Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: vankri teema

Postitas:

Nii, mina teen uurimustööd veidi ja mind huvitabki, et mis vankrid, kellegil on juba ostetud või plaanib osta? Ise mõtlen sellist võimalikult suure vankrikorviga ja kõrget vankrit ning nelja rattaga kindlasti. Sooviks teada plusse ja miinuseid, enne kui selle tähtsa otsuse teen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 11:38; 14.03 13:47; 14.03 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalikult suure vankri miinus on see, et autos võtab palju ruumi. Isegi kui on suur auto, siis nt maale minnes on ju veel asju vaja kaasa võtta ja kui peres veel lapsi, siis ei pane midgi eriti salongi ka.

Ja hiljem kui laps juba istub ja tahaks rohkem ringi käia temaga nt linnas jne, siis jälle vaja kergkäru, sest võimalikutl suure vankriga ei mahu kuskile väga liikuma.

Muus osas aga, kodus kasutamiseks väga hea. Kui veel ise pikemat kasvu ka. Naljakas on vaadata, kui osdel on lapsevankrid põlvini 😀 mul 2 lapsega olnud kasutuses, aga just kui tahan endale minna riideid ostma, siis ikka vaja mingit pisemat kergkäru, millega mahub poes riiulite vahele liikuma kui ka enamusse proovikabiinidesse (sportsdirecti ei mahu küll vist ühegagi, sest seal avanevad uksed sissepoole ja kui käru sisse lükata, siis ei saa ust enam kinni, samuti on 3-rattalised kergkärus veidi pikemad tasakaalu tõttu, nii et proovikabiinidesse sobib ilmselt paremini 4-rattaline)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 13:14; 23.03 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus oleks kõige suurem valik neid vankreid oma silmaga näha ja katsuda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 11:38; 14.03 13:47; 14.03 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja hiljem kui laps juba istub ja tahaks rohkem ringi käia temaga nt linnas jne, siis jälle vaja kergkäru, sest võimalikutl suure vankriga ei mahu kuskile väga liikuma.

Ega pooleaastane veel (korralikult) istu ja kergkärus on tal pikemat aega ebamugav. Suur vankrikorv on vajalik neile, kel suured beebid. Minu praegu noorim laps oli juba 5-kuuselt 70 cm pikk. Tuttaval olid veelgi pikemad lapsed ja oli tõesti häda, et ei mahu vankrikorvi ära.
Minul on suure pagasiruumiga auto, kuhu mahub nii suur vanker kui muu kraam ära ja et elangi maal, siis peab vanker olema “maastikuvõimekusega”.

Mõni teine jälle omab väikest autot või on lapsed tavamõõdus, siis pole suurt korviosa vajagi. Mõni peab seda vankrit iga päev teab mitmendale korrusele vedama, siis peaks vanker võimalikult kerge olema. Mõni käib vankriga poes kitsaste riiulite vahel seiklemas. Siis peaks vanker olema kompaktne ja hea manööverdusvõimekusega.
Mõni ei suudagi enne lapse sündi seda õiget vankrit leida ja vahetab lapse beebiea jooksul neid korduvalt. Teisel on vankrist üsna ükskõik, sest nagunii seda eriti ei kasuta.

Ehk, pole ühte ainsat ja õiget vankrit igaühele. Pead lähtuma oma vajadustest ja eelistustest.

Vankreid näha ja katsuda saab suuremates beebitarvete kauplustes: Babyland, Beebicenter, Juku keskus jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese kahe lapse beebipõlv möödus linnas. Oluline oli, et vanker lifti mahuks, õhkkumme ostma ei hakanud.

Kolmanda lapse sündides elasime alevikus metsaservas. Õhkkumme pidasime hädavajalikuks, samas suurust üldsem itte. Auto olime nagunii juba varem ostnud sellise, kuhu midagi pagasiruumi ikka ka mahub, st universaali – sinna läks ka meie suur vanker kõige korviga kenasti sisse, kotte saab ju korvi toppida jms. Lisaks ostsin mõned kuud hiljem täislamavasse asendisse käiva kergkäru juhuks, kui kaubanduskeskustesse sõidame.

