Esileht Kodunurk Vapsikud

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Vapsikud

Postitas:

Vapsikud on teinud mu kodu välisukse kohale endale pesa. Oleks nad paar meetrit ühele või teisele poole teinud siis ei olekski nagu probleemi, aga nii ukse kohal mulle ka nagu ei sobi. Esiteks mu emal, kes käib küllaltki tihti külas, on väga tugev allergia herilase mürgi vastu ja meil peres on ka kaks väikest last. Ise ka nagu ei soovi susata saada, aga no elaks üle.

Eellugu räägitud.. Sooviks siis teada, et kas teil on kogemusi vapsikute tõrjega. Kas need poest saadavad vahendid on tõhusad või tasuks ikka teadjam inimene kutsuda? Kas ise tehtava tõrje ajal saavad nad kurjaks ka ja tuleks aknad uksed kinni teipida? Ja tegelikult sooviks üleüldse teada, et kas on võimalik nad kuidagi lihtsalt ära ajada, nii et neile ei meeldiks siin? Või siis ennetada nende edasist tulekut meie manu..

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aerosooliga saime tavalistest herilastest küll lahti – kui teha nii, nagu juhendatud, et lasta mürki õhtul, kui herilased pessa kogunenud. Muidugi on see veidi ohtlik sellele, kes pritsima peab, aga meil ei juhtunud midagi.
Vapsikute puhul ei tea, kas julgeksin ise tõrjuma hakata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega muu ei aita, kui maja maha põletada.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Herilaste puhul kasutaks ka õhtusel ajal Raidi vmt. Vapsikute puhul uuriksin professionaalseid tõrjujaid ka. Eriti kui on allergik ja väikesed lapsed peres.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma prooviks tõrjegeeliga, on endale ohutu. Herilastele, kes aeda maa sisse pesa tegid, mõjus küll.

https://kt.ee

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseseisvalt mingi mürgiga pihustada aga kui tellid siis mingi kahjuritetõrje firma. Vapsikud tiba suuremad ja neile see herilase/kärbse/mutuka mürk ei pruugi kohe mõjudagi nii, et valmistu omal käel mitmeks ründeoperatsiooniks. Soovitan katta ennast paksude riietega ja kindlasti ka nägu ja käed varjestada. Grupiviisilise vasturünnaku puhul võib see nõelata saades lõppeda surmaga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks päeva enne akende vahetust avastasin, aknapleki alt suure herilaspesa. Mina lahendasin asja nii, et panin end herilasekindlat riidesse, maski-prillid ette ja siis võtsin pika varrega tolmuimeja. Sain päris korraliku kotitäe herilasi, aga loomulikult läks vaja ka mürki. Kui aknapanijad pesa nägid, milles küll veel elu käis, aga ründajaid enam ei olnud, siis ütlesid, et nad oleks jooksnud nelja tuule poole kui pesa oleks toimiv olnud. Nii ma siis oleks jäänud lahtise aknaauguga ja 270 kilo kaaluva aknaga.
Selle vapsikute pesa kohta oli kuskil ka Heiki Hanso video, kus kasutas samuti suurt tööstuslikku tolmuimejat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle lendavad nad suvel vahest tuppa. Täna just püüdsin ühe topsi sisse ja lasin välja tagasi. Aga hirmutavad on nad küll, juba see sumin on nii vali…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vähegi näha on, et herilased teie majapidamisse allüürnikuteks kipuvad, siis võiks ennetavalt need pesaalgmed ära lõhkuda, jääks putukatel hulk vaeva olemata ja teil enditel ka. Iseasi muidugi jah, kui pesakoht on ootamatu või sellises paigas, kuhu ligi ei pääse, aga hiljem ohtlikuks osutub.
Herilased on tegelikult väga kasulikud loomakesed ja neid ei peaks lambist tapma.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Herilased on tegelikult väga kasulikud loomakesed ja neid ei peaks lambist tapma.

Jaaahh, kitaah, muidugi on nad “kasulikud”.

Sest nad hävitavad vastikuid mesilasi ja on võimelised lausa mitu korda nõelama paha inimest.
……

Aga kui reaalsest elus rääkida, siis TA jaoks on vaid üks lahendus – pesa füüsiline hävitamine.
On selleks siis vaja tuukriülikonda (üks asjalik kägu ka mainis seda), tuld, leegiheitjat, pikemat kaigast, paisuvat ehitusvahtu või mida iganes.
Elagu mujal; kuskil metsas vms. Kui kohta ei oska valida, siis nad on nõrgad ja nende geenid ei peagi edasi kanduma saama.

