Esileht Ajaviite- ja muud jutud Varjupaiga kass ründab

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Varjupaiga kass ründab

Postitas:
singapur

Mure varjupaigast vôetud kassiga: vôtsin varjupaigast ilusa rahulikuna tundunud täiskasvanud kassi. Tuli sülle, miilustas, nurrus. Nüüd aga on ta järjepidevalt rünnanud, küünistanud mind ja mu lapsi (täiskasvanud, kes tulid külla) ning ka mu sôbrannat. Kusjuures, ründab nii, et eelnevalt on rahulikult süles, nurrub ja siis äkki tômbab küüntega üle näo-käte. Olen juba nii frustreeritud, hakanud teda juba lausa ise kartma. Kas on kellelgi ehk kogemust? Omal on mul olnud kasse mitu, paarkümmend aastat, aga sellist juhust pole kunagi olnud. Môtlen juba täiesti tôsiselt kassi tagasi viimise peale, kuigi see tundub nagu julm ja jube. Aga ei saa ju sedasi elada, et loom terroriseerib. Palun nôu ja abi. Panin ka loomaarstile aja, saan aga alles ülehomme. Sinnani on ka vaja kuidagi kassiga toime tulla. Tundub eneselegi täiesti arusaamatu ja imelik olukord, ei saa nüüd loomaga hakkama. Aga nii praegu on ja mina lausa ônnetu.

+18
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Tervist

Miks peab kass süles olema ? Tuleb teed pai korraks ja kõik. Endal on kokkupuude kassiga, kes ka ründas ja ainus võimalus oligi, mitte teda sülle võtta. Ta ei ole rahulik süles, ta talub sind ja siis enam ei talu.

+16
-8
Please wait...
Postitas:
Daam

Arstiga on hea rääkida, kuid lase ka küüned ära lõigata, siis ei tõmba sind katki, kui ründab. Äkki saad ka mingeid nippe, kuidas teda õpetada-harjutada.

Tundub, et talle midagi ei meeldi või kaitseb end. Sa ei tea ju tema kogemusi. Mul on kahjuks siiani lapsepõlves tuttavate kassi rünnakust saadud armid, peale seda kartsingi teda, kuigi polnud talle kunagi midagi halba teinud ning ei tea, miks ta mind ründas.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
ttriinu

Ära ise sülle võta, ainult siis kui tuleb. Pai tee ainult siis kui tuleb pai nuruma. Tal on ilmselt trauma paitamisega ja süles olemisega, võib-olla lapsed algul paitasid ja siis tegid haiget.

Helista kasside hingeelu tundvale arstile, nad kontrollivad esmalt, et kas kassil ei ole mõne aine puudust, diabeeti või mõni närvihaigus. Peale seda võivad anda nõu mis võib kassi aidata.

Küsi nõu erinevatest kohtadest, üldiselt paljud kohad aitavad juba telefoniteel.

Varjupaika tagasi viimine tähendab surmaotsust, enne tee kõik mis võimalik, muidu jääb see sind aastateks saatma, et ei proovinud.

+22
-4
Please wait...

Postitas:
singapur

Teemaalgataja: kass ise ronib sülle, lausa poeb kaenla ja lôua alla, keegi teda vägisi ei kisu ega käpi. Tuleb ise ja siis äkki ründab, mitte ei jookse ära ega hüppa maha.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Gruune

anti-stress kaelarihm, anti-stress eritoit. Veterinaaride juures müüakse.

Kass tavaliselt hakkab ründama, kui tal on mingi haigus, sa ei pruugi kassi pealt aru saadagi enne kui teine juba hinge vaagub. Käige veterinaari juures ära, sealt saad siis ka vastava toidu kaasa osta. Võimalik, et näiteks hammas valutab, ei olegi midagi hullemat.

Ma olen enda kassil kasutanud loomaarsti juurest ostetud spets kaelarihma (eraldab hormoone, kestab kuu aega), see rahustas kassi kenasti maha. Tal avastati ka üks sooltehaigus, mis tegi kassile valu, seda sai siis ravitud.

+10
-6
Please wait...

