Esileht Pereelu ja suhted Vanemate käitumisest ärevus

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Vanemate käitumisest ärevus

Postitas:
Kägu

Ühesõnaga olukord on siis selline, vanemad andsid teada, et ostsid kaugele soojale maale lennupiletid novembrisse. Mulle kuidagi tundub praegusel ajal, kus viirus möllab maailmas vanemate käitumine nii vale ja ei suuda neid hästi mõista, et miks on nii väga vaja minna reisile. Võiks ju oodata, mis sellest viiruse teemast saab ja siis minna. Kuidas seda vanemate käitumist mõista ja mitte ärvusse minna?

+11
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nad on suured inimesed ja võtavad oma otsuseid ise vastu. Ma eeldan, et sa pole ka alaealine.

Ela ja lase teistel elada, sind kaasa ei kutsutud ju.

+35
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühesõnaga olukord on siis selline, vanemad andsid teada, et ostsid kaugele soojale maale lennupiletid novembrisse. Mulle kuidagi tundub praegusel ajal, kus viirus möllab maailmas vanemate käitumine nii vale ja ei suuda neid hästi mõista, et miks on nii väga vaja minna reisile. Võiks ju oodata, mis sellest viiruse teemast saab ja siis minna. Kuidas seda vanemate käitumist mõista ja mitte ärvusse minna?

Vanemad on ikka iseseisvad inimesed ja kui see on nende valik, siis see on nende valik. Mis tähendab vale käitumine? Kui see pole kriminaalne ja seadusega keelatud tegevus, siis kes on teised, et midagi arvata sellest teost. Kui sina ei suuda mõista neid, kas nemad siis suudavad mõista sind. Aga võta ja otsusta, et sa mõistad neid. Saad aru, miks nad seda teevad. Sina ise ei teeks, aga mõistad vanemaid. Teed otsuse, et sa mõistad vanemaid, et nende elu on nende otsustada. Kas sa ise tahaks, et keegi närvitseb nende asjade peale, mida sina teed ja leiab, et teed täiesti valesti. Kasvõi see kiri, noo täiesti vale käitumine ju :):):) On meeldiv, kui tulevad miinused jne. Nii et tee otsus, et mõistad teisi ja teiste negatiivsus sulle enam külge ei hakka. Aga vanematega on see lugu, et halvim ,mis juhtuda võib, on see et jäävad rahast ilma, kui lennukid jälle seisma pannakse. Ei jõua siin koguaeg karta ja ettenäha, MIS KÕIK VÕIB JUHTUDA. Vanemad on otsustanud elada oma elu nendes piirides,mis võimalik, nii et väga mõistetav tegu. JA sinust saan ka aru. Kõigil õigus omale elule.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahaks olla sama julge nagu TA vanemad. Töö poolest oleks sel hilissügisel mulle parim aeg reisida. Üks projekt kukkus just ära. Nov-dets on täitsa vaba. Võiks reisida, aga ei julge selles olukorras.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui vanad vanemad on, kuidas on nende võõrkeelte oskus ja kas peale reisi jaoks arvestatu on neil ka mingi rahatagavara?

Olukord võib muutuda päevadega ja tuleb valmis olla selleks, et välisriigist pole võimalik planeeritud ajal tagasi tulla. Ja see võimalus ka muidugi, et reis võib üldse ära jääda (või edasi lükkuda) ja mingi osa reisi eest tasutud summast tuleb korstnasse kirjutada.

Nakatumine on ka muidugi hirmus, aga minu jaoks on palju hullem mõte sellest, kui vähese keeleoskuse ja mitte väga suurte võimalustega inimesed võõrasse riiki lõksu jäävad.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uuriks, et kas neil kindlustus on tehtud (If nt pakub) ja teeks kindlaks, et neil on Estraveli kontaktid olemas, sest nad on ainus reisibüroo, mis aitab 24/7. Raha eest, jah, kuid see on parem kui mitte midagi. Uuriks veel seda ka, et kas nad saaksid koju ka siis, kui üks pilet oleks 1000+ eurot.

Üleüldiselt on nad täiskasvanud ja sul pole kuigivõrd viisakas nende tõttu end ärevusse ajada.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mehe vanemad on igast meie reisist ärevuses ja seda juba viimased 10 aastat. Täiskasvanud inimesed ja ise teavad, mis teevad ning keegi ei tea, mis seis on novembris.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga vanematega on see lugu, et halvim ,mis juhtuda võib, on see et jäävad rahast ilma, kui lennukid jälle seisma pannakse.

