Esileht Pereelu ja suhted Vanemate lahutamise mõju teismelisele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Vanemate lahutamise mõju teismelisele

Postitas:

Kuidas aidata varateismelisel lapsel vanemate lahutusega toime tulla? Andestada ja olukorraga leppida?

Meie pere lagunemine on alles väga värske. Vaid kuu aega on isa eemal elanud ja poeg on selle tõttu väga õnnetu. Eriti kurvaks muutub siis, kui isaga kohtub. Isa on emotsioneerib ja lapsele mõjub see väga laastavalt. Nad mõlemad on minu peale kurjad, sest lahku minek oli minu soov. Isaga kohtumist vältida ei saa, sest laps ise tahab väga temaga kohtuda ja suhelda, kuigi sealt tulles on laps pisarates ja süüdistav. Isaga rääkimine (et hoiaks lapse juuresolekul emotsioone tagasi) ei ole tulemust andnud.

Ma isegi ei süüdista ega pahanda poja peale öeldud sõnade pärast. Tahan lihtsalt tema hingehaavu vähendada ja ravida. Kuidas seda teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa siin aidata saad ? Paku välja, et poeg läheks elama isa juurde. Häid lahendusi polegi. Lapse kannatused mõjuvad vanematele kordades hullemini kui enda omad. Oleks sa tulnud soovitust küsima enne lahutust, siis oleks ma soovitanud oodata kuni laps saab täisealiseks. Murdeeas kogetud lahutus võib rikkuda kogu tema edasise elu ära, sest ta kaotab usu võimalusse, et head suhted saaksid kestvad olla. Eriti poistele mõjub lahutus hullusti. Mis turvalist tuge saab noor inimene pakkuda ühel hetkel teistele, kui ta oma pereelu on katki? Kuna hetke on lahku minek juba toimunud, siis paku pojale võimalust, et läheb isaga koos elama ja sina hakkad isale elatist maksma. Murdeas, kus poeg hakkab isaga samastuma, on isale tekitatud valu lähemal kui emale tekitatud valu. Nii et lahutades oled paratamatult teinud korralikult oma pojale haiget. Poeg samastub isaga ja kujundab hetkel suhtumist naistesse üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb selgitada (lapsele):
1) vanemate lahku minek pole mitte mingilgi määral lapse süü, vanemad ei saanud omavahel hakkama
2) lapse ees ei tohi vanemad üksteist “maha teha”. seda siis ei lapse kuuldes ega lapsele selgitades, tema jaoks on mõlemad ta vanemad.
3) tuleb selgitada, et mõlemad vanemad jäävad talle alles, lihtsalt elatakse erineva katuse all.
4) oma emotsioonid (lapsega kahekesi olles) tuleb hoida omale, mitte neid lapse ees välja elada. Laps võib tunda, et peab vanemate vahel “pooli” valima hakkama, tihti valitakse see pool kes suudab end veenvamalt “kannatajana” esitada.
5) lapse teisele vanemale üle andmine/teise vanema juurde saatmine olgu emotsioonitu (vähemalt lapse ees). Põhjus on põhimõtteliselt sama mis eelnev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb selgitada (lapsele):

1) vanemate lahku minek pole mitte mingilgi määral lapse süü, vanemad ei saanud omavahel hakkama

2) lapse ees ei tohi vanemad üksteist “maha teha”. seda siis ei lapse kuuldes ega lapsele selgitades, tema jaoks on mõlemad ta vanemad.

3) tuleb selgitada, et mõlemad vanemad jäävad talle alles, lihtsalt elatakse erineva katuse all.

4) oma emotsioonid (lapsega kahekesi olles) tuleb hoida omale, mitte neid lapse ees välja elada. Laps võib tunda, et peab vanemate vahel “pooli” valima hakkama, tihti valitakse see pool kes suudab end veenvamalt “kannatajana” esitada.

5) lapse teisele vanemale üle andmine/teise vanema juurde saatmine olgu emotsioonitu (vähemalt lapse ees). Põhjus on põhimõtteliselt sama mis eelnev.

