Esileht Väikelaps Vanematele mõtlemiseks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Vanematele mõtlemiseks

Postitas:
Kägu

Lapsed on üha rohkem rasvunud, kuna toitumine on vale ja uni vähene. See on otseselt vanemate enda teha. Juba 3-4aastased rasvunud lapsed – kohutav! https://www.err.ee/1608347402/koolilaste-ulekaalu-probleem-vanusega-suveneb

+10
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vanemad peavad ülekaalulisi lapsi normaalkaalus olevaiks…
Kaaluprobleemid saavad alguse enne kooli…
Mis toimub, vanemad?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mõelge oma peaga!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin ka seda uudist ja minu jaoks täiesti müstika. Nt mu laste klassides/lasteaiarühmades (kokku 6 kollektiivi) on olnud kokku 4-5 ülekaalulist last ja siis võib-olla mõned sellised, kes silmaga nähtavalt ülekaalulised pole a võivad piiri peal olla. Ikkagi max 10 last 120-130 lapse kohta.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, mõtleme siis. Minu laps on ülekaaluline, ma näen, ma saan aru. Hakkas kaalus juurde võtma kui kooli läks – ilmselgelt liikumist vähem kui lasteaias, koolis makaronid hakklihaga, pannkoogid, pelmeenid, kõik kiidavad kokka, väga hästi teeb süüa. Eks muidugi meil kodus ka on nädalavahetusel maiustamist ja sööme jäätist aga tegime seda ka lasteaia ajal ja ei olnud probleemi. Kerkima hakkas kaal väga kiiresti just koolis. Kuigi käib tantsutrennis 2x nädalas. Nüüd 6.klassis ja kahjuks pean ütlema, et ta on ülekaaluline. Nüüd tundub, et on tulemas ka toitumishäire – valetab, et on söönud (aga ma näen, et kapist ei ole need asjad kadunud, mida väitis söövat, teeb salatit ja viskab enamuse prügikasti, samas leian kommi-küpsisepabereid toas vedelemast, taskuraha on abs miinimumi peal, vanavanemate kingitud raha jah ei ole ära võtnud. Koolilaguse puhul 2×30 eurot – selle eest saab väga palju küpsiseid 🙁 )

Ma ise olen kaalu kontrollimisel meister – 10h nädalas trenni, brokkol ja kana ja kõik jutud. Räägin talle ka – soovitan jalutada,kutsun rattaga sõitma, saan vastu ainult turtsumist. Ma ei teagi kumb hullem on – kas pigem näägutamine, “suunamine”, rääkimine või lihtsalt lasta tal olla ja loota, et ise mõistus pähe tuleb. Muidugi kodus alati tervislikud valikud, magusa oleme suht nulli viinud (peres teine laps ka – aktiivne poiss, tahab magusat ja vahel makarone, kahju talle keelata ka, ta tõesti jookseb ja möllab ringi ja on väga sale)

 

Jah, ma tean, et mu varateismeline tütar on ülekaaluline. Ma tean, mida peaks tegema, ma saan aru kõigest. Ja ka sellest miks ta ei suuda tervislikult toituda ja isegi kui  tal raha ei ole, siis sõbrannad ikka ostavad krõpsu ja jagavad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ta ise saab aru, et on ûlekaaluline? Millised sôbrannad on?
Koolist tulles peaks olema kodus tervislikum toit valmis, saab soojaks lasta ja süüa. Magusast pigem puuviljad, mitte kommid kodus. Palju on erinevaid toitumiskavu kus saab ideid. Taskuraha on kaardipeal, siis näed kus midagi ostab.  Koolist tuleb otse koju, kodus toit valmis ja poodi tegelikult asja ûldse pole. 2 korda nädalas on trenni liiga vähe. Ujumistrenn/ kursus on ûlekaalulistele väga hea. 2 korda nâdalas paneks selle juurde. Nutikell, saab jälgida, kui palju tegelikult liigub.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolitoidu kaela küll nüüd ajada ei saa, see üks toidukord ei pane last rasvuma. Toitumishäired võivad tekkida ka sellest, kui vanemal endal on pidev teema kaaluga, dieetidega jne.  Minu laps ei olnud ülekaaluline, aga normaalkaalu äärmises servas, siis suunasin last rohkem liukuma, sõime kodus tervislikult ja nüüd on kasvav pubekas ja väga kõhn.  Last ei tohi kunagi süüdistada ega hirmutada, Kommid on laual kausis olnud kogu aeg, lapsel ei olegi mingit huvi nende vastu.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja teine äärmus tänapäeval on see, et päris paljud lapsed ei söö enam üldse ja reaalselt on võimelised toidu kõrval nälga jääma. 🙁

