Esileht Tööelu, raha ja seadused. vanematelt korteri ostmine – kas võtta pangalaen või saab järelmaksu varianti kasutada?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: vanematelt korteri ostmine – kas võtta pangalaen või saab järelmaksu varianti kasutada?

Postitas:
Kägu

Tere.

Palun andke ideid, mida sellises kinnisvara ja laenudega seotud teemas teha.

Olen täiskasvanud naine ja käin tööl, aga hetkel elan vanemate korteris. Vanematel on siis korter + maamaja. Ise elavad nad maamajas, mille ostmiseks võtsid korteri tagatisel laenu. Laenujääk veel piisavalt suur, et ei saa tagatist maha võtta. Minu soov oleks aga ilmselt siia korterisse elama jääda ja see vanematelt välja osta.

Küsimuse all on see, kuidas seda väljaostmist teha ja mis tingimustega see üldse võimalik on. Märkuseks peab mainima, et raha mul olemas ei ole. Vajalik pangalaen.

Minu pähe kerkinud variandid:
1) Osta korter vanematelt tavalise ostu-müügi tehinguga. Selleks hinnata ilmselt korter + võtta siis vastavas summas pangalaen + maksta sissemakse (seda praegu olemas ei ole, peaks koguma hakkama. Igakuisteks makseteks oleks raha küll, aga suuremat summat veel kogunenud ei ole)
2) Sama mis eelmine, aga panga sissemakse jaoks panna hoopis vanemate maamaja tagatiseks või leida mõni tagatis kuksilt… Iseasi, kas ma saan tagatiseks panna maja (isegi kui vanemad nõud), millele jääks veel laenujääk.
3) Osta korter vanematelt kuidagi järelmaksuga, nii et panka tehingusse üldse ei kaasaks. Paneks notari juures asjad paika kuidagi. Kuigi vanematele peaks vist ka mingi intressi ette nägema, ja ei tea kas siis tulekski soodsam. Võib-olla selles osas hea, et kui oleks makseraskusi, siis vanematega ikka võimalik paremini kokkuleppele jõuda. Aga ma kardan, et see vist ei ole väga võimalik, kui korter panditud ja kuidas siis üldse omandiõigus üle saaks minna?
4) Jätaks asja sellisel kujul üldse katki, koguks sissemakse jaoks raha ja otsiks mõne muu elamise pikapeale.

Mida teie teeksite või olete sarnases olukorras teinud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: vanematelt korteri ostmine – kas võtta pangalaen või saab järelmaksu varianti kasutada?

Kui korter on laenu tagatiseks, siis niisama seda vabastada ei saa.

Maamaja ei saa tagatiseks panna, kui see ise alles laenuga koormatud.

Aga miks sa üldse pead selle korteri vanematelt ära ostma? Kui vanematele sobib, et sa seal elad ja jooksvaid kulusid maksad, siis on see ka neile ju kasulikum kui tühjalt seista laskmine. Sul on eluase ja vanematel vähem kulusid. Ükskord pärid ju oma vanemate vara niikuinii.

Minu vanemad ei tahaks ilmselt kuuldagi sellist korteri nendelt ära ostmise mõttest. Laseks niisama kasutada kui vaja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: vanematelt korteri ostmine – kas võtta pangalaen või saab järelmaksu varianti kasutada?

Eks pered on erinevad. Mina tunnen jällegi, et ei ole õiglane kui niisama vanemate korteris sees elan, kui nende praegune eluase laenuga võetud.

Kui kunagi pärimiseks läheb, siis see kauges tulevikus ja pigem läheb pärimiseks siis see maamaja. Ja ma pole ka ainuke laps. Selles korteris tahaks õiguspäraselt ikka ainult oma perega elada:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui maamaja on ostetud laenuga ja korter on lisatagatiseks, siis tõenäoliselt on need mõlemad panga hüpoteegi all ja sul pole võimalik kasutada maamaja lisatagatisena ega saa ka vanemad seda korterit nii lihtsalt müüa, st sinu nimele vormistada.

muidu oleks minu arvates see järelmaksu variant ok, aga kuna korterit hetkel nii võõrandada ei saa, siis tõenäoliselt jääb ära.

korteri e tagatisvara müük on võimalik ainult panga nõusolekul ja tõenäoliselt tahab pank siis selle võrra laenu tagasi saada, seega jääb variant, et võtad ise pangast laenu ja vanemad siis selle arvelt maksavad oma laenu tagasi, aga see jälle eeldab, et sul oleks olemas sissemaksuks raha.

