Esileht Väikelaps Vanematele mõtlemiseks

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Vanematele mõtlemiseks

Postitas:
Kägu

Minu laps on pikka kasvu ja normkaalus. Arvan, et küsimus ei ole niivõrd selles, mida süüakse, vaid kui palju seda süüakse.

Näiteks kord kuus krõpsupakk või nädala-paari tagant pakk kommi pole kaugeltki nii hull, kui iga päev kommid, krõpsud ja jäätis.

Ma luban lapsele poest küll vahel jäätise, paki komme või krõpse, aga koju ma neid eraldi ei osta ja ka limonaadi mitte. Seda saab laps ka vahel ja siis kui see talle ise poes meenub, mina ei tuleta lapsele meelde, et kas ta endale nänni osta tahab. Kuid kui laps midagi välja valib, ostan selle talle ära ja erilist tähelepanu ei pööra. Seda ta näeb ju niigi, et lapsed ümberringi krõpse söövad või limonaadi joovad.

Liikumisele pööran küll tähelepanu. Minu jaoks on oluline, et iga päev peab end ikka veidi liigutama ja seda räägin ka lapsele. Vahet pole, on see trenn, kõndimine, rattasõit või pallimäng. Miskit moodi peab iga päev liigutama.

 

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin nädalavahetusel spa’s ja oli päris palju ülekaalulisi lapsi, eriti poisse. Veel panin tähele, et kui mõlemad vanemad vôi ema olid ûlekaalulised oli seda ka laps.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jällegi ei saa aru, mis paksudest lastest räägitakse. Elan väikeses alevis, kohalikus koolis käib 200+ last, nendest ülekaalulised on 2-3 last kogu kooli peale. No ei ole pakse lapsi nii meeletult palju,  99% on täitsa normaalsed.

Minul on kolm last, 10a 145cm 35kg, 12a 165cm, 45kg ja 15a 170cm 60kg. Söövad kõik nagu hobused, eriti see keskmine, tal on kogu aeg kõht tühi, hommikul sööb kodus, lõunal koolis, peale kooli teeb kodus omale hunniku toitu, siis võtab külmkapist jäätist veel magustoiduks, enne õhtusööki sööb seda, mis selleks hetkeks valmis on- salat, kotlett vmt, siis sööb terve õhtusöögi, tund enne magaminekut käib veel külmkapi kalla ja teeb omale mõne mehise võiku, hommikul ärgates on nälga suremas. Eile just üks tuttav imestas, et issver kui kõhna su poiss on! Ma ei osanud midagi vastata, enamus tema klassi poisse on täpselt samasugused.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jällegi ei saa aru, mis paksudest lastest räägitakse. Elan väikeses alevis, kohalikus koolis käib 200+ last, nendest ülekaalulised on 2-3 last kogu kooli peale. No ei ole pakse lapsi nii meeletult palju, 99% on täitsa normaalsed.

Minul on kolm last, 10a 145cm 35kg, 12a 165cm, 45kg ja 15a 170cm 60kg. Söövad kõik nagu hobused, eriti see keskmine, tal on kogu aeg kõht tühi, hommikul sööb kodus, lõunal koolis, peale kooli teeb kodus omale hunniku toitu, siis võtab külmkapist jäätist veel magustoiduks, enne õhtusööki sööb seda, mis selleks hetkeks valmis on- salat, kotlett vmt, siis sööb terve õhtusöögi, tund enne magaminekut käib veel külmkapi kalla ja teeb omale mõne mehise võiku, hommikul ärgates on nälga suremas. Eile just üks tuttav imestas, et issver kui kõhna su poiss on! Ma ei osanud midagi vastata, enamus tema klassi poisse on täpselt samasugused.

Mina jällegi elan Tallinnas, minu 13.aastane tütar on normaalkaalus, kuid oma klassis üks kõhnemaid. Lasteaia lapsel suurem osa kaaslasi on küll mu arust normaalkaalus. Kuid arvatavasti on lasteaias regulaarsem söömine ja rohkem liikumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Väikelaps Vanematele mõtlemiseks