Esileht Ilu ja tervis Varbal küüs haige/põletik

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Varbal küüs haige/põletik

Postitas:

Pöördun siiapoole oma väikese murega. Nimelt juba paar aastat tagasi kukkus mul päris korralik ja raske metallpurk varba peale ja sellest saadik polegi varba küüs ära paranenud. Lootsin, et see vigane küüs kasvab välja, aga ei midagi, ei idane ega mädane. Või nohh… nüüd vist juba vaikselt mädaneb (mitte otseses mõttes, aga palju enam puudu ei ole). Ja aeg-ajalt muidugi valutab varvas korralikult, vahel ei tunne päevi midagi ja siis lööb jälle valuhood sisse. Olen nüüd mõelnud lõpuks, et peaks viimases hädas arstile pöörduma kuna ise ei saa enam hakkama. Varem tundus nagu nii tühine probleem, et selleks arsti aega raisata. Aga äkki on siin kellelgi mõnda head “imeravimit” pakkuda? Olen proovinud Braunovidon salvi, aga tulemus ei parane. Eile jätsin ööseks salvi peale ja hommikuks ajas varvas veremöga välja, nii hulluks juba seis läinud… Kellelgi häid mõtteid, kuidas olukorda ise parandada saaks?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 12:23; 30.11 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

varem oli Višnevski salv jube hea asi, enam seda ei müüda, aga kui keegi Venemaal käib või kuuldavasti oli seda ka Lätis müügil, sealt vaadata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

igatahes visnevski, see oli kõige parem asi selliste vinduvate mädaste haavade peale! braunvidon ei aita mul absoluutselt, pigem teeb hullemaks, no ei sobi.
veel on hea ihtüoolsalv https://www.amazon.com/Ichthammol-Ointment-Drawing-Salve-Pharmaceutical/dp/B014MRR7NY minhi must salv peaks olema, ka põletiku ja mäda vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 13:02; 28.11 16:19; 01.12 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks hea ja lihtne asi selliste põletikku kiskuvate haavade jaloks on vesinikülihapend- valad peale, lased lahti kihiseda mustuse ja mäda. igast apteegist saab. aga kui sul on põletik ja mäda küüne all, siis tuleb see küüs lõpuks maha. me ju ei näe kui tõsine asi tegelikult küüne all olla võib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 13:02; 28.11 16:19; 01.12 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mine ometi arsti juurde. tahad et sul seal lõpuks mingi gangreen areneb või?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks aastat muutusteta? Vigase küüne all võib vähkkasvaja olla. Ruttu arstile.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uus küüs võib olla selle vigase küüne all. Selle ajaga peaks ta täispikkuses juba olemas olema, aga ise ta sealt ilmselt välja ei pääse kui vana küüs ära pole tulnud. Tõenäoliselt sinu kirjelduse järgi on seal ka mingi põletikuline protsess. Pead küll arstile pöörduma ja soovitavalt kirurgi poole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mine ometi arsti juurde. tahad et sul seal lõpuks mingi gangreen areneb või?

Ei taha hirmutada, aga minu isal gangreen just sedamoodi algaski.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin nüüd kätte ja panin arstile aja lõpuks. Kägudepoolne tõuge on teinekord ikka abiks 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 12:23; 30.11 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka asjad peale ühele suurele küünele kukkunud ja olen sellega elanud juba 20 aastat. Küün on deformeerunud suht algusest peale ja oleks valulik, kui keegi uuesti sinna peale astuks. Gangreen on pigem ikka siis kui varvas mustaks tõmbab, seega ei tasu siin hirmutada. Aga arstile näitamine halb pole. Ei teagi, mis arstile seda näitama peaks? Nahaarst vist pigem seenhaigustega tegeleb

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 12:33; 01.12 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäda ja muu olluse jaoks sain mina abi vesinikperoksiidilahusest, mida apteegist vabalt saab.
Jalad on ju ikka tihti sokkide ja jalatsite sees ja ega väga palju õhku nad ei saa. Eriti sellist kogust, et sellised hädad ära kuivaiksid.
Vesinikperoksiidilahus on võrratu. lihtsalt pigistad pudelist vajaliku koha peale, lased kihiseda ja juba toimibki.
Minul oli pikalt probleemi sissekasvanud küünega, mis ju ka iseenesest on deformeerunud küüs. Käisin vähemalt kolm korda kirurgi juures ja kannatasin sellega kaasnevat kohutavat valu. Samuti perekond ähvardas gangreeni ja varba eemaldamisega.
Proovisin ka kõikvõimalikke salve ja kreeme. isegi antibiotikume pidin võtma. Aga ei midagi.
siis ükskord sõbranna juures tahtsin haava puhastada ja tal oli ainult see lahus võtta. juba peale ühekordset kasutamist oli näha, et asi on parem kui enne.

