Esileht Tööelu, raha ja seadused. värbamiskonsultant ei kutsu töövestlusele…

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: värbamiskonsultant ei kutsu töövestlusele…

Postitas:

Probleem on selles, et Ariko Reservi värbamiskonsultant ei ole mind kordagi kutsunud isegi töövestlusele, kuigi olen täiesti sobiv kandidaat nii hariduse kui ka töökogemuse poolest. Hakkasin mõtlema, et äkki asi on hoopis rahvuses (olen venelane)?! See on vaid oletus, aga ikkagi …
Mul on töökoht hetkel olemas, seega ma pole meeleheitel olev tööotsija, aga kahju, et mind ei kutsuta isegi vestlusele, et näidata oma oskused otsesele firmajuhile.
Äkki peaksin saatma CV otse firmasse? Kuidas sellesse suhtutakse? Kas on kellelgil kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 16:53; 16.03 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul Ariko Reserviga ei ole kogemusi, kuid mäletan, kuidas mu vana ülemus cv-sid sorteeris, vene nimega cv-d sorteeris välja ja ei lugenudki.
Ise olen jällegi mitu korda osutunud mittevalituks, kuna ma ei ole vene rahvusest (ei oska perfektselt vene keelt).
Oleneb ka lõpetatud koolist. Mingeid tasulisi kassikoole ei peeta täisväärtuslikuks kõrghariduseks.
Tavaliselt ikkagi teatakse, keda otsitakse- vanusevahemik, rahvus, sugu. Kui sobiv inimene leitud, siis ei ole teistega enam asja. Ja kuskil keegi otsib just sind, ära maha maga 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge hakake ajama oma lolli juttu. Ei ole asi selles, et olete vene rahvusest. Otsisin aasta aega tööd ja ma ei jõua ette lugeda neid kohti, kuhu mind töövestlusele ei kutsutud. Suur osa firmadest ei pidanud mind isegi äraütleva vastuse vääriliseks, kuigi ma ei kandideerinud kuskile huupi. Lihtsalt igale töökohale on 60-100 kandidaati või veel rohkemgi, selge see, et kõiki ei kutsuta vestlusele. Ei ole teie mingid erandid oma vene rahvuse pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 13:27; 20.03 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see, et ei kutsuta vestlusele või ei võeta tööle vene nime või rahvuse pärast, on küll jama jutt. no endale lohutuseks ehk sobibki see põhjendus – ikka parem, kui tõdeda, et keegi on sust mingite oskuste pärast üle ning osutus seetõttu valituks.
pigem eelistavad paljud firmad justnimelt eesti keelt hästi oskavaid vene rahvusest inimesi, sest kui arvestada vene rahvusest inimeste osakaalu, siis iga vähegi suhtlusega seotud töökohal on oluline mõlema keele oskus. tänapäeva eesti noored, kes pole koolis vene keelt (eriti palju) õppinud, on märksa kehvemas seisus kui eesti keelt oskavad vene noored. kohalikul turul tegutsevas ettevõttes on vene keele oskus märksa olulisem kui inglise keele oskus. viimasel ajal pole enam vahet, kas helistada panga või mobiilioperaatori vms abitelefonile, enamasti vastavad seal vene nime ja (kerge) vene aktsendiga inimesed, kes räägivad eesti keelt grammatiliselt väga hästi ning saavad kõigest ka aru.
see, et nn kassikoolide haridust ei peeta kõrghariduseks, on tõesti laiemalt levinud. kui on vaja valida nt TÜ haridusega ja kassikooli haridusega inimese vahel, siis 99% juhtudest eelistatakse TÜ-d.
kui konkursil osaleb (mitu)sada inimest, siis tehakse paraku üsna konkreetne valik, kuhu kuulub kümmekond inimest, keda kutsutakse vestlusele. ju sa siis alati jäänud selle väljajääjate hulka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see, et ei kutsuta vestlusele või ei võeta tööle vene nime või rahvuse pärast, on küll jama jutt. no endale lohutuseks ehk sobibki see põhjendus – ikka parem, kui tõdeda, et keegi on sust mingite oskuste pärast üle ning osutus seetõttu valituks.
pigem eelistavad paljud firmad justnimelt eesti keelt hästi oskavaid vene rahvusest inimesi, sest kui arvestada vene rahvusest inimeste osakaalu, siis iga vähegi suhtlusega seotud töökohal on oluline mõlema keele oskus. tänapäeva eesti noored, kes pole koolis vene keelt (eriti palju) õppinud, on märksa kehvemas seisus kui eesti keelt oskavad vene noored. kohalikul turul tegutsevas ettevõttes on vene keele oskus märksa olulisem kui inglise keele oskus. viimasel ajal pole enam vahet, kas helistada panga või mobiilioperaatori vms abitelefonile, enamasti vastavad seal vene nime ja (kerge) vene aktsendiga inimesed, kes räägivad eesti keelt grammatiliselt väga hästi ning saavad kõigest ka aru.
see, et nn kassikoolide haridust ei peeta kõrghariduseks, on tõesti laiemalt levinud. kui on vaja valida nt TÜ haridusega ja kassikooli haridusega inimese vahel, siis 99% juhtudest eelistatakse TÜ-d.
kui konkursil osaleb (mitu)sada inimest, siis tehakse paraku üsna konkreetne valik, kuhu kuulub kümmekond inimest, keda kutsutakse vestlusele. ju sa siis alati jäänud selle väljajääjate hulka[/tsitaat]