Kas sa oled purjus või sa ei lugenud teemaalgatust, vaid lajatad siin lihtsalt pealkirja põhjal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 19:02; 02.06 21:00; 10.06 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul endale, teismelisena, vastupidi, mõjus vanemate abielu-ühe katuse all elamise viimane ots väga kehvasti – kuna nemad olid närvilised, oli mul ka raske rahulik olla. Lahutus mõjus aga mulle hästi – tundsin tohutut kergendust, kodu muutus mõnusaks ja rahulikuks kohaks.

Mis aga teha, kui lapse seda kodust väljakolinud vanemat hirmsasti igatseb? No ilmselt tuleb lapsele ikka selgitada, et lahkuminekul oli põhjus. Vaevalt, et teie suhted mehega väga head olid – heade suhete korral ju ei lahutata, eks? Nii seletagi lapsele, et koos edasi elamine oleks rikkunud kõigi närvid. Et on rahulikum, kui elatakse eraldi.

Isa kohta ütle pojale, et keegi ei võta temalt võimalust isaga kokku saada, suhelda. Et küll esialgne kuum supp (kõik need lahutusjärgsed emotsioonid isal) jahtub maha. Ja siis saavad nad isaga lihtsalt toredaid asju koos teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin vanemate lahutuse ajal 10-12. Oli tõesti üks kõige raskemaid perioode minu elus. Mäletan siiani kuidas kuid järjest end magama nutsin. Ema kolis kodust ära ja mina keeldusin sünnikodust lahkumast. Kuna vend oli noorem, siis temal suuremat sõnaõigust ei olnud. Mina jäin isaga, vend läks emaga. Jah, neil oli küll konflikte ja nääklemisi. Aga minu kui lapse jaoks ei olnud need võrreldavad lahkuminekuga.

Ma ei teagi mis sel hetkel oleks mu olukorda leevendanud. Olenemata sellest, et ma suhtlesin emaga väga tihedalt, oli minu sees ikkagi tõeline lein.

Teismeliseks saades olin võtnud endale pähe, et põhjus miks vanemad lahutasid, oli liiga noorelt abiellumine. Terve oma noorusaja vältisin igasuguseid tõsisemaid suhteid. Olin veendunud, et kui üldse suhte loon, siis juhtub see 35+. Õnneks läks teisiti ja peale lugematuid niisama üheöösuhteid ja kohtinguid leidsin inimese, kellega abiellusin ja lapsed sain.

