Esileht Pereelu ja suhted Vanematele kingituseks raha?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Vanematele kingituseks raha?

Postitas:

Kas teie arvates on normaalne, et vanemad(õnneks mehe vanemad,minu ema ei tuleks selle pealegi) ütlevad enne sünnipäeva,et vaadake, et ikka raha kingite ja siis nn peol hakkavad arutlema, palju keegi kinkis.Ise on nii koonrid, et isa sünnipäev peetakse koos vanaemaga(tahab ka ainult raha)ja ema sünnipäev koos venna ja õe omaga(kõik nõuavad raha). Neil endil on raha ülearugi,jõudsid tutika maasturigi osta ja käiakse reisimas. Meil on laenukorter, mega küttearved ja laps ka tulekul, tuleme napilt omadega toime ja seda kõike nähes on neil südant ikka kingituseks raha nõuda. Tõesti käib ülejõu korraga sünnipäevaks 90¤ välja käia.Eelmisel aastal kinkisin kõigest hoolimata ämmale sünnipäevaks väga armsa lilleampli, ta on siiamaani selle peale solvunud, kuna ütles ju, et tahab raha.Mul on tunne, et lähen juba mehega ka tülli nende vanemate pärast kui ta peab sellist asja normaalseks. Mida peate teie õigeks vanematele kinkida, kui ise kõige paremini ei ela.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 18:22; 22.02 09:23; 23.02 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi südamest ja midagi meeldejäävat. Raha ei kingiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll ei taha, et mulle raha kingitaks. Möödunud aastal tehti nii mulle kui mehele kingituseks SPA kinkekaardid kahele. Parim, mis üldse olla saab. Raha panid ka kamba peale kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaevalt, et nad summade üle lauas arutavad? miks 90 eurot? üldiselt perekond imelikud. ja kingigi raha, õnneks on olemas ka 5 raha ja 10 raha, mitte 90. kingi 25 eurot. las arutavad. ikkagi raha, mitte ampel või saapapael.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie perekonnas käivad asjad nii,et noortele kingime raha aga ämmadele ja äiadele ikka kingitused,elusees ma ei kingiks neile raha minu meelest on see näotu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kes siin soovitas 25 eurot kinkida – sellest teemaalgataja räägibki – kui korraga peavad sünnipäeva ema, poeg ja tütar (mehe ema ning õde-vend), siis igaüks ju ootab kingitust, st siis 3x 25 või pigem 3×30, nagu võib järeldada teemaalgataja jutust 90 euri kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siis – ei ole tõesti normaalne sellist kinki nõuda ning veelgi enam, teie poolt teha, kui endal pereloomise aeg praegu (lapseootus) käsil.

Kas igaühele mingit head (nii sisu kui hinna mõttes) raamatut ei võiks kinkida?

Kui keegi on veinisõber – pudel head veini nt jõukohase hinnaga, 10-15 eur.

Piletilevi kinkekaart – jällegi mitte üle mõistuse kallis, vaid endale jõukohases summas (15 eur).

Üldse kinkekaardid väga hea variant – see ju ongi peaaegu raha :).

Kui raha on veelgi vähem, et ka 10-15 eur per inimene ei saa teha, siis vaja veidi rohkem nuputada. Aga see peaks ju olema neile silmaga näha, et teil selline olukord, nii et oskavad arvestada. Ei ole vaja esineda ja teha nägu, et teil on kõik suurepärane, kui tegelikult ei ole. See on ka üks variant üle võimete elamisest, kui endal on 90 eur kuu söögiraha tegelikult, aga tähtsatele ja nõudlikele sugulastele käiakse see raha välja, et jumala pärast ikka võrdseteks peetaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinkige rublasid, kui kapipõhjas juhtub olema. Ikkagi raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võib ju imelik tunduda, aga kui on küsitud raha, siis ma kingin raha. Nii suure summa, kui oleksin asja ostmiseks kulutanud, kui palju ma välja käia saan.
Miks te soovitate soovi eirata ja ikkagi kinkida raamatut, veini, kinkekaarti? Et mina tean, mis sulle hea on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 21:44; 22.02 15:56;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on tunne, et lähen juba mehega ka tülli nende vanemate pärast kui ta peab sellist asja normaalseks. Mida peate teie õigeks vanematele kinkida, kui ise kõige paremini ei ela.[/tsitaat]

