Esileht Koolilaps Vara tõusmine kui ekskursioonile

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Vara tõusmine kui ekskursioonile

Postitas:

Kuidas teie lapsed üles saavad ? Juba 6:25 peab tóusma vähemalt kui 7.45 uksest välja minna.

+1
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 07:40; 04.06 23:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ärkab kooli päevadel koguaeg 6:30. Äratuse peale. Samamoodi kui ekskursioon.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paned varem magama ja mis seal siis keerulist on? Minu laps ärkab koolipäevadel 7.45, aga kui vaja ka varem. Reisima minnes tuleb ju suvalisel ajal lennujaamas olla (kell 4 hommikul näiteks).

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 08:30; 04.06 20:17; 05.06 07:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ta hommikul nii kauag teeb? Oma kooliajast mäletan, et 7.15 kell helises ja 7.50 astusin uksest välja. Kell 7.36 oli vahekellaaeg, siis pdin söögislauas istuma.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavalisel koolipäeval tõuseb laps 7, mõnikord ärkab ise varem juba. Kooliminemiseks peab uksest välja astuma u 7.40 ajal. Nii et 6.25 pole veel selline kellaaeg, mis probleeme tekitaks. Oleme pidanud hommikul vara rongile minema, mõlemad lapsed (1. klassi laps ja lasteaialaps) on üles saanud 6 ajal ja pärast pole päeva jooksul näha olnud, et see veidi varem tõusmine kuidagi päeva mõjutaks.

Aga miks ta 6.25 tõusma peab, kui uksest välja on vaja minna alles 7.45? Piisab ju 7 ajal tõusmisest.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nii vara ärkama, kui alles 7.45 peab välja minema?
Meil kõigil äratus 7, uksest välja lähme 7.40-7.45.

Jõuan pudru teha, jõuame pesta, jõuame süüa, asjad üle vaadata, uudiseid lugeda (2 täiskasvanut, üks koolilaps ja üks lasteaialaps).

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see on teada üks erandlik vara ärkamine, siis elab üle.

Kui iga päev peaks nii vara ärkama, siis oleks mina esimene, kes surema hakkaks 😀

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle oma lapsepõlves nii meeldisid need paar korda suve jooksul, kui pidi ekskursiooni või laagrisse mineku pärast varakult tõusma. Muidu sai põõnatud keskpäevani ja kõik see hommikuvärk, kui teistmoodi kostsid hääled, kui värsked olid lõhnad ja pikad varjud, see läks kõik kaotsi. Mäletan, kui Riiga või Pihkvasse sõites kell 6 juba buss koolimaja eest väljus (tõusma pidi siis juba kella 5 paiku) ja suur punane päikeseketas kerkis metsa kohal. Uhh, ilus! Iga päev ei oleks tahtnud nii vara tõusta, aga paar korda suve jooksul oli väga ilus ja meeldejääv teistmoodi kogemus. Paar suve tagasi vanaema pool Peipsi ääres olles ajasin oma 12-aastase lapse ka ükskord just enne päikesetõusu üles ja sõitsime ratastega järve äärde päikesetõusu vaatama. Peipsi ääres see ju hästi vaadeldav üle järve. Kuidas linnud nagu stardipaugu peale laulma kukkusid, kui esimene päikesekiir puuoksi puudutas! Laps oli ka vaimustuses ega protesteerinud varase ärkamise peale üldse. Pärast magasime jälle edasi.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav probleem. minu lapsed ärkavad kooli minekuks u 7:45-8:00 paiku ja kui on vaja ekskursioonile minekuks kl 6:00 kooli juures olla, siis lihtsalt on vaja. tavaliselt on väike minekuärevus ka, nii et tõusmisega raskusi ei teki.

lihtsalt vahemärkusena: eelmine kägu oma paikesetõusukirjeldusega meenutas mulle, kuidas lapsena nautisin suvel maal olles lehma karjamaale viimist ja palusin vanaemal end selleks kindlasti üles ajada. see oli muidugi millalgi kl 6 paiku, mitte varem, sest enne seda tuli ju lehm ära ka lüpsta. õhtul lehmale järgi minna ei olnud millegipärast pooltki nii huvitav 😉

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 10:14; 04.06 20:14; 05.06 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa probleemist aru? Mis selle ärkamisega siis olema peaks?

