Esileht Pereelu ja suhted Vanemate abistamine ja ülalpidamise kohustus

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Vanemate abistamine ja ülalpidamise kohustus

Postitas:

Ämmal on neli last, ühega elan mina koos, üks elab välismaal, kolmas oma perega teises linnas ja neljas elab veel kodus.
Ämm läks oma mehest lahku ja kolis oma ema juurde, kuhu ehitas oma raha eest teise korruse välja ja maksis oma emale üüri (see oli maja omaniku soov ja tingimus sinna kolimise eest). Ämm võttis uue mehe ja siis tõusis ka üür maja omaniku nõudmisel.
Maja omanik lubas majja elama ka oma eks väimehe, kes elab siiani esimesel korrusel ja ämm siis teisel korrusel, mille endale valmis ehitas. Ämma ema tegi testamendi minu mehele.

Nüüd on aga probleem selline, et kuna ämm on töövõimetus pensionär ja saab lisaks veel elatist kodus elava lapse eest + lasteraha ja sots.toetust siis ta ei saa rahaliselt hakkama. Talvel on küttekulud väga kõrged. Elukaaslane ehitas ahju ka ümber ehk rikkus ära ja see talv viskas ämm elukaaslase üldse probleemide pärast välja, kuid ahi jäi ikka katkiselt ju majja. Me siis kutsusime ämma enda juurde elama ajutiselt, et siis edasi vaadata, kuidas tal seda olukorda seal parandada. Ämm oli nõus. Nüüd on ta siin paar kuud olnud ja aprilli alguses läheb oma koju tagasi aga midagi arutada ei taha.. Pigem teeb vihjeid mehele, et tule tee nüüd mu ahi korda jne. Aga meil ei ole ka selliseid summasid võtta kuskilt. Me tegime talle ettepaneku, et läheksid koos panka (ämm ja minu mees) ja vaataksid mis võimalused oleks laenu saada aga ämm ei taha ise laenu võtta vaid ootab, et meie võtaksime, maksaksime ja teeksime tal seal kõik korda.

Teine pere, kes Eestis veel elab ütlevad konkreetselt, et neil pole raha ja kõik. Isegi mingit arutelu ei ole, et kuidas nüüd emaga ikka saab. Neil on teda vaja ainult siis kui lastele lastehoidjat vaja. Kodulinna külastades visatakse ka lapsed üle ukse ja pärast järgi tulles aetakse 10min juttu ja lennatakse jälle. Samas tahavad kõike kontrollida ja arvustavad igat meie ja ämma ideed ja sammu, mis teeme.

See välismaa laps tuleb suvel külla ja temaga saab äkki midagi jagada ja arutada aga selles ma ka väga kindel ei ole.

Kodus elav laps on väga mures. Ta küsib mu käest pidevalt, kas ja kuidas ta üldse kunagi saab kodust välja kolida ja oma elu peale minna. See tüdruk saab varsti 18 täis ja palju siis kooli lõpunigi enam on.. Samas kurdab tihti, kuidas ema rahaga ümber käib. Eelmine kevad käis ämm oma lapsel külas välismaal ja meie imestasime, kust ta selleks raha sai, kuna pidevalt nuttis telefonis kuidas raha ei ole. Tütre kaudu tuli siis lõpuks välja, et võttis laenu. Jah, laenu suurusest 1/3 maksid lennukipiletid aga ülejäänud 400 eurot? Tütar ütles ka, et ei tea, mis ema rahaga tegi..
Nüüd tüdruk kurtis, et ta ei saanud jõulukingitusest sentigi raha – see välismaal elav laps saatis raha jõuludeks ja tüdruk ütles, et nemad said palju rohkem meist raha aga tema ei saanud sentigi sellest ja samuti ei tea, kuhu ema raha pani.. (meie saime 50¤/nägu ja nemad siis sellest rohkem, täitsa arvestatav summa ju).