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://epl.delfi.ee/artikkel/94666175/juhtkiri-hullem-pandeemia-kui-koroona

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsega pigem vastupidine mure, ei söö üldse.

Kardan ka, et kooliajal tuleb ülekaal – kui hakkab taskuraha saama ja rämpsu istma. Eks näis???? Aga meil tõsine probleem söömisega, isegi lihtsaid asju nagu keedukartul või riis, ajab suure surmaga sisse. Kusjuures teine laps sööb normaalselt. Aga just üks laps…

Aga teemast ja väikelaste ülekaal. Ise lasteaias pole õnneks märganud nii hullu. 6-7aastaste rühmas on 1 tüdruk aastaga paisunud. Aga temal vanemad kõhnad – vb tõesti hoopis haigus? Ei küsi ju ka nö tere-tuttavalt, et mis su lapsega juhtunud on.

Aga muidu lasteaias ja ja üleüldse tänaval ei märka seda tendentsi. Vb asi ka selles, et kuna meil väike küla, on lapsed harjunud rohkem õues viibima, sest kõikjale saab jala ja pole harjumust, et sõidutatakse????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ta ise saab aru, et on ûlekaaluline? Millised sôbrannad on?

Koolist tulles peaks olema kodus tervislikum toit valmis, saab soojaks lasta ja süüa. Magusast pigem puuviljad, mitte kommid kodus. Palju on erinevaid toitumiskavu kus saab ideid. Taskuraha on kaardipeal, siis näed kus midagi ostab. Koolist tuleb otse koju, kodus toit valmis ja poodi tegelikult asja ûldse pole. 2 korda nädalas on trenni liiga vähe. Ujumistrenn/ kursus on ûlekaalulistele väga hea. 2 korda nâdalas paneks selle juurde. Nutikell, saab jälgida, kui palju tegelikult liigub.

Toit on valmis – seda võetakse minimaalselt või ütleb, et kõht pole tühi või võtab ja viskab prügikasti pärast. Mitte ka alati ag asee on sagenenud. Mul ei ole ideede puudus, ma olen kaalu jälginud ja tervisliku toitumisega 20 a tegelenud.  Meil ei ole mingeid komme kodus, puuvilja kauss on laual. Kui ma koorin ja lõikan õuna tükke valmis, siis süüakse.

Taskuraha minimaalselt ongi kaardi peal, just et ma enam,-vähem teaksin kuhu kulutab Ta on kohe 13a, ma ei saa tal keelata poes käimist(käivad sõbrannadega poes riideid vaatamas, vahel ikka mingit nänni ju tahab ala näomaski, vannipalli) Ma  ei tahagi teda luku taga hoida. Teised ostavadki krõpsu ja shokolaadi, igapäevaselt ja ei ole paksud. Ma näen ise ka linnas käies, et lastel on krõpsud/limonaadid käes ja kõik nad ei ole paksud.

Nutikell on, ta näeb samme, ma ka näen.

Ma ei hakka teda trenni sundima, talle ei meeldi ujumine trenni mõttes, see ei ole jätkusuutlik. Niikuinii on 80% kaalulangusest seotud toitumisega. Ujumine teeb väga näljaseks, ma tean omast kogemusest.

Igapäevane liikumine peaks olema suurem, olen soovitanud tal mõni bussipeatuse vahe jala käia kooliteel(ta ajaliselt jõuaks). Ta ei tee seda. Ma ei sõida temaga hommikul koooli kos ja ei aja teda 2 peatust enne kooli maha.

