Esileht Pereelu ja suhted Varastamine

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Varastamine

Postitas:
Kägu

Olen hämmingus ja avaldage arvamust, mida Teie sellises olukorras teeksite?

Ligi 20-aastat on olnud mul “parim” sõbranna ning on ka meie lapsed omavahel heas suhtes olnud, aga..Ta laps jäi minu juures olles varastamisega vahele. Rääkisin sellest sõbrannale, kuid tema laps eitab ja nii ongi, kuigi nägin seda oma silmaga pealt. Okei, leppisin sellega, et ehk laps õppis sellest, asja sain tagasi ja elu läks edasi, kuniks minu tütar neile külla läks ja avastas palju enda asju. Küsisin nende kohta, et kuidas need sinna said ja sõbranna vastas, et tema ostis need. Mis siis, et kõik asjad on täpselt samasugused nagu meie omad ja mõned asjad pole Eesti poodides üldse saadaval nagu ta väitis, et ostis Coopist. Olen kõik selle jama alla neelanud, mis alati on seoses tema lastega olnud, peksti jalaga mängumaja katki, lõhutud mänguasjad ja ebaviisakas käitumine, aga sellist asja ma ei suuda kuidagi unustada. Ma avan oma kodu ukse, pakun head-paremat ning käitutakse nii. Mis veel ilmselge, siis need asjad varastati siiski eelmine kord, kui laps mulle varastamisega vahele jäi ja sõbranna kinnitas hiljem, et minu juurest ära tulles polnud tema lapse kotis võõraid asju. Lisaks eilsele arupärimisele eemaldati mind lihtsalt sõbralistist.

Pidin selle endast välja saama.

+31
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures lapsed ju valetavad ka, et sõber neile asjad kinkis.

Enam koju ei kutsu, kui lapsed tahavad koosmängida.Saavad õues kokku.

+9
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peaks üldse varastega suhtlema? Mina lõpetaks suhtemise hetkest, kui varastamise fakt on kinnitust leidnud ja teine pool ajab selle peale jama.

+26
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, kas see ema on ka varas, et oma vargast lapse käitumist tolereerib?

Minu sõpruskonnast oleksid mõlemad hetkega maas.

+18
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Veider on, et sellist asja tuleb siis emmeke perekooli lahendama. Äkki lapsed ise on oma mänguasju ära jaganud ja pärast unustanud või mingi tülli ja siis nõutakse tagasi nagu lastel kombeks. Eks loeb ka mis suhe on täiskasvanutel omavahel, tundub et lahkhelid on hoopis emade vahel, mitte laste vahel.

+1
-40
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Õel inimene, mine jaluta õues 🙂

Ei tulnud siia lahendama vaid erinevaid vaateid küsima. Ei olnud laenatud asjad 🙂

+19
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki lapsed ise on oma mänguasju ära jaganud ja pärast unustanud

Väikesed lapsed ikka ei jaga omavahel vanemate teadmata mingeid asju. Kui mina näen mõnda võõrast asja oma kodus, siis pöördun selle lapse vanemate poole, kelle asjad need on, mitte ei hakka valetama, et mina ostsin, kui neid asju taga otsitakse.

+28
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Veider on, et sellist asja tuleb siis emmeke perekooli lahendama. Äkki lapsed ise on oma mänguasju ära jaganud ja pärast unustanud või mingi tülli ja siis nõutakse tagasi nagu lastel kombeks. Eks loeb ka mis suhe on täiskasvanutel omavahel, tundub et lahkhelid on hoopis emade vahel, mitte laste vahel.

Loll jutt suhu tagasi!

+18
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Õel inimene, mine jaluta õues ????

Ei tulnud siia lahendama vaid erinevaid vaateid küsima. Ei olnud laenatud asjad ????

Ju siis nii oligi kui olen õel.

0
-17
Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, ilmselgelt on fakt see, et sõbranna laps paneb asju vasakule. Kas see on nüüd klassikaline varastamine, kasusaamise eesmärgil, eks otsusta ise.

Sõbranna kindlasti teab, AGA ei oska seisukohta võtta. Nõrk lihtsalt, noh; tavaline ju. Igaüks ei hakka paugutama, vaid oodatakse, et asjad saavad ise korda.

Seega – täiesti sinu otsus, TA.

Kui sõpru on jalaga segada, lõpeta see jant ära; kui suudad andeks anda, siis pööra asi naljaks.

