Esileht Koolilaps vanemate klasside lapsed ja seadused

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: vanemate klasside lapsed ja seadused

Postitas:

millistel põhjustel võib kool lapse nö koolist välja visata 8.klassis? Kas selleks peab olema hunnik käskkirju või on veel mingeid põhjuseid? Kuskilt kuulsin et ei saagi välja visata, kool on kohustatud lapse 9 klassi lõpuni läbi lohistama. Või jäetakse ka tänapäeval istuma? Mis põhjustel? Asi siis selles, et noormees ei käi üldse koolis, veerandihinded on tihti välja panemata jne. Mis piirini niimoodi lastakse eksisteerida tänapäeval?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu teada lastakse eksisteerida kuni 9. klassi lõpetamise/17. aastaseks saamiseni. välja ei saa visata, heal juhul lapsevanematele trahvi teha vaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tere. Kirjutasin just ka oma probleemist lapsega. Sain teada koolist et kool viskab välja lapse vaid väga erand juhul, kui ta on ohtlik teistele. Aga jah istub seni kuni saab 17 aastaseks ja siis polegi sul vaja enam tulla. Muidugi on eesti riigis 9 kl. kohustuslik. Kui aga laps ei taha seda ja ajab oma rida, siis polegi midagi suurt teha. Mina olen juba mööda komisjone päkad villi jooksnud. Minu oma on ja jääb 3 aastat juba 8ndasse. Kurb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolist ei saagi nn välja visata. Koolikohustus on kuni 17-aastaseks saamiseni või 9, klassi lõpetamiseni. ja nii käivadki mõned lapsed terve igaviku 7-8-9 klassis, kuni saavad 17 ja lahkuvad koolist. Kui kool ütleb, et viskab sinu lapse välja, siis nii teha ei tohi. Iseasi, kui soovitavad kohasema koolileida, mis vastaks lapse erivajadusele/õpivõimekusele vms, soovitada võib kindlasti ja siis peaks läbi mõtlema, miks kool sedasi soovitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis seal visata, kui laps niigi koolis ei käi? istumajätmisega peab lapsevanem ise nõus olema. kuigi, ma ei saa aru kuidas seda korraldatakse kui nt laps ei ole 7ndat lõpetanud, hinded puudu, koolis pole käinud, siis kuidas teda üldse 8ndasse üle saab viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega siis ei viidagi, viiakse mõne üksiku 2ga .Aga istuma jäetakse ka siis kui lapsevanem teeb selleks avalduse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma mõtlen, et kas tõesti on mõtet 3x ühes samas klassis istuda. Kas mingit muud kooli pole teie kandis? Näiteks nagu Tallinnas Ristiku või ka Tondi. Samuti Kopli ametikool mis võtab õppima põhihariduseta noori. Või ei ole noor üldse nõus mingi koostööga?

Tihti on koolis mittekäimise põhjuseks see ka, et programm ilma õppimata üle jõu käib kuigi lapsel normintellekt. Mingid sõltuvused? Selleks keskus kus ka õpitakse. Oluline, et laps midagi teeks, kusagil haridusasutuses käiks ja tal oleks eduelamus. Kasvõi oma võimetelt madalamas kohas.

Endal kogemus lastekodu kasvatajana ja palju selliseid juhuseid näinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps vanemate klasside lapsed ja seadused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.