Esileht Lapse ootamine Vanker-käru, mida saaks kasutada sünnist väikelapse eani

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Vanker-käru, mida saaks kasutada sünnist väikelapse eani

Postitas:

Vajan vankri valikul pisut abi, kuna vankrite valik võtab minusugusel esmarasedal silme ees kirjuks 🙂

Ehk keegi oskab nõu anda.

Tahaksin ideaalis vanker-käru, mida saaks kasutada lapse sünnist kuni 2-aastaseks saamiseni (või kaua neid lapsi üldse kärutatakse :D)

Kriteeriumid:

Kompaktne, peab mahtuma paneelika tüüplifti

Kokku pannes peaks mahtuma väiksema sedaani pagasiruumi

Kärutan peamiselt Tallinna tänavatel, kuid käsi põrutada ei tahaks. Lapsel võiks samuti võimalikult sujuv sõit olla.

Pikem kaarvari, mis kaitseks nii päikese kui tuule eest.

Rohkem ei oskagi midagi välja tuua. Ehk oskate ka soovitada, mida vankrite valikul jälgida? Ideaalis ostaks järelturult mõne korralikuma isendi.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan liituda Facebookis Kärusõltlaste grupiga ja sinna esitada see küsimus. Neid variante ikka veidi on, parimad vastused saad sealt. Lisaks võid seal sirvida postitusi ja kasutada otsingut, leiad palju nõuandeid. https://www.facebook.com/groups/1054658497959688

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.01 16:47; 04.01 20:12; 05.01 09:25; 05.01 09:42; 05.01 09:43; 05.01 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on samad kriteeriumid ja ostsin endale Bumbleride Era. BR Indie võiks ka sobida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 18:58; 05.01 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Soovitan ka Bumbleride Era, endla kasutusel 1,4k lapsega. Lisaks Thule Urban Glide(super vanker), Bumbleride Indie. Kolm põhilist mida soovitatakse ka kärusõltlaste grupis ;)</p>

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 19:08; 05.01 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Era paljudele ei meeldi tegelikult, on madal ja nagu “reisikott” paljude arust, lisaks nööridega reguleeritav seljatugi ja iste kergelt kaldus, mis samuti paljudele ei meeldi. Tasub ikka grupiga liituda ja uurida erinevaid variante 🙂 Thule on väga lai 🙂 Indiega ei saa last näoga enda suunas, mis samuti alla aastastega väga oluline paljude jaoks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.01 16:47; 04.01 20:12; 05.01 09:25; 05.01 09:42; 05.01 09:43; 05.01 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Era paljudele ei meeldi tegelikult, on madal ja nagu “reisikott” paljude arust, lisaks nööridega reguleeritav seljatugi ja iste kergelt kaldus, mis samuti paljudele ei meeldi. Tasub ikka grupiga liituda ja uurida erinevaid variante ???? Thule on väga lai ???? Indiega ei saa last näoga enda suunas, mis samuti alla aastastega väga oluline paljude jaoks.

Thulel ka iste rohkem kaldu kui teistel kärudel. Samuti on ta ainult NSS. 10cm teistest laiem ka. Aga ma sellegi poolest kaldun valima just seda käru, muud omadused lihtsalt nii head.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 08:57; 05.01 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan Emmaljunag NXT-d, Emmaljungad väga kvaliteetsed, sõidutavad probleemideta kasvõi 4 last ära. Emmaljungad on Rootsis tehtud ja mõeldud siinsesse kliimasse, läheb nagu tank läbi lume ja liiva, neil hea vedrustus ka, saab nii vanalinnas sõita kui ka metsa all. Mul esimese lapsega oli ja ei mingeid probleeme,  sõbrannad ostsid ka minu soovitusel Emmaljungad ja ka väga rahul, nemad siis ostsid NXT-mudelid, mul oli klassikaline mudel, nime enam ei mäleta. Ma ostsin Beebikeskusest vankri.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nxt on igasuguse vedrustuseta, ma ise seda ei soovita. Raske ja uimane manööverdamisel. Duo s raam samuti pöörlevate ratastega ja hea vedrustusega. Kergem ja sujuvam s6it. Peale saab kas duo edge v6i mondial korv + istumisosa, v6i järelturult super viking lohuga istumisosa ja korv. Tasub silma peal hoida järelturul, kui edge ja mondial variant uuena ei paku huvi.