 

Ma otseselt ei tahtnudki selle teemaga nõu saada – ala söögu vähem, tervislikult  ja liikugu rohkem.  Lihtsalt, et alati ei ole nii, et vanemad ei saa aru ja ei näe probleemi. Varateismelise toidulaua kontrollimine on oluliselt keerulisem kui lasteaia lapse oma. Siin tuleb juba vaimne tervis ka mängu. Kehakaalu mõistes võib jah 100% kontroll (ala koolist otse koju, siis otse trenni, null raha ja sööd ainult kodus seda mida mina teen….) aga mida see psüühikaga teeb? Rääkimine, suunamine…see on pidev töö

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin ka seda uudist ja minu jaoks täiesti müstika. Nt mu laste klassides/lasteaiarühmades (kokku 6 kollektiivi) on olnud kokku 4-5 ülekaalulist last ja siis võib-olla mõned sellised, kes silmaga nähtavalt ülekaalulised pole a võivad piiri peal olla. Ikkagi max 10 last 120-130 lapse kohta.

Sellest kirjutatakse ka- vanemad peavad ülekaalulisi ja rasvunud lapsi normkaalulisteks. Sul ilmselt sama- sulle tundub statistika müstikana, kuna ülekaalulisi lapsi on nii palju, et pead neid täiesti tavalisteks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu meelest tuleks probleemiga tegeleda juba siis, kui laps on sale. minu 10-aastane laps on normaalkaalu alumises osas ehk siis kõhn, aga ei ole sellist asja, et sööb õhtul suure prae ja suure jäätise otsa (tal on hea isu, jaksaks küll). räägingi, et ühes suures koorejäätises on palju kaloreid ja õhtul ei söödagi nii palju, magu tahab öösel puhata ka. samamoodi, et kui on väga palju trenni söönud ja jõudnud päeval vähem süüa, siis on loomulikult õhtusöök rikkalikum.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu meelest tuleks probleemiga tegeleda juba siis, kui laps on sale. minu 10-aastane laps on normaalkaalu alumises osas ehk siis kõhn, aga ei ole sellist asja, et sööb õhtul suure prae ja suure jäätise otsa (tal on hea isu, jaksaks küll). räägingi, et ühes suures koorejäätises on palju kaloreid ja õhtul ei söödagi nii palju, magu tahab öösel puhata ka. samamoodi, et kui on väga palju trenni söönud ja jõudnud päeval vähem süüa, siis on loomulikult õhtusöök rikkalikum.

Normaalkaalu alumises otsas olva lapsega ma ei räägiks ja ei piiraks mingil juhul  toitumist. Ilmselgelt siis laps kuulaku oma kõhutunnet, söögu siis kui kõht on tühi  ja niipalju kui vaja. Jah, võib suunata tervisliku toidu poole,  pigem pakkuda normaalset sööki ja hoida rämpsug atagasi – ag apole tühjast kohast vaja probleemi tekitada. Kui normaalkaalus laps korra nädalas  ka krõpsu ja karastusjooki saab, siis see on pigem hea, ei teki piiratuse tunnet. Mis ma kõik annaks, et mu tütar oleks sellest kaaluprobleemist vaba…

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu meelest tuleks probleemiga tegeleda juba siis, kui laps on sale. minu 10-aastane laps on normaalkaalu alumises osas ehk siis kõhn, aga ei ole sellist asja, et sööb õhtul suure prae ja suure jäätise otsa (tal on hea isu, jaksaks küll). räägingi, et ühes suures koorejäätises on palju kaloreid ja õhtul ei söödagi nii palju, magu tahab öösel puhata ka. samamoodi, et kui on väga palju trenni söönud ja jõudnud päeval vähem süüa, siis on loomulikult õhtusöök rikkalikum.

