Esileht Lapse ootamine Vankrid/kärud/turvahällid

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Vankrid/kärud/turvahällid

Postitas:

Neid käruteemasid on siin mustmiljon, aga ma olen ennast juba hulluks googeldanud, lugenud erinevaid arvustusi, Perekooli teemasid jne ja mul on tunne, et auto ostmine on ka lihtsam, kui beebile sobiva sõiduvahendi leidmine. Nii et palun kogenud lapsevanemate abi 🙂

Elan maapiirkonnas ning läheduses on asfalteeritud kergliiklusteedega kehvasti. Kodu lähedal on peamiselt metsavaheteed ja killustikuga kaetud teed, talvel sageli teed lumised jne. Senise uurimistöö põhjal peaksin vist vaatama pigem nelja suure rattaga vankreid? Ruumipuudust pole, vankrit korterelamusse tassima ei pea, seega pole probleem ka “tank” osta. Olen vaadanud Emmaljunga Edge Duo Combit (Duo 4 Outdoor raamil) ja Hartan Topline S’i ja X’i. S’i plussiks siis see, et kuigi originaalis on ta pöörlevate esiratastega, siis saab juurde osta vahetatavad fikseeritud rattad. Kas keegi oskab öelda, kui töökindel see vahetatavate rataste süsteem on? Missugust vankrit soovitate just sellest lähtudes, et suurema osa ajast kasutan vankrit n-ö maastikul?

Turvahälliks vaatasin Cybex Cloud Z (selle raskus mind ei morjenda, meeldib võimalus lamavasse asendisse panna, turvalisus), mida saaks iseenesest adapteritega Hartani raamile kinnitada. Kui osta Hartan Topline S, siis jääb nt poes suure vankriga kärutamine ära, kui poeskäigu ajaks sinna turvahäll asetada + saaks kasutada pöörlevaid rattaid. Või on see halb mõte ja peaks vaatama pigem juurde mõnda kergkäru raami?

Palun nõuandeid, soovitusi, kommentaare 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 14:17; 16.01 08:38; 22.01 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu soovitus on, et ära mõtle üle. Vaata lihtsalt nelja suure õhkkummiga vankrit, millel oleks normaalne vedrustus. Ülejäänud otsusta välimuse ja hinna järgi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen sama tee otsingutega läbi teinud ja soovitan Roan Maritat. Mõnusalt suurte kummidega. Lähed lompidest/kiviklibukt/väiksemad takiatused ilusti läbi või üle. Elan ise linnast väljas ja enamasti sõitsin liiva ja kruusatee peal(natuke maad ka asfalt). Ei ole sul maal pöörlevaid rattaid vaja, need head kui linnas poodides käid. Hind ka u 350-400 euri.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emmaljunga on kindla peale minek, kuid soovitaksin kaaluda ka kolmerattalisi, nt Thule Urban Glide, Baby Jogger Elite, Bumbleride Indie (või nelja rattaga Era). Mul endal oli nelja suure rattaga Emmaljunga, aga pigem ostaksin pöörlevate ratastega, mugavam manööverdada. Emmaljungal on ka putukavõrk sisseehitatud, samuti oli minu oma veekindel, ei kasutanud vihmakilet isegi padukaga. Samas tuttaval on see Edge ja temal nii veekindel pole. Pead vist poest uurima, meil oli Protex kangaga City Cross. See on suur pluss, need vihmakiled on ühed nikerdised, pealegi koledad.
Kui rahas pole küsimust, kiidaksin kergkäruna Cybex Miost. Väga mugav ja praktiline minumeelest.
Turvahälli osas on sul hea valik ma usun 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan sellistesse tingimustesse samuti Emmaljungat ja kindlasti kasutatult. Need on nii vastupidavad, et vabalt võib olla mitu last kasutanud enne. Mina nt ostsin 2 lapse kasutatud Mondial de luxe 500 euroga ning peale aastat kasutamist on ikka enam-vähem uueväärne. Turvahälli saad panna samale raamile adapteritega, kergkäru võib ka turvahälli jaoks olemas olla, kuigi minul polnud, sain hakkama tavalise raamiga. Muidugi ma polnud ka eriline poodleja.
Keerlevaid rattaid soovitaks siis, kui põhiline kärutamine hakkab olema siledatel teedel.
Kolmerattalistega on see, et kui vahetad korviosa istumisosa vastu, siis last näoga enda poole panna ei saa. Mina kindlasti algul ei ostaks, saad neid vaadata siis, kui laps suurem on.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 18:24; 15.01 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nt ostsin 2 lapse kasutatud Mondial de luxe 500 euroga

Püha jumal!? Kasutatuna selline hind ????.
Mul oli babyactive ballerina ja maksin uuena ka vähem kui see E.
Kas inimesed tõesti ostavad üle tuhande euroseid kärusid vaid aastaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nt ostsin 2 lapse kasutatud Mondial de luxe 500 euroga

Püha jumal!? Kasutatuna selline hind ????.

Mul oli babyactive ballerina ja maksin uuena ka vähem kui see E.

Kas inimesed tõesti ostavad üle tuhande euroseid kärusid vaid aastaks?