Tegelikult see pole sugugi halvim, mis võib juhtuda. Aga sa ei saa oma vanemate elu kontrollida. Nad teevad ise oma otsused. Soovitaks jah vanematele hea kindlustus teha. Mitmed kindlustused reklaamivad, et neil on pandeemiaga arvestavad tingimused. Ja kindlasti peab olema varuraha, loodetavasti nad ei reisi oma viimaste säästude eest, sest see pole nagunii mõistlik, aga praegusel ajal on see eriti riskantne.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul läheb laps. Täiskasvanud laps. Olen ks ärevuses. See on lihtsalt reis, mitte hädavajalik minek.
Mõtlen et kui tartus sai klubis nii paljud viiruse. Siis lennukis juba istuvad nad ühes ruumis. Bussisõidud, rongid lisaks. Pole üldse vajalik reis, vaid ma tahan-reis. On reisitud varem ja kindlasti saab ka edaspidi reisida. Miks just nüüd kui viirus levib. Ja siis peale reisi kui läheb kenasti kõik. Peab arvestama 2 nädalase võimaliku karantiiniga. Ausalt, ma ka ei taha temaga siis kokku puutuda. Aga kuidas see võimalik on.
Eestis inimesed süüdistavad seda võrguvõistlust. Ka seda tartu koronaseiklejat.
Ja siis lähevad ise reisile või üritustele. Ses pole loogikat.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga vanematega on see lugu, et halvim ,mis juhtuda võib, on see et jäävad rahast ilma, kui lennukid jälle seisma pannakse.

Tegelikult see pole sugugi halvim, mis võib juhtuda. Aga sa ei saa oma vanemate elu kontrollida. Nad teevad ise oma otsused. Soovitaks jah vanematele hea kindlustus teha. Mitmed kindlustused reklaamivad, et neil on pandeemiaga arvestavad tingimused. Ja kindlasti peab olema varuraha, loodetavasti nad ei reisi oma viimaste säästude eest, sest see pole nagunii mõistlik, aga praegusel ajal on see eriti riskantne.

Äkki ikka küsiks vanemate käest, kas neid kindlustus on tehtud.
Kõik vastused siin teemas on eeldusega, et kaks pensionäri on otsustanud reisile minna. Aga tegelikult võib hoopis tegu olla keskealiste hästiteenivate inimestega, kes on mõelnud nii kindlustuse peale kui ka selle peale, kas nad saavad hakkama kui juhuslikult piirid kinni lähevad nende reisi ajal.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nad peaks haigeks jääma. Mis siis saab? Kergete sümptomitega ei või nad ju ka tagasi tulla. Peavadki olema seal riigis kinni. Loomulikilt ei ole tark minna seal kergete nähtudega testima, siis oledki seal riigis kinni. Või püüad ikka iga hinna eest tagadi saada? Levitades nii lennukis viirust.
Lisaks veel et praegu on nn ohutud ja ohtlikud maad. See kauge soojamaareis tähendab ümberistumisi ka. Kas selle aja peale kui nad lähevad on see ümberistumise riik enam ohutu maa. Peale sealt riigist tulemist peab ikka olema karantiinis. Ise võid küll mõelda et olin vaid lennujaamas. Aga sealt tulid lennule ju ka kohalikud.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

vaesed TA vanemad!
õnneks on minu täiskasvanud lapsed normaalsed, ei kahtle minu otsustes ja käitu minuga nagu titega “kas sul kindlustus on, kas sul keeleoskus on, kas sul piisavalt raha on” nagu mida?! uskuge või mitte, nõuakaaja inimesed on palju leidlikumad ja saavad kriisisituatsioonides paremini hakkama kui tänapäeva lumehelbekesed. lisaks omavad tervet talupojamõistust ja ei higista ette igasugu tühjatähja pärast.

huvitav kuidas normaalsed inimesed sellise foobikust lapse on saanud, kellel iga asja peale lõug võdisema hakkab.

+12
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas talupojamõistus ei ütle, et seni kuni pole vaktsiini ja haigus ikka levib, on kindlam olla kodumaal. Et mitte jääda kinni teise riiki. Et mitte jääda haigeks koroonasse teises riigis, kus ei ole kindel meditsiini võimekuses tulla toime viiruse suurema võimaliku levimisega.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

vaesed TA vanemad!

õnneks on minu täiskasvanud lapsed normaalsed, ei kahtle minu otsustes ja käitu minuga nagu titega “kas sul kindlustus on, kas sul keeleoskus on, kas sul piisavalt raha on” nagu mida?! uskuge või mitte, nõuakaaja inimesed on palju leidlikumad ja saavad kriisisituatsioonides paremini hakkama kui tänapäeva lumehelbekesed. lisaks omavad tervet talupojamõistust ja ei higista ette igasugu tühjatähja pärast.

huvitav kuidas normaalsed inimesed sellise foobikust lapse on saanud, kellel iga asja peale lõug võdisema hakkab.

