Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Lukus

Postitas:

.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 15:38; 08.02 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Ennem abielu sai mees päranduseks suvila. Nüüd aastaid hiljem oleme sellest ehitanud maja. Hakkasin ükspäev suurest vihast mõtlema, et kas see koos ehitatud maja on ka ametlikult tema või jaguneks nüüd kaheks?

Ei saa sa õnneks sealt midagi. Miks peaks kui enne abielu ja pärandus mehele.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Ennem abielu sai mees päranduseks suvila. Nüüd aastaid hiljem oleme sellest ehitanud maja. Hakkasin ükspäev suurest vihast mõtlema, et kas see koos ehitatud maja on ka ametlikult tema või jaguneks nüüd kaheks?

Ah kohe koos ehitasite või?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna olete abielus, siis võetakse vara väärtus abiellumise hetkel ning lahutuse hetkel. vara väärtuse suurenemine jagatakse kaheks.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka mõtisklenud huvi pärast, kas näiteks auto, mille üks osapool enne abielu liisib, saab liisingu lõppedes ühisvaraks? Sest sinnani on ju liisinguandja auto omanik.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koos ikka. 🙂
Egas ma lilleke pole kes ei suuda villa panna ja prusse tõsta. Või veel hullem ei tee kruvil ja naelal vahet 🙂

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 15:38; 08.02 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millest see viha sul nüüd nii äkki tuli?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 15:58; 08.02 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koos ikka. ????

Egas ma lilleke pole kes ei suuda villa panna ja prusse tõsta. Või veel hullem ei tee kruvil ja naelal vahet ????

Tööaega otseselt sellistes küsimustes ei arvestata. Kinnistu (koos hoonetega) kuulub mehele, kuna on omandatud enne abielu. kui suudad tõestada oma olulist rahalist panust selle väärtuse parendamisel, võid mingit osa omandist omale taotleda lahutuse korral. Mehe surres oled nagunii üks pärijatest (kui ta just seda välistavat testamenti pole teinud)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millest see viha sul nüüd nii äkki tuli?

Mida rohkem villa panna, seda suurem viha tullo (Vana-Vigala 1883)

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu loogika on selline, et kinnistu kuulub küll mehele, aga kuna maja on põhimõtteliselt ehitatud abielu ajal (loodetavasti on teil selleks kõik paberid korras), siis see on ühisvara. Pole isegi vahet, kui mees oleks näiteks kõik materjalid ise ostnud, töömehed ise palganud või ise ehitanud. Abielu ajal teenitud tulud on ühisvara ja abielu ajal tehtud investeeringud (siis materjalide ostud, töömeeste palkamine, enda tehtud töö) on ühisvara.

Erand olnuks, kui mees oleks maksnud uue maja ehituse kinni ka oma pärandist. Ja siin pole vahet, kas pärand on saadud enne abiellumist või mitte. Pärand ei kuulu kunagi ühisvara hulka.

Seega jah, hinnake maja väärtust enne ja pärast elumaja ehitust ja selle väärtuse tõusust pool on naise jagu (kui sinna pole kulutatud pärandiks saadud raha).

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on seaduses väga täpselt kirja pandud: kui oled naine ja sul on mingit vara, siis on see sinu vara. Kui oled mees, siis kõik sinu vara, ükskõik millisel teel ja millal saadud, on naise oma.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 16:24; 08.02 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on seaduses väga täpselt kirja pandud: kui oled naine ja sul on mingit vara, siis on see sinu vara. Kui oled mees, siis kõik sinu vara, ükskõik millisel teel ja millal saadud, on naise oma.

Esiteks pole üheski Eesti seaduses mitte midagi sellist. Kui sa seadusi ei tunne, ei maksaks sul sel teemal sõna võtta.
Teiseks olen mina päris elus rohkem näinud sellist korraldust, et naise sissetulek kulub pere ülalpidamise ja kulude peale, aga mehe sissetulek kulub tema hobide ja väljaskäimiste peale, isegi kui see sissetulek on suurem. Ka siinsamas perekoolist on selliseid juhtumeid küllaga kirjeldatud.
Kolmandaks pole haruldased ka need juhud, kus sõna otseses mõttes mõlemad on rahaliselt panustanud kinnisvara ostuks, mis aga on ametlikult läinud üksnes mehe valdusesse ja lahkumineku korral jääb naine tühjade kätega.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 15:58; 08.02 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on seaduses väga täpselt kirja pandud: kui oled naine ja sul on mingit vara, siis on see sinu vara. Kui oled mees, siis kõik sinu vara, ükskõik millisel teel ja millal saadud, on naise oma.

Perekoolikate soovunelm jah. “Aga minu panus sinna oli ju nii suur!” (loe: valisin kardinad)

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks pole üheski Eesti seaduses mitte midagi sellist. Kui sa seadusi ei tunne, ei maksaks sul sel teemal sõna võtta.

Inglise keeles kutsutakse seda häiret, mis sul on, “irony bypass”.

PS! Tegelikult tahtsin teada, kas teema on lukus. Tuleb välja, et ei ole.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 16:24; 08.02 18:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.