Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vara arestimine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Vara arestimine

Postitas:

Mu elukaaslasel on suur võlg, isiklik,mitte perega seotud. Kui näiteks ükshetk kohtutäitur tuleb koju vara arestima, mida ja kas tal on õigus arestida? Asjad kodus enamasti minu ostetud. Naljaga pooleks – kas riided ikka jäävad selga? On kellelgi kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 14:29; 19.04 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olete abielus? Kinnisvara kelle nimel? Riideid ei taha su seljast keegi, mööblit jms ka mitte. Kui on liisitud auto vms, siis nende kallale minnakse küll. Kohtutäitur arestib ikka pangakonto, mitte kodus olevat vara.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui abielus pole, siis probleemi pole. Vastasel juhul on tegu ühisvaraga ja siis on jama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 14:47; 19.04 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole abielus. Praegu kinnisvara minu nimel, aga enne oli 50-50. Mõni haige inimene võib hakata seda ka tagasipöörama,kuigi sel pole mõtet, sest kodu ostetud laenuga buumi ajal ning väärtus praegu madalam kui laenujääk. Pangale oleme alati kõik ilusti ära maksnud ja pangal ju hüpoteek. Tal pole kuidagi kasulik see jama. Autot ei ole, mehe pangakontolt pole ka miskit võtta, kuna palka ei saa. Ma lihtsalt paanikas, kuna üks hull ähvardas(võlanõudja), et hakkavad ala külmkappe ja pesumasinat ära vedama. Mis ju tegelikult minu oma. Mida neil on õigus arestida – 10a vana telekas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 14:29; 19.04 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu vara sinu korterist või majast ei saa keegi arestida kui sinul võlgu ei ole.

Kui te pole abielus, siis on sinu vara sinu oma.

St kohtutäitur peab tõestama, et külmkapp on mehe oma, siis võib arestida küll.

Soovitan härral end mujale registreerida ka, mitte sinu elamisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külmkappi ja pesumasinat ei tohiks reeglina arestida isegi siis, kui see oleks ainuisikuliselt mehe oma.

https://www.riigiteataja.ee/akt/121032011035

§ 66. Mittearestitavad asjad

(1) Arestida ega täitemenetluses müüa ei või järgmisi asju:
1) võlgniku isiklikud asjad ning maja- ja köögitarbed, riietusesemed, pesu, voodid ja muud majapidamises kasutatavad asjad, mis on hädavajalikud võlgniku võla suurust arvestavate olmevajaduste rahuldamiseks;
2) vähemalt üks tehniline vahend, mis tagab võlgnikule Eesti Vabariigi põhiseaduse (RT 1992, 26, 349; RT I 2003, 29, 174; 64, 429) § 44 lõikes 1 ettenähtud info saamise õiguse kasutamise;

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 14:47; 19.04 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et kasulik on siiski riigile riigilõiv abiellumise puhul ära maksta ning abielus olla, saate vähemalt mehe lollused kinni maksta!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nii et kasulik on siiski riigile riigilõiv abiellumise puhul ära maksta ning abielus olla, saate vähemalt mehe lollused kinni maksta![/tsitaat]

Taibu, lahusvara on ka olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Vara arestimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.