1. Kui mehe vanemad (või kes iganes sünnipäevalaps) on kingituseks küsinud raha, siis ma kingin raha. Ja kingingi 5 eurot, kui rohkem pole võimalik. Või jätan minemata, kui ikka üldse pole võimalik.
2. Oma vanematele pean õigeks kinkida väike ja sümboolne asi, mille puhul nad ei tunne end tänuvõlglasena, aga millel on mingi sügavam tähendus või väärtus meie jaoks. Viimati kinkisin emale lilleseemneid näiteks 🙂 (Sünnipäev oli veebruaris, varsti saab maha külvata ja rõõmu on terveks suveks.)
Ämma kingituse üle otsustab mees, sinna mina ei sekku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

enamasti ikka vanemad tahavad ise o ma lastele raha anda aga kui nad raha ei kysiks, siis maasturit ei oleks ka. eks siis sinu mees maksab oma vanematele.
Kindlasti ei ole vanematel inimestel nipsasjakesi ja ei tea mida veel vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie kingime ka vanematele raha, siis vanad panevad raha kokku ja ise ostavad midagi või kasvõi tasaarveldadavad sünnipäeva kuludega. vanemad on mind elus väga palju toetanud (ka rahaliselt) ja nüüd küll kahju ei ole sünnipäevaks 50 e kinkida.
Palju hullem on igasugused nipsasjakesed (muide emal-isal on kodus veel küllaga kinniseid karpe klaasidega, kristallstaffi jne – mida elu jooskul kingitud)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et raha kingiks soovitakse, on mu arust normaalne. Saab nt osta ühe suure asja, selle asemel, et saada 10 väikest mõttetut asja. See, et pärast räägitakse, palju keegi kinkis-bla-bla- ei ole normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]amatöör kirjutas:[/small]
[tsitaat]vanemad on mind elus väga palju toetanud (ka rahaliselt) ja nüüd küll kahju ei ole sünnipäevaks 50 e kinkida.[/tsitaat]

Küsimus ei olnudki selles, et oleks kahju raha kinkida, vaid et pole võimalik kuigi suuri summasid pere eelarves välja käia.

Aga mina olen ka selle poolt, et kui soovitakse raha, kingi raha, mitte ära asenda seda mingi asjakesega. Kingi täpselt nii palju raha kui saad ja kõik.

Mul on tutvusringkonnamõned inimesed, kes alati midagi kombineerivad kingiks, kui soovitud on raha, kingid on enamasti sellised, millega mul midagi teha pole. No tõesti, pane või 5 euri ümbrikusse, summa polegi oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arutelu läks teemast vähe mööda, selles ju probleem ongi, et summa, mida kinkima peab on ka paika pandud ja vähem on sama hea kui mitte midagi nende jaoks. Oleme ka raamatuid kinkinud, mida oleme suht kindlalt teadnud, et on huvi aga pahad oleme ikka, et raha pole nende jaoks varunud. Varem oodati ka nimepäevaks \”kingitusi\”, kusjuures mehel polegi nimepäeva ja minu oma ei mäletata kunagi. Selle teema juurisin kohe alguses välja. Haige on see, et oleme isegi krediitkaarti pealt sularaha võlgu võtnud, et rikkuritele sünnipäevale minna. Kusjuures see ei loe, kas lähed või ei, raha pead ikka ära viima, muidu tuleb skandaal. Olen ise ka nõus viimasegi söögiraha siis ära andma, kui näen, et inimesed hädas on aga selline laste pealt raha korjamine ajab südame pahaks. Mu enda emale on peamine, et ise koos kohal oleme ja sünnipäevapidu võimalikult lõbus oleks ja kingitus on siiski alati üllatus olnud.Olen leppinud, et see pere on nagu riik, kes makse koorib, ükskõik, kui hädas oled. Ega sellel lool lahendust polegi, lihtsalt huvitav on teada, kas selliseid vanemaid veel eksisteerib ja kas teie arust on inimlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 18:22; 22.02 09:23; 23.02 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Arutelu läks teemast vähe mööda, selles ju probleem ongi, et summa, mida kinkima peab on ka paika pandud ja vähem on sama hea kui mitte midagi nende jaoks. Oleme ka raamatuid kinkinud, mida oleme suht kindlalt teadnud, et on huvi aga pahad oleme ikka, et raha pole nende jaoks varunud. Varem oodati ka nimepäevaks \”kingitusi\”, kusjuures mehel polegi nimepäeva ja minu oma ei mäletata kunagi. Selle teema juurisin kohe alguses välja. Haige on see, et oleme isegi krediitkaarti pealt sularaha võlgu võtnud, et rikkuritele sünnipäevale minna. Kusjuures see ei loe, kas lähed või ei, raha pead ikka ära viima, muidu tuleb skandaal. Olen ise ka nõus viimasegi söögiraha siis ära andma, kui näen, et inimesed hädas on aga selline laste pealt raha korjamine ajab südame pahaks. Mu enda emale on peamine, et ise koos kohal oleme ja sünnipäevapidu võimalikult lõbus oleks ja kingitus on siiski alati üllatus olnud.Olen leppinud, et see pere on nagu riik, kes makse koorib, ükskõik, kui hädas oled. Ega sellel lool lahendust polegi, lihtsalt huvitav on teada, kas selliseid vanemaid veel eksisteerib ja kas teie arust on inimlik.[/tsitaat]
Paika pandud summad? Ütlen täiesti ausalt-mina ei suhtle inimestega, kes mulle ei meeldi. Selliste mehe vanematega ma ei suhtleks. Ei viitsi end vägistada ja kellelegi meele järgi olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie vanemad ei oota meilt õnneks ei kingitusi ega ka raha 🙂
Minu isale ja emale piisab headest soovidest, lilleõiest ja selles et neid armastan 🙂 Mehe vanematele piisab sellest et nende juurde kohale sõidame(pikk maa)…
Eks meil ole veidi raske olukord ka rahaga…leiaks ikka selle 20 euri et kinkida, aga selleks ei ole vajadust 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina paneks seekord 15-20 eurot inimese kohta. Selge ju, et rahaga kitsam seis. Ja las õiendavad, kui tahavad. On ju käidud ja raha kingitud. Ja on võimalik selgitada, et teie perele käivad kallimad kingitused üle jõu.