Et see tõesti sõltub sellest, mis tingimustes sa liigud. Ma ei kujuta ette, et männijuurikatel ilma õhkkummideta sõidaks, ja samuti, kuna minu meelest on mõistlik käia kilomeetri-paari kaugusel turul või toidupoes ikka vankriga, siis ka korralik pakiraam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.03 17:39; 15.03 22:47; 23.03 14:03; 23.03 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millised vankrid on suure korviosaga. Ei mõtle siin kookonit. Vankri suurus mind muidu ei sega. Suur auto ja küll mahub koos lastega. Toolid autos liiguvad edasi-tagasi ka. Samuti huvitaks mind ka selline asi, et kas need turvahällid mis on komplektis- ons neil ka autoalust olemas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 11:38; 14.03 13:47; 14.03 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult plaanin osta Emmaljunga nxt90. Esiteks meeldib see mulle välimuselt kõige rohkem, teiseks on see ûlimugav ja suurepäraste manööverdusomadustega, see käib nii väikseks kokku, et mahub isegi auto salongi ära ja see on piisavalt väike, et poe riiulite vahel seikelda. Juurde ostan Maxi Cosi turvahälli ja adapterid, et see vajadusel selle käru raamile kinnitada. Pluss veel autoaluse turvahällile.
Mul on kolmas laps tulemas ja tean, et milliseid asju vajan, et oleks väga mugav lapsega ringi seikelda.
Eelmise lapsega omasin suurt emmaljunga vankrit ja kuigi sellega oli hea metsas kärutada, siis poodi, arsti juurde, laadale jne sellega eriti minna ei saanud. Selleks olin sunnitud ostma ka teise käru. Lõpuks olingi olikorras, kus pidin iga päev mõtlema, kuidas pæev kujuneb ja kuhu minna soovin, et teaksin, millise käru kaasa võtan. Pluss olin kulutanud kahe käru peale hulga raha. Seega tean, et minu eluviisiga see suur käru kuidagi kokku ei käi.
Usun, et igaüks peaks ise otsustama, millist käru ta oma eluviisi silmas pidades vajab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul plaanis osta Emmaljunga Mondial Duo, nelja stabiilse rattaga. Plaanin palju ringi liikuda, poodides ei viitsi ma shopata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 22:13; 16.03 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadel EJ-l (Mondial, Edge, Classic) on suured korvid. Mul hetkel Classic – korvi pikkus ca 80cm ja 8,5-kuune beebi mahub ilusti sinna magama. Plaanin alles aprilli keskel/lõpus isteosa kasutusele võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 22:26; 16.03 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadel EJ-l (Mondial, Edge, Classic) on suured korvid. Mul hetkel Classic – korvi pikkus ca 80cm ja 8,5-kuune beebi mahub ilusti sinna magama. Plaanin alles aprilli keskel/lõpus isteosa kasutusele võtta.

“Alles” 10-kuuse beebiga? Mu Roani mahtus veel aastane beebi ilusti sisse ära. 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.03 17:39; 15.03 22:47; 23.03 14:03; 23.03 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panid enda arvates ära?
Ma arvan, et see on iga pere otsustada mil ta laps on valmis istumisosa kasutama. Kujutad pilti, osad iatuvad seal juba 9-kuuselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 22:13; 16.03 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadel EJ-l (Mondial, Edge, Classic) on suured korvid. Mul hetkel Classic – korvi pikkus ca 80cm ja 8,5-kuune beebi mahub ilusti sinna magama. Plaanin alles aprilli keskel/lõpus isteosa kasutusele võtta.

“Alles” 10-kuuse beebiga? Mu Roani mahtus veel aastane beebi ilusti sisse ära. ????

Pikkuse poolest mahuks vist veel peale aastaseks saamiseni ilusti ära – mul tüdruk ehtne Pöial-Liisi (poiss oli seevastu aastaseks saades juba 82cm pikk), aga ta ajab ennast juba toe najal püsti. Ja kuna ma sageli pean käru mõneks hetkeks järelvalveta jätma, siis kardan seda, et upitab ennast varsti üle korvi serva. Panin korvi turvatraksid. Need muidugi talle ei meeldi, aga ohutus eelkõige. Isteosas on korralikud 5-punkti turvarihmad + turvakaar – ei ohtu, et välja kukub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 22:26; 16.03 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just täna nägin tänaval umbes aastast last vankri korvis ukerdamas- tekib küsimus: kuidas te küll julgete?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just täna nägin tänaval umbes aastast last vankri korvis ukerdamas- tekib küsimus: kuidas te küll julgete?