Me ikka üritame aidata aga meie võimetel on ka piirid, sest ise olen töötu ja väike laps ka peres + meil kodulaen peal. Nüüd aga tundub, et kuna ämm elab majas, mis juriidiliselt kuulub minu mehele siis kõik kohustused on meie õlul. Ma ütlen ausalt, et mul ei ole selle vastu midagi, et mehe ema aidata aga jah.. Ma olen vist selles jamas juba nii kõrvuni sees, et ei oska enam midagi arvata ega mõelda. Tihti tundub see kõik ebaõiglane aga samas mul on temast nii kohutavalt kahju. Kõige rohkem on mul kahju sellest tüdrukust, kes emaga koos veel elab.. Tahaks lihtsalt mingit võõra/täiesti kõrvalise inimese pilku asjale. Võib-olla peabki nii olema, et müüme oma korteri maha, vahelt kasu investeerime ämma kodusse ja ise otsime siis üürikorteri vms? Ma ei tea.. Mees on ka juba nii apaatne. Ta ei oska ka enam midagi teha. Oleme rääkinud, mõelnud, arutlenud ja ämmale ideid pakkunud aga sobib ainult selline variant, kus ämm ei pea midagi maksma ja tegema..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.03 10:34; 22.03 10:55; 23.03 14:09; 24.03 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ämm tegi testamendi, aga ise pole veel surnudki, siis ei kuulu maja juriidiliselt sinu mehele. Paluge lahkelt testament ümber teha ja tunnete kohe, kuidas kergem hakkab. Või ärge võtke pärandvara vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm ei teinud testamenti vaid tema ema (minu mehe vanaema), kellele maja kuulus ja kes on surnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.03 10:34; 22.03 10:55; 23.03 14:09; 24.03 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel juhul, kui maja on sinu mehe omand, on tema kohus maja hooldada ja tema otsustab ka, kas ja kes seal elab ja mis tingimustel.

Samuti võib ta maja lihtsalt ära müüa.
Kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 12:03; 22.03 13:28; 22.03 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teiselt perelt saab kohtu kaudu elatis välja nõuda.
esimese asjana, kogu ämma rahamajandamise õigus tuleb temalt ära võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna maja on sinu mehe oma, siis ongi ju see tema kohustus seda hooldada. miks peaks teised pered sinu perekonnale, eeldusel, et olete ikka abielus, kuuluvat maja remontima. sellest ei saanud ka aru, et miks te peaks oma korteri müüma ja siis üürikasse kolima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 12:54; 23.03 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te soovite seda TEIE MAJA ise kasutada? Korda teha ja seal elada?
Kui JAH, siis tehke seda.

Kui leiate, et selleks peaks hetkel seal elavad inimesed leidma endale teise elukoha, andke neile vähemalt 30p varem sellest teada. Nad on kohustatud elamise vabastama.

Või leiate, et mahute sinna 2 perega?

Või leiate, et see maja käib teie perele üle jõu? Müüge maha.

Mis üldse probleem on?
Lähtume faktidest, mitte emotsioonidest.

Maja?
Või mehe ema aitamine?

Maja on mehe vara. Asugu valdama, üürigu välja omadele või võõrastele(jah, ka oma pereliikmetelt st emalt ja õelt on seaduslik õigus üüri küsida+vee, elektri jne eest maksmist aga ehitamine/remont on omaniku kohustus), andku tasuta kasutada või müügu maha. Oma vara, teeb mis tahab.

Ei, mehe õed-vennad ei pea remontima mehe maja vms, isegi kui seal elab nende ema. Jah, nad võivad ema aidata, kui soovivad. Ja peavad aitama kui on hädavajadus. Aga teisele inimesele(mitte emale) kuuluva maja remont küll nende kohustus ei ole.

Mehe ema?
Peab saama hakkama oma sissetulekutega. Kohe kindlasti ei ole lastel seaduslikku kohustust aidata inimest, kellel on endal sissetulek.
St elatist ema kasuks ei mõisteta tema lastelt hetkel kindlasti välja.
Kui tema+tütre=1 leibkond tuludest ei piisa, on õigus toimetulekutoetust saada, pöördugu sotsosakonda.

