Esileht Koolilaps Varjatud õppemaks nö. eliitkoolides

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Varjatud õppemaks nö. eliitkoolides

Postitas:
Kägu

Lapsele kooli (katsete) valimise eel tekkis küsimus, kui suur on ikkagi varjatud õppemaks Tallinna eliitkoolides. Ma pean silmas neid nn. kohustuslikke annetusi kooli sihtasutustele, millest vahel meedias põgusalt juttu on. Kas need on kõigs koolides ja kui suured need summad ikkagi on ja kui \”kohustuslikud\” nad on? Kas mitte maksmisel järgneb ka lapsel mingeid repressioone jne. Palun mitte kommentaare, et kui raha ei ole. ära topi oma last eliitkooli vaid tahaks lihtsalt teada, mis seis on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Varjatud õppemaks nö. eliitkoolides

umbes 2000-3000 krooni aastas siis. Ja kui lapse sinna kooli paned, siis on imelik mitte maksta, kuna nad õpetavad rohkem, kui riiklik õppekava ette näeb. Kust see raha siis peab tulema kui mitte vanemate käest? Kui ei maksa, ega siis sinna kooli gümnaasiumisse ka ei võeta, võetakse ikka need, kes korralikult maksnud ja õige ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasuta otsingut, sellest palju juttu olnud. Repressioone vist ametlikult pole, aga näiteks minu lapse klassis jagati avalikult meeldetuletusi neile, kes veel masknud polnud.
Ja meil ei lähe raha lisaõppeks vaid pigem majandustegevuseks.
Sinisilmselt arvan, et gümnaasiumisse saab ikka konkreetselt katsete põhjal, või miks peaks eelistama näiteks teisest koolist tulnud õpilast sellele, kes kooli pole toetanud, võibolla tema vanemad ka ei kavatse maksta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

TIK: 320 euri
TMG: 150 EURI(sh ka 1. klassid, kes süvaõpet ei saa).
GAG ka kuskil 200-300 euri.

Süvaõppe eest peab ikka maksma, kuna riik ju ei maksa…Kes siis seda peaks tegema?
Eriti sigaduslik on sinna kooli minna ja lihtsalt mitte maksta-ehk lasta oma lapse klassikaaslaste vanematel enda lapse lisaharidus kinni maksta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kust tuli see GAG-i 200-300 euri. Mul kaks last seal ja iial pole sentigi maksnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]umbes 2000-3000 krooni aastas siis. Ja kui lapse sinna kooli paned, siis on imelik mitte maksta, kuna nad õpetavad rohkem, kui riiklik õppekava ette näeb. Kust see raha siis peab tulema kui mitte vanemate käest? Kui ei maksa, ega siis sinna kooli gümnaasiumisse ka ei võeta, võetakse ikka need, kes korralikult maksnud ja õige ka.[/tsitaat]

Siis tuleb kool vastavalt ümber nimetada. Munitsipaalkool ei tohi õppimise eest raha küsida, kui see toimub tavalise koolipäeva raames.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]TIK: 320 euri
TMG: 150 EURI(sh ka 1. klassid, kes süvaõpet ei saa).
GAG ka kuskil 200-300 euri.

Süvaõppe eest peab ikka maksma, kuna riik ju ei maksa…Kes siis seda peaks tegema?
Eriti sigaduslik on sinna kooli minna ja lihtsalt mitte maksta-ehk lasta oma lapse klassikaaslaste vanematel enda lapse lisaharidus kinni maksta.[/tsitaat]TMG? Mis loom se on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

eks TIK-s ikka mitu korda aastat loetakse sõnad peale, et kui ei maksa, siis see laps inglise keele tundides osaleda ei saa

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma hea meelega maksan hea hariduse eest veidi juurde. See on ju meie pere valik laps süvaõppega kooli panna.

Minu isiklik arvamus on see, et sellised \”väikese lisatasuga\” koole või siis süvaõppega klasse võiks vähemalt Tallinnas rohkemgi olla, kuna igal aastal on soovijaid rohkem kui kohti. Hea kui lisatunnid toimuvad oma kooli juures, kui see, et pean last teisest linna otsast näiteks Tallinna Keeltekooli mitu korda nädalas sõidutama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

reaal: 600 krooni oli varasemalt aastas ühe õpilase kohta.

aga tean ka kuhu seda kulutatakse, nt turvakaamerad, ööpäevaringne valve, osa summadest läks väikese maja renoveerimiseks jne

kui mõni aasta ununeb maksmata, siis mingeid repressioone pole järgnenud (me ühel aastal unustasim maksta)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kust tuli see GAG-i 200-300 euri. Mul kaks last seal ja iial pole sentigi maksnud. [/tsitaat]

Omad tuttavad. Summa on olnud isegi 400 ligi aasta peale. Klassid mõlemal prantuse keele omad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma hea meelega maksan hea hariduse eest veidi juurde. See on ju meie pere valik laps süvaõppega kooli panna.