Mäda ja muu ollus küüne all võib ka tekitada teatavat valutunnet, seega soovitan kindlasti proovida vesinikperoksiidilahust!
Ja anna teada ka, kas said probleemile lahenduse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka asjad peale ühele suurele küünele kukkunud ja olen sellega elanud juba 20 aastat. Küün on deformeerunud suht algusest peale ja oleks valulik, kui keegi uuesti sinna peale astuks. Gangreen on pigem ikka siis kui varvas mustaks tõmbab, seega ei tasu siin hirmutada. Aga arstile näitamine halb pole. Ei teagi, mis arstile seda näitama peaks? Nahaarst vist pigem seenhaigustega tegeleb

Kirurgile loomulikult, nahaarstil pole sellega vähimatki pistmist. Kuigi tema tegevusala on loomulikult palju kordi suurem kui seenhaigused. Kui nii lihtsalt pääseks oleks tema elu küll ülilihtne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 23:15; 01.12 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka asjad peale ühele suurele küünele kukkunud ja olen sellega elanud juba 20 aastat. Küün on deformeerunud suht algusest peale ja oleks valulik, kui keegi uuesti sinna peale astuks. Gangreen on pigem ikka siis kui varvas mustaks tõmbab, seega ei tasu siin hirmutada. Aga arstile näitamine halb pole. Ei teagi, mis arstile seda näitama peaks? Nahaarst vist pigem seenhaigustega tegeleb

Kirurgile loomulikult, nahaarstil pole sellega vähimatki pistmist. Kuigi tema tegevusala on loomulikult palju kordi suurem kui seenhaigused. Kui nii lihtsalt pääseks oleks tema elu küll ülilihtne.

mina otsisin just hiljuti arsti inimesele, kellel kaks varvast mustaks tõmbusid ja sii öeldi kliinikutest, et see on nahaarsti, mitte kirurgi teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 23:53; 01.12 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka asjad peale ühele suurele küünele kukkunud ja olen sellega elanud juba 20 aastat. Küün on deformeerunud suht algusest peale ja oleks valulik, kui keegi uuesti sinna peale astuks. Gangreen on pigem ikka siis kui varvas mustaks tõmbab, seega ei tasu siin hirmutada. Aga arstile näitamine halb pole. Ei teagi, mis arstile seda näitama peaks? Nahaarst vist pigem seenhaigustega tegeleb

Kirurgile loomulikult, nahaarstil pole sellega vähimatki pistmist. Kuigi tema tegevusala on loomulikult palju kordi suurem kui seenhaigused. Kui nii lihtsalt pääseks oleks tema elu küll ülilihtne.

mina otsisin just hiljuti arsti inimesele, kellel kaks varvast mustaks tõmbusid ja sii öeldi kliinikutest, et see on nahaarsti, mitte kirurgi teema.

See tõenäoliselt oligi, sõltub asjaoludest, aga käesoleval juhul on tegemist otsese trauma ja selle tagajärgedega.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 23:15; 01.12 00:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, see on kirurgi teema (päevakirurgia), aga kõige enne peaks ikka vist perearstile näitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 13:02; 28.11 16:19; 01.12 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tõenäoliselt oligi, sõltub asjaoludest, aga käesoleval juhul on tegemist otsese trauma ja selle tagajärgedega.

samas, mu raske eseme kukkumise tagagjärjel lahti tulnud küünega tegeles ka nahaarst. küüned on vist nahaarsti teema, mis iganes nendega juhtunud on? pluss veel see, et nahaarstile saab ilma saatekirjata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 23:53; 01.12 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust küüs on otseselt nahaarsti teema ja tema vajadusel suunab edasi kirurugile.
Mul nt nahaarst ütles, et kui põletiku pole siis polegi midagi teha-peab elu lõpuni elama.
Üks võimalus on lasta kirurgil nn küüneplaat ära võtta ja loota, et kasvab ilus küün tagasi. Kuid vigastatud küünega pidavat samasugune asemele kasvama, et suuri lootusi pole
Küll aga ta soovitas spetsiaalselt pediküüri-kes ilusti selle küüne ära hooldavad, viilivad, et saaks ka viisakalt saunas käia.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.11 12:33; 01.12 14:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Varbal küüs haige/põletik

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.