Esileht Beebi ja mitmikud vankriga poes käimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: vankriga poes käimine

Postitas:

Kas käite oma vankritega poes sees (nt toidupoes) või jätate pigem ukse taha koos lapsega? Pole sellele ise varem tähelepanu pööranud, aga nüüd vankriga liigeldes ei teagi, kas võin uhkelt käruga sisse sõita igale poole või eeldatakse et vankrid jäävad õue? Kuna elan suuremas linnas, ei raatsi last üksi õue jätta, aga kas poed vaatavad halvasti kui suure vankriga riiulite vahele ronin?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 22:14; 23.02 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ikka endaga kaasa. Mina ei tahaks last küll kuskile välja üksi jätta, igasuguseid inimesi on… Kui kaupluste müüjad tahavad imelikult vaadata, siis las vaadaku. Sina ära tee väljagi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujutaks ette, et jätan lapse õue ukse taha.
Kui loomulikult keegi veel kaasas, siis saab jah lapse kellegiga koos õue jätta. Kui lapsega üksi, siis ikka vankriga koos poodi.
Vargused ikka liiga tihedad, et asju niisama välja jätta.
Siiani pole keegi midagi halvasti ütelnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla inimene need ajad on ammu, ammu möödas, kus jäeti lapsed poe uksetaha. Elan Tartus ja mäletan sügavat vene aega, kui kaubamaja ees oli vankrite rodu ja vanemad olid siis ostlemas. Päris jube tagant järele mõelda, isegi külmajudinad tulevad peale. Oli üks neist kes ikka ja jälle mõnda beebit kussutas, kui too meeleheitlikult röökis kärus. Nii kahju oli neid kuulata. vahel tuli poest välja kuri ema, kes tigedalt mind vaatas, vahel aga tänulik naine. Olin siis ise teismeline ehk… Tänapäeval ei vaata sind keegi imelikult ei pane keegi tähelegi et sa lapsega poes ringi uudistad. see on nii tavaline. ja tänapäeval on nii palju koledaid inimesi juba sellep. ei kujuta ette, et oma beebi uksetaha kuskile jätan. On vaimse puudega inimesi, on narkomaane, on hiv-i haigeid, joodikuid jnejne. ihukarvad tõusevad püsti, kui sedanimekirja loetlen. Mitte kunagi ära jäta oma beebit, väikelast käruga üksi õue, et poodi minna. ja see, et keegi sind vaatab, kui leidubki mõni veidrik, siis on see puhtalt tema probleem. sina kaitsed oma last ja pakud talle turvalist keskkonda ja ei ole üldse vaja mõelda, mis keegi arvab või vaatab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Last ei tohigi ju järelvalveta jätta!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt, poleks isegi selle peale tulnud, et laps tänavale jätta. Jutu järgi võiks arvata, et tegu on teismelisega, kellele teiste arvamus väga korda läheb ja mitte mingil juhul ei taha kedagi solvata/ pahandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis moodi hiv-i haige vankris olevale lapsele ohtlik on?

Ma olen jätnud N6mmel m6ne väikese poe juures 6ue. Aga ainult sellises kohas, kus aknast näha on. Ja vahel olen jätnud tühja vankri N6mme keskuse alla korrusele, sest ei viitsi üles tirida. Muidu ikka poodi sisse. Pole küll halva pilgu osaliseks saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab selle peale üldse tulla, et laps poe ukse taha jätta??????????????????????????????????????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ei jäta last poe ukse taha, see veel puudub, et mõni narkar vankri koos lapsega varastab või joodik vankri otsa koperdab. Laps võib ärgata, nutma hakata jne. Käin suuremates toidupoodides, kus pääseb vankriga riiulite vahel vabalt liiklema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 08:06; 23.02 16:54; 23.02 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvaku ükskõik kes, et ma olen täielik tola või mis iganes. Aga mitte kunagi ei jäta ma oma last üksinda. Tassin kasvõi 50 kilo lapsed, kompsud, vankrid turjal, aga laps minust ukse taha ei jää.

Aga nagunii praegu ma väldin selliseid rahvarohkeid kohti lapsega. Pole vaja nüüd, et kollektiivselt terve perega tõbised oleksime. Mina organiseerisin nii, et mees teeb ise igapäevased sisseostud. See on parem selle tõttu juba ka, et lapsel on talveriietes poes ebamugav või siis iga kord peab teda koorima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismõttes laps ukse taha?:O Käin sellistes poodides, kuhu mahub lapsega käima. Kui on liiga kitsas, keelatud vms siis sinna poodi ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

osad on ikka eriti õelad siin. mina sünnitasin esimese lapse 6 a tagasi ja jätsin julgelt lapse poe ukse taha sest 1. ei saanud vankriga poodi ja 2. miks peaksin teda kaasa tassima-ta üles ajama kui vankrist välja vötan. Tänapäeval lihtsalt on nii poed ehitatud juba saab vankriga ja ratastooliga ligi igalepoole. selles pole miskit imelikku kui laps poe ukse taha jääb. olen prazegusel ajalgi näinud linna vahel et nii tehakse. ärge miinustage niisama kui te ei tea põhjuseid. Olgem mõistvamad rohkem üksteise suhtes