Aga lubasin endale, et kui vähegi võimalik, siis meie abielu püsib kuni laste kodust lahkumiseni. Loodetavasti muidugi kauem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, üks minu lemmikteemasid:)
Olles läbi elanud enda vanemate lahutuse 8 a. (väga tublid olid lõpuks, et lahutasid, sest nende kooselu oli täiesti võimatu-neil polnud isegi ühist arusaama sellistest triviaalsetest asjadest nagu kuidas kapis pesu hoida, rääkimata kuidas ühiseid lapsi kasvatada jne.), ja kogu selle triangli, mida nad korraldasid kuni noh… minu 25 a saamiseni ja siiani minu isa läheb teisele poole teed kui minu ema avalikus kohas näeb, ja vastupidi, siis absoluutselt kõige suurem põnts lastele seoses vanemate lahutusega on, kui vanemad ei suuda jääda lahutuse käigus VÄÄRIKAKS. Mitte lahutus ei tapa lapse hinge ja vaimu iseenesest, vaid vanemate käitumine selle ajal ja pärast seda. Näiteks kuna hetkel sellest isast on saanud “suur kannataja”, siis esiteks on see äärmiselt suur koorem lapsele. Sisuliselt isa RÄIGELT manipuleerib hetkel enda lapsega ja kasutab enda lapse habrast ja välja arenemate psüühikat
enda EGO silumiseks-et näed kui paha emme, kes pere otsustas lõhki ajada, ja jätab rääkimata, mida tema tegi, mis viis emme sellise otsuseni. Isa eeldab, et siis poeg teeks midagi, leevendaks kuidagi isa kannatusi, teeks midagi, et isal oleks parem (ma ei tea, saadaks emmele sõnumi!) Aga poeg on nii noor veel, ei saa üldse aru mis toimub, ei oska endagagi midagi teha, rääkimata veel enda isa “kannatuste” ja emotsioonidega tegelemisest. See on sisuliselt lapse vaimne ja emotsionaalne tapmine ja selle ravimiseks kulub aastaid! Kui isa tahab kellelegi kurta, et teda on maha jäetud jne. siis tuleks selleks leida kas sõber või suvaline inimene baaris, aga mitte OMA LAPS. Selline käitumine on lihstalt argpükslik ja väärib ausõna keretäit! Ma olen samamoodi jooksnud 8-17 a. enda isa ja ema vahet ja kuulnud kord ühe ja teise käest krõbedaid sõnu kummagi aadressil ja nutnud end selle tõttu stabiilselt vähemalt 3x nädalas täiesti paanikasse, nii et mul oli vaja klaasitäite kaupa suhkruvett. Just nimelt see üksteise mustamine kahjustabki last kõige rohkem, sest laps ju õpib noorena, et ta on enda isa ja ema nö. summa. Nüüd, kus üks on väidetavalt värdjas ja teine “kes iganes”, siis kuidas lapse enesehinnang küll kujuneb:) Laps tahab armastada mõlemaid vanemaid ja teda ei tohi panna valima, et kumba võib! Loomulikult kui üks vanematest on ikka tõepoolest tõbras ja ohuks ühisele lapsele, siis tuleks kas suhtlemiskord üle vaadata vms. aga enda isiklike haavade ravimine enda lapse läbi on äärmiselt lubamatu!
Hetkel on kahjuks nii, et teema algataja peab tänu isale tegema emotsionaalset topelttööd, laps on vaja kohe maha rahustada kui ta isa juurest tuleb, pakkuda talle ekstra turvalisust jne. Võib-olla teema algataja peaks ise selle mehega aeg-ajalt kokku saama ja tegelema tema lahutusjärgsete emotsionaalsete probleemidega, siis jääb vähemalt ehk laps puutumata (lihtsalt ettepanek!).
Vabandust emotsionaalsuse ja rahvaliku kõnepruugi pärast, aga sellised situatsioonid ajavad mind väga kurjaks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eks oli ka üliemotsionaalne, kuni selleni välja, et langes kliinisse depressiooni, lubas endalt elu võtta ja istus 3 kuud antidepressantide peal. Talle reaalselt oligi lahkuminek nii kõva pauk, et lõi põlvist nõrgaks. Mina olin lahkuja. Sest mul sai siiber sellest, et ühel ei püsinud teatud kehaosa püksis.

Sinu asi on praegu kaine pilguga seda asja vaadata ja juhtida, sest teine lapsevanem ei ole adekvaatne aru saama, mis on lapse psüühikale hea ja mis halb. Kui isa emotsionaalsus on last raskelt negatiivselt mõjutav tegur, siis see paraku on olukord, kus lapse käimine isa juurde võiks olla põhjendatult piiratud lühikeste ajavahemikega ja pikema intervalliga niikaua, kuni papa toibub. Kui olukord normaliseerub, saab pöörduda sellise suhtluskorra juurde, mis arvestab lapse vajadusi olla mõlema vanemaga piisavalt tihedalt koos. Samas palun hinda seda olukorda selle arvestusega, et lahkuminek on värske ja sina ise samamoodi ülitundlik ja lapse suhtes ülehoolitsev. See on normaalne reaktsioon ja läheb üle ehk ka sinul tuleb kaine mõistus koju alles lähitulevikus. Tegele lapsega ja kinnita talle, et isa on talle olemas ega kao tema elust kuhugi. Lahutus on raske kõigile pereliikmetele, kuid selle eesmärgiks on see, et kõigil oleks parem. Julgusta last muredega nii sinu kui isa poole pöörduma ja ära unusta öelda, et ta ei pea valima ema ja isa vahel, ta saab valida mõlemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 23:35; 01.06 00:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahutus on raske kõigile pereliikmetele, kuid selle eesmärgiks on see, et kõigil oleks parem.