Postitas:
tiigertungel

Mul on ka olnud üks kass, kes mingil hetkel hakkas ründama, kui keha katsuda, arusaadavalt olid tal kuskil valud.

Selliseid aeg-ajalt ründavaid kasse on tutvusringkonnas veelgi, ongi kas traumad või valud ja kusjuures mina tean ka enamikku just selliseid, kes samal ajal ise sülle ja lähedust tahavad. Ühe kassi puhul olen ise selgeks saanud, et pea pealt tohib paitada, aga kui keha näppida, siis võib ootamatult küünega saada. Arsti juures tasub kindlasti käia ja terviseprobleemid välistada, teine variant on lihtsalt, et ei paitagi, ei lase sülle jne. Kuni ei ründa niimoodi suvaliselt, et kuskilt nurga tagant kallale kargab, seni saab kassi tundma õppides temaga koos elatud küll ka siis, kui vahel küüned välguvad. Ühel tuttaval on just see lambist ründav (no mitte ohtlikult siiski..) kass, kes ainult üht pereliiget armastab ja eks nad saavad kuidagi seal ära elatud, aga veidi keeruline on nii küll.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
elokuu

Mul sugulasel on selline siiam, kes ronib ise sülle ja nurub pai. Lööb isegi nurru. Aga tema puhul on nipp see, et sellele kassile ei tohi teha pai kaugemale kuklale, kuk ta kõrvad on. Ninajuur ja kõrvade vahe on ok, alla selle minna, siis lööb hambad sisse.

Pm siis tulebki paari näpuga kõrvade vahelt silitada 😃

+17
0
Please wait...

Postitas:
Elga-Salme

Jah minu kass ründas ka kui peast kaugemale hakkasid silitama. Selja pealt silitamine tekitas temas hirmu, et keegi tahab sealt haarata.  No vot lihtsalt siis ei silitanud rohkem kui pead ja võõrastel pole üldse vaja näppida. Võõraste kasside silitamisega olen ma alati ettevaatlik.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Krisbiin

Kassile ilmselgelt ei meeldi kui teda igalt poolt sügatakse. Mul ka varjupaigast võetud kass, süles olla ei taha, paitada tohib ainult pea ümbert, niikui selja poolt paitada, saab kohe kurjaks.

+11
-1
Please wait...
Postitas:
minakahsiin

Mul oli sama alguses. Kass tänavalt leitud. Esimesed kuu aega elas diivani taga. Siis hakkas süles käima, nurrus ja tahtis ka palju paisid ja mingi hetk ründas. Otsisin youtubest selle kohta infot. Hetkel videot ei ole panna, hiljem otsin. Aga seletaski seal, et pm tekib mingi hetk ülestimulatsioon ja kass läheb nö lühisesse ja siis ründabki. Enam mu kass pole nii teinud. Ole temaga kannatlik ja ei ole vaja alguses korraga nii palju inimesi ta ellu tuua. Võtab aega, aga on seda väärt.

+10
0
Please wait...

Postitas:
ttriinu

Teemaalgataja: kass ise ronib sülle, lausa poeb kaenla ja lôua alla, keegi teda vägisi ei kisu ega käpi. Tuleb ise ja siis äkki ründab, mitte ei jookse ära ega hüppa maha.

Tal võib mõni haigus olla, lase loomaarstil põhjalikult kontrollida. Varjupaigast võetud kasse rahustab rohkem süüa andmine, nad kardavad nälja ja hülgamist, vahel rohkem süüa andmine rahustab mõneks ajaks. Kaalu pärast ära muretse, kui toitu on piisavalt, siis varsti söövad jälle normaalselt ja lisakaal ruttu ei teki.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
minakahsiin

Okei, see video pole just väga informatiivne, aga jep – ülestimulatsioon.

https://youtu.be/obUiLHQrjAQ

Boonuseks üks vahva video kasside olemusest https://youtu.be/sI8NsYIyQ2A

+3
-1
Please wait...

Postitas:
AnniMarin

Tal võib mõni haigus olla, lase loomaarstil põhjalikult kontrollida. Varjupaigast võetud kasse rahustab rohkem süüa andmine, nad kardavad nälja ja hülgamist, vahel rohkem süüa andmine rahustab mõneks ajaks. Kaalu pärast ära muretse, kui toitu on piisavalt, siis varsti söövad jälle normaalselt ja lisakaal ruttu ei teki.