Normaalkaalu alumises otsas olva lapsega ma ei räägiks ja ei piiraks mingil juhul toitumist. Ilmselgelt siis laps kuulaku oma kõhutunnet, söögu siis kui kõht on tühi ja niipalju kui vaja. Jah, võib suunata tervisliku toidu poole, pigem pakkuda normaalset sööki ja hoida rämpsug atagasi – ag apole tühjast kohast vaja probleemi tekitada. Kui normaalkaalus laps korra nädalas ka krõpsu ja karastusjooki saab, siis see on pigem hea, ei teki piiratuse tunnet. Mis ma kõik annaks, et mu tütar oleks sellest kaaluprobleemist vaba…

Olen nõus. Olen oma kõhnale lapsele sellega karuteene teinud. Mingi aeg rääkisin ka, et liiga suure kõhutäiega magama ei minda. No eks ta natuke tõsi onka, aga… Nüüd on olukord selline, et ta ei söö enam õhtusöögiks ühtki asja, mis on tema arvates “raske” toit. Ka mitte väiksemas koguses.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres on 5a poiss, kes on KMI geaafikul veel napilt normkaaluline, aga väga piiri peal juba pikemat aega. Ja iga kord, kui mees maiustusi ostnud on ja seda jutuks teen, et peaks vähendama ja jälgima, lõpeb tüliga. Tema ei ole nõus, poiss täiesti ok kaalus, isegi kõhn pigem. Hoopis minul olevat mingi vaimne probleem lapse kaaluga. Mees ise on ka pehmem. Mis te teeksite? Näitan graafikut, null mõju. Kuidas ma talle selgeks teen, et lapsel ei ole tore üles kasvada ülekaaluga, narrimine ja eelarvamused ja kõik selline.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellele ta neid maiustusi ostab? Endale? Lapsele?
Kui ta ise tahab neid süüa, siis las paneb need kuskile enda kappi ja söögu salaja. Kui lapsele, siis põhjendagu, et mis see lisasuhkur lapsele annab. Pigem harjugu puuvilju ja pähkleid sööma. Kui kodus magusat ei ole, siis laps harjubki sellega ja ei oska tahtagi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on põhiprobleem (rämps)kauba üleküllus. Mitu % kogu toidupoe kaubast on tervislik, toitev, täisväärtuslik- pool? Alla selle? Võtame maha alkoholi, maiustused, pool- ja täisfabrikaadid ja ületöödeldud toidud jms… jääb köögivili, liha, piim, kala… Esiteks inimesed ei suuda-oska-taha valida tervislikmat varianti alati, kui ahvatlevam rämps on kõrval. Teiseks koos kaubaküllusega on drastiliselt vähenenud üldse kokkamisoksus, planeerimisoskus. Et teha kõik toidud nullist valmis, ei ole aega ega tahtmist tihti, lapsed söövad pudru asmeel krõpse, supi asmeel lõunaks kiirnuudleid jms…  Visatakse toitu ära, sest ostetakse lihtsalt liiga palju ja pole sigu kah, kellele sööta.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maiustusi ostab mees “kõigile”. Ostab terve karbi jäätiseid sügavkülma. Snikerseid, komme, pulgakomme, küpsiseid, halvaad kappi. Ja siis koos lapsega söövad. Ja kui ma üritangi siis öelda, et tegelikult laps on ülekaalu lähedal, peaks maiustama vähem, siis on tüli. Tema enda kaalu ma ju kommenteerima ei hakka. Mina ise elaksin kodus, kus magusat pole üldse. Küll saab küla peal ja linna peal piisavalt. Aga paraku elan kodus, kus kõik kapid on magusat täis…. ja kus lapsele pakutakse iga päev ja mitte vaid korra. Ainus, millega ennast lohutada ongi, et inimestel on pereelus suuremaidki probleeme… aga mina seda lahendada ei oska, kui mehele meeldib magus ja probleemi (liigset pehmust) ei tunnista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda on küll kurb kuulda, et ûks täiskasvanud mees sellist asja oma lapsele teeb. Lisaks ülekaalule võib tõusta veresuhkur ja hammastesse augud tekkida.  Proovi veel rääkida, et söögu salaja.
Me sööme ka abikaasaga magusat salaja. Laps varsti 3 ja ei ole kunagi ühtegi kommi saanud. Sööb puuvilju, ise tehtud puuviljasalateid ja smuutisid, vahel harva mõne küpsise ja mõnikord isekûpsetatud kooki.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele – tegin sama vea, lapse ei saanud kommi (allergiline oli), aga kui kuhugi külla läks ja nägi kommikaussi, siis ei suutnud pidada. Teise lapsega otsin tervislikke, looduslikke värvainetega komme ja alati oli kauss laual – laps oli ja on praegu magusa suhtes väga ükskõikne, aga näen, et mõni külla tulnud sõbral lähevad kommi-küpsise kaussi nähes silmad suureks – et kas ongi nii ja kas võibki võtta.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Maiustusi ostab mees “kõigile”. Ostab terve karbi jäätiseid sügavkülma. Snikerseid, komme, pulgakomme, küpsiseid, halvaad kappi. Ja siis koos lapsega söövad. Ja kui ma üritangi siis öelda, et tegelikult laps on ülekaalu lähedal, peaks maiustama vähem, siis on tüli. Tema enda kaalu ma ju kommenteerima ei hakka. Mina ise elaksin kodus, kus magusat pole üldse. Küll saab küla peal ja linna peal piisavalt. Aga paraku elan kodus, kus kõik kapid on magusat täis…. ja kus lapsele pakutakse iga päev ja mitte vaid korra. Ainus, millega ennast lohutada ongi, et inimestel on pereelus suuremaidki probleeme… aga mina seda lahendada ei oska, kui mehele meeldib magus ja probleemi (liigset pehmust) ei tunnista.