ühesõnaga- hetkel on sul igal juhul kõige mõistlikum hakata raha koguma, vahet siis pole, kas hiljem ostad mõne teise korteri või selle sama ja vanemad \”ostavad\” selle sissemaksuga selle korteri tagatise alt välja ja ülejäänu võid siis maksta kas järelmaksuna või võtta laenu

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil oli tiba teisiti, elasime koos mu emaga tema majas mille tema sai päranduseks oma emalt ja kui ta tundis et tahab eraldi elada, ostsime talle korteri.

Sinu olukorras saaksid vanemad teha kinkelepingu, peaksid maksma riigilõivu. mina lepiks vanematega müügihinna kokku, siis pole vaja intresse maksta ega tagatist, nii palju võivad vanemad ju ikka vastu tulla Su perele et intressi võrra soodsam oleks. nii keerulised ajad praegu, mina mingite tagatiste ja laenudega jamama ei hakkaks kui oleks ka muu võimalus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas ostuhind ei kataks ära vanemate laenujääki?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kuidagi selline variant ei ole mõeldav, et maksad korteri kommunaalid ja maamaja laenu ning notari juures teete lepingu, et kui pärimiseks läheb, jääb korter sulle. (see oleks loomulikult mõeldav kui maamaja laenu jääk korteri ostuhinda väga ei ületaks).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimase käo nõuanne on väga halb.pärijId on palju ja iial ei saa kindel olla et loobuvad pärandizt. küll aga on suur voimalus tülli minna ja ka varazt ilma jAada

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meil oli tiba teisiti, elasime koos mu emaga tema majas mille tema sai päranduseks oma emalt ja kui ta tundis et tahab eraldi elada, ostsime talle korteri.

Sinu olukorras saaksid vanemad teha kinkelepingu, peaksid maksma riigilõivu. mina lepiks vanematega müügihinna kokku, siis pole vaja intresse maksta ega tagatist, nii palju võivad vanemad ju ikka vastu tulla Su perele et intressi võrra soodsam oleks. nii keerulised ajad praegu, mina mingite tagatiste ja laenudega jamama ei hakkaks kui oleks ka muu võimalus.[/tsitaat]

Ei saa kinkida, kui vara on koormatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Viimase käo nõuanne on väga halb.pärijId on palju ja iial ei saa kindel olla et loobuvad pärandizt. küll aga on suur voimalus tülli minna ja ka varazt ilma jAada
[/tsitaat]
Pärijatel pole millegist \”loobuda\” vaja, kui on testament ja pärimisleping. Kui neil pole testamendi järgi korterile mingit õigust, siis nii ongi. Testaatoril on õigus oma vara jaotada just niimoodi nagu tema tahab. Üks saab korterid, teised näiteks maja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks sa ei võiks sees elada ja raha koguda?
Ki sissemakse raha koos, siis ostad pangalaenuga vanematelt korteri nagu iga teise korteri. Tõenäoliselt saad isegi alet, kuna sa nende TÜTAR

Sa näed ise , et kõik variandid on halvad. Isegi halb variant on suuline kokkulepe vanematega, et maksad järelmaksuga. Eriti teeb veel raskeks asjaolu, kui sul ka veel vennad-õed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kige lihtsam- tehke omavaheline notariaalne müügileping. St lepite näiteks kokku, et iga kuu maksad sellise-sellise summa ning makseperioodi lõpuks kuulub korter sinule. Siis pole mingit muret pankadega ega hiljem ka pärimise osas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et viimane variant on päris hea.
Kuivanemad surevad siis korter jääb sulle ja kellelegi maksma enam ei pea.

Vanemad ka rahul, et neil kindel rahavoog kuni surmani.