Hülgamine ja nälg on tõesti nende kasside suurim psüühika rikkuja, nad vajavad alguses kindlat toitmisplaani ja julgelt võib rohkem panna, las sööb isu täis. Kui näeb, et saab iga päev korralikult süüa, siis muutub mõnusaks rahulikuks kassiks ja ei tahagi palju süüa, nii vähemalt mu venna kassiga juhtus. Algul õgis kõik ära mis kätte sai ja peitis end igal pool, sülle ei tahtnud ja virutas käpaga kui keegi ligidale tuli. Läks mitu mitu kuud kui kass ära harjus, peidukohtadest välja tuli ja lubas pai teha, aga ainult pea peale, keha ei tohtinud puutuda ja süüa pidi saama alati üksinda, ei tahtnud, et keegi toidu juures oleks.

Kui kass ründab, võib tegemist olla valuga, kass ei ründa inimest, veterinaari juurde tuleks üsna kindlasti minna. Varjupaika ära tagasi vii, seda kindlasti mitte, see on talle tohutu trauma ja ta ei saa kunagi normaalseks, samuti peale kahte nädalat ootab enamus täiskasvanud kasse surmassüst.

Räägi ja küsi abi, püüa leida kassile parim valik.

+6
0
Please wait...

Postitas:
saskia2

Mul sugulasel on selline siiam, kes ronib ise sülle ja nurub pai. Lööb isegi nurru. Aga tema puhul on nipp see, et sellele kassile ei tohi teha pai kaugemale kuklale, kuk ta kõrvad on. Ninajuur ja kõrvade vahe on ok, alla selle minna, siis lööb hambad sisse.

Ja see on teie, kassiarmastajate,  jaoks nagu täiesti okei, te ei ole oma kodus boss, vaid tantsite aastaid mingi looma pilli järgi? Selline soovikontsert siis looma poolt ja panete veel naerumärke ka?

Kui mõni koer nii kasvatamatult ja ettearvamatult käituks, vean kihla, oleks kohe raudne nulltolerants.

+8
-35
Please wait...
Postitas:
Kutsarhobusel

Kaua ta teil olnud on? Kassid kohanevad uue kohaga väga aeglaselt, on kaua stressis. Kuude kaupa.

Suurem osa kasse ei talugi süles hoidmist ja paitamist, eriti kui seda teevad võõrad inimesed. Ühel hetkel see käpalöök tuleb.

Mõned inimesed on sellised, keda kassid ei salli. Mida kassid nende juures tunnetavad, ei tea. Parem mitte lasta külalistel oma kassi sülle võtta, kunagi ei tea mida kass sellest arvab ja mõned käpalöögid on väga leebe variant. Päriselt ründav ja kuri kass on võimeline külalise EMO’sse saatma.

Terviseprobleemid võib igaks juhuks välistada, aga pigem pakun eluaegse mitme kassi pidaja ja kassipäästjana, et tegu on lihtsalt täiesti tavalise kassiga. Tal pole mitte midagi viga, kasside loomus lihtsalt pole nagu sülekoertel. Kass annab tegelikult oma kehakeelega märku kui ei soovi et teda enam või üldse sülle võetakse. Kui seda eiratakse ja tegevus jätkub, tuleb käpp. Varjupaika tagasi viimine oleks äärmiselt vastutustundetu ja julm looma suhtes.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
koaalala

Kassi paitamisega ei tohi liiale minna, minu kass kui tüdineb sellest, võtab käe hammaste vahele, pärast küll lakub üle – aga selge märk – oled piisavalt silitanud, võid minna.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Krisbiin

Ja see on teie, kassiarmastajate, jaoks nagu täiesti okei, te ei ole oma kodus boss, vaid tantsite aastaid mingi looma pilli järgi? Selline soovikontsert siis looma poolt ja panete veel naerumärke ka?

Kui mõni koer nii kasvatamatult ja ettearvamatult käituks, vean kihla, oleks kohe raudne nulltolerants.