Suurem arusaamatus muidugi see, mida seal kodus tehakse varahommikul peaaegu 1,5 tundi??
Vihje: asjad võiks pakkida ikkagi eelmisel õhtul.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 10:36; 04.06 11:30; 05.06 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed ärkavad igal koolipäeval kell 6:20. Soovitan kasutada äratuskella.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa probleemist aru? Mis selle ärkamisega siis olema peaks?

Suurem arusaamatus muidugi see, mida seal kodus tehakse varahommikul peaaegu 1,5 tundi??

Vihje: asjad võiks pakkida ikkagi eelmisel õhtul.

Meil on ka ärkamise ja kodust väljamineku aeg poolteist tundi. Mis me teeme: esimesed umbes 25min armastame voodis sirutada, vaikselt ärkame, kes läheb tualetti, vannituppa jms. Järgmised 15 min teeme hommikusööki, toome lauale oma kohvi ning võileiva. Järgmised pool tundi sööme, vaatame uudiseid ning ajame juttu (mis täna päeval ees jms). Järgmised 15 minutit kulub pesemisele, riidesse panemisele. Viimased 5 minutit sätime esikus minekule- kallid musid ja head päeva. Kiirustamine teeb meid hommikul närviliseks ja siis juhtub, et keegi jookseb bussipeatusest tagasi oma võtmete või rahakoti järgi. Mina ärkan lastest veel pool h varem, panen kohvi käima, käin ise tualetis ja pesemas.

Varase ärkamise probleemist ei saa ma teemaalgataja puhul aru. Eriti, kui see ei ole igapäevane.

+4
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 11:03; 04.06 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka ärkamise ja kodust väljamineku aeg poolteist tundi. Mis me teeme: esimesed umbes 25min armastame voodis sirutada, vaikselt ärkame, kes läheb tualetti, vannituppa jms. Järgmised 15 min teeme hommikusööki, toome lauale oma kohvi ning võileiva. Järgmised pool tundi sööme, vaatame uudiseid ning ajame juttu (mis täna päeval ees jms). Järgmised 15 minutit kulub pesemisele, riidesse panemisele. Viimased 5 minutit sätime esikus minekule- kallid musid ja head päeva. Kiirustamine teeb meid hommikul närviliseks ja siis juhtub, et keegi jookseb bussipeatusest tagasi oma võtmete või rahakoti järgi. Mina ärkan lastest veel pool h varem, panen kohvi käima, käin ise tualetis ja pesemas.

Varase ärkamise probleemist ei saa ma teemaalgataja puhul aru. Eriti, kui see ei ole igapäevane.

Väga vahva, aga miks sa räägid oma igapäevast, kui küsimus on justnimelt *mitte* tavalise päevaga ja valmis olla vaja tavapärasest varem?
Kas tõesti isegi reisile/ekskursioonile minnes, kui (näiteks) niigi tund aega varem vaja ärgata, paned kella veel pool tundi varasemaks, et “voodis sirutada”?
p.s. Tekkis ka küsimus, mis kell tavaliselt väljutakse, kui 7:45 on erakorraline.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 10:36; 04.06 11:30; 05.06 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka ärkamise ja kodust väljamineku aeg poolteist tundi. Mis me teeme: esimesed umbes 25min armastame voodis sirutada, vaikselt ärkame, kes läheb tualetti, vannituppa jms. Järgmised 15 min teeme hommikusööki, toome lauale oma kohvi ning võileiva. Järgmised pool tundi sööme, vaatame uudiseid ning ajame juttu (mis täna päeval ees jms). Järgmised 15 minutit kulub pesemisele, riidesse panemisele. Viimased 5 minutit sätime esikus minekule- kallid musid ja head päeva. Kiirustamine teeb meid hommikul närviliseks ja siis juhtub, et keegi jookseb bussipeatusest tagasi oma võtmete või rahakoti järgi. Mina ärkan lastest veel pool h varem, panen kohvi käima, käin ise tualetis ja pesemas.

Varase ärkamise probleemist ei saa ma teemaalgataja puhul aru. Eriti, kui see ei ole igapäevane.

Väga vahva, aga miks sa räägid oma igapäevast, kui küsimus on justnimelt *mitte* tavalise päevaga ja valmis olla vaja tavapärasest varem?