kuidas sa teed selgeks lapsele, et eesmärgiks on, et kõigil oleks parem, kui see seda pole. 2 inimest, mees ja laps nii ei tunne. Kas nad tunnevad siis valesti ja ainult naine tunneb õigesti?
isegi, kui last poleks. oleks vaid mees ja naine. Mees jätaks maha naise jutuga, et nii on meile parem. ei ole mahajäetule parem. mahajäetu on õnnetu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahutus on raske kõigile pereliikmetele, kuid selle eesmärgiks on see, et kõigil oleks parem.

kuidas sa teed selgeks lapsele, et eesmärgiks on, et kõigil oleks parem, kui see seda pole. 2 inimest, mees ja laps nii ei tunne. Kas nad tunnevad siis valesti ja ainult naine tunneb õigesti?

isegi, kui last poleks. oleks vaid mees ja naine. Mees jätaks maha naise jutuga, et nii on meile parem. ei ole mahajäetule parem. mahajäetu on õnnetu.

On parem kõigile. Suhtest, kus on lapsed, üldiselt ei lahkuta siis, kui tuli tuju. Selleks on põhjused. Tõsised, vääramatud põhjused. Ja kui vähemalt ühele lapsevanemale oleks suhtesse jäämine tõsine kannatus ja katsumus, siis see ei ole kellelegi hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 23:35; 01.06 00:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanemate lahutuse mõju lastele on täpselt selline nagu vanemad seda lapsele esitlevad või välja paista lasevad. Lastele tuleb õpetada, et elus juhtub kõike, mitte alati vaid jäid asju, ka halvad olukorrad on elu osa paraku. Nii väga ka, kui me neid hoida tahame, ei saa nad siiski kasvada vati sees.
Mul tuli lisaks vanemate lahutusele hakkama saada ka nende omavaheliste kaklustega, on tulnud näha ema läbipekstuna ja muid jubedusi. See on teinud minust täiskarsklase kel ilma mingi vanemate toeta elus päris palju saavutatud, nii kõrgharidus saadud kui perekond ja lapsed loodud. Sain ellu kaasa kindla teadmise, millest ise hoiduda ja kuidas ma kindlasti elada ei soovi. Mõlemad mu vanemad ise alustasid kord üliturvalistes kodudes, üks elas maal, teine oli ainus ja väga hoitud laps peres. Kumbki ei tundnud elu ohte ja elati “meri põlvini” stiilis kuni elu oli täiesti võimatuks keeratud. Minul tuli varakult iseseisvuda, vastutama õppida ja end ise ära majandada, hindan seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi ei saa teha. Sa ei saa muuta lapse emotsioone. Kõige rõvedam on, kui ema hakkaks veel tunde seletama ja ütlema, et ssa üle. Loomylikult ei saa. Tema pole midagi teinud, ja mitte midagi pole tema kontrolli all. Tal on valus ja seda valu ei saagi ära võtta. Sulgub endasse, ei räägi enam emaga jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tihti on lastele kergendus, kui vanemad lahutavad – vähemalt nii ütles minule mu sõbranna. Lapsed saavad aru küll, kui kodus asjad korras ei ole. Sõbranna sõnul on just tema isa uus pere see, mille järgi temal taastus usk abiellu.
See siin kes raiub, et laste pärast ei tohi lahutada, ei saa ise aru, kuidas lapsi selline elu ruineerib.
Vanemad peaksid lahutades seadma esiplaanile laste tunded, mitte enda omad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 07:44; 01.06 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otseloomulikult, kui sinu petjast sõbranne ikka ütleb, et “tihti on lahutus lastele kergendus”, siis kindlasti on nii ka teistes peredes. Ei ole vaja targutada ja tsiteerida sõbrannet, kes lihtsalt süütundest lapse ees mingi lause väljastas. Tegelikkus on ikka niipidi, kui pole tegemist alkoholiku, peksja, narkari v petjaga, siis ülejäänud probleemidega on võimalik täitsa hakkama saada. Paljud naiivikud jooksevad muidugi uue kaaslase juurde, arvates, et see on elu armastus. Mõtlemata laste psüühikale. Sellustel peaks olema rohkem ratsionaalset mõtlemist, et need uued suhted muutivad ka rutiiniks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 09:08; 01.06 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahutus on raske kõigile pereliikmetele, kuid selle eesmärgiks on see, et kõigil oleks parem.