Laps – see las olla; kõik me oleme varastanud; lihtsalt tavaline perekoolikas seda enda kohta ei taha mäletada.

+8
-12
Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib olla et tal on ka endal nii häbi ja halb oma lapse pärast, aga ei taha seda sulle tunnistada.  Kõik laste teod on ju teada et kasvatuse praak. Nii ju öeldakse ja mõeldakse.

+13
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemast üldse ei selgu, kui vanad lapsed on. Kui on lasteaiaealised, siis on ju olukord väheke teistsugusem kui näiteks teismeliste puhul. Lasteaiaealisega annab ilmselt asja ilusti ära lahendada ja põhjalikult selgitada, miks nii ei tehta. Kui on teismeline, siis on probleem kahtlemata tõsine ja võib-olla vajab juba spetsialistide sekkumist.

Teine asi, ma kunagi ei mõista, kuidas inimesed nimetavad oma sõbrannaks inimesi, kes käituvad nendega halvasti. See jalaga mängumaja puruks löömise, varastamise õigustamine jne. Tegemist ei ole ju lihtsalt väikese erimeelsusega või erinevate arusaamadega, mida sõbrannasuhtes ikka võib ette tulla. See on ju oluline viide sellele, et tegemist ei ole normaalse inimesega, kui ta selliseid tegusid õigustab. No vaevalt, et inimesel üleöö tekkis selline mõtteviis. Ju tal ongi sellised väärtused koguaeg olnud. Milleks pidada sellist inimest oma sõbrannaks?

+13
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Asjad tahaks ikka tagasi saada, enda koju sisse ei laseks enam seda sõbrannat ega seda last.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei suhtleks sellistega, isegi kui on sõbranna, kuna see toob minu lapsele kaasa kannatusi – tema asju lõhutakse, varastatakse. Olen samasugusel sõbral keelanud meile tulemise, kuna käitus sama moodi, vargusest teavitasin vanemaid – kuigi tõesti must-valgelt tõendasin ära varastamise – valetas laps nii, kui suu suitses. Vanemad said aru, vabandasid ette ja taha ning  enam see laps meile ei tulnud. Aga uskumatu, kuidas see laps vassis.

Tegemist oli perega, kelle arvates oli nende kauaoodatud laps taevaingel, totaalselt ära hellitatud, kuid kellest on nüüdseks saanud midagi põrguingli sarnast. Aga mingi hetk hakkas ka ema mõistma, et laps tegelikult valetab ja süüdistab teisi.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuli kohe Dudley meelde Harry Potteri raamatust…..

Lohutan sind teemaalgataja, sinu elu on parem ilma selliste inimesteta. Ega teha pole ilmselt suurt midagi tagantjärgi, kui ema õigustab ja nö kinni mätsib vargust – tõendeid pole ka. Keskendu oma lapsele. Räägi temaga, selgita selle näite varal, mis on päris väärtused elus. Tal on samuti õigust teada ja aru saada. Ja tulevikus – vargus on kuritegu. Kui on suuremad lapsed ja ema ei taha tunnistada või aru saada, siis võiks noorsoo politsei ikkagi ka teada saada ja vestelda noore vargaga, äkki hoiab ära päris halvad tagajärjed selle noore jaoks.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind lapsena süüdistas ühe naabermaja lapse ema varguses. Tema poeg tuli hõbedast supilusikaga hoovi ja kaevasime koos peenras mulda. Ja siis ta jättis selle lusika sinna peenrasse ja ise läks koju. Millalgi lendas see ema meile koju ja väitis,et mina võtsinnende kodust lusika ära. Noh sai omalusika peenrast kätte. Ema õnneks uskus mind.

+8
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei suhtleks sellistega, isegi kui on sõbranna, kuna see toob minu lapsele kaasa kannatusi – tema asju lõhutakse, varastatakse. Olen samasugusel sõbral keelanud meile tulemise, kuna käitus sama moodi, vargusest teavitasin vanemaid – kuigi tõesti must-valgelt tõendasin ära varastamise – valetas laps nii, kui suu suitses. Vanemad said aru, vabandasid ette ja taha ning  enam see laps meile ei tulnud. Aga uskumatu, kuidas see laps vassis.