Sellisel kujul, hiljem arutamisega, kes kuipalju raha kinkis, on see ikka paras väljapressimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Arutelu läks teemast vähe mööda, selles ju probleem ongi, et summa, mida kinkima peab on ka paika pandud ja vähem on sama hea kui mitte midagi nende jaoks.[/tsitaat]
Andesta mu otsekohesus, aga te olete ikka ehtsad lambad, kui lasete endale kingituse summa ette kirjutada. Mina paneks rahulikult 10.- eurot (või muu summa, mis minu jaoks paras tundub) ümbrikusse ja asi korras.
Raha küsimine sünnipäevaks on minu meelest täiesti normaalne, aga summa ettekirjutamine lollus, mida võib tuima näoga ignoreerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paluge end selleks aastaks sünnipäevaraha ringist välja arvata. Öelge, et teil on tõesti raske ja peate väga kokku hoidma. Jääb ära ka pidudel käimine. Saatke postkaart. Eks siis paista, kes tõeline sõber-sugulane on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 21:44; 22.02 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida mehe vanemad-õde-vend teile sünnipäevaks kingivad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 16:01; 23.02 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanemad on alati tahtnud, et kingitaks raha, mitte mingeid esemeid. Ise kingivad ka alati minu ja õeperele raha sünnipäevadeks. Tegelikult on see pisut koomiline, kuidas enne sünnipäevi õde alati üritab mult teada saada, kui palju raha ma kingin, et ise siis samapalju või tsipa rohkem kinkida. Ja kahjuks vanematel ka komme sünnipäeva külaliste ees teatada, kes palju kinkis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mida mehe vanemad-õde-vend teile sünnipäevaks kingivad?[/tsitaat]

Tulevad sünnipäevale kõik koos ja kingivad 30 ¤, varem 500 eek. Ämm hakkab arutama, mis laual on, \”ahah salati viitsisid teha\”jne. Kuna mu enda pere ei suuda küünikutega koos olla, siis kutsun nad eraldi päeval või lähen nende poole pidama. Ämm küsib kohe:\”aga mis su ema sulle kinkis?\” Olen meelega öelnud, et koogi ja lilled, seepeale tuleb kohe kriitika:\”oma ema ei saa niipalju ka teha, et sünnipäevaks raha tuua, issakene!\” Olen ise keelanud emal raha raisata, kuna tean, et ta rügab tohutult, et kõigest miinimumpalka teenida ja sellega 2 nooremat venda toita ja koolitada.
Olen siit nii negatiivseid kui positiivseid arvamusi lugenud, siiski mina ei pea õigeks, et laps peab vanemate kingituseks raha kasvõi laenama. See on võlts ja tundetu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 18:22; 22.02 09:23; 23.02 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tulevad sünnipäevale kõik koos ja kingivad 30 ¤, varem 500 eek. Ämm hakkab arutama, mis laual on, \”ahah salati viitsisid teha\”jne. Kuna mu enda pere ei suuda küünikutega koos olla, siis kutsun nad eraldi päeval või lähen nende poole pidama. Ämm küsib kohe:\”aga mis su ema sulle kinkis?\” Olen meelega öelnud, et koogi ja lilled, seepeale tuleb kohe kriitika:\”oma ema ei saa niipalju ka teha, et sünnipäevaks raha tuua, issakene!\” Olen ise keelanud emal raha raisata, kuna tean, et ta rügab tohutult, et kõigest miinimumpalka teenida ja sellega 2 nooremat venda toita ja koolitada.
Olen siit nii negatiivseid kui positiivseid arvamusi lugenud, siiski mina ei pea õigeks, et laps peab vanemate kingituseks raha kasvõi laenama. See on võlts ja tundetu.
[/tsitaat]

Selliseid inimesi ma enda sünnipäevale ei kutsukski. Ise ka nende sünnipäevale ei läheks. Kui sa ei pea õigeks raha kinkida, siis ära ka kingi. Või kingi neile kolmepeale sama summa, millega nemad sinu sünnipäevale tulid. No pane kasvõi oma kingitus kõrvale nende sünnipäeva ootama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 16:01; 23.02 11:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Pereelu ja suhted Vanematele kingituseks raha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.