Mis puutub Thulesse, kindlasti on hea käru, aga ise valides sportkäru valisin veidi kitsama, parema vedrustusega ja pystisema seljatoega – ja ei suuda kuidagi sellest kärust loobuda. Varsti uus beebi tuleb ja siiski myyn maha valin midagi muud, sest on ka muid häid kärusid olemas tänapäeval. Mulle väga oluline, et saaksin beebi näoga enda poole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.01 16:47; 04.01 20:12; 05.01 09:25; 05.01 09:42; 05.01 09:43; 05.01 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Bumbleride kärude puhul lähebki välimuse arvamus väga kahte leeri, aga tihti jõutakse just nendeni omaduste poolest ja enam ei loobuta. Pole olemad ükssarvikut mis kõik vajadused kataks, tuleb teha kompromisse :)</p>

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 19:08; 05.01 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nxt on igasuguse vedrustuseta, ma ise seda ei soovita. Raske ja uimane manööverdamisel. Duo s raam samuti pöörlevate ratastega ja hea vedrustusega. Kergem ja sujuvam s6it. Peale saab kas duo edge v6i mondial korv + istumisosa, v6i järelturult super viking lohuga istumisosa ja korv. Tasub silma peal hoida järelturul, kui edge ja mondial variant uuena ei paku huvi.

Mis puutub Thulesse, kindlasti on hea käru, aga ise valides sportkäru valisin veidi kitsama, parema vedrustusega ja pystisema seljatoega – ja ei suuda kuidagi sellest kärust loobuda. Varsti uus beebi tuleb ja siiski myyn maha valin midagi muud, sest on ka muid häid kärusid olemas tänapäeval. Mulle väga oluline, et saaksin beebi näoga enda poole.

Millise käru Thule asemel valisid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 08:57; 05.01 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oleks valida Nxt90 v6i bumbleride, valiks iga kell viimase 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.01 16:47; 04.01 20:12; 05.01 09:25; 05.01 09:42; 05.01 09:43; 05.01 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nxt on igasuguse vedrustuseta, ma ise seda ei soovita. Raske ja uimane manööverdamisel. Duo s raam samuti pöörlevate ratastega ja hea vedrustusega. Kergem ja sujuvam s6it. Peale saab kas duo edge v6i mondial korv + istumisosa, v6i järelturult super viking lohuga istumisosa ja korv. Tasub silma peal hoida järelturul, kui edge ja mondial variant uuena ei paku huvi.

Mis puutub Thulesse, kindlasti on hea käru, aga ise valides sportkäru valisin veidi kitsama, parema vedrustusega ja pystisema seljatoega – ja ei suuda kuidagi sellest kärust loobuda. Varsti uus beebi tuleb ja siiski myyn maha valin midagi muud, sest on ka muid häid kärusid olemas tänapäeval. Mulle väga oluline, et saaksin beebi näoga enda poole.

Millise käru Thule asemel valisid?

https://www.babyshop.ee/en/mountain-buggy-terrain
Just tänu Kärus6ltlaste grupile tegin selle valiku ja juba aasta aega naudin 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.01 16:47; 04.01 20:12; 05.01 09:25; 05.01 09:42; 05.01 09:43; 05.01 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kindel, et Thule mahub paneelika lifti, seda peab uurima ja mõõtma. Samuti on see mölakas, niiet mahub ehk sedaanüll, aga kas muuks ka ruumi jääb? Ei tea.

Ise olen ka kasutanud erinevaid, küll mitte Bumbleride’i, aga Mountain Buggyle kuulub minu süda. Igal juhul soovitan valida maastikuvōimeka asja, sest Tallinn ei armasta kärutajaid.  Mina soovitaksingi, et Mountain Buggy nt Terrain, Urban Jungle ja beebiajaks kookoni sisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 10:08; 05.01 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kindel, et Thule mahub paneelika lifti, seda peab uurima ja mõõtma. Samuti on see mölakas, niiet mahub ehk sedaanüll, aga kas muuks ka ruumi jääb? Ei tea.

Ise olen ka kasutanud erinevaid, küll mitte Bumbleride’i, aga Mountain Buggyle kuulub minu süda. Igal juhul soovitan valida maastikuvōimeka asja, sest Tallinn ei armasta kärutajaid. Mina soovitaksingi, et Mountain Buggy nt Terrain, Urban Jungle ja beebiajaks kookoni sisse.