Kas tõesti isegi reisile/ekskursioonile minnes, kui (näiteks) niigi tund aega varem vaja ärgata, paned kella veel pool tundi varasemaks, et “voodis sirutada”?

p.s. Tekkis ka küsimus, mis kell tavaliselt väljutakse, kui 7:45 on erakorraline.

Jah, alati arvestame ärkamisest väljaminekuni poolteist tundi, v.a juhul, kui hommikusöök/kohv ei ole kodus plaanis, siis piisab tunnist. Tund on meil miinimumprogramm ning siis on ka kõikidel kogu aeg kaigas kuklas ja tuli takus. Lennukile/laevale minnes mul niipalju und ei ole, et voodis sirutada, ärevus on sees ja siis kulub see lisa pool tundi ikkagi askeldamisele ära. Vastasin seda seetõttu, et mitmed kirjutasid, kui ruttu nad hommikul ka tavaliselt uksest välja lähevad ja et oli küsimus, mida nii kaua teha. Klassiekskursioonile minnes on ikka tavapärane, et lapsed hommikust söövad, seega jah, poolteist tundi ärkamisest väljaminekuni. Nii et minu postitus on täiesti teemasse, vahva või mitte. (Ei osanud isegi mõelda, et see veelgi pikemat selgitust vajab)

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 11:03; 04.06 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt äratus 6.45, kodust lahkume 7.20. Noorem laps läheb välja umbes 7.35.
Selle aja jooksul jõuab ilusti kohvi teha, võileibu või hommikuhelbeid süüa, lehe läbi lugeda, raadiost uudised ära kuulata ja vajadusel pesumasina ja nõudepesumasina tühjendada.
Minule ei meeldi voodis sirutada va mõnikord pühapäeviti. Leian, et kasulikumalt saab aega veeta siis juba korralikult magades ja panen kella sedavõrra hiljem.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei noh, kui ekskursioonile minek, siis meie lapsed juba enne kukke ja koitu valmis ja kotid pakitud 😀 Ärkaks nad nö. tavakoolipäeval ka nii reipalt üles…

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ärge jätke pakkimist hommikuks.
Ikka õhtul kõik valmis ja hommikul ainult söömine, pesemine ja riietumine.
Laps saab tunduvalt kauem magada ja niiviisi jääb ära ka hommikul aja peale pakkimisest ja kiirustamisest tulenev närveldamine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil sama mure, st mul. Laps on käinud sel aastal õhtuses vahetuses (ärkamine 10-11) ja homme peab tõusma üle pika aja jälle kella 7 paiku. See varem magama panemise jutt on lihtsalt naljanumber:) Ega ta ju siis varem magama jää.
Aga eks tuleb üle elada, laps ise tahab väga minna. Püüan teha ta hommiku võimalikult ladusaks ja ehk mingi autoga kooli juurde toimetada.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil pole lapse elu jooksul toimunud ühtegi reisi, millele minek on öösel? 6.25 on täitsa hea aeg ju. vähemalt on saanud öösel magada, mitte nt 3 tõusma.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil pole lapse elu jooksul toimunud ühtegi reisi, millele minek on öösel? 6.25 on täitsa hea aeg ju. vähemalt on saanud öösel magada, mitte nt 3 tõusma.

mina nt põhimõtteliselt ei osta selliseid lennupileteid, mille pärast peaks kl 3-4 lennujaama minema. tšartereid ka ei kaalugi, kui on ebanormaalsed lennuajad.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 10:14; 04.06 20:14; 05.06 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel kulub hommikul ärakamisest kuni uksest väljaminekuni max 30 minutit – peseb, paneb riidesse, sööb, kott on pakitud ja musi/kalli võtab mõne minuti aega. Nii nagu minule meeldib, meeldib ka teistele – kohe ärgates voodist karata ja päeva alustada. Saadan lapse kooli, mees saab ise hakkama – siis on minul aega kohvi juua ja netist uudiseid lugeda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 08:30; 04.06 20:17; 05.06 07:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise arvestan alati vähemalt poolteist tundi hommikuse ärkamise ja kodust lahkumise vaheks, olgu kui tahes vara vaja ärgata. Aga lapsed (7 ja 9) äratan enamasti umbes 45 minutit enne äraminekut üles: uimavad diivanile, toibuvad natuke kumbki oma nurgas keras, siis söövad, pesevad, panevad riidesse ja teevadki minekut.
Voodisse lähevad tööpäevadel kell 20.30-20.45, uinuvad 21-21.15 vahel, ärkamine enamasti kella 7.30 ajal, aga kui vaja varem kuhugi minna, siis lihtsalt ärkavadki varem, on võib-olla hommikul natuke kauem unesegased, aga üldiselt probleeme pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps pidi täna seoses ekskursiooniga kooli juures olema enne kl 6, ärkas kl 4. Mitte midagi hullu. Koolipäevadel ärkab ta ca kl 5.30-6 paiku.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps pidi täna seoses ekskursiooniga kooli juures olema enne kl 6, ärkas kl 4. Mitte midagi hullu. Koolipäevadel ärkab ta ca kl 5.30-6 paiku.