Eks seal on kaks asja peamiselt:
1) korralik raske vanker, mis lapse liigutuste peale kergelt ümber ei lähe
2) tuleb jalutuskäigu ajal telefoni asemel last jälgida 🙂

Mulle just meeldib, kui laps ennast vankris/kärus liigutada saab. Viimase vankri käruosal ei olnud pulka jalge vahel, nii et seal panin moepärast need alumised rihmad (jalgevahe+puusa) kinni, et laps selili olles (magades, jonnides) välja ei libiseks. Aga muidu – jah, keerutab siia, keerutab sinna, vahib üle ühe serva, kuidas rattad liiguvad, siis üle teise, siis istub seljaga vastu esikaart ja vaatab üldse vastassuunas (püsti tõusta ei lase, vt punkt 2). Mõnus ju! Mul on kahju pigem neist lastest, kes on käru seljatoe külge köidetud nagu pargitav nahk. No ja kõige rohkem muidugi neist, kelle vanemad on käruks kõige pisema vihmavarjukäru võtnud, mil pole sügavust ollagi, ja kus laps siis istub, käed kramplikult külgedele surutud, ega julge end väljakukkumise hirmus liigutadagi. Ja siis need emad räägivad, et laps keeldus kärus istumisest niipea, kui käima õppis …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.03 17:39; 15.03 22:47; 23.03 14:03; 23.03 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just täna nägin tänaval umbes aastast last vankri korvis ukerdamas- tekib küsimus: kuidas te küll julgete?

Eks seal on kaks asja peamiselt:
1) korralik raske vanker, mis lapse liigutuste peale kergelt ümber ei lähe
2) tuleb jalutuskäigu ajal telefoni asemel last jälgida ????

Mulle just meeldib, kui laps ennast vankris/kärus liigutada saab. Viimase vankri käruosal ei olnud pulka jalge vahel, nii et seal panin moepärast need alumised rihmad (jalgevahe+puusa) kinni, et laps selili olles (magades, jonnides) välja ei libiseks. Aga muidu – jah, keerutab siia, keerutab sinna, vahib üle ühe serva, kuidas rattad liiguvad, siis üle teise, siis istub seljaga vastu esikaart ja vaatab üldse vastassuunas (püsti tõusta ei lase, vt punkt 2). Mõnus ju! Mul on kahju pigem neist lastest, kes on käru seljatoe külge köidetud nagu pargitav nahk. No ja kõige rohkem muidugi neist, kelle vanemad on käruks kõige pisema vihmavarjukäru võtnud, mil pole sügavust ollagi, ja kus laps siis istub, käed kramplikult külgedele surutud, ega julge end väljakukkumise hirmus liigutadagi. Ja siis need emad räägivad, et laps keeldus kärus istumisest niipea, kui käima õppis …

Kle, öra nüüd vaata asju ainult enda mätta otsast. Esiteks oleksin mina siis alates 7k jalutamise asemel vankris ainult poissi kinni hoidnud. Sest mõni laps ei ole nii, et ainult vaatab, vaid tõuseb kohe püsti. Ja kujuta nüüd ette, et sul on käekõrval ka 2aaastane, kes võibolla vahel tahab, e t sa talle otsa vaataksid, nina pühiksid vmt.

Teine asi on, et paljdu jätavad lapse vankriga akna alal magama. Vot mina küll käputavat last ilma rihmadeta ei julgeks akna alla jätta. Ja ega seal käru istumisosas siis laps ei ole seljatoe külge aheldatud, rihmad võivad olla ka lõdvemalt, aga nii, e t laps ei saa end välja kukutada, sama son tal piisav liikumsiruum (5-punkti rihmad).

Mina hoopis ütleks praegu, et sina oled hooletu lapsevanem, kes riskib oma lapse eluga,s ets “nii tore on vaadata, kuidasa ta seala kärus ukerdab”. aga vaata kui sa korraks tänaval komistad, väänad jala välja ja tahad korraks pilku pöörata, et mis juhtus – järgmisel hetkel on su laps pea ees asfaldile kukkunud ja küll siis oli tore vaadata, eks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 13:14; 23.03 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, mul pole päris aastase vahega lapsi olnud, sellisel juhul oleks ilmselt kaksikutekäru ostnud. Kaheaastane vahe oli, aga nii vara kui 7k pole mu lapsed püsti tõusma hakanud ja üldse on seal üsna rahul olnud (kolmandal oli paar eitusperioodi, aga neist sain jagu), nii et pigem oli vanem laps juba kolmene, kui kärus püstitõusmine probleemiks oleks võinud saada.

