Esileht Lapse ootamine Vanker talvebeebile

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Vanker talvebeebile

Postitas:
Kägu

Tere. Millised vankrid olete valinud oma talvel sündivale beebile? Paljudel on kaarvarjud nii ōhukesest kangast, et ei kutsu väga talvebeebile ostma 🙁

Silma on jäänud emmaljunga nxt90, kuigi see kookoni osa tundub nii pisike.

Oleksin tänulik teie mõtete ja tähelepanekute eest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

NXT90 korviosa pisike ja, sobib u 6 elukuuni. Ise ostsin vanema EJ mudeli järelturult, suurte 14 tolli rehvidega, ei tohiks raskusi tulla liikumisel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Britton country classic

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma valiks pigem muude kriteeriumide järgi. Võib ju soovitada suuremat sorti Emmaljungad, aga TA nt elab viiendal korrusel ilma liftita.

Minu arvates on enam-vähem kõik kõik vankrid talvekindlad, v.a. kergkärud. Esimesel talvel kasutusel vankriosa või kookon, kuhu saab lapse kenasti sisse pakkida (abiks lambanahk, soojakott jne). Eriti tuulise ilmaga võib ju alati ka vihmakile peale tõmmata. Ja kui laps sünnib talve keskel, siis ei ole ohtu, et korviosa lapsele keset talve lühikeseks jääb (ja kevadel jälle kihti vähem ja laps mahub pikemalt korvisse).

Mure võib tekkida pigem järgmisel aastal, kui istumisosa liiga lahtine, jalakate puudub jms. Aga ka siis tuleb appi soojakott, lambanahk, mõni universaalne kate.

Ma ostaks küll talvebeebile EJ NXT90 kui selle muud omadused on sulle aktsepteeritavad, nt mitte kõige parem amortisatsioon ja keskmise suurusega rattad, kui nt peaks tulema lumine talv. Raam/korv pole ka kõige kergemad, kui vaja korterisse tõsta või palju autoga ringi liikuda. Samuti loeb, kas vanker on mõeldud igapäevaseks magamiseks, linnas ringi liikumiseks, elad eramus või kortermajas, liftiga või ilma. Kaarvarju paksus pole siin kindlasti kõige tähtsam omadus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

P.S. Mul oli oktoobribeebi jaoks valikus EJ NXT90, Bugaboo Fox 2 ja Easywalker Harvey 2/3 ja lõpuks sai valitud Bugaboo.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki oled kergkärusid vaadanud, et õhukesed varjud?

Kaare eesmärk on kaitsta tuule ja vihma eest. Sooja pakuvad ikka riided 🙂 pigem vaata, et kaarvarju saaks pikalt ette tõmmata, ikka kaugemale kui vankrikatte serv 🙂

Samuti kui plaanid soojakotti kasutada, siis väga kitsas korv ei pruugi hea olla – talvevarustust võib ju vabalt aprilli alguseni vaja minna ja laps kasvab

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

NXT 90-l on olemas ka suurem vankrikorv – Supreme.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul jäi silma,et Emmaljunga NXT 90 tuli uus täiustatud vedrustusega raam ja vist ka vankrikorv. Mul tuttavatele Nxt- olnud ja kiidavad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Just. Uus mudel tuli välja. Pehmema vedrustusega ja kergemalt fikseeritava piduriga.
Nägin täna öösel vankreid suisa unes :/

Unustasin mainida, et olen linna inimene ning seetõttu otsin vankrit millel oleks pöörlevad esirattad. Kuna elame mere ääres siis paksem/tepitud kaarvari mängib rolli minu jaoks. Vähemalt ma arvan nii. Siin päris tuuline. Ta mul esimene laps niiet kogemus puudub vankritega.

Elan tōesti 5ndal korrusel ja lift puudub, mistõttu hoiustaksin vankrit autos. Kompaktsus mängib ka rolli sel juhul.
eJ nxt90 meeldib ja on kompaktne, aga just see väike korvi osa teeb murelikuks. Kui sünnib suurem beebi kas ta siis üldse mahub sinna koos soojakotiga :/ Samas emaüsas tal kitsas nagunii, ehk tuleks just parem uni 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole väga suur kärude ekspert, aga teise sündiva talvebeebiga plaan käia 3-1s Tako  Mohican käruga, kuhu panen lisaks voodrile sisse kas lambanaha ja/või soojakoti + lapsele kombekas ja müts vastavalt siis ilmale. Alguses käin hälli osaga, mis mõeldud kõige pisemale (ca 2 esimest kuud), siis tavalise lebava kaare osaga. Peale saab panna ilmastikukindla katte, õnneks selle puhul kaar ka hiilgama suur, ei puhu eriti tuul sisse. Esimese lapsega oli väga ok, aga ei olnud muidugi ka hullult külm talv ka…

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui NXT valid, siis tasuks tõesti Supreme korv võtta – selle pikkus on 76cm (tavalisel Edge või Mondiali korvil 79cm – ainult 3cm vahet). NXT90 raamile soovitan kindlasti juurde osta ka mittepöörlevad talverattad (talvel on pöörlevad rattad mõttekas asendada mittepöörlevatega – läheb lumest kergemini läbi).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elan tōesti 5ndal korrusel ja lift puudub, mistõttu hoiustaksin vankrit autos. Kompaktsus mängib ka rolli sel juhul.