kuidas sa teed selgeks lapsele, et eesmärgiks on, et kõigil oleks parem, kui see seda pole. 2 inimest, mees ja laps nii ei tunne. Kas nad tunnevad siis valesti ja ainult naine tunneb õigesti?

isegi, kui last poleks. oleks vaid mees ja naine. Mees jätaks maha naise jutuga, et nii on meile parem. ei ole mahajäetule parem. mahajäetu on õnnetu.

Mehele oleks parem kahte naist edasi põrutada, eks ole? Laps sellest ju midagi ei tea. Ja naine peaks leppima, sest nii on kahele inimesele parem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otseloomulikult, kui sinu petjast sõbranne ikka ütleb, et “tihti on lahutus lastele kergendus”, siis kindlasti on nii ka teistes peredes. Ei ole vaja targutada ja tsiteerida sõbrannet, kes lihtsalt süütundest lapse ees mingi lause väljastas. Tegelikkus on ikka niipidi, kui pole tegemist alkoholiku, peksja, narkari v petjaga, siis ülejäänud probleemidega on võimalik täitsa hakkama saada. Paljud naiivikud jooksevad muidugi uue kaaslase juurde, arvates, et see on elu armastus. Mõtlemata laste psüühikale. Sellustel peaks olema rohkem ratsionaalset mõtlemist, et need uued suhted muutivad ka rutiiniks.

Vabandust, selle lause ütles sõbranna oma vanemate lahutuse kohta, mitte enda. Kui sa nüüd natuke edasi suutsid lugeda – siis ta räägibki oma isa uuest perest. Funktsionaalse lugemisoskusega peaks juba 3ndas klassis hakkama saama.
Miks peaks naine ennast raiskama ja kulutama peksja, narkari, alkohooliku ümberkasvatamise peale? Ainult laste pärast? Kui selline mees on kodus – siis on lastel ikka puhas rõõm sellises peres elada. Elupäevade lõpuni on vanematele tänulikud selle eest, et kuigi üks vanematest jõi, peksis, süstis – oli neil tore lapsepõlv.

Sellistest peredest tulevad hullemate probleemidega inimesed, kui perest, kus kasvatab üks vanem ilma, et laps peaks seda nägema ja kogema.

Igaks juhuks, et sa kohe ei hakkaks väitma, et olen petja ja perehülgaja naine – olen ise 18 aastat abielus ja lapsed a selle mehega – aga töö tõttu puutun kokku selliste probleemidega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 07:44; 01.06 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen ise 18 aastat abielus ja lapsed a selle mehega

Tegemist nii suure asjaga, et vääris eraldi ära märkimist? Kuidagi ebaproportsionaalselt suur rõhutus (peaks by default olema, et lapsed on mehega kellega 18a suhtes ollakse olnud, kellega siis veel?)…. tahad sa sellest rääkida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minul jäi selle sõbranne jutt kahevahele, aga minu jutust ei saanud jällegi sina mitte midagi aru. Ma nimelt just välistasin narkarid, alkohoolikud, peksjad jm hälvikud. Just nendega ei ole mõtet abielu jätkata. Sõbranne jutt on endiselt üldistus, näide ühe inimese kohta. Selle põhjal ei saa ju väita, et “tihti on lahutus lastele lihtsam”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 09:08; 01.06 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas aidata varateismelisel lapsel vanemate lahutusega toime tulla? Andestada ja olukorraga leppida?