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidupoodi ikka käruga koos – ei kujuta hästi ette last suure marketi ukse taga – seal ju autoparkla? Küll olen aga lapse jätnud Pärnus Rüütli tänaval mõne poekese ukse taha – sisse käruga ei pääse, (trepp plus kitsad topeltuksed) tänaval autoliiklust pole ja aknast käru kenasti näha. Poed on väikesed (nt pärlipood, lõngapood) ja lähen sinna tavaliselt mingi kindla sooviga, nii et ei kulu üle minuti-paari. Sellises kohas ei näe probleemi.
Tallinnas ei kujutaks muidugi sellist asja ka ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas kui lähen väiksesse keldripoodi piima ostma, siis jätan vankri ukse taha ja käin kiiruga poes ära. Enne muidugi vaatan ka, mis seltskond seal lähedal on. Ka siis olen ukse taha jätnud kui olen läinud pagaripoodi vms. Suurtesse toidupoodidesse ja kaubanduskeskustesse lähen alati vankriga sisse. Väiksema lapsega käisin alati siis, kui ta magas. Kui ta sai 5kuuseks, siis hakkasin poes käima hetkel kui ta üleval on. Mõnikord on ta ilusti pikali vankris ja ma panen ostud vankri allkorvi. Teine kord võtan ta sülle ja siis kasutan järgiveetavat korvi. Sellisel juhul jätan vankri kärude juurde. Kui on vaja väga suuri asju osta, siis olen teinud ka nii, et võtan lapse sülle ja ostud viskan vankrikorvi.
Loomulikult oleks viisakas võtta vankriga koos olles ka korv, aga ma ei tee seda. Siiani pole mitte üheski poes turvamehed märkust teinud, et miks sa asju vankrisse paned.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen paar korda magava lapse ukse taha jätnud ja ise kiirelt ära käinud. Kui laps ärkvel, olen lapse ostukärusse pannud ja vankri jätnud selleks ette nähtud kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen jätnud keldripoe ukse taha ja apteegi ukse taha treppide pärast. Mõlemal juhul laps magas sügavalt ja käisin kiiresti ära.
Üldiselt käin toidupoes õhtul siis kui laps isaga kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka laps kaasa ja mitte ainult toidupoodi vaid ka mõnda teise poodi kui vaja peaks olema.
Tänapäeval ju ohtlik jätta last: lapseröövlid, lihtsalt pätid, kes üritavad midagi head leida vankrist jne. Pealegi arvan, et praeguste seaduste juures tuleks tegemist lastekaitsega kui keegi peaks kaebama.
Ise olen isegi vankriga, õigemini küll vankriraamiga, millel turvahäll, käinud kohvikutes, või nt RoccaAlMare keskuses söömas erinevates söögikohtades.
Hiljuti oli siin teema, et Lastehaiglast varastati vanker ära, mis viga siis kuskilt avalikust kohast seda pihta panna oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 2 korda jätnud lapse välja: ühel korral käisin apteegis ja kuna preili just uinus, ei raatsinud teda sealt välja tirida, lisaks on kohalik apteek nii pisike, et vankriga sinna ei mahugi. Teisel korral käisin postkontoris, jätsin täpselt akna taha ning sain silma peal hoida. AGA. Ma elan väikses alevis, kus suurem osa inimesi on tuttavad, pealegi olen tähele pannud, et päevasel ajal liiguvad siin vaid pensionärid 😀 Toidupoodi lähen ikka käruga üldjuhul. Ja kuskile Prisma või Rimi ukse taha ei julgeks iialgi jätta..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan, vaevasin sama teemaga oma pead kui rase olin. 🙂 Nüüd pool aastat hiljem tundub ainumõeldav, et kärutan poodi, korvi panen sangade peale/vahele ja kauba siis sinna. Ja poodidesse, kuhu käruga ei saa, ei lähegi. Apteekidest ainult Ülikooli apteek, juurdepääs hea, kaubavalik suur ja saab ise valida riiulite vahel.
Teise teemana vaevas mind arsti juurde minek vankriga ja see jääb nüüd fuajeesse ja rattalukuga lukku. Paljud jätavad küll lukustamata, aga mina ei usalda, parem karta kui kahetseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]karikas täis kirjutas:[/small]
[tsitaat]osad on ikka eriti õelad siin. mina sünnitasin esimese lapse 6 a tagasi ja jätsin julgelt lapse poe ukse taha sest 1. ei saanud vankriga poodi ja 2. miks peaksin teda kaasa tassima-ta üles ajama kui vankrist välja vötan. Tänapäeval lihtsalt on nii poed ehitatud juba saab vankriga ja ratastooliga ligi igalepoole. [/tsitaat]

Kuna teemaalgataja kirjutas, et elab suures linnas ja ei tea, kas vankriga poes liiklemine on ok, siis suht ajuvaba jutt ju. Tema probleem pole nagu 6 või 10 a tagasi, et vankriga poodi lihtsalt ei pääsenud, kuna vahekäigud väikesed vmt. Ükski mõistusega inimene ei jäta praegusel ohtlikul oma last Prisma, Rimi või ükskõik mis suure poe ukse taha. Kui just ei taha, et mõni pervert koni vankrisse viskaks või midagi veel hullemat teeks. See pole ju sama asi, kui kuskil kõrvaltänavas korra keldripoe uksest suts sisse ja ostan paki piima, laps samal ajal kas poe uksest või aknast silma all.