Ainuke kasu, mida nad toovad on see, et kui musträstas oma poegi toidab, siis vahel on noka vahel ka herilase kitsaid tiibu ja paksu tagumikku näha. Ma küll ei kujuta ette, kuidas nende tited neid nõelu söövad.
Ilmselt raudne seedimine.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vapsikute ja teiste herilaste põhitoit ei ole mesilased, vaid sääsed, kärbsed, röövikud ja muud sellised kahjurid. Ja et ta mitu korda nõelata suudab, kas saab seda talle pahaks panna? Ega ma ei ütlegi, et nendega koos peab elama, aga natukese sättimise korral on võimalik tagada normaalne distantseeritud eluviis. Nt meil maal ka vapsikumammi üritas hakata kotta otse köögiukse kõrvale pesa tegema – suine aeg ja uks alati lahti ja nii. Muudkui tassis paberit ja sättis, aga me järjekindlalt hävitasime need põhjad ära ja lõpuks ta loobus ja kolis kuskile mujale.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vapsikud kodustele vahenditele ei reageerinud, kutsusime kahjuritõrje ja nemad tegid asja ära. Ei soovita ise jännata, langed veel nende rünnaku ohvriks. Herilased on vähem ohtlikud ja nende puhul võib tõesti ise üritada, vapsikutega pigem mitte, eriti kui on raskesti ligipääsetav koht.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hästi saab ka vapsikutega hakkama, mees lasi Raidi otse pesale. Muidu polekski hävitama hakanud, aga väga ebamugavas kohas oli, kippusid tuppalendama. Meil ka suvel välisuks lahti.
Muidu on meil ilmselt mitu vapsikupesa juba palju aastaid eesukse läheduses, aga keegi meist pole nõelata saanud. Tavaherilaselt olen vist kokku 3 surakat saanud 50 eluaasta jooksul, needki juba ammu ja kodust eemal. Mesilased pole kunagi kallale tahtnud tulla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vapsikute kiituseks peab ütlema, et üldiselt on nad suht rahulikud loomad, just kui võrrelda tavaherilastega, kes on üpris närviline ja piredavõitu rahvas. Need pisemad, kes maa sees elavad, need ka ei ole nii agressiivsed.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma prooviks tõrjegeeliga, on endale ohutu. Herilastele, kes aeda maa sisse pesa tegid, mõjus küll.

https://kt.ee

Ma soovitaks kah seda. Meil tegid herilased pesa terrassi alla. Kui mõni laps sealt üle jooksis, siis väljus kuri parveke terrassilaudade vahelt. Ilma terrassi lõhkumata poleks pesale ligi pääsenud. Me lasime sellest süstlast geeli terrassilaudade külgedele paari kohta ja ülejäänud pesaümbruse katsime vaipadega, et kutsumata külalised kindlasti õigest vahest pessa lendaks. Järgmisel päeval võis terrassil trampida ilma, et ükski herilane oleks terrassi alt välja tulnud.

Kuna see geel on “toit”, siis vaevalt nad selle pesaümbrusse panekut rünnakuna võtavad. Aga kuna see on närvimürk, siis nad võivad alguses “segaduses” olla ja seepärast rünnata (nad paistavad peale geeli tarbimist desorienteeritud). Peale geeli panekut ma pesa ümbrusesse samal päeval ei läheks. No ja paigutaks selle mürgi nii kõrgele, et lapsed hiljem mürgiseid kohti katsuma ei pääseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 14:02; 18.07 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pesin ükskord maal suvilas aknaid alkoholi sisaldava aknapesuvahendiga ja siis selgus, et kuskil maja voodri vahel on vapsikute pesa. Lendasid selle aknapesuvahendi peale välja, tuikusid ja kukkusid maha. Ja siis olid üldse kadunud. Ei tea, kas panid minekut või surid ära. Ma ise neid hävitada ei tahtnudki, oleks võinud olla, aga juhuslikult juhtus nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma terrassi lõhkumata poleks pesale ligi pääsenud. Me lasime sellest süstlast geeli terrassilaudade külgedele paari kohta ja ülejäänud pesaümbruse katsime vaipadega, et kutsumata külalised kindlasti õigest vahest pessa lendaks.

No ja paigutaks selle mürgi nii kõrgele, et lapsed hiljem mürgiseid kohti katsuma ei pääseks.

Ma üldse ei saa aru, mida te tegite.
Kuidas te terrassi all oleva pesa ümbruse vaipadega katsite ja milliste laudade külgedele geeli panite – ainult paari kohta?
Ja mille te hiljem kõrgele paigutasite?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma terrassi lõhkumata poleks pesale ligi pääsenud. Me lasime sellest süstlast geeli terrassilaudade külgedele paari kohta ja ülejäänud pesaümbruse katsime vaipadega, et kutsumata külalised kindlasti õigest vahest pessa lendaks.

No ja paigutaks selle mürgi nii kõrgele, et lapsed hiljem mürgiseid kohti katsuma ei pääseks.

Ma üldse ei saa aru, mida te tegite.

Kuidas te terrassi all oleva pesa ümbruse vaipadega katsite ja milliste laudade külgedele geeli panite – ainult paari kohta?

Ja mille te hiljem kõrgele paigutasite?

Mul on terrass 20 ruutmeetrit.
Selle ühe osa alla tekkis herilasepesa. Terrassilauad on paigutatud nii, et laudade vahel on 0,5-1 cm vahed. Nende laudade vahelt lendasid herilased terrassi alla. Tõrjegeeli on süstlas üsna piiratud kogus, igale poole seda ei jagu. Seepärast mäkerdasime me selle mittekäidavas kohas terrassilaudade nendele külgedele, mis on kahelpool seda vahet, kust herilased terrassi alla lennata saavad (mitte sellele pinnale, kus inimesed kõnnivad). Ülejäänud terrassi lauad (ja lauavahed) katsime vaipadega, et herilased kindlasti ainult mürgitatud vahest lennata saaks. Seda plöga on väga raske (et mitte öelda võimatu) pärast eemaldada, seepärast mürgitasime mittekäidavas kohas, kuhu hiljem mööbli peale tõstsime.
Teemaalgatajal soovitasin panna nii kõrgele, et lapsed ligi ei saaks, tal pesa nõks teise koha peal.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 14:02; 18.07 14:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Vapsikud