Saan aru, et seal majas ta iseseisvalt toime ei tule st ahju remont jms käib üle jõu?

Mõistlik on tal leida endale üürikorter ja seal ise majandada. Kui välja ei tule, küsida sotsosakonnast toimetulekutoetust.

Ei, mehe ema ei pea võtma laenu ja remontima oma pojale kuuluvat vara.

Ei, poeg ei pea võimaldama emal tasuta äraelamist võõral pinnal+rahaliselt toetama kuna tegu ei ole ilmselgelt rahatu inimesega ega utoopiliste kulutustega(seda oleks n hooldekodukoht vms).
Kui ema aga leiab, et vajab laste rahalist abi, tuleb tal pöörduda kohtusse ja kohus otsustab, kas ja kui palju lapsed peavad panustama, sel juhul pööratakse nõue kõigi täisealiste (ja ise mitte abi vajavate) laste vastu. Kui neilt on võimalik saada(st neil pole endal alaealisi ülalpeetavaid, väike palk jms).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 12:03; 22.03 13:28; 22.03 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hmmm, loen ja imestan siinseid kommentaare … ema ei peagi sentigi väljakäima ahju parandamisel/ uue ahju ehitamisel kuigi just tema elukaaslane selle ära lõhkus?!
minu meelest peaks ikka küll ja vähemalt 50%, eriti veel siis kui ta tahab seal edasi elada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 13:39; 22.03 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes väitis, et ema ei pea?

Kui teete kindlaks, et tasuta maja kasutav lähisugulane=ema ehk üürnik on oma tegevuse või tegevusetusega põhjustanud vara rikkumise siis loomulikult tuleb tal kahju hüvitada.

Oleks täiesti ilmne, et kui ta seal edasi elada ja kütta tahab, tuleb tal lasta ahi remontida.

Ja kui poeg ikka leiab, et on ema süü, et ahi katki, pöördugu või kohtusse kui kokkuleppele ei saa. Täiesti seaduslik õigus tal.

Kui see ahi enne oli korras ja nüüd ei ole lihtsalt lagunenud vaid on rikutud.

Kui vana ahi lihtsalt muutus kütmiskõlbmatuks, siis on selle kordategemine omaniku kohus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 12:03; 22.03 13:28; 22.03 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nõus eelkõnelejatega, et kui maja on mehe oma, siis on omaniku kohus ka ahi parandada. Hea küll, ämma elukaaslane rikkus ahju ära, aga ega sellelt elukaaslaselt ei õnnestu kohe kindlasti mingit raha kätte saada. Samas ämm ju remontis selle teise korruse oma rahaga st suurendas teie maja turuväärtust.

Veel: kui juba olla majaomanik, siis võiks seal ka ise sees elada. Sest nagu näha, ega sinu mehest mingit kinnisvarahaid ei saa. Müüte oma korteri maha, saate laenust vabaks, kupatate selle eks-eks mehe alumiselt korruselt välja ja hakkate ise majas elama. Teine võimalus on maja maha müüa. Aga sellest majarahast peab jätkuma veel ka ju emale korteri ostuks, sest kuuse alla te teda ju ka ei saada.