Soovitaksin uurida ka kandelinade ja -kottide maailma, juhuks kui kogu see käruga majandamine liiga paljuks läheb. On olemas ka  kandmisliistuga joped, mille sees on ema ja laps mõlemad ilusti soojas.

Meie ostsime suguvõsa pealekäimisel oma esimesele lapsele vankri, aga kogu see logistika, kuidas vankri ja lapsega välja ja pärast tuppa tagasi saada, oli minu jaoks liiga palju jantimist. Hakkasin last kandelinas kandma ja minu jaoks oli see oluliselt mugavam ja lihtsam.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust tegi toimetamise lihtsamaks kandmise võimalusega kookon kärus. Kui esimene laps sündis, siis elasime kortermaja 4. Korrusel, väga kitsaste koridoridega majas. Vankri jätsime alla koridori ja kookoniga tulime üles, laps magas õndsat und tihti edasi. Praegu uut last oodates enam kookon nii tähtis ei ole, kuna nüüd elame majas. Nüüd pigem must have asi video monitor, et saab lapse õue magama jätta. Vankri võtan kindlasti Emmaljunga, eelmise lapsega oli. Kvaliteet vankril super, hea korvi osa ja raam.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust tegi toimetamise lihtsamaks kandmise võimalusega kookon kärus. Kui esimene laps sündis, siis elasime kortermaja 4. Korrusel, väga kitsaste koridoridega majas. Vankri jätsime alla koridori ja kookoniga tulime üles, laps magas õndsat und tihti edasi. Praegu uut last oodates enam kookon nii tähtis ei ole, kuna nüüd elame majas. Nüüd pigem must have asi video monitor, et saab lapse õue magama jätta. Vankri võtan kindlasti Emmaljunga, eelmise lapsega oli. Kvaliteet vankril super, hea korvi osa ja raam.

See vankri koridori jätmine on kortermajade puhul tegelikult päris masendav teema. Ka meie majas on see komme ning tulemus – teised inimesed ei mahu isegi postkasti avama. Ja see pole mitte nii, et mõneks minutiks jääb vanker sinna postkaste blokeerima, vaid ühisala vaadatakse kui isikliku korteri pikendust ning suva kuidas teised inimesed hakkama saavad. Oleks siis, et see naaber peaks viis korrust oma vankrit vedama, aga ta elab esimesel korrusel, kuid ikka ei või seda oma korterisse paigutada.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See vankri koridori jätmine on kortermajade puhul tegelikult päris masendav teema. Ka meie majas on see komme ning tulemus – teised inimesed ei mahu isegi postkasti avama. Ja see pole mitte nii, et mõneks minutiks jääb vanker sinna postkaste blokeerima, vaid ühisala vaadatakse kui isikliku korteri pikendust ning suva kuidas teised inimesed hakkama saavad. Oleks siis, et see naaber peaks viis korrust oma vankrit vedama, aga ta elab esimesel korrusel, kuid ikka ei või seda oma korterisse paigutada.

Eks selle pärast jäetakse, et tihtipeale on korteritel nii väikesed esikud, et ega see vanker sinna ka hästi ei mahu.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul pole võimalust jätta vankrit koridori. Meil tõesti kitsad koridorid ja ohutusnōuetel ei tohi koridoris midagi olla. Mōtlesin ka kookoniga tassimist tuppa, aga pikemal kaalutlemisel jään siiski selle autos hoidmise meetodi juurde.

TA

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sul käru autos ilusti kuivada lahtiselt ei saa siis võid arvestada juurde koheselt ka hallitusega.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sul käru autos ilusti kuivada lahtiselt ei saa siis võid arvestada juurde koheselt ka hallitusega.

Hmm, sellele ma ei osanudki mõelda :/

TA

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Me sellepärast jätsime koridori, et Hruśovka esikud on nii pisikesed.</p>
<p style=”text-align: left;”>Ei ole kodus esikus Ruumi ja trepikojad ka nii kitsad, et vankriga trepikojas manööverdamiseks lihtsalt ruumi napib.</p>
<p style=”text-align: left;”>Vankriga ükskord üles jõudes oled ära kriipinud nii seinad kui naabrite uksed.</p>
<p style=”text-align: left;”>Meie saime õnneks nii jätta,et see ei seganud kedagi.</p>
<p style=”text-align: left;”>Üks variant on ka kelder hoiustamiseks.</p>
<p style=”text-align: left;”>Paljudel kortermajadel korralikud soojad keldrid.</p>
Vankrite trepikotta jätmisel võib ka olla muu põhjus. Mõned naised on nii nõrgad, et lähevad pooleks juba siis kui vankrit autosse tõstma peab, rääkimata  siis selle üles tassimisest.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks selle pärast jäetakse, et tihtipeale on korteritel nii väikesed esikud, et ega see vanker sinna ka hästi ei mahu.