Minu isiklik arvamus on see, et sellised \”väikese lisatasuga\” koole või siis süvaõppega klasse võiks vähemalt Tallinnas rohkemgi olla, kuna igal aastal on soovijaid rohkem kui kohti. Hea kui lisatunnid toimuvad oma kooli juures, kui see, et pean last teisest linna otsast näiteks Tallinna Keeltekooli mitu korda nädalas sõidutama. [/tsitaat]

Kõik arusaadav. Aga need tasulised lisatunnid ei saa 100% munitsipaalkooli puhul toimuda teiste tundide vahel ja olla kohustuslikud. Nn tasulisi ringe pärast õppetööd pakuvad kõik koolid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ütle, et lisaõppe eest ei võiks natuke raha küsida (ehkki kohustuslikuks seda rahanõuet teha munitsipaalkoolis muidugi ei saa), aga …

Mina olen Tallinna reaalkooli vilistlane, lõpetasin juba 15 aasta eest. Tore kool oli, midagi halba ei ütle.

Küll aga on mul jäänud vastik tunne sellest, et andsin ühel vilistlaspäeval pahaaimamatult oma meiliaadressi (teadete jaoks ja selleks, et endistel klassikaaslastel oleks kergem kokkutulekuid korraldada, nagu öeldi) ning sellest peale saan ma iga natukese aja tagant hoolekogult kirju teemadel: olge kena, toetage meid rahaga! / ostke meilt seda või teist! Ma ei ütleks midagi, kui oleks üks või kaks korda sellist asja, aga siiani mitme aasta jooksul absoluutselt iga kiri on sisaldanud endas niisugust palvet. Isegi kui on kutse vilistalspäevale või mõnele muule üritusele, siis alati on sinna lisatud soovitus kas mõnd kooliga seonduvat eset osta või lihtsalt niisama hoolekogule raha annetada (olgu siin mainitud, et vilistlaspäevad ei sisalda mingeid tasuta suupisteid või jooke, mis loomulikult oleks elementaarne kinni maksta, ja üldsegi ei küsita seda raha kunagi ürituse enda jaoks, vaid muudel n-ö koolielu edendamise ettekäänetel). Ausalt öeldes üsna mõru maigu jätab suhu see lõputu rahalunimine – nagu see oleks ainus asi, milleks vilistlasi üldse meeles pidada.

Nii et ei saa päris öelda, et küsitakse ainult hädapärast raha lisatundide jaoks neilt, kes reaalselt lisatunde saavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
TMG? Mis loom se on?[/tsitaat]

Tallinna Mustamäe Gümnaasium
ma käisin seal kunagi, inglise keel ja maksta tuli siis kuskil 1500-2000 eeku aastas, hetkel ei mäletagi täpselt. Aga siin eurides summa olemas

Please wait...
Postitas:
Kägu

Omad tuttavad. Summa on olnud isegi 400 ligi aasta peale. Klassid mõlemal prantuse keele omad.[/tsitaat]

No ei ole!! Mul laps Prantsuse keele klassis, mitte kunagi pole maksnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Normaalne on see, kui eriõppe eest makstakse juurde.

Ei ole normaalne see, et ei ole selget hinnakirja.
Mina, tulevase õpilase ema, kes on nõus, et makstakse ja maksaks ise ka, tutvuks hea meelega.
Selline umbes kogumine jätab väga halva maigu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ei ole!! Mul laps Prantsuse keele klassis, mitte kunagi pole maksnud. [/tsitaat]

No see et sina pole maksnud, pole ju mingi näitaja, eks ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, mis tegelane sa kägu 14.37 küll oled? Tuled veel hüppama, et mul pr.keele klassis ja mõelge kunagi pole maksnud. Ajad südame lausa pahaks. Häbi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

No see et sina pole maksnud, pole ju mingi näitaja, eks ole. [/tsitaat]
mina pole ka GAG-s maksma pidanud. aga see pole ilmselt mingi näitaja

Please wait...
Postitas:
Kägu

No see et sina pole maksnud, pole ju mingi näitaja, eks ole. [/tsitaat]
Mina pole ka GAG-is pidanud maksma. aga see pole ilmselt mingi näitaja