Kui järele mõelda, siis ühe ahju hind on ikka väga väike võrreldes muude investeeringutega, mida majasse peab panema, et ta heas seisukorras püsiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no seda meie ei tea ju, mis seisukorras maja on aga jutu põhjal võib arvata, et maja vajab kõpistemist. ma ei usu, et ämm või vanamemm on seal midagi veel teinud. võibolla teise korruse ehitus oligi ainus, mis selle majaga tehtud on ja see tähendab seda, et maja vajab ühel hetkel kui mitte juba praegu renoveerimist (uus katus, seinade soojustamine või mida iganes) ja see ei ole enam sugugi väike hind nagu mõni siin eespool kirjutab aga samas oma maja on hoopis midagi muud kui mingi korter paneelmajas.
mina eeldan endiselt, et kui ämm kavatseb seal edasi elada (pole vist nii muldvana, et kohe ära sureb ja vaevalt mujale kolib) ja seda enam, et tema elukaaslane lõhkus/ ehitas valesti ümber siis võiks ja lausa peaks aitama rahaliselt vähemalt selle sama ahju ehitamisel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 13:39; 22.03 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülevalpidamise kohustus ei tähenda ju, et ema peaks elama majas. Piisab ühest toast. Nii et teil on võimalik maja mahamüüa. Saadud rahaga maksta oma elamislaen ära. Ja kas siis osta väike korter või üürida, kuhu siis ema elama läheb. Kui teil vahendeid pole maja korras hoida ja parandada, siis ma ja ju laguneb. Mida varem müüte seda parem teile ja majale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees on apaatne, nagu ütled, ja mingit erilist huvi üles ei näita, hakka ise tegutsema. Pane näiteks ise kinnisvaraportaali müügikuulutus üles ja jälgi, kuidas ostuhuvi on, hinda võib katseks muuta. Aega peaks sul olema, töötu, nagu oled. Ja kui tõesti tekib võimalus mõistliku hinnaga müüa, lase kasvõi mehel maja endale kinkida ja müü oma nimel. Selle peale ei saa sugulased ka midagi öelda, sest sulle ei ole see ämm mitte keegi. Niipalju võite teha, et panete ämma enne fakti ette ja aitate heast tahtest tal odavamapoolse üüripinna leida, mida muidugi ise maksma hakkab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest sulle ei ole ämm ja mehe õde, kes majas elavad, mitte keegi????????? No ma ei või lihtsalt. Kust sellised inimesed tulevad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 11:56; 23.03 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina müüksin maja maha, saaks mure kaelast ära.

Ämm saaks oma sissetuleku ja vajadusel kõigi oma laste võrdse abiga üürida väikese korteri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanaema tegi enne surma välisfassaadi korda, soojustas vundamendi, majal uus katus jne.

Ahi oli vägagi töökorras, lihtsalt seinad ei pidanud sooja ja sellepärast tundus, et ahi ei küta. Seega siis ämma elukaaslane ehitaski ahju ümber. Ma isegi ei viitsi siia trükkida, millise lolluse ta kokku keeras. Pottsepa kutsusime vaatama ja parandamine läheb maksma 400-500 eurot. Eriti nõme on see, et elukaaslane tassis kivid ka minema, mis ta välja lõhkus ehk need tuleb ka uued osta.

Ämm tegelikult ei tõstnud mehe maja turuväärtust vaid ta tegi seda ju sel ajal kui tal ema veel elas ja tõstis oma ema maja turuväärtust. Ämma ja ta ema vahel oli ainult see kokkulepe, et kui ämm tahab siis võib ehitada oma raha eest teisele korrusele oma ruumid ja maksab korralikult üüri. Vanaema oleks võinud siis ju oma lapsele pool majast jätta ja teise poole siis kellelegi teisele vms. Tänu vanaemale tal üldse see elukoht on, sest selle rahaga, mis tal oli ei oleks ta suutnud osta korterit/maalappi+sinna elamine ehitada. Mulle ka meeldiks, kui ma saaksin 100 000krooni eest endale terveks eluks tasuta elamise.

Mees ei taha maja müüa, sest see oli vanaema soov. vanaema tegi isegi esialgu sellise testamendi, et mees ei saa maja oma nimele enne kui saab x vanuseks ja enne seda oli majal hooldaja määratud. (mehe isa). Vanaema kartiski, et noorest peast muidu müüb lollusest maja maha ja pole sellest miskit kasu talle.

Praegu on seis selline, et ei mehe isa ega ema ei taha majast välja kolida, üüri ka maksta ei taha. Ämm tahab pigem, et mees viskaks tolle eks-mehe välja ja siis ta saaks terve maja enda kätte. Isaga on õnneks veel saavutatud kokkulepe, et maksab maamaksu ära (3300 kr) ja hea, et niigi palju siis.