Myyakse ka täitsa vankrikorve neile viimastele. Ära ahvatle. Ma olen m6tetes juba Emmaljungat ostmas, nagu mul eelmise lapsega oli tema esimesel eluaastal, tegelt 1,5a isegi 😀 Lisaks olen proovinud erinevaid cybexi kärusid (autokärudena), k6ige parem neist Priami uus mudel, see oli mul terrainiga mingi aeg paralleelselt kasutuses, aga siiski beebiga ta on liiga jäik ja lykkesang hakkab logisema, mis häirib väga. Suht kiirelt läks myyki see käru. Kvaliteedi ja hinna suhe ei ole paigas minu arust 😛 Muidu ilus käru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.01 16:47; 04.01 20:12; 05.01 09:25; 05.01 09:42; 05.01 09:43; 05.01 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind aitas palju see blogi, tänu millele jõudsin Bumbleride käruni https://absolutelyimperfectlife.wordpress.com

Emmaljungad on tõesti väga kvaliteetsed kärud, aga nad on üldiselt päris suured ja rasked. Nägin kusagil head soovitust – testi käru koos raskusega, siis saad paremini aru, kas sobib. Minu jaoks 11kg raam + 5-6 kg istumisosa + beebi on natuke liiga palju, mida korterisse vedada, Era on 12 kg kaaluv käru, mida jaksan trepist ülesse vedada küll, beebi on Ora Unto kookonis ja hea teda selles sangadega kotis tuppa tõsta.

Lisaks ka selle, et kui BR Indie istumisosa on tõesti ainult näoga sõidu suunas, siis vankrikorv on ikkagi seljaga sõidu suunas. BR kärud pole jah kõige kaunimad, aga minu pere jaoks oli oluline see, et käru on kompaktne, kerge ja on hea mugav pigevalt autoga ringi reisides kaasa võtta.

 

Aga see on isikliku eelistuse küsimus, tõsiselt soovitan proovida kärusid poes raskusega koos õues ringi sõidutada (Stroller24 pakub seda võimalust, ka üks Noblessneris asuv beebipood), kokku panna ise jmt. Olen aru saanud, et ka inimeste arusaam kompaktsest kärust on erinev – kui ma topin BR Era oma sedaani pakiruumi ja leian, see on mahub sinna hästi ning suurema käruga oleks raske, siis mõni mu maal elav tuttav peab ka Emmaljungat kompaktseks käruks, mida hoiab garaažis ja mis mahub suure maasturi pakiruumi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 18:58; 05.01 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Cybex on 200% kindlalt üle hinnatud. Sh järelturul. Lisaks hulk tüüpvigu.

Mu lemmik variant on Mountain Buggy igapäevaseks kasutamiseks ja mōni pisikene autosse statsionaarseks. Mida saaks hälli ratastega kasutada ja hiljem kergkäruna- quinny zap is a no go, ebastabiilne ja kergkäruna kehv.