    Minu jaoks kõlab see olukord võrdselt lapse füüsilise või vaimse väärkohtlemisega. Lastekaitse peaks sekkuma, sest on suur oht lapse tervise ära rikkumisele. Õudne lugeda!

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma leian, et kumbki äärmus pole hea – pole vajadust 3a paaniliselt kommidest eemal hoida, sa ei saa teda hoida eemal 7aastaselt ega ammugi mitte 13aastaselt. Pigem mõõdukas suhtumine, et vahel võib ja saab, et see ei ole mingi keelatud vili mida peab salaja sööma või ihalema. Teine äärmus on muidugi kui kodus on kapid rämps toitu ja kausid kommi täis ja lapsed muud ei söö.

Ma imestasin küll kui viisin 5a lapse tema sõbrale külla ja poiss tuli uksele vastu, poolik snickers käes. Samas ma läbi akna nägin (oli kohe ukse kõrval, kardinaid ei olnud) et ema kurnas kartuleid. Ilmselt olikohe mingi õhtusöögi aeg, miks sa annad lapsele enne terve snickersi kätte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimasele – tegin sama vea, lapse ei saanud kommi (allergiline oli), aga kui kuhugi külla läks ja nägi kommikaussi, siis ei suutnud pidada. Teise lapsega otsin tervislikke, looduslikke värvainetega komme ja alati oli kauss laual – laps oli ja on praegu magusa suhtes väga ükskõikne, aga näen, et mõni külla tulnud sõbral lähevad kommi-küpsise kaussi nähes silmad suureks – et kas ongi nii ja kas võibki võtta.

millised kommid need nö vähem kahjulikud on? Prooviks ka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me sööme ka abikaasaga magusat salaja. Laps varsti 3 ja ei ole kunagi ühtegi kommi saanud. Sööb puuvilju, ise tehtud puuviljasalateid ja smuutisid, vahel harva mõne küpsise ja mõnikord isekûpsetatud kooki.

Seda nalja saab teha ainule esimese lapsega 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me sööme ka abikaasaga magusat salaja. Laps varsti 3 ja ei ole kunagi ühtegi kommi saanud. Sööb puuvilju, ise tehtud puuviljasalateid ja smuutisid, vahel harva mõne küpsise ja mõnikord isekûpsetatud kooki.

<p style=”text-align: center;”>Seda nalja saab teha ainule esimese lapsega ????

