate kahest palgast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 11:18; 06.02 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kavatsen ka hakata panema kõrvale emapalgast kui see jooksma hakkab. Eelkõige seetõttu, et tõenäoliselt mul polegi võimalust last panna lasteaeda enne kui ta saab vähemalt 2 a vanaks. Kohti pole lihtsalt ja erakatesse väga ei võeta varem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga kuu panen kõrvale (kannan teise panka) 500 eurot, ka palga kõrvalt panin varem raha reisimiseks kõrvale. Ja see emapalga osa mis alles jääb, ka see ei kulu kõik ära. Kavatsen lapsega vähemalt 2 a kodus olla , võimalik et ka kauem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakkasin teadlikult koguma kui mehega last hakkasime nö tegema. Ehk siis laps sünnib see nädal (ma juba üle aja) ja aasta palk on põhimõtteliselt kõrvale pandud. Emapalgast on plaanis ka osa kõrvale panna. Nii et saaks kodus olla kuni laps 3,5a (kodu juures pole sõimerühma) ja piisavalt suur, et lasteaaeda panna.
Sõime vastu ma otseselt ei ole – vanem tütar hakkas kaheseks saades ka sõimes käima – oli palju haige, aga muidu polnud viga. Aga siis elasin teises kohas ja nö kodulasteaias oli ka sõimerühm olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina püüan ka kõrvale panna. 630.-st eurost 200 iga kuu. Mehe palk sama suur. Minu õppelaen ja korteri üür, maksud ja ega suurt üle jää. Üsna kokkuhoidlikult elame, aga lapsega tahaks ikka 2a kodus olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli ka enne last juba päris palju kogutud. Igast vanemapalgast panin ca 500-600 kõrvale, nii et olin lapsega kodus 2,5a. Siis sündis teine ja samamoodi olen igast palgast kõrvale pannud, et saaks kodus olla veel vähemalt aasta peale emapalga lõppemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksikemana üritan iga kuu panna 200.- kõrvale, vahest ka 300.-. Oleneb kuust. Beebi 8.5 kuud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 11:18; 06.02 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba rasedana hakkasin koguma. Laps varsti kolm ning tööle pole veel läinud. Arvestasin sellega juba üsna varakult, et tahan lapsega olla vähemalt kolm aastat kodus. Kuna kaelas on ka kodulaen, mida igakuu maksan, siis teisiti polekski saanud. Kokkuhoidlikumalt tuleb küll majandada ning endale uusi riideid pole võimalik osta, aga saab hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus siinseis kommenteerijaid on ikka üsna üle keskmise palgaga töötajad olnud:) Seda on hea lugeda, minul pole võimalust raha kõraale panna. Mees teenib 500 ¤ ja vanemahüvitist hakkan saama umbes 390 ¤ . Korteri üür 230 plus kommud 100 ¤. Plus siis tava kulud elamiseks. Pole nagu eriti võimalik raha kõrvale panna.

Kus piirkonnas elate? Tallinnas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees vaatas mind imelikult kui rääksin, et hakkan ka emapalgast nüüd koguma. Ütles, et ma võin ju koguda aga oma tarbeks. Laps meie mõlemi jagu ja mehel rahad olemas. Ta sai täitsa pahaseks nagu. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan Tallinnas ja saan ca 700 EUR emapalka, mehe palk on umbes samas kandis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 08:35; 06.02 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rasedusest teada sain, hakkasin veidi kõrvale panema, et lapsega 3 a kindlasti kodus olla. Palk üle 500 ei olnud, vanemapalka hakkan kohe-kohe saama. Suuremad väljaminekud lähevad praegu koolilapse ja bensiini (üldse auto) peale, mitte beebile. Kogun edasi ja eks siis paistab, palju kokku saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niikaua kui tööl olen käinud olen ka palgast raha kõrvale pannud. Plaanin seda ka vanemahüvitisest teha, kuid mitte otseselt selleks, et lapsega kodusolemise aega pikendada, vaid selleks, et oleks reserv ootamatuteks väljaminekuteks ja et endale ja perele aeg-ajalt mingit kulukamat \”luksust\” lubada. VH lõppedes loodan osakoormusega tööle naasta, last hoiaks sel ajal kas vanaema või kodune hoidja. Olen lihtsalt sedasorti inimene, kes ei suudaks 3 aastat järjest kodune olla, veelvähem siis, kui sellega kaasneb vajadus kõvasti püksirihma pingutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan see kuu esimest korda emapalka ja kohe ma kindlasti ei hakka koguma. Meil on peres kokku 3 last vanemad lapsed on 17 ja 8 ning väljaminekuid on üsna palju. Vaja on koju üht-teist suuremat soetada ja seega hetkel ei säästa, aga oleme mehega seda arutanud, et mingi aeg midagi siiski võiks säästa. Eks näis, kas tuleb selllest midagi välja. Mehel on ka üsna hea palk ja siiani oleme ju mehe rahaga 5liikmeline pere hakkama saanud. Küll saame ka siis, kui ma veel kodus olen mõnda aega ja vanemapalk juba möödas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina panen 300, abikaasa juba 1,5a varem hakkas panema 200. selle koguneva 10 000 euroga saame makstud peale VH lõppu kõik kulud veel 12 kuud, laps siis 2a4k, kui aeda läheb sh ka lasteaiad ringid. Lastetoetused ja mehe palk jääb siis toiduks ja muuks, mis vaja.
ka teise lapse puhul panin kõrvale, pea pool vh hüvitisest ca 4000 oli see sel ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui kolmas laps sündis, panin ka pool VH kõrvale, aga nüüd kaks aastat peale kolmanda sündi sündis neljas ja kuidagi ei jää üle, mida kõrvale panna. Võrdlesin just kahe aasta taguseid hindasid (kirjutasin suurema osa üles millele raha läks) ja nüüd on need summad enam vähem samaks jäänud kuid eurodes Olen püüdnud lastele riideid ja jalatseid suuremate alede aeg lihtsalt valmis osta, sääst seegi minuarust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen suurema osa kõrvale. Tegelikult mitte ei pane kõrvale, vaid lihtsalt kogun arvele. Uskumatult vähe on kulunud lapsega kodus olles raha. Umbes 200-300 euroga kuus saab vabalt hakkama. Mähkmed ostsin mitmekordsed ning riiete peale läheb 3-4 kuu tagant veidi suurem summa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei jagu midagi kõrvalepanekuks.
Aga plaan on ka peale emapalga lõppu tööle minna, nii et vahet pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algul pidin ka hakkama säästma kuid kuna mehe tööjuures arvati et talle on siiani palju palka makstud ning oleks aeg vähem maksma hakata siis sellest säästmisest pole midagi välja tulnud. Sellest kuust hakkame siiski säästma – ise asi kas seda säästmiseks nimetada saab. Kumbki mehega kanname raha teisele arvele, nii palju kui võimalik ehk siis kasvõi 10-20 eur 🙂 pole küll palju kuid midagi ikka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Beebi ja mitmikud Vanemahüvitisest raha kõrvalepanemine.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.