Meie pere lagunemine on alles väga värske. Vaid kuu aega on isa eemal elanud ja poeg on selle tõttu väga õnnetu. Eriti kurvaks muutub siis, kui isaga kohtub. Isa on emotsioneerib ja lapsele mõjub see väga laastavalt. Nad mõlemad on minu peale kurjad, sest lahku minek oli minu soov. Isaga kohtumist vältida ei saa, sest laps ise tahab väga temaga kohtuda ja suhelda, kuigi sealt tulles on laps pisarates ja süüdistav. Isaga rääkimine (et hoiaks lapse juuresolekul emotsioone tagasi) ei ole tulemust andnud.

Ma isegi ei süüdista ega pahanda poja peale öeldud sõnade pärast. Tahan lihtsalt tema hingehaavu vähendada ja ravida. Kuidas seda teha?

Esiteks, see kui poeg sulle kogu selles situatsioonis halbu sõnu ütleb, sisi on elementaarne, et sa tema peale ei pahanda. Selge ju, et tema on hoopis sinu peale pahane või siis kui mitte personaalselt SINU peale,s isi kogu selle olukorra peale. Ja see on normaalne, et tal sellised tunded on. See on normaalne, et ta laseb ennast oma isa sõnadest mõjutada – kõik lapsed lasevad. See kõik on normaalne ja sina ei saa sinna midagi parata. Eriti tobe oleks, kui hakkaksid eel selel peale ise mossitama – suletud ring.

Esiteks, sa ei saa võtta kogu vastutust oma lapse tunnete ja emotsioonide eest enda peale. Jah, olid küll sina see, kes lahutuse ja olukorra tekitas, aga naine, kes enda eest ei seisa on ju puhas suss. Kindlasti oli see sul õige otsus! Aga, sa ei saa kontrollida kõike seda, mida su laps oma elus peab läbi elama. Negatiivsed tunded on elu osa ja las tal nendest läbi minna. Tema peab ise oma elu elama ja strateegiaid tekitama, kuidas oma reaktisoonidega hakkama saada.

Ainuke, mis sina teha saad, on olla lapse jaoks olemas. Lasta tal rääkida, mida ta tunneb ja kuulata seda ilma hinnanguid andmata. Olla olemas. Tunda kaasa. Toetada. Aga midagi otsesemalt “aidata” sa ei saa…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsele on vaja teada, et tema eest hoolitsetakse korralikult edasi. Tuleb selgitada, kes teeb neid toiminguid temaga edasi, millega ta harjunud on. kes viib nt trenni, kuidas peretraditsioone jätkatakse jne.
Lapse suurim hirm teadmatus.

Minu vanemad lahutasid, kui olin juba 18. See oli kõige raskem aeg minu elus. Olukorraga leppisin siis, kui ise 26 aastaselt pere lõin ja hakkasin inimsuhteid täiskasvanu pilguga nägema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahutus on raske kõigile pereliikmetele, kuid selle eesmärgiks on see, et kõigil oleks parem.

kuidas sa teed selgeks lapsele, et eesmärgiks on, et kõigil oleks parem, kui see seda pole. 2 inimest, mees ja laps nii ei tunne. Kas nad tunnevad siis valesti ja ainult naine tunneb õigesti?

isegi, kui last poleks. oleks vaid mees ja naine. Mees jätaks maha naise jutuga, et nii on meile parem. ei ole mahajäetule parem. mahajäetu on õnnetu.

Mehele oleks parem kahte naist edasi põrutada, eks ole? Laps sellest ju midagi ei tea. Ja naine peaks leppima, sest nii on kahele inimesele parem?

No aga miks mees tahab teist naist põrutada? Ütlegi siis lapsele, et seks issiga emmele ei meeldi ja issi siis seksib teise emmega, aga see jälle ei meeldi issi emmele, seepärast peab minema lahku. Räägi lapsele ausalt miks asjad on nii nagu nad on. Kui ise oma mehega ei seksi, seksib keegi teine. iidamast aadamast on elu selline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga lubasin endale, et kui vähegi võimalik, siis meie abielu püsib kuni laste kodust lahkumiseni. Loodetavasti muidugi kauem.

Mina andsin peale vanemate lahutust endale sama lubaduse.

