Esileht Kodunurk Vannitoa remont, rahaküsimus

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Vannitoa remont, rahaküsimus

Postitas:

Palun seletage rumalale:
Teen kodus remonti (vannituba). Kui ostan minu rahade eest vanni, wc-poti, kraanikausi jms ühesõnaga kogu sisustuse. Miks siis tahavad ehitajad t¨ekid endale saada ja need enda raamatupidamisse kuludesse panna? See on ju minu kulu mitte nende..
Loomulikult tahan t¨ekid ikka endale saada, aga ma nendest rahaasjadest üldse ei jaga. Palun seletage lollile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks nad tahavad teha nö rahapesu, näidata raamatupidamises rohkem kulusid. Aga sina ära anna neid tshekke, pealegi on sellistel asjadel garantii ja selleks on vaja ka tshekid alles hoida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 11:58; 11.06 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, remondimees soovib seda näidata kui oma ettevõtluse kulu. Ehk siis tal on vaja tsekke, et näiliselt oma tulusid väiksemana näidata ja selle võrra mitte makse maksta. Ära mine kaasa, isegi kui ehitaja on keegi tuttava-tuttav jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 12:16; 11.06 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui t¨eki neile annad ja nad oma raamatupidamises näitavad seda kaupa enda omana, siis firma võlgade või pankroti ajal tuleb kohtutäitur ja viib su kodus asuvad vannid ja potid minema firma võlgade katteks, sest nad on ju ehitaja omad.

Seda viga ei tohi kunagi teha, et liigutad raha ilma vastava dokumendita või vastupidi – liigutad dokumenti ilma raha liikumiseta. Varem või hiljem saad oma kooliraha kätte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 12:27; 11.06 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] siis firma võlgade või pankroti ajal tuleb kohtutäitur ja viib su kodus asuvad vannid ja potid minema firma võlgade katteks, sest nad on ju ehitaja omad.
[/tsitaat]
Nii lolli juttu pole ammu lugeda õnnestunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

keegi ei sunni ju sind neid t¨ekke andma. loomulikult nad küsivad, aga kui sa keeldud, siis vaevalt nad ähvardades need t¨ekid sinult ära võtavad 🙂 või anna t¨ekid sellise tingimusega, et saad osa raha tagasi, nt käibemaksu jagu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 13:34; 11.06 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul endal neid t¨ekke vaja pole, siis miks ei võiks sa neid ehitajale anda? Lihtsalt kiusu pärast? Garantii-probleemi puhul lahendabki mured seesama ehitaja, kelle käes on t¨ekid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 13:42; 11.06 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui sul endal neid t¨ekke vaja pole, siis miks ei võiks sa neid ehitajale anda? Lihtsalt kiusu pärast? Garantii-probleemi puhul lahendabki mured seesama ehitaja, kelle käes on t¨ekid.[/tsitaat]

garantiiprobleemide korral ei tea ehitaja tavaliselt t¨ekkidest ööd ega mütsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 13:34; 11.06 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiusu pärast? Mis krdi kiusu pärast? Ei taha pettusele kaasa aidata, mitte kiusu pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 12:16; 11.06 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kiusu pärast? Mis krdi kiusu pärast? Ei taha pettusele kaasa aidata, mitte kiusu pärast. [/tsitaat]
kui sa telliksid ehitajalt terviklahenduse (st. tema ise ostab kõik vajamineva sinu soovide kohaselt) ja maksaksid siis ehitajale kogu kupatuse eest (töö + materjalid), siis jääksid tsekid samuti ehitaja kätte. Ma ei näe siin erilist petuskeemi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 13:42; 11.06 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma kahtlustan ka, et kui garantiiolukord tekib, siis ei ole ehitaja, kes on sinult kõik rahad kätte saanud, huvitatud asjaga edasi tegelemast ja vaevalt soovib ta ka tsekke tagastada, et sa ise müüja poole pöörduda saaks. Halvemal juhul on ehitaja üldse tegevuse lõpetanud ja sul ei olegi midagi oma katkise asjaga teha.