Tänaval tuli vastu Phil and Teda Sport ja see tuletas meelde, et neid tehakse samas tehases kui Mountain Buggy. Need tunduvad kergemad, kui tahta proovida midagi vahepealset ( võimekus, kaal, suurus, vastupidavus, mugavus).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 10:08; 05.01 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ideaalset käru, mis sobiks ja täidaks vajadused algusest lõpuni on minu hinnangul suht keeruline leida kui mitte võimatu. Mul on olnud väga palju kärusid. Beebieas kasutasin klassikalist emmaljungat, sest laps sündis talvel, vaja oli igalt poolt läbi pääseda, et sõit oleks pehme ja korv suur, et laps võimalikult kaua korvi mahuks. Praktiliselt ühegi teise käru korv pole pikkuselt nii pikk nagu on EJ, mõne käru korv võib lapsele juba 3-kuuselt väike olla. Talvel jääkonarused kõnniteedel olid nii hullud, et laps rapuks tohutult kui pole pehme vedrustus. Sõitsin igast august kasvõi hooga läbi, laps ainult kiikuks vaikselt korvis. Sel ajal suutsin silma kinni pigistada, et midagi muud universaalkerega auto pagassi ei mahtunud peale käru. Järgmisena ostsin kergkäru, et suvel lihtsam ringi oleks käia, käru ei võtaks autos nii palju ruumi. Sügise saabudes pidin jälle välja vahetama, sest laps polnud enam nõus olema vaid NSS, hakkas pimeda saabudes hüsteeriliselt nutma. Kasutasin ka Cybex Priami, mis mulle väga meeldis oma täislamava istme ja sõidumugavuse tõttu ning lapse kasvades ja raskuse lisandudes ei tundu see käru ka enam nii jäik. BJ premieri kasutasin ka, eeliseks oli väga väikseks kokkukäiv, kaalult ok ja samas ka SSS võimalus, mega suur pakikorv. Lisaks on paljude kärudega, et kasutamisega ja raskema lapsega on sõit pehmem kui beebiga. Kasutasin veel nt BJ city mini GT2, mis oli vist 62cm lai, ja see oli minu jaoks juba liig, sest ma ei mahtunud mitmetes poodides riiulite vahele jne. GT on veidi kitsam ja see oli ok. Thule on omakorda veel palju laiem, mistõttu mina seda ainsaks käruks ei valiks. Ei mahu see ka kindlasti nõukaaegsesse lifti, nendesse liftidesse mahub vist max 60cm. Käib küll oma suuruse kohta suht kompaktseks, aga ma ei viitsiks alati autosse pannes nt rattaid alt ära võtta.

Seega oma kogemuse pealt välistan alates beebieast käru, mis on ainult NSS võimalusega. Võib jopata, et laps lepib, aga endale meeldis ka, et ma sain lapsega suhelda, näidata talle erinevaid asju jne. Lisaks ei sobinud mulle üldse rihmaga seljatoe reguleerimine nagu on Bumbleridel, BJ GT-l, sest juba suurema lapsega oli see minu meelest jube ebamugav.

Oleks ehk tahtnud proovida ka MB urban jungle, aga minu laps põhimõtteliselt peale 1a7k keeldus kärus istumast ja tahtis ise kõndida või sõita rattaga, seega jäi meie kärutamine üsna lühikeseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sa pead arvestame, et reeglina vankrikorvid/istumisosad võtavad ikka ruumi. Nii et kui sul see sedaan ikka väga väike on, siis sa ei pruugigi leida sellist, mis ära mahuks ja millega saaks 2 a kärutada. Või pead olema valmis vankrikorvi salongis vedama – ühe lapsega pole see mingi probleem.

Aga kui ikka on autos probleem, siis soovitan kohe arvestada võimalusega, et pigem võimalikult väike vanker (sh väike istumisosa) ja lapse kasvades vahetad selle kergkäru vastu. Ma ei tea, kus te autoga peamiselt käite, kui nt ainult linnas poodlemiseks vaja vankrit kaasa vedada, siis ka kohe sünnist võid kasutada ju kergkäru, mis käib täislamavasse ja sinna laps kookoniga tõsta. Ei pea olema kinni klassikalise 2in1 vankrikomplektis. Nt oma last emal külas olles paningi sünnist saadik päeval rõdule kergkärusse magama – nii ei pidanud poriste ratastega õuekäru läbi toa lohistama

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on väga hea käru, Mamas and Papas firmalt, ongi sünnist kuni mitme aastani, vankri osa ja käru osa eraldi. Hea kerge toimetada ka ja praeguse lörtsiga kah ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on Cybex Priam ja parimat pole. Käib hästi väikeseks kokku ja on kerge. Minu jaoks EJ on suur ja raske kobakas. Eelmise lapsega oli Chicco Trio S3 ja ka hea lihtne vanker. Esimese lapse käru tõi mees Poolast. Lastel on suur vanusevahe ja iga lapsega olen pidanud kõik uuesti ostma. Mul fb kontot pole ja käru osas fanatte ei kuula. Ostsin selle, mis meeldis.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joie versatrax ja vankrikorv, sai valitud just sellepärast, et käis hästi kokku, saad panna vankrirattad omale üle õla. Miinuseks see, et paksus lumes selle käruga ei sõida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maitsed nii erinevad, aga soovitan Easywalker Harveyt. Just tuli välja uus mudel (3). Ma endale plaanin samuti tellida. Kärugruppides ka paljukiidetud oma vedrustuse ja kompaktsuse poolest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Lapse ootamine Vanker-käru, mida saaks kasutada sünnist väikelapse eani