Ainuke keerdkäik oled sina. Mis siis juhtub, kui sa enam maksta ei suuda. Mis juhtub siis kui tuleb hüperinflatsioon?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui korteril on hüpoteek panga kasuks, siis ei saa ju notariaalset müügilepingut teha ilma panga nõusolekuta

Please wait...
Postitas:
Dubois

Ühtki notariaalset tehingut ei saa te selle korteriga ilma panga teadmata teha, sest korteril on hüpoteek, mis tagab vanemate laenu. Kuna sul suuremat summat ei ole, siis ei ole lahenduseks ka see, et müügisummast saavad vanemad laenu nii palju ära tasuda, et korterit enam tagatiseks ei jää.
Kuna sul on öed-vennad ka, siis minu meelest on ainuke mõistlik lahendus see, kui kogud sissemakseks raha ning võtad korteri ostmiseks pangast laenu.
Igasugused pärandiga seotud teemad (no et maksad vanematele kuumaksu ja siis nemad pärandavad korteri sulle) võivad ajada õed-vennad väga tülli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olukord selline, et ostad panga kaudu laenuga vanemate korteri:

hüpoteeki ei pea kustutama. hüpoteek jääb ja pank tehingust teadlik, panga esindaja kohal ja puha.
ainus asi on see, et kui vanemad enam ei maksa laenu mingil põhjusel siis läheb haamri alla ikkagi korter. (minul just selline tehing ongi).olenemata sellest, et korteri laenu maksad sina ja kinnisturegistris omanik sina.

ma 100% kindel ei ole aga niisama omavahelist notariaalset lepingut ost-müükte panga sekkumata küll teha ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võtad laenu, et osta vanematelt korter endale. O-m puhul on see eelis, et intressidelt tasutud tulumaksu saad tagasi arvestada. Müügi eest saadud summast maksavad vanemad oma laenu tagasi.
Sissemakse – kas vanemad ei ole nõus sulle müüma korterit selle võrra madalama hinnaga? Eelduseks on antud juhul, et o-m summa katab vanemate laenu.
Soovitan teha kõik tehingud koheselt notariaalselt, et omandisuhted oleks selged.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suur tänu kõigile vastajatele!

Vanemad ostsin maamaja üsna kinnisvarabuumi tipul. Kardan, et praeguseks ei kata veel küll korteri väärtus nende laenujääki ära.

Pole tegelikult veel nende endiga sellest teemast rääkinud, tahtsin enne maad kuulata. Praegu vaikimisi kokkulepe, et elame justkui niikaua nende kor´teris kuni vaja ja kuni uue elamispinna leiame. Eks ma pakun neil nende korteri ostmise idee välja ja vaatan, mis nemad arvavad. Kes teab, võib-olla nad ei tahagi veel müüa ja tahavd kinnisvarahindade tõusu oodata. Nende valik ju ikkagi.

Aga muidu kaldun selle poole vist jah, et surun veidikeseks selle oma korteri vajaduse maha ja kogun sissemakse raha kokku. Ja siis on juba mitmed variandid võimalikud. Üks põhjus, miks tahtsin ka juba praegu asja selgeks saada on see, et korter vajaks veidi remonti, aga kui tean, et mõne aja pärast seal sees enam ei ela, siis ei tasu oma varanatukest sinna ära panna. Aga eks ka selle remondivajaduse saab alla neelata;)

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu meelest on siiski elementaarne et kui elate teiste korteris, teete seal ka remonti, muidu on nii et vanemad saavad tagasi korteri mis on kehvemas seisus kui teie sinna kolides ja nad saavad müües kehvema summa küsida. kui neil oleksid teie asemel korteris üürnikud, saaksin vanemad iga kuu tulu ja ka kokku leppida x-summa mille eest üürnikud remonti teeksid-minu vanematel just nii asjad ongi. kui mingi hetk plaan müüa, on korter remonditud, selle võrra lasti üüri alla ka, et remonti tehtaks, kasulikum ju mõlemale osapoolele-üürnik elab kenas enda maitse järgi remonditud korteris ja omanik ei saa tagasi räämas elamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

hüpoteegiga koormatud kinnisvara saab ikka osta-müüa-kinkida, lihtsalt koormis kandub uuele omanikule kaasa ja notariaalse tehingu juures on ka panga esindaja.

miks mitte ikkagi teha ostumüügileping vanemtega ning koostada maksegraafik vms. kui vanemate maamaja laenujääk on 1/3 väiksem, kui nende maamaja väärtus, siis võib juba korterilt hüpoteegi ka maha võtta. Hüpoteek on lisatagatis, põhitagatiseks laenule on ikka vanematel nende maamaja.

Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. vanematelt korteri ostmine – kas võtta pangalaen või saab järelmaksu varianti kasutada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.