Esileht Pereelu ja suhted Vargus poes

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Vargus poes

Postitas:

Mind piinab südametunnistus, ma tunnen, et aitasin kaasa vargusele. Lugu järgmine:

Käisin õhtul ühes väiksemas poes (osa poeketist), kus vaid 2-3 kassat ja rahvast suht vähe. Üks poe külastajatest on vanem, u 70 a. hoolitsemata välimusega, ilmses vaesuses elav meesterahvas. Ühes vaiksemas nurgas põrkan temaga jälle kokku, ôigemini ehmatan teda kogemata selja tagant ja taban ta momendil, kus ta ilmselt paki komme vôi küpsist endale mantli tasku surus, aga taskusse surub ta ka ruttu vana kilekoti, nii et ma ei näe täpselt, millega tegemist. Ta pôsed tômbuvad kergelt roosaks ja korvis on pakk odavat röstisaia. Ma seisatasin korraks ja kogun end, sest et ei oska regaeerida. Peas trummeldab, et pean midagi tegema, aga mida?! Hetk hiljem kassa järjekorras seisab ta mu ees, pea longus, heidab kartliku pilgu minu suunas. Ma tahan talle öelda, et vana, vôta minult need 3 eur-i, aga ma lihtsalt ei suuda. Kahtlen, kas ta ikka üldse surus midagi taskusse peale kilekoti. Ma kardan, et teised järjekorras kuulevad ja asi puhutakse suureks. Teine kassa avatakse ja ta nôuab tungivalt viisakalt, et ma tema taha seisaks, aga ma loobun, sest hügieen ei olnud tal ka kôige parem. Naeratan ja ütlen vaid, et pole vaja. Ta loeb sente ja tasub saia eest. Otsustan endamisi, et püüan ta kinni peale poest lahkumist, aga sel hetkel on ta lootusetult haihtunud.
Kuidas oleks pidanud käituma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vist oleks lihtsalt olukorda pealt nähes öelnud lähimale poe teenindajale, et ilmselt võis mees midagi tasku pista. ja jätaks selle poe teenindajate mureks. politseinikku ma mängima ei hakkaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma poleks kindel, et ta ikka pani miskit tasku- peale selle kilekoti, siis jätaks asja sinnapaika. see teise asjatu, kui ta siiski ei pistnud, süüdistamine häiriks mu südametunnistust rohkem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh mina kunagi töötasin poes ja nägin kuda üks poe külastaja midagi põuetaskusse pani. No ütlesin seda ka turvale – põue pani oma mütsi noormees.Minul häbi siiani kui sellele mõtlen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule teemaalgataja – ära põe. Sul on olemas südametunnistus ja süda on sul õiges kohas – juba see on tase Eestis.

See on selle vanamehe ja poe vaheline probleem ju kõik.

Jah, kurb lugu on, aga sina seda maailmavalu ka ära ei kanna.

Anna mõnele sellisele siis teinekord paar euri – elukutselistele nn kerjajatele samas ära anna.

Minul on elus juhus, et tuli mingi noor kutt , täiesti kaine, ei haisenud, ei olnud silmad pahupidi – tuli ja ütles, et on vaja süüa, pole nädal aega söönud midagi… vaatasin talle otsa ja ta silmad olid kurvad, ausad – ei andnud raha, ütlesin, et tule – tule poodi ja ma ostan sulle, mida vaja. Ta tuligi ja oli väga rõõmus, ostsin talle salatit grillkana jne – ikka normaalselt… ja see kutt oli nagu mega tänulik. Rääkisin temaga ja ta tõesti ütles, et ta pole mingi sõltlane jne, lihtsalt tal polegi kedagi ega midagi siin elus, lastekodulaps, kes kaotas töö.

Samas teine juhus – mingi suvaline alkohoolne parm vajus ligi, et raha vaja – saatsin kohe perseauku

Kolmas juhus – uksekell. Ukse taga okstoobrikuus (pmst talv juba) mingi peaaegu paljas kutt, trussikujte väel ja paljajalu. Nuttis. Venelane oli. Ütles , et prosta pomogite! Teda oli paljaks röövitud ja kättemaksuks mingi asja eest riided võetud.
Andsin talle sooja pesu, dressipluusi, püksid, korralikud nahast talvesaapad… kutt ajas nuttes aga ometi üsna kiiresti kõik riided selga.

Ütlesin, et noh davai siis , tema asus ka minekule, aga ometigi ta seisatus ja küsis mu käest – mis on sinu nimi?

Surusin kätt ja soovisin head kojujõudmist.

———

Abivajajaid on ikka meie seas, aga alati ja kõike ja kõiki sa parandada ei saa.

See mees seal poes, oli VARAS ja sina nüüd küll süüdi ei pea olema.

Aga kui sa kohtsad kedagi, kellel on häda, siis aita.

Head suve, ära muretse teemaalagataja, tubli ja lahe oled. Enamus inimestel on Eestis pooohui kõigest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu asi ei oleks olnud meest korralekutsuda. Kui see mees oleks teises kassajärjekorras olnud, siis oleks lugu teine olnud. Kui inimene näeb vargust, läheb ta teatab sellest kõigepealt omanikule. Ja siis omanik vaatab, mis ta selle tegelasega teeb. Siin loos võib nüüd olla võti kogu su tavaelule. Sa aegajalt leiad, et peaksid sekkuma, sest näed midagi läbi. Samas viis kuidas sa seda plaanid ei ole korrektne. Ja siis veel piinled, et ei reageerinud nagu antud hetkes sulle tundus kõige õigem. Jah reageerima peab, aga mitte viisil, mida endale ettekujutad. Vaevalt selline põdemine sul esimest korda elus toimunud on 🙂

Ise olen mitu korda üsna nälginud moega inimesele ligiastunud ja küsinud, kas ta on täna söönud. Kas tal on kusagil süüa teha. Ja ostnud oma raha eest makarone ja tangaineid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et sa kujutasid seda ette. nägid viletsalt riides vanameest ja fantaasia hakkas kohe tööle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

mina ei oleks midagi teinud. Poed röövivad ostjate käest igapäev. Ise ei varasta ja õigeks ei pea, aga kui riik vaeseid aidata ei suuda, siis päris nälga ka ju surra ei saa. Minul ei oleks olnud südant talle turva kutsuda, pigem siis jah, oleks ise ostnud talle süüa või lihtsalt silma kinni pigistanud. Nagu näha oli, siis oli ka vanamehel piinlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei oleks ka midagi teinud sest kui sa ikkagi näed,et mees,kel ilmselt pole peale pükste midagi,varastab süüa siis ilmselt on tal küht väga,väga tühi. Mina ei oleks teinud sellisel puhul midagi kuid sa oleks näinud et ta alkoholi varastab siis oleksin küll turvale teatanud. Riik ei hoolitse tõesti vaeste eest aga ka nemad on inimesed ja peavad millestki ju toituma!Eesti riiki need vaesed suurpered ja parmud ei huvita,miks peaks siis huvitama ka mõnda inimest huvitama kauplusi kes röövivad naguinii koguaeg!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen vaeste laste joogi ja saia eest maksnud, nad isegi ei täna, pigem on ehmunud olemisega, aga nende tänulikkus on silmadest paistnud ja minul on süda rahule jäänud. ma oleks vist sellele vaesele taadile sõna lausumata 5 euri andnud ja kõik. nb! ma pole mingi rikkur, tavaline kesklassi inimene kes poes osteldes peab arvet mida osta ja mida mitte. kus häda näed laita, seal mine ja aita!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Pereelu ja suhted Vargus poes

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.