Meil lapsed tõusevad koolipäeviti 6:15 ja uksest välja 6:40-6:45.

Ise teen neile äratuse.

Aga kiireks tegutsemiseks peavad õhtul kõik asjad juba valmis olema, et hommikul probleemideta riietuda, pessu ja süüa jõuaks.

Mis nad kaasa võtavad kui päris soe väljas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 07:40; 04.06 23:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil pole lapse elu jooksul toimunud ühtegi reisi, millele minek on öösel? 6.25 on täitsa hea aeg ju. vähemalt on saanud öösel magada, mitte nt 3 tõusma.

mina nt põhimõtteliselt ei osta selliseid lennupileteid, mille pärast peaks kl 3-4 lennujaama minema. tšartereid ka ei kaalugi, kui on ebanormaalsed lennuajad.

Me just vastupidi, selliseid reise eelistamegi. Et jõuaks võimalikult vara kohale. Päris tihti lennuk väljub hommikul nelja paiku, lennujaamas oleme veidi peale kahte ja kodust hakkame sõitma juba eelmisel õhtul 23.30- Kõik elavad sellised sõidud rõõmuga üle
Lapsed on palju käinud ka sprdivõistlustel teises Eesti otsas, kuhu starditakse samuti 4-5 paiku hommikul.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldivad ka öised lennuajad, saad päeva esimeseks pooleks kohale. Teiseks on hea läbi tühja linna lennujaama sõita. Eriti hull oli siis, kui pidin sinna tipptunnil jõudma – varusin küll aega, aga napilt jõudsin ikkagi kohale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 08:30; 04.06 20:17; 05.06 07:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldivad ka öised lennuajad, saad päeva esimeseks pooleks kohale. Teiseks on hea läbi tühja linna lennujaama sõita. Eriti hull oli siis, kui pidin sinna tipptunnil jõudma – varusin küll aega, aga napilt jõudsin ikkagi kohale.

Just! Milleks kulutada reisi esimene päev lennujaamas passimistele, kui võib juba öösel liikuma hakata, sõidu peal une täis magada ja päeval juba sihtkohas olla.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 10:36; 04.06 11:30; 05.06 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldivad ka öised lennuajad, saad päeva esimeseks pooleks kohale. Teiseks on hea läbi tühja linna lennujaama sõita. Eriti hull oli siis, kui pidin sinna tipptunnil jõudma – varusin küll aega, aga napilt jõudsin ikkagi kohale.

Just! Milleks kulutada reisi esimene päev lennujaamas passimistele, kui võib juba öösel liikuma hakata, sõidu peal une täis magada ja päeval juba sihtkohas olla.

jaa, mulle ka meldivad öised lennud, kuid kl 5-6 ajal väljuv lend, mille pärast kl 3-4 lennujaamas peab olema, ei kvalifitseeru kuidagi öiseks lennuks. öine lend tähendab starti hiljemalt keskööl ja selle vastu ei ole mul kaugeltki midagi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.06 10:14; 04.06 20:14; 05.06 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7.45 on meil igal hommikul viimane aeg kodust väljuda, tavaliselt lähme 7.30. Äratus 6.50.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kuidas teie lapsed üles saavad ? Juba 6:25 peab tóusma vähemalt kui 7.45 uksest välja minna.

Koolgi algab ju tihti kell 8, mis selles 7.45 uksest väljaminekus siis nii erakordset on? Ei ole ju vara. Millal ta sul siis koolipäevadel kodust lahkub?
Ja miks on üldse vaja hommikul poolteist tundi uimerdada? Minu laps tõuseb kl 7 ja uksest väljub 7.45.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps Vara tõusmine kui ekskursioonile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.