Esiteks “igasugu tühjatähja” peale, eksid siin päris kõvasti. Varem pole kordagi sellist viirust Eestis olnud ja seega ei ole tegemist “tühjatähjaga”. Tänan küsimast, ei ole foobikuga tegemist vaid tundsin siirast muret nende tervise pärast.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

uskuge või mitte, nõuakaaja inimesed on palju leidlikumad ja saavad kriisisituatsioonides paremini hakkama kui tänapäeva lumehelbekesed. lisaks omavad tervet talupojamõistust ja ei higista ette igasugu tühjatähja pärast.

No ma ei tea, kui hingamisteed on ikka viirusest nii metsas, siis pole vahet, kas oled lumehelbeke või talupoja mõistusega. Siis lihtsalt ei hinga enam või saavad tervisekahjustusi, mis edaspidi ainult juurviljana elada lasevad seal talumehe põllul.

Mõnel lihtsalt mõistus kadunud ja ehk ka eluisu otsas. Aga noh, kes ikka enam jaksab kodus passida, mida juba terve kevade sai tehtud. Parem hetke nautida ja riskida, eks siis pärast vaatab, kas läks niisama lihtsalt mööda, tuleb juurvilja-elu või surm.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
leeni

teemaalagataja, kas sa oled alaealine ja kardad maailma hooleks jääda või on su vanemad vaimupuudega või 100-aastased ning vajvad patroneerimist? ülejäänud juhtudel tuleks inimestel oma elu elada.

ärevuse vastu aitab psühholoog.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei usu ühtegi võimalust mida leeni pakub. See erinevad põhjused tundub üleolev. Ebasõbralik. Ilmselt on teemaalgataja mures oma vanemate tervise pärast selle reisi puhul. Nii nagu mina olen mures oma lapse valiku pärast minna nüüd reisile. Reisile ajal mil iga päev antakse teada üle ilma uutest nakatanutest, surnutest. Nagu vanemate surm oleks muret tekitav vaid siis, kui laps on alaealine.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei usu ühtegi võimalust mida leeni pakub. See erinevad põhjused tundub üleolev. Ebasõbralik. Ilmselt on teemaalgataja mures oma vanemate tervise pärast selle reisi puhul. Nii nagu mina olen mures oma lapse valiku pärast minna nüüd reisile. Reisile ajal mil iga päev antakse teada üle ilma uutest nakatanutest, surnutest. Nagu vanemate surm oleks muret tekitav vaid siis, kui laps on alaealine.

Minu meelest on üleolev ja ebasõbralik see, kui kaheldakse normaalselt funktsioneeriva täiskasvanud inimese otsustes ja hakkamasaamises. Kui TA on ärevusprobleemidega, siis selle jaoks on olemas spetsialistid.
Kujutan ette kuidas vanemad rõõmustasid kui TA kodust lahkus, ometi saab voodis shokolaadi süüa ja shampust juua ilma et keegi hurjutaks, et on vaja hambaid pesema minna ja alkohol on kahjulik tervisele. Nüüd inimesed tahavad Taisse (või mõnda muusse lahedasse kohta) minna möllu tegema ja juba on TA jälle manitsemas.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõistad nii, et mõtled enda jaoks selgeks, et vanemad ei pea nii mõtlema nagu Sina.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ah, ole rahulik, ei reisi nad novembris kuskile – selleks ajaks on kõik riigid kinni, kui nende sihtriik juba praegu ei ole.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naljakad eeldused 🙂 Kõik on kindlad, et reisile hakkavad ennast sättima 90+ vanuses ja paari aastase külakooli haridusega ätid. Ma olen 43-aastane ja mu laps on 20-aastane. Uskuge või mitte, aga ma suudan enda otsused ise teha.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma loen ka imestusega. Olen 52, lapsed 30,28 ja 21. Reisin palju ja kaugele. Kui nüüd mõni mu lastest teeks lausa foorumisse teema, kuidas minu reisimine ta ärevaks teeb, no ausõna, ma hakkaksin muretsema tema vaimse tervise pärast ja soovitaksin tal psühholoogi külastada oma tärkava ärevushäirega.
Ja kui mõni mu lastest lausa mõtleks, et ei tea, kas mul reisikindlustus on ja milline see on, kas mul oleks raha, kui reisiplaanid muutuvad või kas ma oskan karantiinis olles piisavalt võõrkeeli…ohjah. Siis oleks talle lausa tablette juba vaja.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütleks head teed ja kui lennuk tagasi ei sõida, siis on see nende probleem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma loen ka imestusega. Olen 52, lapsed 30,28 ja 21. Reisin palju ja kaugele. Kui nüüd mõni mu lastest teeks lausa foorumisse teema, kuidas minu reisimine ta ärevaks teeb, no ausõna, ma hakkaksin muretsema tema vaimse tervise pärast ja soovitaksin tal psühholoogi külastada oma tärkava ärevushäirega.

