Esileht Tööelu, raha ja seadused. vanemahüvitusest tagasiarvestus

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: vanemahüvitusest tagasiarvestus

Postitas:

On siis nii, et laste vahe 2a4k. Sain siis 4,5 kuu alampalga eest dekreediraha ja umbes juunis siis esimene vh koos tagasiarvestusega (pole vist õige sõna).
Küsimus siis sells, et kas juunikuu summast võetakse maha see raha, mida praegu saan vanema lapse eest? Jutt on siis sellest vanasti 600 krooni kuus, mida ju ei maksta kui jookseb järgmine vh. Praegu oleks vist õige saada 4,5 kuud see 20¤? See, et makstakse 57¤ tehakse vist tasaarvestus?
VH taotluse peal oli mingi tagasiarvestuse nõusoleku küsimus, aga ma ei leia seda enam.
Ja üks küsimus ka see, et kuna esimest VH sain eelmisel aastal kolm kuud, siis kas ka saan tulumaksu puhul tagasi nagu töötamse puhulgi, kui pole tervet aastat töötanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 13:23; 09.02 13:39; 09.02 13:45; 09.02 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alates dekreedi lõppemisest = vanemahüvitise õiguse tekkest peaksid saama lapsetoetust 19,18 eur lapse kohta, s.t 2×19,8 = 38,36, kui sul on kaks last.
Tasaarvestus tehakse reeglina I vanemahüvitise väljamaksekuul.

Kas sul ei tehtud? Oled jätkuvalt ka vanemahüvitise perioodil rohkem saanud?

Tuludeklaratsiooni kohta – jah, kui osadel kuudel tulumaksuvaba summa kasutamata, siis õigus enammakstud tulumaks tagasi saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zensus kirjutas:[/small]
[tsitaat]Alates dekreedi lõppemisest = vanemahüvitise õiguse tekkest peaksid saama lapsetoetust 19,18 eur lapse kohta, s.t 2×19,8 = 38,36, kui sul on kaks last.
Tasaarvestus tehakse reeglina I vanemahüvitise väljamaksekuul.

Kas sul ei tehtud? Oled jätkuvalt ka vanemahüvitise perioodil rohkem saanud?

Tuludeklaratsiooni kohta – jah, kui osadel kuudel tulumaksuvaba summa kasutamata, siis õigus enammakstud tulumaks tagasi saada.
[/tsitaat]
Tead ma vist saan nüüd aru. Õigus vh tekib vist mul ikkagi maikuust 2012. Praegu alles jäin dekreeti ja siis vist on ok, et esimene laps saab ikka 57¤ kuni maini ja seda vist maksuamet miinustama ei hakka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 13:23; 09.02 13:39; 09.02 13:45; 09.02 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, loomulikult, kuni II lapse VH alguseni on täielik õigus saada I lapse eest ka lapsehooldustasu.

Maksuamet ei miinustaks peretoetusi nagunii. Peretoetused on tulumaksuvabad ega kajastu tuludeklaris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu mees on näiteks üks kuu olnud tööta ehk pole kasutanud aasta kõik kuud tulumaksu vabat summat, siis palju saab selle kuu kohta tagasi? Pole laenu, ega muid tagasiarvamisi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 13:23; 09.02 13:39; 09.02 13:45; 09.02 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahaa, sa oled praegu dekreedis ja juunist 2012 hakkad VH saama?
Ma sain siis eelnevalt valesti aru, et eelmise aasta juunist oled VH saanud…

Sellegipoolest..
Dekreediajal saad nii lapsetoetust kui ka lapsehooldustasu ehk siis kui kaks last siis I lapse eest 19,18 lapsetoetus + lapsehooldustasu 38,35 ja II lapse eest lapsetoetust 19,18.

Lapsehooldustasu ei maksta alates VH õiguse tekkimise kuupäevast. Ehk siis vanemahüvitise perioodil saad I laps 19,18 + II laps 19,18.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui mu mees on näiteks üks kuu olnud tööta ehk pole kasutanud aasta kõik kuud tulumaksu vabat summat, siis palju saab selle kuu kohta tagasi? Pole laenu, ega muid tagasiarvamisi. [/tsitaat]

Iga sellise kuu eest 0,21 x 144 eur = 30,24 eur

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan Teid!
Olin selle unustanud, et ka VH pealt saab tulumaksuvaba summat arvestada.
Tähendab, kui eelmisel aastal 8 kuud ei saanud vh siis 8×30,24. Pean lausa vaatama, et vist ei saagi tarvet tagastust. Laen ju ka olemas ja koolitus. Pagan…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 13:23; 09.02 13:39; 09.02 13:45; 09.02 13:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. vanemahüvitusest tagasiarvestus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.