Esileht Väikelaps Vara veel , Aga jalgratta teema , Palun abi!

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Vara veel , Aga jalgratta teema , Palun abi!

Postitas:

Praegu on küll õues veel täielik talv , kuid hetkel on võimalik osta lapsele ära kevadeks jalgratas.
Asi aga selles et esimene laps ning ma ei tea üldse mida tuleks silmas pidada jalgratta ostmisel?
Laps on kevadeks siis 2,7 aastane.
Kui suur jalgratas peaks olema kas 10 või 12 tolline?
Mis firma oma oleks see kõige etem?
Mida veel silmas pidada?
Äkki keegi oskab ka midagi konkreetset soovitada.
Tänan abi eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin oma lapsele kes oli siis umbes sama vana laps 12 tollise ratta. Suuruselt nagu sobis hästi. Aga sai ostetud täiesti uus ratas. Ehk siis ratas oli sisse sõitmata ja hästi raske vändada (võib olla teiste ratastega ei pruugi nii olla). Igatahes esimene aasta ta sõitmisega hakkama ei saanud.
Arvan, et järgmine kord nii väiksele ostan pigem kasutatud ratta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12” ja soovitan Merida rattaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Palju oleneb lapse pikkusest, kuid minu arvates peaks ratas kindlasti olema mitte väiksem kui 12 tolline, kuna väiksem jääks kohe väikeseks.
Eelmisel kevadel olin sama dilemma ees: Missugune jalgratas osta just 3a saanud meetripikkusele tirtsule. Käisime mitmetes poodides rattaid vaatamas ja proovimas ja valisime lõpuks välja 16-tollise Merida (on ka 14-tolliseid, kuid nende valik on väga piiratud). Selle firma rattad on kaalult raskemad, kuid väidetavalt ongi raskemate rataste eelis selles, et need nii kergesti ümber ei lähe. Võimalik, et kergema rattaga on lapsel alguses kergem vändata, meil võttis rattaga harjumine paar päeva aega ja siis hakkas tüdruk juba ise kenasti sõitma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks seda:
http://www.hawaii.ee/index.php?id=86629&product=1608

Meil omal on kasutuses sama firma ratas,mis on juba 4-dal ringi st 3 last on sellega juba sõitnud ja nüüd ootab oma 4-dat omaniku. Ratas on ikka veel ideaalses korras ja mis põhiline,lapsed õpisid sellega väga kiiresti sõitmise ära,kuna vändata on kerge ja ratas ei ole kuskilt jäik jne. Ühesõnaga soovitan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 11:54; 20.01 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10\” on liiga väike, sellega sõidab heal juhul ainult ühe suve ja siis ka läbi häda.
viimati soovitatud Schwinn Tiger 12\” on väga hea valik, meil 2 last läbi sõitnud ja hästi rahul olnud. mõlemad sõitsid kenasti ja midagi ära pole lagunenud. kevadel läheb müüki.
kõige paremini saad otsustada siis, kui võtad lapse rattapoodi kaasa ja lased ratast (ilma paksude talveriieteta) proovida – kas pepu-jalad-käed on üksteise suhtes mugavas asendis, kas ulatab vändata ja pöörata ja üleüldse, mida laps ise rattast arvab. ära osta saad ju hiljem ilma lapseta, kui vaja, aga proovimine tuleb igal juhul kasuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Schwinn Tiger on minu lapsel ka, ainult selle vahega, et see ratas on üle 10 aasta vana ja ma ei tea kui mitu last ära sõidutanud. Igatahes väga rahul, mugav on ka, minu laps sai väga lihtsalt sõitmise selgeks. Ja kindlasti 12tolline või isegi 16tolline, kui pikem laps on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]M_Tallinnast kirjutas:[/small]
[tsitaat]osta selline ratas, mida laps suudab ise üles tõsta[/tsitaat]

Miks laps peab ise oma ratast jõudma ülesse tõsta? Raskem ratas on stabiilsem st ei lähe nii kergelt ümber, seda just alguses ,kui laps sõidab veel abiratastega ja abirattad hoiavad ju ratta püsti ka. Hiljem ,kui laps juba ilma abikateta sõidab,siis vast jõuab ka ratast püsti tõsta ,et peale minna. 3-4a lapsel ei tohiks see küll enam probleem olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 11:54; 20.01 12:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Schwinn Tiger on tõesti hästi vastupidav ratas. Ostsime oma tütrele, vahepeal sõitsid mehe õe kaks last, siis minu õe vanem poeg, nüüd hakkab sõitma õe noorem poeg ja kindlisti jagub ratast ka meie nooremale pojale. Ainsad hädad mõni kriim siin või seal (kolm last on sellega ilma abikateta sõitnud ja lapsed ikka viskavad ju ratta kusagile maha kui ei sõida).
Tähtsaim on ratta valikul, et oleks jalgadega pidurdatav (käsipidurit ei ulata ega jaksa väiksed lapsed vajutada).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas tasakaalu harjutamiseks ja õppimiseks jooksuratas ei oleks esimeseks rattaks parem… ise ostsin eelmine suvi 2-aastaseks saanud poisile aga ta kahjuks liiga lühike niiet jalad maha ei ulatunud ja ootab nüüd siis järgmist suve. Muidu olen kuulnud tuttavatelt, et sellega pidi tasakalu kiiremini kätte saama ja need kergemad ka (puidust)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli Nopsa, ostsime kui laps oli 2,3; see meeldis meile väga, teisel suvel hakkas juba ilma abikateta sõitma, kui sai 4 ostsime 16\” Nopsa ja jälle väga rahul. Mina ei soovitaks lapsele algul 16\” osta, sest sellest ei käi tal jõud üle ja sõitmine ei ole tal nii nauditav. Julgen soovitada vaadata/osta kasutatud 12\” ratas ja kõige parem kui saad lapsel lasta proovida ratta peal istuda, kuna erinevatel ratastel on istumise-sõitmise asendid üsnagi erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on ka selline, et kuigi laps kasvab kiiresti peaks ostma paraja ratta.
Alustama kõige väiksemast ja kasvõi igal aastal vahetama – nii ei lähe sõitmise isu ära.
Meil on 1. klassi tüdrukul juba kolmas ratas. Tänaseks on täiega ratta-fän ja eelmised rattad on ka kõik järelturul probleemideta realiseeritud.
On olnud Trek, Shwinn ja Author.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on 3 last ära pidanud 12\” classic miki, veidi on vaja olnud kõpitseda enne kasutusele võtmist aga laps oli suve alguses 2a7k vana ja õppis kiiresti sõitmise ära. sel suvel on ka veel see ratas paras.ehk õpib abikateta sõitmise ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Vara veel , Aga jalgratta teema , Palun abi!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.