Jah ma ka ei suhtleks. Vargaga ei tahagi keegi suhelda, sest ei ole meeldiv, kui su asju pätsatakse. See, et kõik on varastanud mingis vanuses võib ka liialdus olla, aga lapsena proovinud varastada on paljud küll, aga ikkagi selle käest ka pähe saanud ning süümepiinu tundnud ja õppinud sellest, mitte jätkanud sellist tegevust. Need, kes jätkavad, ei ole ju kellelegi head sõbrad, kuna varastavad nende tagant või nende teadmisel teistelt ja see tegevus on paljudele ikka vastik ka kõrvalt vaadata. Ja ema on siin olukorras ju hullem kui laps, üks asi on see, et su laps varastab, teine asi on, kui sina temale katet teed ja selle nimel valetad. Antud olukorras on ema hullem kui see laps.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Taaskord näen on kasulik on olla pigem tagasihoidlik ja välja paista vaesem, kui tegelt olen. Siis pole, mida varastada. Ei saa isegi mingit kiusatust tekkida.

Mitte, et varastamist õigustada, veel vähem selle lapsevanema käitumist. Kuigi tal võib olla hoopiski mingi häire, et nii reageeris, olnuks ehk kuidagi võimalik see teema tõstatada ka sedasi, et too lapsevanem saaks oma mainet heana säilitada – siin aga sai kohe nurka surutud, ja siis inimesed reageerivadki ekstreemselt – eitavad, valetavad, kahekordistavad valet, kustutavad ja blokivad.

+2
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Uskumatu reaktsioon. Mu laps võttis ka ühe korra mingi mõttetu plastikust kaelakee kaasa minu sõbra juurest ning kui selle avastasime, siis läksime koos lapsega seda tagastama ja ta ka vabandas oma teo eest. Rohkem pole seda juhtunud, sai aru küll, et tegi valesti.  Kuidas ta siis vastutama õpib, kui vanemad silmi kinni pigistavad?

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mäletan, et ma lapsena ühe korra sain ka sellise tükiga hakkama ja võtsin sõbranna juurest ühe vidina kaasa, mis tundus mulle nii vastupandamatult ilus. Õnneks jäin vahele, kui ta omakorda mulle külla tuli ja ta “varastas” selle tagasi. Nii et ma tegelikult isegi mõistan lapsi, kuidas mingid asjad võivad neile tunduda nii ahvatlevad, et sa oled nagu nõiutud. Süstemaatiline varastamine on juba probleem, millega tuleb tegeleda.

+11
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul lapsel käis kunagi koolivend külas ja pärast oli lauasahtlist rahakott kadunud. Üks ja ainus sõber. Mõtlesin siis välja skeemi et laps koolis räägib klassivennale et tal varastati rahakott kodust aga õnneks meil on igas toas kaamerad ja ema viib politseisse selle. Siis saame teada. Ja oh üllatust…tundide lõpuks oli rahakott lapse kotis . Rahast tühi aga varas oli tabatud. Tookord laps lihtsalt otsustas et see sõber enam külla ei tule. Õppetund kogu eluks.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Taaskord näen on kasulik on olla pigem tagasihoidlik ja välja paista vaesem, kui tegelt olen. Siis pole, mida varastada. Ei saa isegi mingit kiusatust tekkida.

Mitte, et varastamist õigustada, veel vähem selle lapsevanema käitumist. Kuigi tal võib olla hoopiski mingi häire, et nii reageeris, olnuks ehk kuidagi võimalik see teema tõstatada ka sedasi, et too lapsevanem saaks oma mainet heana säilitada – siin aga sai kohe nurka surutud, ja siis inimesed reageerivadki ekstreemselt – eitavad, valetavad, kahekordistavad valet, kustutavad ja blokivad.

Lastel ikka mänguasju on või mängivad tühjade pudelitega, et siis sõbrad varastama ei hakkaks? Meilt varastati ära näiteks sünnipäevaks saadud kinkekaart, läksin sõbra juurde koju, oli üksi kodus ja nõudsin selle tagasi, et kui ei anna – teatan politseisse. Andis tagasi.  Pärast teavitasin ka vanemaid.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lastel ikka mänguasju on või mängivad tühjade pudelitega, et siis sõbrad varastama ei hakkaks? Meilt varastati ära näiteks sünnipäevaks saadud kinkekaart, läksin sõbra juurde koju, oli üksi kodus ja nõudsin selle tagasi, et kui ei anna – teatan politseisse. Andis tagasi.  Pärast teavitasin ka vanemaid.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Varas võtab sõna?

+6
0
Please wait...
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Pereelu ja suhted Varastamine