Ehitajad tekitavad aga firmasse musta raha kviitungitega. Võtavad kviitungi arvele ning näitavad, et sularahas maksti kauba eest. tegelikult jääb see raha aga firmasse, sest maksid ju sina oma rahaga. Musta raha saab näiteks töölistele ümbrikupalgaks kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nii lolli juttu pole ammu lugeda õnnestunud.[/tsitaat]Sa vist ei loe eriti palju? Proovi mingite linnapeade või peaministrite või muude võimu tipus olijate enesekiituse jutte lugeda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 12:27; 11.06 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kui sa telliksid ehitajalt terviklahenduse (st. tema ise ostab kõik vajamineva sinu soovide kohaselt) ja maksaksid siis ehitajale kogu kupatuse eest (töö + materjalid), siis jääksid tsekid samuti ehitaja kätte. Ma ei näe siin erilist petuskeemi.[/tsitaat]

Antud juhul tahab aga ehitaja t¨ekke asjade eest, mida ta ise ei ole ostnud. St ta tahab kuludokumente raamatupidamise jaoks, et tekiks suurem kulu ja vaba raha. Nagu eelpool ka mainiti, siis sellega hea ju ümbrikupalka maksta. Ja lisaks saab ta ka käibemaksukohuslasena käibeka ka tagasi, ehk siis mitmekordne pettus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 11:58; 11.06 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

T¨ekkide alusel saavad nad firmast kas siis raha välja nõuda, kuna panevad need lisakuludesse ntx. Mina ei annaks näiteks. Sina ostad enda rahaeest asjad ja vennad siis panevad niisama raha taskusse. Küsi, miks neil seda vaja on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koomikud.
Loogiline on see, et kui allhankija poolt tööle saadetud ehitajad esitavad sinu tshekid tööandja raamatupidajale, siis tööandja saab SINU RAHA EEST ostetud asjad summas endale.
Sina garantiipuuduste puhul oled ilma kõigest, kuna sul pole ette näidata dokumentatsiooni ehk antud juhul ostusthekki.

Omadinimeste puhul ma ei taju üldse, miks neis neid kviitungeid aja võiks minna, pakun, et tuludeklari täitmiseks KUIDAGI, aga sellega ma pole kursis ka. Siis peab vist ka ikkagi ettevõtjana olema regatud.

Igatahes teemaalgataja – ära anna mitte kuskile ja mitte kellelegi oma ostupabereid! Mida rohkem nõudma hakkavad, seda kahtlasem äri, ma pakun…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei taha anda vaid garantii pärast, siis tee t¨ekist endale koopia ja garantii pool on ka lahendatud. Kui ei taha pettusele kaasa aidata, siis ära anna lihtsalt. Muus osas on siin kõik juba ära seletatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehitusmees viib t¨eki raamatupidamisse ja saab sellel oleva summa endale, nagu oleks asja oma taskust kinni maksnud (firma hüvitab kulu). Lisaks saab ehitusfirma käibemaksu ka tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kui sa telliksid ehitajalt terviklahenduse (st. tema ise ostab kõik vajamineva sinu soovide kohaselt) ja maksaksid siis ehitajale kogu kupatuse eest (töö + materjalid), siis jääksid tsekid samuti ehitaja kätte. Ma ei näe siin erilist petuskeemi.[/tsitaat]No pole võimalik, et üks inimene nii tume on!?
Esimesel juhul on ju inimene ise ostnud asjad ning tshekid kuuluvad temale.
Kui ehitusmehed tahavad tshekke omale, siis nagu juba eespool kirjutatud, saavad nad sel moel firmas raha pesta. Kas see ei ole siis petuskeem?

Kui päriselt ka on ehitusfirma ise need vannid ja kraanikausid ostnud, siis neil ongi õigus neid kuludokumentides kajastada ja sel juhul tõesti pettust pole.

Ei peagi ju ise ettevõtja või eriti kõrgelt haritud inimene olla, et nii lihtsat asja teada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Vannitoa remont, rahaküsimus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.