Ma olen ämmale öelnud, et ta on ammu oma 100 000kr eest tasuta ära elanud seal ju (8 aastat on see aeg, mil ta pole pidanud midagi maksma)? Meil on isegi hindamisakt teisele korrusele olemas, mille järgi saaks teise korruse üüriks küsida maksimaalselt 3500kr.

Me ei ootagi teistelt peredelt, et nad tuleksid ja remondiksid aga nad ei aita muudes asjades ka: toit, riided, küttematerjal jne. Isegi selle tüdruku sünnipäevast ei tehta välja, kuigi tal on alati üht-teist vaja, sest emal ei jätku raha asjade jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.03 10:34; 22.03 10:55; 23.03 14:09; 24.03 16:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui tegu oleks sinu ema ja õega, kas sa siis ka käituks nii ja ajaks sisuliselt oma perekonna tänavale?
see on mehe maja, tema pärndus, las majandab ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 12:54; 23.03 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pärandus on on küll nagu mingi jube taak. Loobuks sellest silmapilkselt. Saagu ema see elamine omale.
Niisugune tingimustega pärandamine…jube! Oma elu te selle maja ja majaasukate ülapidamise kõrvalt siis elada ei jõuagi ju.
Loobuge sellest jamast ja elate muretult ja õnnelikult.
Ema pärast küll ei põeks – täikasvanud inimene, peab omad otsused tegema, kuidasmoodi edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanaema pärandas maja sinu mehele, sest soovis, et meesterahvas kõpitseks maja, tegeleks remondiga ja muu maja juurde kuuluva tegevusega. Palun saa aru, et vanaema pärandas maja sinu mehele ja sellega justnagu ka kohustuse aidata mehe ema ja õde. Sest vanaema eluajal toimetas maja juures nagu ma aru saan vanaema. Aga suguvõsale paistab see nii, et sinu mees sai maja ja ka ema aitamise probleemi endale. Perekonnas ju ikka eeldatakse, kui vara ei jagata laste vahel võrdselt, et see kes saab maja või maad endale, saab ka vanade hooldamise kohustuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 11:56; 23.03 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest on ka loogiline, et kui pärand saab vaid ühele sama järgu pärijatest, siis tema kohuseks on vanemate eest hoolitsemine.
miks peaks õed-vennad, kes ei saa tulevikus sentigi, panustama oma raha ja aega venna maja kõpitsemisele ja ema hooldamisele? kui mees sai pärandi kätte, siis ta küll ju ei nõudnud võrdsust, et ka õed-vennad saaks sama palju, kui tema. ei ole nii, et kõik teevad, aga vaid üks naudib vilju

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 23:10; 24.03 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeldamine on igaühe isiklik probleem, seaduse kohaselt vastutavad kõik lapsed oma abivajava vanema aitamise eest. Ei saa ka hinnata, mis oleks antud situatsioonis õiglane, sest ei tea kõikide laste majanduslikku seisu. Võibolla elavad teised lapsed tunduvalt paremal järjel ja miks siis teemaalgataja pere peaks ennast veel hullemasse seisu viima?

Mina näen siin esmalt isiklikke probleeme. Põhjus, et vanaema pärandas maja lapselapsele ja võttis oma lapselt enne seda majas elamise eest üüri, ei näita küll kindlasti seda, et vanaema tahtis panna oma lapse ülalpidamise ja aitamise kohustuse lapselapsele. Mina näen siin pigem ema-tütre omavahelisi probleeme, miks ta seda maja muidu kohe ämmale ei pärandanud? Kui vanavanaema oleks soovinud, et mees oma ema seoses maja saamisega aitab, oleks ta seda kindlasti ka mõista andnud. Jällegi, eeldamine on igaühe isiklik probleem.

Mina lapsena selgitaksin ämmale (ehk siis tegelikult emale), et kui ta vajab abi, siis esmalt tuleb tal seda tõestada. Teil peab olema ülevaade tema sissetulekutest ja väljaminekutest. Ahjulõhkuja suhtes uuriksin, kas oleks võimalik seaduslikult kahju sisse nõuda.