Suurem laps vôtab ise kommi kui harva isu peale tuleb. Samuti ei söö seda väikese ees.
Temaga oli sama. Esimese kommi sai 3+. Pärast seda olid meil kommid koguaeg laual kausis, aga kuna ta polnud harjunud neid sööma, siis need väga ei huvitanud. Siiani eelistab puuvilja kommile.</p>

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma leian, et kumbki äärmus pole hea – pole vajadust 3a paaniliselt kommidest eemal hoida, sa ei saa teda hoida eemal 7aastaselt ega ammugi mitte 13aastaselt. Pigem mõõdukas suhtumine, et vahel võib ja saab, et see ei ole mingi keelatud vili mida peab salaja sööma või ihalema. Teine äärmus on muidugi kui kodus on kapid rämps toitu ja kausid kommi täis ja lapsed muud ei söö.

Paaniliselt kommidest eemal hoidmist ma ei poolda. Samal ajal selline olukord, kus kõht pugitakse enne “tühje kaloreid” täis ja pärast muu toidu peale visataks ninaga (ei viitsitaks süüa enam praadi), jällegi tunduks mulle olukorrna, mida mina kui lapsevanem ei tohi väikeste laste puhul soosida.

Kuigi üksi laps pole ülekaaluline (isegi mitte sinnapoole), on meil kommid-küpsised kõrgel. Kust 2 lasteaialast neid kätte ei saa. Lapsed saavad küsida kommi/küpsist peale söögiaja põhitoidu ärasöömist ja täiskasvanu annab oma äranägemise järgi mõistliku koguse.  Kooliealine saab ka pmst ise kätte, kuid ta temal on juba harjumus, et maiustust saab peale sööki ja mõõdukalt, nii sisse kasvanud, et ei ole probleemi.

Kommikauss laual oleks ikkagi probleem. Kooliealine kasutaks seda ilmselt mõistlikult. Aga lasteiaealied mitte, need võtaks ja pugiks lihtsalt magusast isu ära. No ja kust ma tean, kas see magusast kõhu täis pugimine toimuks väikelastel vaid ajutiselt? Või kujunekski harjumuseks ning muu toidu (juurvilja jms.) peale “ei soovi” ütlemine kujuneks ka harjumuseks?

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles osas olen muidugi nõus, et kui väikelaste puhul on lapsevanemal käes kõik võimalused toitumist tervislikuna hoida –  harjutab lapse sööma köögivilju, teeb kodus tasakaalustatud toitu, maiustuste andmise hoiab oma kontrolli all jne., siis teismelise lapse puhul on võimalusi ülekaaluliseks minekut vältida juba hoopis vähem.

Sest kui väikelapse puhul oleneb palju lapsevanema tahtejõust (võtta kätte ja kokata see tervislik toit lapse jaoks valmis, järgida kindlaid söögiaegu ja söökide vahel näksimist  mitte anda jne.) – siis teismelise puhul, kellel on kalduvus ülekaalule, oleneb juba paljugi teismelise oma tahetejõust –  kas teismeline ise suudab ennast veenda, et ta peab piirama toidu koguseid, peaaegu üldse mitte sööma maiustusi jne. jne.

Kahjuks ülekaalule kalduva kehaga, aga kasinama tahtejõuga teismeline seda ei suuda ja ahmib ikka kuskilt midagi liigset või mitte kõige tervislikumat. No ja vanem lausa väevõimuga ka ei saa ju. Kuigi vanem ise võib ise olla väga teadlik tasakaalustatult toituja.