Olin 14, kui vanemad lahutasid ja elasin seda ikka väga raskelt üle. Tegelikult heidan isegi nüüd, 40 aastat hiljem, oma mõtetes vanematele ette seda, et nad oma abielu nimel ja lapsele mõeldes rohkem ei pingutanud.
Ilmselt oleks olnud kergem, kui peres oleksid olnud pidevad tülid, vägivald, karjumine jms, aga kui lahkuminek tuleb ootamatult ja mõlemad vanemad on tegelikult olnud väga head vanemad, siis see on lapse jaoks kindlasti raske.

Teemaalgataja puhul küll ei tea, mis põhjusel lahku mindi, aga äkki oleks lahenduseks see, kui poeg saaks isaga rohkem aega koos veeta. Kui elate lähestikku, siis nt 2 nädalat isa ja 2 nädalat sinu juures … või siis veedaks ta üldse kogu suve koos isaga ja augusti lõpus otsustate ühiselt, kuidas edasi minna. Teie lahusolek on veel nii värske teema, et esialgu peaks emotsioonid maha jahtuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas aidata varateismelisel lapsel vanemate lahutusega toime tulla?

Veetke igal nädalal koos aega – ema, isa ja laps. Tehke koos midagi toredat. Täiskasvanud inimestena saate ju kindlasti nädalas 1-2 päeva lapse heaolu nimel sõbralikult koos veedetud. See on parim abi lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas aidata varateismelisel lapsel vanemate lahutusega toime tulla?

Veetke igal nädalal koos aega – ema, isa ja laps. Tehke koos midagi toredat. Täiskasvanud inimestena saate ju kindlasti nädalas 1-2 päeva lapse heaolu nimel sõbralikult koos veedetud. See on parim abi lapsele.

Sina vist koorusid eile munast välja? Nii eluvõõrast soovitust pole tükk aega näinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 19:02; 02.06 21:00; 10.06 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahutus on raske kõigile pereliikmetele, kuid selle eesmärgiks on see, et kõigil oleks parem.

kuidas sa teed selgeks lapsele, et eesmärgiks on, et kõigil oleks parem, kui see seda pole. 2 inimest, mees ja laps nii ei tunne. Kas nad tunnevad siis valesti ja ainult naine tunneb õigesti?

isegi, kui last poleks. oleks vaid mees ja naine. Mees jätaks maha naise jutuga, et nii on meile parem. ei ole mahajäetule parem. mahajäetu on õnnetu.

Ainult et ka see naine ei tunne ennast paremini, noh, kui ta pole just ekstreemne egoist. Mitte keegi ei tunne. Null kasusaajat.
Lahku minemiseks on kaks tõsiseltvõetavat põhjust: petmine ja vägivald/joomarlus. Kõige muuga peaksid inimesed toime tulema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.06 21:02; 04.06 13:09; 10.06 22:18;
To report this post you need to login first.

Tuleb selgitada (lapsele):

1) vanemate lahku minek pole mitte mingilgi määral lapse süü, vanemad ei saanud omavahel hakkama

2) lapse ees ei tohi vanemad üksteist “maha teha”. seda siis ei lapse kuuldes ega lapsele selgitades, tema jaoks on mõlemad ta vanemad.

3) tuleb selgitada, et mõlemad vanemad jäävad talle alles, lihtsalt elatakse erineva katuse all.

4) oma emotsioonid (lapsega kahekesi olles) tuleb hoida omale, mitte neid lapse ees välja elada. Laps võib tunda, et peab vanemate vahel “pooli” valima hakkama, tihti valitakse see pool kes suudab end veenvamalt “kannatajana” esitada.

5) lapse teisele vanemale üle andmine/teise vanema juurde saatmine olgu emotsioonitu (vähemalt lapse ees). Põhjus on põhimõtteliselt sama mis eelnev.

Jajah, teoreetik oled sa kõva! Me kõik suudame taolist psühholoogiaõpiku teksti kirjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, teoreetik oled sa kõva! Me kõik suudame taolist psühholoogiaõpiku teksti kirjutada.