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No ma ei tea, mis tegelane sa kägu 14.37 küll oled? Tuled veel hüppama, et mul pr.keele klassis ja mõelge kunagi pole maksnud. Ajad südame lausa pahaks. Häbi![/tsitaat]

Vabandust – miks süda paha? Miks peaks kellelgi häbi olema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind huvitaks hoopis see nüanss, et kas 14:37 kägu teab, et raha on küsitud? Ja ta lihtsalt pole pidanud maksma (st pole nõutud, sunnitud ja tema rahakotirauad pole lihtsalt avanenud)? Või väidab ta, et GAG-s lisaraha üleüldse ei küsitagi, pole kuulnudki sellisest asjast? Kui nii, siis on küll imelik, et osadelt küsitakse ja nad ka maksavad, teised ei tea midagi.
Mul ka laps ühes nõutud süvaõppega koolis ja jäin praegu ehmatusest kangeks, et äkki ka oleks pidanud midagi maksma. Mitmes aasta läheb juba ja kõigil koosolekutel olen käinud, rahast pole juttu olnud ja pole seega ka maksnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

GAG-is võib teha vabatahtlike annetusi sihtasutusele (tean, et mitmed aastad tagasi tõhustati turvasüsteeme selle raha eest). Seda Sihtasutusele maksmist ka korra aastas koosolekul mainitakse. Direktor rõhutab, et ka 1 kroon on raha ja võib vabalt ka sellises summas maksta.

Aga TÕESÕNA ei ole saanud 10 aasta jooksul mitte ühtegi kirjalikku või vm. palvet raha maksmise kohta. Ei liigu mingeid nimekirju, et kes on või kes ei ole maksnud. Ammugi, et siis süvaõpet ei saa vms.
Käo tuttavate kohta ütleks, et tore kui vanemad annetavad koolile, aga nõme on seda külapeal presenteerida kui kallist õppemaksu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Normaalne on see, kui eriõppe eest makstakse juurde.

Ei ole normaalne see, et ei ole selget hinnakirja.
Mina, tulevase õpilase ema, kes on nõus, et makstakse ja maksaks ise ka, tutvuks hea meelega.
Selline umbes kogumine jätab väga halva maigu. [/tsitaat]

Aga sina ei pea ju panema oma last kooli, kus kogutakse umbes. Nendesse koolidesse on ilma sinutagi tahtjaid rohkem kui küll. Sina vali see selge hinnakirjaga kool ja kõik on rahul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lilleküla gymn-s spordiklassmaksab ka 13 euri kuus…aastas teeb see norm summa kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

GAGis raha küsimine on täielik väljamõeldis. Jah, saadetakse aegajalt meile palvega toetada mingit konkreetset asja, nt klaveri ostu vms. See on täiesti vabatahtlik ja see pole kuidagi õppimisega seotud. Ei meie pere ega ükski mu tuttavaist, kelle laps GAGis õpib, pole mingit õppelisamaksu elaeski maksnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]No ma ei tea, mis tegelane sa kägu 14.37 küll oled? Tuled veel hüppama, et mul pr.keele klassis ja mõelge kunagi pole maksnud. Ajad südame lausa pahaks. Häbi![/tsitaat]

Südame pahaks ajavad hoopis sinusugused. Jah, ma ei ole kunagi pidanud oma lapse Pr. keele õppe eest tasuma. On tulnud ÜKS väga viisakas stiilis kiri palvega võimalusel toetada kooli valvekaamerate muretsemisel. Aitasin meelsasti. Aga MITTE KUNAGI ei ole mingisugust raha nõutud, isegi mitte mainitud, et võiks maksta. Ei, mul ei ole häbi, miks peaks?

Please wait...
Postitas:
nax

Palun mitte laimata Gustav Adolfi Gümnaasiumit. Minu mõlemad pojad on selles koolis õppinud, üks just lõpetas 12 aastat kestnud õppimise ja teine 9. klassis.
MITTE KUNAGI ei ole minult sentigi raha seal nõutud. Kui oli kooli turvasüsteemi rajamine paar aastat tagasi, siis paluti, et kellel on võimalik, võib toetada, mingit kohustust polnud. Oli võimalik. Toetasin ca 100 euroga.
Mingite lisatundide, keeleõppe või maeitea-milleeest pole kunagi maksma pidanud.
Huvitav, et kõige täpsemalt teavad ikka need, kelle tuttava tuttavad seal koolis käivad.
Vastik kuulujutu levitamine ja laim.

Please wait...
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Koolilaps Varjatud õppemaks nö. eliitkoolides

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.