See oli ainult mõned aastad vana, ühe pere laste poolt kasutatud. Uuena jäi Beebikeskuses minu teada 1100 kanti. Kallis jah, aga mulle tundus Emmaljunga kindla peale minek. Usun, et saan seda ise müüa ca 300 ringis.

Muidugi saab kasutatud Emmaljungasid ka odavamalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 18:24; 15.01 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jätan hinnaküsimuse hetkel kõrvale – otsin asju, mis peavad mitme lapsega vastu ja kui saan korraliku asja, siis ei ole kahju maksta. Hetkel kaalun pigem vankri uuena ostmist, sest tulemas esimene laps, aga plaanis on neid 2-3 ja pelgan, et kui enne mind juba mitu last seda kasutanud, siis minu kolmandaga pole sellest vankrist enam midagi järel. Korraliku vankri saab hiljem ise maha müüa + ma olen liiga laisk selleks, et järelturult otsida just sobivas värvikombinatsioonis ja seisukorras vankrit 🙂 Vähemalt nii palju, kui hetkel olen erinevates portaalides ringi vaadanud, siis sobivat pole esimese hooga leidnud.
Kergkäruna vaatasin ka Cybex Mios’t ja kergkäru mõttes on see hetkel vist mu esimene valik. Aga eks ma pean mingi hetk poodidesse ka minema ja katsuma, kuidas erinevad variandid käe all tunduvad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 14:17; 16.01 08:38; 22.01 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Metsavaheteedele ja killustikule valiksin kindlasti nelja/kolme suure rattaga käru. Kuigi ise olen pöörlevate rataste fänn ja mittepöörlevaid (ehk nelja suurt ratast) ei tahaks eriti. Emmaljungat tasub osta juba seepärast, et materjalid tõesti kvaliteetsed ja tekstiilosad Hartani kangastest kindlasti paremad. Emmaljungal ka parem kaarvari. Bumbelride, Babyjogger Elite vms on ka väga head kindlasti, aga ma arvan, et Emmaljunga vedrustus on ikkagi maatingimustes parem. Samas kolmerattalised manööverdavad jälle väga hästi. Eks lõpuks tuleb valik teha ikk ise ning tõeliselt oma eelistustest saad alles siis aru, kui juba kasutama hakkad.
Mul on kergkäruna Babyjogger City Mini Zip – pole nii edev kui Mios, aga minu meelest väga hea kompaktne, tugev ja mahukas kergkäru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me elame maal. Kilomeetreid metsavaheteid ja kruusa. Valikuks osutus Roan Emma 14′ ratastega. Olen väga rahul. Aukudest läks nii läbi, et beebi ei tundnud midagi. Korvi osa väga hea, pikendatava päikesevarjuga, suure õhutusvõrguga, ruumikas ja mis põhiline, ei maksnud hinge hinda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Cybexi hälli asemel valiksin joie i-level i-size, mida võib ka sõites lamavas asendis kasutada. Cybexit ei või. Käru valiksin bumbleride indie/era, sest seda saab kasutada terve kärutamiseea + hea vedrustus ja pöörlev esiratas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oleme need idikad, kes ostsid kunagi esimese beebi jaoks uue tutika valgest nahast Emmaljunga metsiku raha eest 😀 Tundus kindla peale minek, eriti kuna teadsime, et plaanime veel lapsi saada.

Mis ma nüüd ütleks, 3 last hiljem – Emmaljunga on jah, super (eramaja jaoks) – vedrustus on vägev; isegi pärast kolme last näeb käru endiselt tutikas välja ja mul on hea meel, et see on mul olemas.

AGA. Polnud absoluutselt mingit mõtet seda uuena osta, ükski beebi ei suuda seda ära lammutada. Ükski.
Ja kui oled nõrgavõitu, eriti pärast rasket sünnitust, siis ei jaksa sa seda ühestki trepist üles ega alla vedada ja vanasse lifti ta enamasti kas ei mahu või mahub väga napilt, kolm minutit seda edasi-tagasi pressides – esimese beebi ajal elasime veel kortermajas ja ma vihkasin oma valikut iga jumala päev. Trepikotta ju ka ei jäta – nii kallis asi, varastatakse kohe ära 😛
Auto pagasnikusse oli seda ka väga raske tõsta.

Aga funktsionaalsus on tõesti super ja kui saad beebi jätta kärus õue magama, siis see käru sobib selleks imeliselt. Piisavalt raske, et tuul liiga ei teeks, ja laps on nii külma kui palava kui vihma eest kaitstud ja magab kui ingel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maapiirkonnas ja kui pole vaja vankrit kuhugi vedada ning temaga ostelda, soovitan kindlasti nelja fikseeritud rattaga Emmaljungat. Ka kasutatult ostes kannatab kolm last ära.
Lisaks kergkäru autosse, mida saab siis poes ja mujal linnas kasutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie valikuks saigi Emmaljunga Edge Duo Combi, kergkäruks Cybex Mios ja hälliks Cybex Cloud Z. Aitäh kõigile soovituste eest 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.01 14:17; 16.01 08:38; 22.01 11:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Lapse ootamine Vankrid/kärud/turvahällid