Muidugi vaatan ma oma mätta otsast, aga see oligi vastus küsimusele “kuidas nad julgevad” – julgevad need, kelle lapsed EI tõuse kärus kohe püsti näiteks, need, kes EI pea käru sageli järelevalveta jätma, jne. Mul oli laps ka õues magades kogu aeg silma all, ja ega ta ka ärgates kohe püsti ei hüpanud – ikka kõigepealt pilgutas natuke silmi, keerutas pead ja sirutas ihuliikmeid, selle ajaga jõudsin terrassiukseni küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.03 17:39; 15.03 22:47; 23.03 14:03; 23.03 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kärutame emmaljunga nxt90f-ga ringi just seepärast et seda saab nii imepisikeseks kokku panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks üldse vaielda sellise asja üle, selge on see, et flegmaatikutele sobib pikk vankriaeg ja pikali maas nagu mauk, sangviinikutele ei sobi.
Me esimene laps haaras juba kolmekuuselt isegi mähkimislaua äärest ja oleks end maha keeranud põrandale, edaspidi sai kasutada vaid mähkimisalust suurel voodil. Seitsmendast elukuust sõitis kärus ja tahtis kõike näha, mis toimub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin täna mööda poode, et natuke maad uurida. Esmarasedana puutun sellise teemaga esimest korda kokku. Ausalt öeldes läks asi veel segasemaks ????

Valik on üüratu ja tänased klienditeenindajad ei osanud mu tingimustele sobivat soovitada. Tingimusi ei olnud palju. Peab olema kerge ja võimalikult väikeseks kokku “surutav”.

Ilmselt tuleb korduv päev ette võtta ja loota, et siis on asjalikumad teemindajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Adbor Marsel Classic suurte 14” ratastega. Olin esimese lapsega seda kasutades nii rahul, et teisele lapsele vankrit valides ei mõelnud topelt ja läksin sama mudeli juurde tagasi. Korviosa on suur ja avar, kaarvari käib pikalt alla ja saab vajadusel ka täitsa kinni panna. Nii korv kui istumisosa käivad mõlemat pidi raamile. Vedrustus on hea ja kaubakorv ka normaalse suurusega (kes mida otsib, muidugi). Beebitarvete kott on ka mõnusalt palju mahutav. Pealevaadates tundub pigem väike, aga asju mahutab palju. Ainuke miinus, mis minu jaoks on, on see, et kaarvarju liigutamiseks peab mõlemalt poole nuppe vajutama. Kõik muu on minu jaoks sobiv. Välimuselt ja omadustelt väga sarnane vanker Roanile, aga mu Marsel meeldib mulle rohkem nii välimuse kui liikuvuse poolest. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogemuse põhjal eelistan nelja klassikalise rattaga vankrit. Ostsin Emmaljunga Mondial Duo, vankrikorv on suurem kui Emmaljunga City mudelil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käruga komplektis olevad turvahällid on minimaalsetele nõuetele vastavad hällid. St valiksin midagi turvalisemat. Alust neil ka pole. Head turvahällid on nt cybex (aton ja cloud) ja maxi-cosi (cabriofix, pebble) omad. Fb grupp “Turvahällide ja -toolide jutunurk” tasub küsida infot 🙂 soovitan investeerida heasse turvavarustusse, siis vähemalt endal süda rahul, et kui juhtub õnnetus siis oled endast maksimumi andnud ja oma beebit kaitsnud! Kallis on loomulikult, aga olgu enne muud vidinad odavamad aga turvavarustus on nr 1! Kindlasti peab ka õigesti kasutama toodet. Turvalist sõitu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 2 Roani vankrit olnud, ühte kasutan praegugi, ja olen super rahul. Laps juba 1a 2k ja mahub kenasti korvi ära, teeb seal 2-3 tunniseid lõunauinakuid (ok, laps on keskmisesi pisem ka, aga ka suurem laps sai seal üsna kaua oldud). Vedrustus on super, sest pole need linnatänavad nii siledad midagi eriti kui kiiresti kõndida. Halb on ainult see, et peab tihti õlitama, sest muidu kipub kriuksuma ning läheb kergesti rooste, kui väga ei hoolda. Välimus pole ka teab mis silmapaistev, aga oleneb maitsest ka.
Olen sõbrannade täiskummidega ja tillukesi vankreid ka lükata proovinud ja minu jaoks väga ebamugav, ei kujuta ette kuidas pikad inimesed nendega hakkama saavad, aga ilmselt harjumise asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, mina teen uurimustööd veidi ja mind huvitabki, et mis vankrid, kellegil on juba ostetud või plaanib osta? Ise mõtlen sellist võimalikult suure vankrikorviga ja kõrget vankrit ning nelja rattaga kindlasti. Sooviks teada plusse ja miinuseid, enne kui selle tähtsa otsuse teen.

Ostan EJ Mondial de luxe ratastega, elan eramajas ja olen eelmiste lastega väga suur kärutaja olnud. Suuremaks saades vahetan ilmselt EJ NXT90 vastu.
Peres dziip, mahuvad kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.