Ja kui mõni mu lastest lausa mõtleks, et ei tea, kas mul reisikindlustus on ja milline see on, kas mul oleks raha, kui reisiplaanid muutuvad või kas ma oskan karantiinis olles piisavalt võõrkeeli…ohjah. Siis oleks talle lausa tablette juba vaja.

52 aastasena peaksid ju teadma, et maailmas on nii palju erinevaid inimesi. Sina reisid palju ja sul on kogemused olemas.
Aga vb teemalgataja vanemad lähevad elus üldse esimest korda reisile ja nad ei oska piisavalt võõrkeeli? Vb on nad tublid inimesed kuskilt ääremaalt ja ei ole nii hästi kursis praeguste uudistega?

Eks me kõik tunneme oma vanemaid ja mured tühja koha pealt ei teki. Selleks, et hoolida oma perest…ei pea kohe ärevushäirega olema!!! Eriti praeguses olukorras, kus terve maailm on ebakindel ja pidevas muutumises.

Teemalagataja usu mind- igatahes on parem variant see, et sa muretsed natuke “üle” kui see, et sa üldse ei muretseks. Mina oleksin küll kurb, kui läheksin praegu reisile ja minu lapsed üldse ei muretseks…võin ju osata 100 vöörkeelT ja olla teinud 100 kindlustust…aga see mind koroonast ei päästaks:( Pealegi arstiabi saamine ja kvaliteet ei ole paljudes maades võrdväärne Eesti omaga!

Kuidas oma vanemaid mõista? Küsi, et miks nad nüüd just reisile otsustasid minna. Kas nad on teadlikud ohtudest, mis võivad sellega kaasneda (võimalik nakatumine, asukoha riigist tagasi saabumise edasilükkumine ja seoses sellega suuremad kulud jne).

Kui nad on piisavalt informeeritud ja kindlas oma valikus: Siis soovi neile head reisi! Muidugi võid õelda, et tagasi tulles soovid neist 2 nädalat distantsi hoida.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vb on nad tublid inimesed kuskilt ääremaalt ja ei ole nii hästi kursis praeguste uudistega?

Mida see tähendab? Kus selline ääremaa asub?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ausalt öeldes muretseks igaühe pärast, kes praegu reise ostab. Mitte “muretseks” otseses tähenduses, ma pole eriline muretseja, aga no ei ole tark aeg kuhugi maailma otsa kihutada. Esiteks on vägagi tõenäoline (tõenäolisem kui aastakümnete kaupa enne tänavust aastat), et reis lihtsalt ära jääb ja siis on detailide küsimus, kas raha saab tagasi ja kuipalju tagasi jne. Aga kui nad juba lähevad, siis olgu vähemalt korralikult kindlustatud seljatagusega (reisikindlustus ja -tõrkekindlustus ja tervisekindlustus ja kõik muud saadaolevad kindlustused, lisaraha, et oleks millest nt elada paar kuud sihtkohas lockdowni ajal, võimalus sidet pidada jms). Kas nad teavad ja saavad aru riskidest, või ostsid reisi, sest praegu on ju nii odav hotellipakkumine vms.
Ja kui on nad reisil haiged, siis saate aru ka, et pole tore olla reisil võõras riigis (ja ka mitte kodus) haiglas isolatsioonis, ilma sugulasteta, kes juurde ei pääse, isegi kui oleks võimalus sinna reisida jne.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mk

Ma praegu veel ei muretseks sest paljud-paljud reisid mis vahepeal müüdi on tegelikult ära jäetud kuna numbrid jälle tõusevad ning lende hakatakse järjest tühistama, kaugemad riigid kes lubasid oma piirid nüüd August-September avada on tähtaegu pidevalt edasi lükanud jne. Endal sai vahepeal Euroopas ära käidud, nii lennujaamas kui kogu lennu vältel pidi olema mask ees, vaid söögi ajaks tohtis ära võtta, riigis kus viibisime oli rahulik aga kogu ühistranspordis oli samuti mask kohustuslik ning kõik kandsid. Ma usun et vanurid (kes on ise riskigrupis) ei hakka siiski ka suure ohuga piirkonda lendama isegi kui see võimalik oleks.

0
0
Please wait...

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Esileht Pereelu ja suhted Vanemate käitumisest ärevus