See on Sinu arvamus. Mainin vaid, et ma pole mingit kassikooli lõpetanud, vaid just Tartu Ülikooli ja magistriõppe 🙂
Ma pole ALATI välja jäänud, vaid jutt käib konkreetsest värbamiskonsultandist, keda olen ka teema postituses ära maininud. Tundub, et just TEMAL on mingi eelarvamus venelaste suhtes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 16:53; 16.03 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ehk oled tema meelest hoopis ülekvalifitseeritud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et see on väga suur trump, kui sa oled venelane ning räägid ja kirjutad väga hästi eesti keeles. Väga palju läheb töökohtades ikkagi vaja vene keelt. Endal on vene keel rahuldav, aga väga tahaks seda kusagil praktiseerida. Kahjuks pole ka ühtegi venelasest tuttavat:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulutus kohustuslikus korras üles pandud. Tegelikult arvatavasti juba ammu ammu, enne selle koha loomist, oli juba töötaja sinna ametikohale olemas. Seda nimetatakse onupoja poliitikaks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuulutus kohustuslikus korras üles pandud. Tegelikult arvatavasti juba ammu ammu, enne selle koha loomist, oli juba töötaja sinna ametikohale olemas. Seda nimetatakse onupoja poliitikaks![/tsitaat]

saad sa aru, et mitte miski ei kohusta tööandjat töökuulutust üles panema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

saad sa aru, et mitte miski ei kohusta tööandjat töökuulutust üles panema. [/tsitaat]

Paljudes riigiametites peab korraldama avaliku konkursi, samas on inimene olemas. Aga kõige sagedasem vestlusele mittekutsumise põhjus on siiski see, et teised olid sellele töökohale sobivamad. Praegu on väga palju ülihäid kandidaate liikvel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 13:27; 20.03 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lugesin seda teemat eile ja jäin mõtlema. Mul oli vanasti samuti vene nimi kuigi rahvuselt olen alati olnud eestlane ning lõpetanud eestikeelsed koolid. Hiljuti abiellusin ja nüüd on eestipärane nimi. Hakkasin mõtlema, et tõepoolest, ega mind ei kutsutud jah väga vestlustele varem. Oli väga raske üldse jalga ukse vahelegi leida.

Praegu olen tööd otsimas ja kui olen CV saatnud, siis 90% juhtudest on mind ka vestlusele kutsutud. Enamikes kohtades olen ka lõpp-vooru jõudnud kuid tööle pole saanud, sest on eelistatud konkreetselt konkurendi juurest või vähemalt 100% samast valdkonnast tulnud inimest. Kahes kohas oli samuti konkurss korraldatud selleks, et PEAB, aga inimene oli olemas juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et teemaalgataja haridus (ja palgasoov?) oli rohkem, kui Arikos vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. värbamiskonsultant ei kutsu töövestlusele…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.