Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemapalgale isa – mis seis emaga?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Vanemapalgale isa – mis seis emaga?

Postitas:

Tere!

Minul küsimus vanemapuhkuse kohta.
Kuna laste sündde vahe on enam kui 2,5 aastat, siis otsustasime, et vanemapuhkusele jääb mees.
Detailid:
Dekreeti jäin 23. jaanuar 2012. Laps sündi 21. veebruar 2012. Dekreet peaks kestma vist 11. juunini.
Kas siis saab mees kohe vanemapalgale jääda (sest laps on vanem kui 70 päeva) või pole vahet, millal dekreet lõppeb ja vanemapalga aeg algab, sest esimesed 70 vanemapalga päeva peab nii või teisiti ema lapsega olema?

Lisaks küsimus, et kuna ma olen oma vanas töökohas hingekirjas, kas ma siis pean end taas tööle vormistama? Et kui mul pole soovi sinna tööle tagasi minna(tegelikult lihtsalt ei jõuaks täiskoormusel töötada) ja nad pole mind ka koondanud, siis peaksin lihtsalt töölepingu lõpetama? Ja kas siis pean registreerima end töötuks või võtma end mujal tööle? (Mul on endal tegelikult ka oma firma, aga kuna sissetulekud on väikesed, siis pole siiani endale palka maksnud vaid pannud raha firma arengu hüvanguks).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mees saab olla kohe esimene VH saaja, sest sinu dekreedi lõppedes on laps vähemalt 70 päeva vana.

Kuna sina LHP ei saa olla, kui VH saaja on mees, siis pead sina naasma tööle või lõpetama lepingu.

Haigekassa kindlustus kehtib 2 kuud töösuhte lõpetamist. Seega kui edaspidi soovid Haigekassa kindlustust, siis peaksid tõesti uuesti tööle minema või end töötuna arvele võtma või õppima asuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]krotza kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Lisaks küsimus, et kuna ma olen oma vanas töökohas hingekirjas, kas ma siis pean end taas tööle vormistama? Et kui mul pole soovi sinna tööle tagasi minna(tegelikult lihtsalt ei jõuaks täiskoormusel töötada) ja nad pole mind ka koondanud, siis peaksin lihtsalt töölepingu lõpetama?
[/tsitaat]

Sa oled end ju juba vormistanud tagasi tööle kui kirjutad, et oled sealt hetkel töövõimetuslehel seoses sünnituspuhkusega. Kui su haigusleht lõpeb, siis pead kas 11. juunil taas tööle asuma või enne seda aegsasti esitama lahkumisavalduse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tööle või lahkumisavaldus vähemalt 30 p varem

Pisut saad vivitada, kui puhkus on saada (n dekreedi aja eest+ 6 lapsepeva).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahaliselt on selline käitumine teie perele ju kahjulik.

Isa VH=tema palk, sinu sissetulek 0.

Kui isa saaks edasi palka ja sina oleks VH saaja, lisanduks ju + 278 bruto

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemapalgale isa – mis seis emaga?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.