Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemapensionist

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Vanemapensionist

Postitas:

Peredele kindlustunnet loonud vanemahüvitise süsteemi edasiarendusena aitab see eelnõu seaduseks saades kaasa töö- ja pereelu ühitamisele, millega säilitatakse lapsevanemale eelmise kalendriaasta keskmine töötasu, kuna vanem katkestab seoses lapse eest hoolitsemisega ja vanemahüvitise saamise ajal ajutiselt töötamise.
Kui mees ja naine elavad lahus.Mees on maksnud miinimumelatist,naine kasvatas kodus last.Mees käis tööl edasi,sai pensioniaega juurde,lapse sünniga ei kaasnenud tema töölt ärajäämist.Kes siis selle emapensioni saab?Kellel on selleks õigus?
Ja veel küsimus.Väljavõte delfist.
1980-2012 aastal sündinud lapse vanemale on vanemapensioni kava järgi plaanis maksta pensionilisa kahe aastahinde ulatuses.Et kas vanemapensioni arvestamine algab alates 1980 aastatega.Enne seda sündinud laste eest ei saa tänased pensionisaajad vanemapensioni?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 20:13; 09.05 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Ühe artikli pealkiri-Vanemapension tagab,et lastega kodus oldud ajal pensioni kogumine ei katke.
See on siis lapsevanemale,kes oli lapsega kodune?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 20:13; 09.05 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuule, eelpenskar, jäta järgi juba ometi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ajalugu vaadata,siis pole ükski garantii olnud piisav 20-30 aastaks. Nii et elada tuleb praegu. Homsest võime loota, et see on tänasest mitte hullem, aga kindlad ei saa olla. Kahjuks ei garateeri isegi seda, et ma pensionini elan. Jah täna ma ärkasin hommiku, aga kas ma homme ka ärkan ? Ja ma ei ole deprekas, väga rõõmus olen,sest tean, täna ma saan õnnelik olla 🙂
Aga kui mõelda homsepeale, siist täna ju rõõmustada ei saagi, võimalik et ka homme ei saa. Aga miks täna kurb peaks olema homse pärast. Igale päevale ikka omad mured 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on täiesti ükskõik. sellega (nagu ka tavalise riigipensioniga) ei saa praegu 20-40-aastates inimesed ilmselt niikuinii arvestada. vanemapension on riigi jaoks luksus, mis tõmmatakse järgneval majanduskriisil esimeses järjekorras maha (või savipätsi võimule saades), seega ära erutu sellise seaduse peale üleliia ega kruvi oma lootusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vanemapensionist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.