Esileht Beebi ja mitmikud Vankri rappumine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Vankri rappumine

Postitas:

Tere
Kuna sündis esimene laps, siis puudub mul varasem vankriga jalutamise kogemus ja igaks juhuks küsin.
Nimelt muretsen, et beebi vankris rapub liiga palju, kuna vankril pole vist kõige kõige parem vedrustus – lisaks on täiskummid, mitte õhkkummid. Kui jalutan tasasel maal, siis kõigub vaikselt, kuid jääkonaruste ja kruusasema tee peal ikka oluliselt rohkem – laps rapub, kõibub. Püüan küll aeglaselt, kuid ikkagi. Samas ega ma ei tea, kui palju kõik need ülejäänud vankrid sellistel pindadel kõiguvad – poes on osad hästi pehmed ja ülejääänud tunduvad pigem nii, et amort toimib, kui tugevamalt vajutad ja minu meelest on mul umbes samamoodi. Kokkuvõttes muretsen, et teen beebile liiga. 🙁
Kui palju teile tundub, et laps vankris rapub ja kas see võib ka kuidagi halvasti mõjuda? Kas peaks kindlasti olema õhkkummid?
Tänan juba ette!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 12:39; 27.03 20:09; 28.03 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahu. Selline rappumine on täiesti tavaline ega pole kuidagi ohtlik. Aastakümneid on vankrid raputanud(algul olid ju puuratastega ja teed olid muldteed või linnas munakivisillutis), ka tänapäeval sõidavad sajad emad kruusateedel ja vankritel on täiskummist rattad, täiesti turvaline lapsele.

Raputamine süles kiigutades, hüpitades, vankris on täiesti ok ega põhjusta tervisehäireid.

see hull asi mida karta on raputatud lapse sündroom, mis tekib siis, kui täiskasvanu äkkvihaga raputab last nii, et peaaju kolju sees loksub ja saab kahjustada, sellist traumat ei saa tavaolukorras ükski laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas sulle tundub? Kui ta nt magab – ärkab ta sellise raputamise peale üles ja hakkab protestima? Või magab rahulikult edasi?
Üldiselt võid ju vankri välja vahetada – kui tunned, et liiga palju põrutab. Mõnel vankril saab ka vedrustust reguleerida (pehmemaks, jäigemaks) – siis väheneb ka raputamine. Uuri, äkki saab vedrustust muuta.
Teine asi – kuidas su enda käed on? Ma vahetasin oma esimese käru just sellepärast välja, et põrutas käed ära (käed hakkasid valutama, ma ei suutnud enam käru lükata. Lükkesang polnud ka reguleeritav). Olid küll suured õhkrehvid, aga ühel sillal vedrustus täiesti puudus (teisel olid nn vedru-tüüpi amordid).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 15:12; 28.03 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuste eest!
Kuna varasem kogemus puudub, siis ei oskagi öelda, et kui palju seda rappumist ok on. Nüüd püüan tänaval kõiki teisi käruga liikujaid jälgida ja näha, kui palju neil rapub. 😀
Laps magab kärus ilusasti ja ei protesti üldse.
Endal käed samuti kuidagi tunda ei anna.
Uurin seda reguleerimise asja, aitäh! Välja vahetamise osas on natu see, et käru ei ole üldse nii väga vana ja ma ei ole kindel tegelikult, et äkki selline rappumine/värisemine ongi ok. Ma lihtsalt värske emana ei tea, et nii ongi. Poes vaatasin teisi, et need ei ole ka kõik sellised tohutult hõljuvad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 12:39; 27.03 20:09; 28.03 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vanker sul on? Üldiselt segab see rappumine ema rohkem kui last, kuid oleneb ka lapsest muidugi. Esimesele lapsele meeldis just, kui tee oli konarlikuk ja vanker värises, teine eelistab sujuvamat sõitu ja ärkab suurema raputamise peale pigem üles.
Mina ei suutnud ka jäigemat vankrit beebiga kasutada ja sõitsin vetruvamaga ainult. Kui laps juba suurem ja istub, siis enam ei häiri ennast ka nii väga, aga siiski eelistan pigem vedrustusega kärusid. Sest eks konarlikul pinnal hakkab see rappumine ikka enda kätele ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline vanker on: https://www.jukukeskus.ee/ee/shop/karud-kandmiskotid/karud/reisikarud/noordi-kaeru-fjordi-2-1-graphite-662893-4772023003141/p229335
Selle info järgi on ka kaks amortisaatorit, mis on ka põhjus, miks ma mõtlen, et kas ainult mulle tundub, et seda rappumist on rohkem ja tegelikult on kõik ok, aga no äsjase emana ja varasema kogemuseta tundub kõik hirmus. Kummid ei ole õhkkummid. Samas jälle firma kodulehelt ei leia üldse nö tehnilisi andmeid peale mõõtude. See mudel, mis on paigas ratastega, see on nö hõljuvam ja pehmem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 12:39; 27.03 20:09; 28.03 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka rappus ja ostsin ühe kasutatud emmaljunga. See kiigutab mõnusalt kruusa peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki saab kummid õhkrehvide vastu välja vahetada? Tänapäeval paljudel vankritel see võimalus – saab kasvõi teised rattad alla panna kui seda täiskummi veljelt pole võimalik eemaldada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 15:12; 28.03 17:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Vankri rappumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.