Kassid ongi bossid. Pole mõtet võrrelda kasse ja koeri, täiesti erinevad loomad on. Kes looma soovidega ei suuda arvestada, see ärgu omale looma võtku.

+21
-3
Please wait...
Postitas:
singapur

Teemaalgataja: selles ongi küsimud, et ta ise läheb lisaks mulle ka vôôrale sülle, poeb ja nurub paisid. Ja ühel hetkel, ilma nn hoiatuseta, lihtsalt küünistab kôvasti (mitte selline pehmekäpne hoiatus). Eile arutasime veel ôhtulgi olukorda ja otsustasime konsulteerida loomaarsti ning ka varjupaigaga. Ehk oli midagi ennegi märgata. Lisaks on kass hakanud end närviliselt kratsima ja lakkuma. Igaljuhul tänan kôiki lahkeid kaasaelajaid, proovime olukorra lahendada. Eelnevalt mainisin, et mul on olnud palju kasse, pikkade aastate jooksul, ka vôetuid täisealistena, aga sellise probleemiga puutun esimest korda kokku. Hea oli lugeda (nagu kôigi murede korral) et see pole midagi ainulaadset ja môistliku asjaajamise korral ka ilmselt lahendatav.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Piusa

Kas kass on teil ainult tubane? Kui võtsite varjupaigast täiskasvanud kassi ja ta on enne olnud nn vabakäigu (kui mitte lausa hulkuv) kass, siis ta ei pruugigi harjuda ainult tubase eluga. See teeb teda närviliseks – mida näitab ka see kratsimine ja lakkumine.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
elokuu

Teemaalgataja: selles ongi küsimud, et ta ise läheb lisaks mulle ka vôôrale sülle, poeb ja nurub paisid. Ja ühel hetkel, ilma nn hoiatuseta, lihtsalt küünistab kôvasti (mitte selline pehmekäpne hoiatus). Eile arutasime veel ôhtulgi olukorda ja otsustasime konsulteerida loomaarsti ning ka varjupaigaga. Ehk oli midagi ennegi märgata. Lisaks on kass hakanud end närviliselt kratsima ja lakkuma. Igaljuhul tänan kôiki lahkeid kaasaelajaid, proovime olukorra lahendada. Eelnevalt mainisin, et mul on olnud palju kasse, pikkade aastate jooksul, ka vôetuid täisealistena, aga sellise probleemiga puutun esimest korda kokku. Hea oli lugeda (nagu kôigi murede korral) et see pole midagi ainulaadset ja môistliku asjaajamise korral ka ilmselt lahendatav.

Mu emal pikakarvaline kass lakkus ennast kõhu alt poolpaljaks nende tavaliste marketi krõbinate pärast. Ei sobinud just sellele kassile need. Teine kass sõi ilma probleemideta neid odavaid “rämps”krõbinaid.

Sai kliinikust spetstoidu ja mure kadus.

Tore, et konsulteerite arstiga. Vb tõesti tal mingid nahahädad? Et nahk sügeleb, seepärast nurub pai aga samas pai teeb haiget või ajab veel rohkem naha kihelema?

+9
0
Please wait...

Postitas:
Sindrinahk

Mõned inimesed on sellised, keda kassid ei salli. Mida kassid nende juures tunnetavad, ei tea. Parem mitte lasta külalistel oma kassi sülle võtta, kunagi ei tea mida kass sellest arvab ja mõned käpalöögid on väga leebe variant. Päriselt ründav ja kuri kass on võimeline külalise EMO’sse saatma. Terviseprobleemid võib igaks juhuks välistada, aga pigem pakun eluaegse mitme kassi pidaja ja kassipäästjana, et tegu on lihtsalt täiesti tavalise kassiga. Tal pole mitte midagi viga, kasside loomus lihtsalt pole nagu sülekoertel.

Ma ei tea, aga minu meelest on see ka täiesti tavaline kassi käitumine. Minu oma kass, kelle sain omale pisikese pojana, käitub täpselt samamoodi. Kas teemaalgatajal tegemist on punase isase kassiga?

