Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemalisahüvitis+enammaksu tagastamine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Vanemalisahüvitis+enammaksu tagastamine

Postitas:

Kirjutan siia oma loo ära, ehk keegi targem oskab mind nendes asjades valgustada.

Juunis sündis meie laps. Vanemahüvitist sain Juuni, Juuli, August eest +-250¤ kanti. Mees taotles lapsilisä (meie 19¤ asemel 100¤). Minult tuli kiri, et Soome peab olema täismääras maksja ja lõpetati minule kõik maksmine ära. Tegin Pensioniametile selgeks, et Soome ei saa olla täismääras maksja, kuna mina pole soomes elanud ja töötand ja mees ei saa taotleda vanemahüvitist kui ta käib tööl- mina olen ju lapsega kodus mitte tema (pealegi eestis). Kuna mul ei ole kehtivat töölepingut (tulin töölt ära kuu enne rasedust) siis sain Eesti poolt vanemaLISAhüvitise peale, mis on +-177¤ kuus+ 19¤ lapseraha. Okt-nov ei laekunud pangaarvele midagi, dets tuli 177 + 38 (okt VLH +2 kuu lapseraha). Aga kuhu jäi siis novembri VLH? Dets tuli kiri, et esimesed 3 kuud on enammakstud ja tuleb 302¤ tagastada, mis võetakse 100,4¤ maha järgnevatest 3 kuust kuni summa täitumiseni. Jaanuaris sain VHL 110¤ ja täna veebr 76¤. Kõikidele summadele on lisandunud lapseraha 19¤. Peaks juba see 302 täis siis olema ja ülegi, kui nov puudu 177+jaan puudu 67+ täna 100??
Seadusest lugesin omastarust välja, et kui enammakstud, siis nagu üle 20% summast ei tohiksi kuus võtta?
Küsin juurde veel, et kas see vanemahüvitise summa arvestamine 6 kuu keskmise palga järgi kehtib ka ainult siis kui on kehtiv tööleping?

Minule tundub nagu kõik nii segane see asi. Kas üritatakse lihtsalt mõnda ullikest tõmmata või on kõik ok?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 13:37; 09.02 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VH ei arvutata 6k alusel vaid eelmise kalendriaasta keskmise alusel
st
kui VH algas 2011, siis 2010.a alusel.

Jah, Soome loeb vanemahüvitist ka lapsetoetuseks ja VH perioodil lapsilisä ei maksta reeglina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes kelas käies, kui mees taotles, siis öeldi, et kõik jääb samaks, et soome maksab lisaks 100. Me ei hakanud siis rohkem uurima ka, arvates et nemad ikka teavad mis räägivad.
Praeguse seisuga on nii, et soome maksab 100¤ lapsilisä mehele ja mina peaksin saama 177+19¤ Eestist vanemalisa kui v.a hetkel see enammaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 13:37; 09.02 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees saab 100 euri lapsilisä, siis sina seda 19 euri lasteraha siit saada ei tohi, või võtab soome selle maha ja mees saab 81 euri hoopis. Mu emal on viimane variant venna lasterahadega, 19 siin ja 81 sealt. Topelt saada ei tohi, ema sai ka kogemata vahepeal, siis soome pool sai teada ja pidi seal tagastama enammakstud raha. VH kohta ei oska sõna võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees käis ka eelmise aasta lõpp Kelas antud lasteraha asju ajamas ja 2 nädalat tagasi tuli 1A4 lehekülg vastust, kus põhiline oli see, et kui ema saab vanemahüvitist (mida ma kuni sept. ka saan), siis Soome riik ei maksa lapsilisä. Mulle see täiesti arusaadav, paluti septembris uuesti tulla ja avaldused sisse anda. Nii ka teeme.
Aga tundub, et üheskohas öeldakse Soomes nii ja teiseskohas naa…kahju, et kõigile ei tehta asja üheselt selgeks ja ühe korraga!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

soome asjas sõna ei võta, aga arvestama pead ka seda, et VH on tulumaksustatav, seega seda 177 sa täies mahus kindlasti kätte saama ei hakka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemalisahüvitis+enammaksu tagastamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.