Pagan, ma pilgutasin silmi, et ei mäleta, millal ma selle kirjutasin. Nagu minu sulest kukkunud, täpselt minu suhtumine.
Kõik oskavad psühholoogiaõpiku tekste kirjutada, nii palju on kõik tänapäeval naisteka rubriiki lugenud. Aga kahjuks ei kirjutata naisteka rubriigis, kuidas perekonda luua, armastada ja säilitada. Sellepärast kanad sellist võimalust ka ei tunne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.06 21:02; 04.06 13:09; 10.06 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis iganes sa teed, ära teist vanemat lapse kuuldes maha tee ja lapse nimel suhelge teineteisega viisakalt!
Ma olin 12 kui mu vanemad lahutasid ja kõik 1,5 aastat, mis sellele eelnes, tajusin ma iga ihukarvaga, et midagi on korrast ära. Lõpuks hakkasin ma öösiti magamist teesklema, sest ma teadsin, et siis tõmmatakse tülisaag käima ja mulle kui lapsele oli vaja vist? kinnitust, et tegelikult on kõik korras, kuigi polnud. Seejärel hakkasin ma soovima, et see õudus üks kord juba läbi saaks, aga oh ei! Peale lahutust manipuleeriti lastega, et kui teise vanema juurde lähed, siis minu juurde ära tagasi tule, halvasti rääkimine teisest vanemast (igasugused kohutavad nimetused jne…) Lõpuks ma lihtsalt ei tahtnudki oma teise vanemaga kohtuda, kuna see psühholoogiline terror oli lihtsalt nii kohutav, et kergem oli psühhopaadi poole hoida. Kahjuks.
Pika jutu mõte, et proovi oma last toetada suhtluses nii palju kui võimalik, ära keela ja ära räägi halvasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas aidata varateismelisel lapsel vanemate lahutusega toime tulla? Andestada ja olukorraga leppida?

Meie pere lagunemine on alles väga värske. Vaid kuu aega on isa eemal elanud ja poeg on selle tõttu väga õnnetu. Eriti kurvaks muutub siis, kui isaga kohtub. Isa on emotsioneerib ja lapsele mõjub see väga laastavalt. Nad mõlemad on minu peale kurjad, sest lahku minek oli minu soov. Isaga kohtumist vältida ei saa, sest laps ise tahab väga temaga kohtuda ja suhelda, kuigi sealt tulles on laps pisarates ja süüdistav. Isaga rääkimine (et hoiaks lapse juuresolekul emotsioone tagasi) ei ole tulemust andnud.

Ma isegi ei süüdista ega pahanda poja peale öeldud sõnade pärast. Tahan lihtsalt tema hingehaavu vähendada ja ravida. Kuidas seda teha?

Siin on hea näide sellest, miks laste pärast tasub koos elada. Kõige lollim aeg lahutuseks üldse. Ise põhjustab lapsele hingehaavad ja siis küsib, kuidas neid ravida. Kui ego saab olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas sa teed selgeks lapsele, et eesmärgiks on, et kõigil oleks parem, kui see seda pole. 2 inimest, mees ja laps nii ei tunne. Kas nad tunnevad siis valesti ja ainult naine tunneb õigesti?
isegi, kui last poleks. oleks vaid mees ja naine. Mees jätaks maha naise jutuga, et nii on meile parem. ei ole mahajäetule parem. mahajäetu on õnnetu.

Kas sul jäid omal ajal matemaatikatunnid külastamata? Ei mäleta, et räägiti asjadest nagu madalaim ühine nimetaja, suurim ühiskordaja jne?

Kui üks tahab ja teine ei taha, siis paraku tuleb lähtuda sellest, et *mõlemad kaks* (või kõik kolm, nagu sinu näites koos lapsega) kahjuks ei taha, ja seega jääb asi ära. Kui näiteks mina tahan väga sinu rahakotti endale saada ja sina ei taha, et ma selle endale saaksin, siis meile mõlemale see plaan ei sobi sa seega jääb ära, kas pole nii? Või oled sa valmis mulle oma rahakoti loovutama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.05 19:02; 02.06 21:00; 10.06 17:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Pereelu ja suhted Vanemate lahutamise mõju teismelisele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.