Igatahes minu kass on samasugune – vahepeal miilustab, ronib sülle ja nurrub ja järgmisel hetkel tal tuju muutub – järsku kargab kallale: hammustab ja küünistab, mõnikord ka kergelt verele ja vahepeal isegi susiseb.  Ja siis 5-10 minutit hiljem on ta maha rahunenud  – läheb küüsi teritama, vett jooma või keerab magama. Mind küünistab vähem, meest ja lapsi rohkem, lapsed teda ei karda, aga ma ise ei taha et kass neid kiusab ja käed veriseks kriibib – kassi rünnaku ajal aitab kõvasti käte plaksutamine, siis kassi tähelepanu hajub, siis minna kassi juurde ja natuke riielda temaga veidi kõvema häälega, et ta saaks aru et tegi valesti, tavaliselt siis rahuneb maha ja on jälle hea kass ja tuleb ise leppima. Kui ta aga on väga pöördesse läinud, siis võtan ta niimoodi sülle, et ta ei saaks väga midagi haiget mulle teha ja panen ta 5-10 minutiks näiteks vannituppa või magamistuppa kinni. Siis rahuneb hetkega ja keerab magama.

Ka teemaalgataja peab ilmselt leppima, et tal lihtsalt on sellise iseloomuga kass ja nii ongi.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
kurimoor

Ja see on teie, kassiarmastajate, jaoks nagu täiesti okei, te ei ole oma kodus boss, vaid tantsite aastaid mingi looma pilli järgi? Selline soovikontsert siis looma poolt ja panete veel naerumärke ka?

jah, just nii ongi. kes soovivad kuulekat alluvat, need kassi võtma ei peaks. eriti siiamit.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
AnniMarin

jah, just nii ongi. kes soovivad kuulekat alluvat, need kassi võtma ei peaks. eriti siiamit.

Olen sellega nõus, et koer ega kass ei ole alluvad keda karistada. Loom ei ole aksessuaar, et näitan teda sotsiaalmeedias ja uhkustan tema tõu päritoluga, kui huvi mööda saab, kaob huvi looma vastu, sest teda võeti perre aksessuaarina.

Teine äärmus on trillijad, mahasurujad ja treenijad. Väga valus on vaadata koerajalutajad, kellel on loom lühikese rihma otsas ja nagu rividrill käiks, loom ei saa nuuskida, teiste koertega tutvuda, nagu üks sovjetiaegne marssimine käib, kommunistist boss ja tema mahasurutud alluv. Neist koertest on väga väga kahju.

Mahasurujate koolitused – neid võib nimetada julmemateks kohtadeks maailmas.  Tallinnas ja Harjumaa on mitu koertekooli, kus antakse koerale esimesel koolitunnil kõigepealt peksa, surutakse vastu maad ja siis õpetatakse iga nädal kuidas koera iseloom ära tappa ja endale alluvaks teha. Lollide ja julmade inimeste jaoks leiti kuidas nende salaihade väljaelamise viisi pealt raha teenida. Minu naabrite koer käis sellel koolitusel, ma ei ole kurvemat, aremat ja räsitumat koera enne näinud. See kuidas pereliikmed koera iga sammu peale karjuvad, on valus vaadata, aga kuna ma ei ole saanud fotole kuidas nad koera füüsiliselt väärkohtlevad, siis koera nende käest ära ei võeta.

+10
-4
Please wait...

Postitas:
hunden

Soovitan vaadata Jackson Galaxy videoid, tegu on kassieksperdiga, kes tõesti oskab nende loomadega ümber käia. Kindlasti leiad sealt nippe, mida oma kassi peal rakendada.

https://m.youtube.com/channel/UCheL-cUqfzUB8dfM_rFOfDQ

+2
-1
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Soovitan vaadata Jackson Galaxy videoid, tegu on kassieksperdiga, kes tõesti oskab nende loomadega ümber käia. Kindlasti leiad sealt nippe, mida oma kassi peal rakendada.

Tegemist siiski showga.

Kõik minu tuttavad kes on varjupaigast võtnud mõne looma, kes kasse ja koeri, on nad kõik tagasi pärast viinud. Varjupaigad sandistavad loomad, need tuleks ära keelata.

+2
-20
Please wait...

Postitas:
Hundu

Tegemist siiski showga.