Koliksin ise perega majja, praeguse korteri müüksin. Vaheltkasu eest ostaksin pisema korteri, kus ämm ja tütar lepingu alusel sees elada võib, kuid peab maksma kommunaalmakse ja ei tohi tekitada seal oma elutegevusega kahju. Seda eeldusel, et on enne tõestanud, et ei toimu arutut raharaiskamist. Ja see on puhtalt südametunnistuse asi, mitte see, et te oleksite selleks kohustatud.

Ma tegelikult üldse ei saa aru, mis kummalised suhted su mehel ja teistel lastel oma isa-emaga on. Tundub, et mitte kõige paremad? Mis roll isal siin üldse on ja kas tema saab endaga hakkama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu meelest on ka loogiline, et kui pärand saab vaid ühele sama järgu pärijatest, siis tema kohuseks on vanemate eest hoolitsemine.[/tsitaat]

Seda võib ju väita, aga reaalsuses ei vaja ämm hetkel mingit hooldamist, vaid on iseseisev inimene. Maksku üüri parem, saab selle üüriraha kõrvale panna ja selle eest sügisel ahju ehitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke laenurahaga ahi korda ja samas nõudke ämmalt ka üüri(seda tegi ju ka ämma ema),üür mis jääb ahju remondi laenumaksetest üle,koguge eraldi arvele,nn remondifondi.Kui ämma teised lapsed ei mõista,miks küsite oma ämmalt üüri,siis küsige garantiikirja,et kui midagi majaga juhtub,siis nemad peavad ka koheselt leidma raha remondikulude osalisks katmiseks.Kui ämma sissetulekute ja väljaminekute vahe jääb alla miinimumi,siis saab ta ju ka toteust küsida omavalitsusest ja siis on see üürileping just asja ette,sest see on ju eluasemekulu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Seda võib ju väita, aga reaalsuses ei vaja ämm hetkel mingit hooldamist, vaid on iseseisev inimene. Maksku üüri parem, saab selle üüriraha kõrvale panna ja selle eest sügisel ahju ehitada.[/tsitaat]
sõnad \”hoolitsemine\” ja \”hooldamine\” ei tähenda teps mitte sama asja ja hooldamiselt pole ju räägitudki

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 23:10; 24.03 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm saab kuus kuskil 400 eurot (natuke üle), millest lähevad maha elekter, vesi, prügi, gaas, Elion, mobiilikõned + mobiili järelmaks ja praegu veel ka laenu makse. Tema jutust sain aru, et raha jääb natuke üle 100 euro alles (toiduks, tema küünehoolduseks jne). Seega raha ei jagu millekski. Oleme neile kotiga süüa viinud, üritan talle näidata kuidas odavamalt majandada (nõusid pestakse nii, et kuum vesi koguaeg jookseb ning poes ei valita üldse mida ostetakse jpm), puid oleme muretsenud, maksnud mõne arve, viin oma tehtud hoidiseid, viime tüdrukut kuskile välja sööma, ostame talle soovitud kingi, anname niisama taskuraha jne.

Ämma ja tema ema vahel ei olnud väga soojad suhted ja enne vanaema surma olid nad omavahel tülis. Mees veetis väga palju aega oma vanaemaga ja aitas tal kõike maja juures teha ning mees ütleb, et vanaema rääkis talle ainult seda, et ta saab maja endale ja isa peab talle siis kõike õpetama ja aitama teda igati. Mehe emast ei olevat juttu olnud..

Mehe isa saab endaga väga hästi hakkama. Pigem aitab teisi. Maksab lapsele korralikult elatist (192 eurot), see talv ostis veel lisaks 500 euro eest talvevarustust (paksud püksid, saapad, joped jne). Ei oska küll selle mehe kohta midagi halba öelda.

Me üritame ämmale seda üüri juttu uuesti rääkida aga ma ei tea kuidas see läheb.

Aitäh, kes vastasid! Sain pead natuke selgemaks ja äkki läheb meil ka ükspäev paremaks! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.03 10:34; 22.03 10:55; 23.03 14:09; 24.03 16:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Vanemate abistamine ja ülalpidamise kohustus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.