Ainult ehk nii palju on tervislikul toitumisel peetud väikelapsel eelist, et talle vähemalt pole tervisliku toitumise tööriistad (köögiviljad, kindlad söögiajad, et maiustus on maiustus, mille võib ka ära jätta – mitte põhisöök jne. ) lapsepõlvest tuttvavad. St. kui hilisemas elus tekib kaaluprobleem ja ta peab hakkama toitumist järgima, siis ei vaata ta seda nagu vasikas uut väravat. Võrreldes ebatervislikul toitumisel peetud väikelapsega, kellele hilisemas elus näit. mingi tasakaalustatud toitumiskava lugemine võib olla šoeeriv – appi, millised toidud, kui võõras, kas tõesti inimesed söövad niimoodi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Maiustusi ostab mees “kõigile”. Ostab terve karbi jäätiseid sügavkülma. Snikerseid, komme, pulgakomme, küpsiseid, halvaad kappi. Ja siis koos lapsega söövad. Ja kui ma üritangi siis öelda, et tegelikult laps on ülekaalu lähedal, peaks maiustama vähem, siis on tüli. Tema enda kaalu ma ju kommenteerima ei hakka. Mina ise elaksin kodus, kus magusat pole üldse. Küll saab küla peal ja linna peal piisavalt. Aga paraku elan kodus, kus kõik kapid on magusat täis…. ja kus lapsele pakutakse iga päev ja mitte vaid korra. Ainus, millega ennast lohutada ongi, et inimestel on pereelus suuremaidki probleeme… aga mina seda lahendada ei oska, kui mehele meeldib magus ja probleemi (liigset pehmust) ei tunnista.

    Minu jaoks kõlab see olukord võrdselt lapse füüsilise või vaimse väärkohtlemisega. Lastekaitse peaks sekkuma, sest on suur oht lapse tervise ära rikkumisele. Õudne lugeda!

Lastekaitse peaks kõigi paksude ja peaaegu paksude laste peredega jõudma tegeleda? Vot see on alles tulevikueriala, mida õppida siis. Ja mida täpsemalt lastekaitse tegema peaks? Lapse ohtlikust perest eemaldama? Ja mida selle paksude laste massiga siis peale hakata?

Lihtsam oleks vast keelata poodides kommid, krõpsud ja muu ebatervislik/ mitte söögiks soovitatav kraam.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Maiustusi ostab mees “kõigile”. Ostab terve karbi jäätiseid sügavkülma. Snikerseid, komme, pulgakomme, küpsiseid, halvaad kappi. Ja siis koos lapsega söövad. Ja kui ma üritangi siis öelda, et tegelikult laps on ülekaalu lähedal, peaks maiustama vähem, siis on tüli. Tema enda kaalu ma ju kommenteerima ei hakka. Mina ise elaksin kodus, kus magusat pole üldse. Küll saab küla peal ja linna peal piisavalt. Aga paraku elan kodus, kus kõik kapid on magusat täis…. ja kus lapsele pakutakse iga päev ja mitte vaid korra. Ainus, millega ennast lohutada ongi, et inimestel on pereelus suuremaidki probleeme… aga mina seda lahendada ei oska, kui mehele meeldib magus ja probleemi (liigset pehmust) ei tunnista.

    Minu jaoks kõlab see olukord võrdselt lapse füüsilise või vaimse väärkohtlemisega. Lastekaitse peaks sekkuma, sest on suur oht lapse tervise ära rikkumisele. Õudne lugeda!

Lastekaitse peaks kõigi paksude ja peaaegu paksude laste peredega jõudma tegeleda? Vot see on alles tulevikueriala, mida õppida siis. Ja mida täpsemalt lastekaitse tegema peaks? Lapse ohtlikust perest eemaldama? Ja mida selle paksude laste massiga siis peale hakata?

Lihtsam oleks vast keelata poodides kommid, krõpsud ja muu ebatervislik/ mitte söögiks soovitatav kraam.

Naiivne mõtlemine. Ega ma 100% sõna-sõnalt mõelnudki, et ma tõsiselt arvan, et lastekaitse peaks reaalselt sekkuma. Point oli selles, et lapse paksuks söötmine on sama suur kuritegu kui lapse vaimne või füüsiline väärkohtlemine.

See on masendav, kuidas on näha, et kui on peres paks laps, on 99% vanematest ka paksud. Harida on vaja ennast! Kuidas meie rahvas nii pakuks on muutunud? Spaades käies on suur osa konkreetselt rasvunud paksukesed. No õudne, milline laiskus ja runmalus on vohama hakanud!

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Väikelaps Vanematele mõtlemiseks