Ega teistel ka suuremad esikud pole, ent ometi jalgratas kaenlasse ja kolm korrust üles. Kui kõik esikut oma korteri laiendusena vaataks ei saaks keegi enam välisuksest sisse 😀 Kui suur vanker tuppa ei mahu, tulebki loomingulisemalt läheneda (autos hoida, kompaktsemad lahendused jne)

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millal saavad inimesed aru, et oma kola ei ole kellelgi õigust jätta ühiskasutatavale alale. Kui ei jaksa oma emmaljungat tuppa vedada siis tuleb valida mõni muu moodus, nt kookon + auto/kelder või kergem/väiksem vanker. Sama kehtib ka (tõuke)rataste jne kohta, uskumatu isekus mingil teatud rahval.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene laps sündis septembris, teda kärutasin Hartan Topline X-is. 2010/2011 talv oli väga korraliku lumega ja see vanker sai suurepäraselt hakkama, nii et sama mudel tuleb ka nüüd. Elame liftita majas 3. korrusel, seetõttu tuleb kookoniga variant ehk laps kookoniga ühte kätte ja kokkupandud vanker teise kätte, märga vankrit ei taha küll autos hoiustama hakata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega teistel ka suuremad esikud pole, ent ometi jalgratas kaenlasse ja kolm korrust üles. Kui kõik esikut oma korteri laiendusena vaataks ei saaks keegi enam välisuksest sisse 😀 Kui suur vanker tuppa ei mahu, tulebki loomingulisemalt läheneda (autos hoida, kompaktsemad lahendused jne)

Täiesti nõus. Selle pärast on minu jaoks kortermajas elades vanker absoluutselt ebapraktiline. Eriti vanemates majades puudub normaalne ruum selle hoiustamiseks ning see ka normaalne ei ole, kui äsja sünnitanud naine,  kes ei tohi midagi raskemat tõsta kui tema laps,  peab 10+kg kaaluvat vankrit seljas viiendale korrusele tassima.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan liituda facebooki grupiga “Kärusõltlased” ning sealt ka uurida ja nõu küsida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millal saavad inimesed aru, et oma kola ei ole kellelgi õigust jätta ühiskasutatavale alale. Kui ei jaksa oma emmaljungat tuppa vedada siis tuleb valida mõni muu moodus, nt kookon + auto/kelder või kergem/väiksem vanker. Sama kehtib ka (tõuke)rataste jne kohta, uskumatu isekus mingil teatud rahval.

Nii see on. Ja need, kes esmalt vankri jätavad koridori, jätavad hiljem laste kelgud, laste kolmerattalised, siis juba suured rattad. See jääbki kasutusse kui nende isiklik koridor, ükskõik sellest, kuidas see tuleohutuse reegleid rikub või kuidas teised (sh piiratud liikumisega inimesed) koridoris manööverdada saavad.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui käru autos hoiustama hakata siis soovitan lasta mehel hommikul käru autosse viia ja õhtul peale tööd tuppa tuua, meil toimis see süsteem väga hästi. Selle väikese ajaga, mis ta päeval autos on ei hakka ta hallitama.

Õnneks praeguses kortermajas on eraldi koht ehitatud kohe ukse kõrvale, kus inimesed saavad oma rattaid ja kärusid hoiustada ning need ei jää kuidagi kellelgi ette.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt nõus. Külmal ajal on autos nii rõske ja külm, et vanker läheb seal kiiresti niiskusest/rõskusest roiskuma.

Kookoni tood iseenesestmõistetavalt koos imikuga tuppa. V paned järgmine päev oma lapse sinna hirmkülma, niiskesse ja kopitanud kookonisse magama?

Meil oli Brio Kombi, korviga. Hiljem kasutatav jalutuskäruna. Väga hea vanker, läheb igast lumest läbi, korralik ja mugav. Aga korruste viisi tassida on üsna raske, ei kujuta ette.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovian liituda facebooki grupiga “Lapsekandmine” ja investeerida lapsekandmiseks sobivasse jopesse.

0
0
Please wait...

Postitas:
mannatera

Ostsin oma talvebeebile Emmaljunga NXT90 mudeli. Eks kui beebi käes, saan targemaks, kas oli ka hea valik. Korralikud rattad, mõnus raam. Igati hea näeb välja ning peaks ka hästi vastu pidama. Kaare materjal ei pakkunud üldse pinget, nkn vihmekile võimalus lisaks + laps ise soojakotis samuti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina kindlasti ostaksin selle.

https://www.beebipood.ee/lastevankrid-ja-karud/jalutuskarud/crescent/crescent-comfort/crescent-comfort-jalutuskaru-2-in-1-black-melange.html

Hetkel kasutuses sama vankri vanem mudel. Ca 7 aastat vanem mille esimesest lapsest alles hoidsin. Vahepeal kahjuks seda Eesti ei müüdud. Vaatasin, et uue mudeli kaarvari tundub palju parem kui vanemal mudelil, pikem.

Aga eelmise lapsega talvisest kogemusest võin öelda, et kui on paks lumi, siis see vanker on hea. Läheb läbi nagu tank.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Lapse ootamine Vanker talvebeebile