Kõik minu tuttavad kes on varjupaigast võtnud mõne looma, kes kasse ja koeri, on nad kõik tagasi pärast viinud. Varjupaigad sandistavad loomad, need tuleks ära keelata.

Sinu rumalad tuttavad sandistavadki loomi. Mul on juba 5 aastat kaks varjupaigast võetud kassi ja ei ole mingeid probleeme nendega. Minu tuttavatel on ka varjupaigast võetud loomi ja keegi pole neid tagasi viinud. Sa ütle oma tuttavatele, et ärgu võtku loomi, kui ei oska nendega ümber käia.

Jääb mulje, et sinu tuttavate jaoks on loomad elutud asjad, kes võetakse teiste ees uhkustamiseks, lastele mänguasjaks või lihtsalt sellepärast, et “aga teistel ju on ka”, ning kui loom ei käitu siis diivanipadjana, keda saab tüdimuse korral riiulile eest ära panna, siis visatakse kohe minema, varjupaika tagasi.

+16
-3
Please wait...

Postitas:
saiko

Ei hakka kunagi aru saama inimestest, kes võtavad endale kassi ja siis imestavad, miks too ei käitu nagu alandlik ja truu sülekoer.

Sest nad on kassid.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
noobikoguja

Stress ja ülestimulatsioon. Kasside jaoks on iga muutus väga raske ja sellega kohanemine võtab aega. Ja kui kohanemise käigus tekivad veel lisamuutujad, käivad külalised, külmkapp hakkab teistmoodi häält tegema, perenaine vahetab parfüümi… siis on üsna tõenäoliselt ka käitumishäired platsis. Ka ülevoolav sõbralikkus võib kassi puhul olla stressi märgiks. Kass tunneb ennast ebakindlalt ja tuleb inimese juurde stressi maandama. Aga stressis looma keha on samuti väga tundlik. Eriti tundlik koht on kassidel selg, kuskilt puusadest sabajuureni ja isegi mitte stressis kassi võib sealt silitamine pöördesse ajada. See ei ole keelatud piirkond, neile väga meeldib sealt puutumine, aga stressis loomale on seda kõike liiga palju ja seetõttu ta reageerib nii nagu ta reageerida oskab. Stressi tõttu tekib ka tunne, et see piirkond kiheleb, mistõttu kass võib hakata sealt oma karvu rohkem lakkuma või näkitsema, selja peal nahka võbistama. Ülestimulatsiooni võib võrrelda inimese kõdistamisega. Alguses on lihtsalt kõdi ja ajab naerma, aga hetk hiljem on stimulatsioon liiga suur ja see on juba ääretult ebameeldiv.

Kassil tuleb stress maha saada, ainult nii muutub ta mõnusaks lemmikloomaks. Feliway difuusor pistikusse kassi õnnehormooni pihustama ja rahustav ravitoit oleks esimesed sammud sellel teel. Ja vältida igasugu muutusi kassi elukorralduses. Loomulikult ei saa kogu oma elu kassi järgi seada, aga võib-olla saab suuremad mööbli ümber tõstmised edasi lükata, uusi kardinaid mitte veel ette panna ja sõprade-sugulastega pigem nende pinnal kohtuda. Ja vältida kassi ülestimuleerimist. Kui mängida, siis mitte liiga aktiivselt – pigem innustada kassi mänguasja luurama kui kiirel hool taga ajama. Kui paitada, siis vältida tundlikumaid piirkondi ja pigem teadlikult lasta kassil end põskedega nühkida, et ta saaks sulle oma lõhnamärke jätta.

Niimoodi teadlikult tegeledes saab kuu-paariga sellest etteaimamatust fuuriast nunnu seltsilise. Praegu ei ole hea ei temal ega sinul, sina saad seda muuta, tema mitte. Edu ja jõudu!

+9
-1
Please wait...

Postitas:
hunden

Tegemist siiski showga.

Eee vaevalt, et nad on saate jaoks suutnud leida sadu kasse, keda näitlema panna. Üldiselt kui sa kassidest vähegi midagi tead, siis sellisel tasemel, nagu saates, on see võimalik ainult CGI abil.

+6
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Varjupaiga kass ründab