Üldse kerge liba varjundiga kogu see teemaalgataja jutt. Kui elad suures linnas ja käid poodides ja omal ka laps, siis ju paned tähele ka teisi poes vankriga käijaid, nii et kogu teemaalgatus on imelik. Ei taha hästi uskuda, et kellelgi vankrihäbi kallal on, et poe uksest vankriga sisse ei julge minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 08:06; 23.02 16:54; 23.02 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Tänud kõigile vastuste eest, ei oleks arvanudki, et selle küsimusega siin niisuguse pahameele tekitan 🙂 Minu laps on veel väga väike ja ega ma temaga õieti poodidesse minna ei tahakski. Lihtsalt, vahepeal on ju ikka vaja. Kirjutasin ju ka, et ei raatsi last üksi õue jätta. Ega ei jätakski, pigem siis jääks poodi minemata. Kuna raseduse ajal ega ka varem sellele küsimusele tähelepanu ei pööranud, siis ei ole ka märganud, kuidas teised teevad. Võibolla oli minu küsimuses rõhk veidi vale koha peal. Pigem oli mõeldud, et kas poodidesse üldse mahub käruga (mul on EJ sportraamil nii et üsna lai) ja kui palju selliseid käruga poekülastusi harrastatakse 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 22:14; 23.02 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen jätnud vaid pisikeste poodide uste taha, kui olen kindel, et vankrit kogu aeg näen. Näiteks Tallinnas Herne tänava ökopood, siis Sakala tänava kingsepp ja muud taolised kohad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pidin korra jätma Nõmme Tervisekeskuse ukse taha tänavale. Oli vaja osta apteegist mähkmeid. Külma pärast seal praegu uksed automaatselt lahti ei käi, ja ainult ühelt poolt avanevast uksest vanker läbi ei mahtunud;(
Palusin sealsamas maja ümber koristavalt kojamehelt, kas ta palun hoiaks vankril silma peal.
Nagu kiuste oli seal nii pikk järjekord… sibelesin kibelesin, oi kui piinarikas oli oma järjekorda oodata. Mitu korda oli kiusatus ära minna, kuid teist varianti mähkmeid saada tõepoolest hetkel ei olnud ja kodus varu täitsa otsas.
No ja lõpp hea kõik hea, kojamehe onu askeldas endiselt lumega vankrist mitte väga kaugel.
Aga siiski, teist korda ma nii ei teeks!
Aga teemaalgatajale vastuseks, meie vanker on ka suht lai, toidupoodidesse olen seni mahtunud küll. Mõnest riiulist ei mahu mööda, aga ringiga saab ikka;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pigem oli mõeldud, et kas poodidesse üldse mahub käruga (mul on EJ sportraamil nii et üsna lai) ja kui palju selliseid käruga poekülastusi harrastatakse ;)[/tsitaat]

Suurematesse mahub igasuguse käruga, isegi \”hullude\” päevade ajal, kui vahed kaupa täis laotud. Prismad, Rimid, Selverid, osad Konsumid (väiksemad on kitsaste vahedega). Maximatega on enamasti jama, vähemalt minu kandis on kõik väga väiksed ja täis tuubitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 08:06; 23.02 16:54; 23.02 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei julge eluski last üksi jätta. Appi, mul hakkas hirmus praegu. Issanda loomaaed on suur, kes teab, mis mõne nolgi arust naljakas on. Parem jätan poodi minemata või saadan kellegi teise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatus on päris imelik. Kas mahub vankriga poodi? Kujuta nüüd ette, et poes käiakse ka kaksikute vankriga! Vot see võib keeruline olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei jäta eluseeski last üksi. Lapseröövid pole meie mail küll levinud, kuid alati võib olla esimene kord ja ma ei taha, et minu laps oleks see üks miljonist. inimröövid pole Eestis haruldased, igal aastal lihtsalt kaob tohutult suur hulk inimesi. Miks peaks eeldama, et lapseröövlid siia ei jõua? Ja siinkohal pole üldse oluline, kas tegu suure või väikese kohaga. Võib-olla eelistatakse just kohti, kus inimeste valvsus väiksem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma üritan vältida käruga poes käimist. Toidupoes käin siis, kui vanem laps tuleb koolist koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte kunagi ei jätaks last üksi käruga välja. Kui palju on tänapäeval liikvel igasugu perverte.. jube mõeldagi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Politsei kutsuks, kui näeks poe ukse taha jäetud last tänapäeval. See on ju otseselt lapse ohustamine ja hooletusse jätmine!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Beebi ja mitmikud vankriga poes käimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.