Esileht Pereelu ja suhted Vara jagamise hind

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Vara jagamise hind

Postitas:

Lahutasime eelmisel aastal ja nüüd vaja vara jagada.
Minu andmetel on ühisvaraks maja, mis ostetud 70 000 euri, laenujääk 60 000 (turuhind hetkel u 110 000), laen on ühine, makseid olen mina teinud. Samuti kaks autot (turuhind kokku hetkel u 3500), mõlemad minu ostetud ja mina olen omanik. (Eksil pole juhilubegi). Rohkem nagu polegi. Oleme kokkuleppele jõudnud, et ühisvara jääb mulle, sest maja sissemaks tuli minu korteri müügist. Autod ka mulle. Majalaen jääb kahjuks ühiseks, sest ei saa seda üle võtta kuna sissetulek pole piisav panga jaoks.
Kolm ühist last, eks maksab elatist kokkuleppel 350eurot kuus. Vara jagamisel on eksil nõue, et notari juures kokkulepe et kui laen.jääb ühiseks siis ma 2a jooksul elatist ei suurenda ja samuti nõuab, et notaritasud maksan mina. Olen sellega nõus, aga kuskilt ei leia umbkaudset hinda millega arvestada. Kas kellelgi on hiljuti kogemusi vara jagamisega notari juures?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 22:05; 15.03 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see maja sulle jääb kui majalaen on ühine. See saab ühine olla ju ainult siis kui omanikke on ka 2 ?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see maja sulle jääb kui majalaen on ühine. See saab ühine olla ju ainult siis kui omanikke on ka 2 ?

Ta ju kirjutas, et sellepärast jääb, et nad leppisid nii kokku. Nii sain mina aru. Laenu alles maksutud ka kümme tuhat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maja omandisuhe muudetakse ühisvarast lahusvaraks.
Siin vist täpsemalt
https://v1.juristaitab.ee/forum/viewtopic.php?t=4674

Laenu kaastaotleja seisusest jah lahti ei saa. Kui siis ainult refinantseerides aga see raske ma saan aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd tee “copy” seesama postitus ja “paste” ühe notaribüroo (või ka kontkreetselt selle büroo, kuhu kavatsete minna) e-maili aadressile ja saad täpselt hinnakirja teada.

Kuidas suvaline kägu peaks oskama vastata?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Notari tasusid reguleerib notari tasu seadus https://www.riigiteataja.ee/akt/109052017027?leiaKehtiv
Notar ei sõlmi kokkulepet, millega piiratakse elatise suurust, sest perekonnaseadus keelab elatise tasaarvestamise muude nõuetega. Elatis loetakse pangas poolt sissetulekute hulka – ehk see võimaldab laenu üle võtta siiski?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, saan aru, et notaritasu jääb u 150+- 30 eurot kanti.
Eks notar siis seletab eksile, mis õigused tal on.
Pangas käidud ja laenu ülevõtmiseks soovivad nad notariaalselt kinnitatud elatise kokkulepet summas 600 eurot, aga eksil pole seda maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 22:05; 15.03 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd tee “copy” seesama postitus ja “paste” ühe notaribüroo (või ka kontkreetselt selle büroo, kuhu kavatsete minna) e-maili aadressile ja saad täpselt hinnakirja teada.

Kuidas suvaline kägu peaks oskama vastata?

Kus sa elanud oled ? Suvaline kägu on ju notar/perearst/kopsuarstide/naistearst jne… Multifunktsionaalne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu puhul oli maja turuhind 2x kallim, notaritasu oli miski 500€, isegi tiba üle vist.
See, et notaritasu jääb sulle maksta, tundub õiglane. Aga ma ei ole kindel, et elatise osas, mis jääb ikka selgelt alla miinimumi, saab notariaalset kokkulepet teha tulevikuks ette. Omavahel võite muidugi kokku leppida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle mehe nahas mina olla ei taha…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Pereelu ja suhted Vara jagamise hind

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.