Esileht Ajaviite- ja muud jutud Värske mesi

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Värske mesi

Postitas:
Kägu

Kust teie oma mee ostate? Huvitav saade.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oma küla mesinikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma küla mesinikult.

Tubli! Aga kui ei ela külas, vaid linnas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma küla mesinikult.

Tubli! Aga kui ei ela külas, vaid linnas?

Siis teise küla mesinikult.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Omaenda tarudest võtan 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Omaenda tarudest võtan 😀

+1
Elame küll Tallinnas, aga Lahemaal on mehe vanavanematekodu, kus suvel viibime ja seal on ka tarud. On küll nö kallis hobi mehel, see pidamine, aga oma kodune mesi on ikkagi kordades parem, kui poe/turu kaup, mille päritolu ei tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Omaenda tarudest võtan 😀

+1

Elame küll Tallinnas, aga Lahemaal on mehe vanavanematekodu, kus suvel viibime ja seal on ka tarud. On küll nö kallis hobi mehel, see pidamine, aga oma kodune mesi on ikkagi kordades parem, kui poe/turu kaup, mille päritolu ei tea.

ega sinagi oma mee päritolu ei tea. või küsid oma mesilastelt iga õhtu üle, kus nad täna kooserdamas käisid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

pole viimased 25a mett ostnud, vaid saanud hobimesinikust äia käest.
nüüd aga tuleb omal see mesindusvaldkond selgeks teha (või inventarile ostja leida), sest äi enam ei jaksa).
jah, mesilased küll ei kanna igal õhtul ette, kus nad täpselt korjet tegid, aga midagi mürgist vist pole, sest oleme ise elus peale nende mee söömist ja on seda ka mesimummud.
tarud on äia maakodus, lõuna-eestis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on endal tarud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Omaenda tarudest võtan 😀

+1

ega sinagi oma mee päritolu ei tea. või küsid oma mesilastelt iga õhtu üle, kus nad täna kooserdamas käisid?

Päritolu tähendab muuhulgas ka seda, et ei ole teada, palju selle mee sisse muud odavamat kraami on pandud või kuidas seda töödeldud on.
Ja kui ma tahan just Eestist pärit mett saada, siis ei tahaks ma sama raha eest nt Poola mett osta.
Lisaks on see mesilaste “kooserdamise” ala ikkagi piiratud. Lendavad vist 3 km raadiuses tarust.
Mina nt ei tahaks mett, mis on pärit tarudest,mis asuvad suurte magistraalide või suurte põllumajanduslike (mürgitatavate) põldude juures. Ka suurtes linnades peetakse korrusmajade katusel mesilasi. Sellist mett ka ei tahaks.

A muidu minu mesi tuleb mul oma venna käest. Tal tarud metsade sees raielankidel.
Ning ta ei kuumuta mett parema välimuse ja voolavuse saamiseks.

Hetkel ootan huviga, millised on mu enda lapse uurimustöö tulemused. Ta nimelt selguse huvides võttis ette erinevatest kohtadest pärit mee koostise uurimise – raskemetallid, pestitsiidid jms. Võrdluseks siis maakohast puhtast loodusest pärit mesi ja linnas peetavate mesilaste mesi (Kadriorg, Solarise katus, Mustamäe)

Please wait...
Postitas:
kitah

Isa käest. A ma nii väike meesööja, kui ta millalgi enam ei viitsi või ei jaksa nendega tegeleda, siis ei juhtu midagi, kui peaksin selle purgi kuskilt mujalt ostma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostan mesinikust sugulase käest. Seda mett ostavad minu kaudu ka mu kolleegid, sõbrad ja muud tuttavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Omaenda tarudest võtan 😀

+1

Enam vähem ikka kanti tean ja kuna asume lahemaa rahvuspargi ääres ja suuri põlde siin pole, enamus mets. Lisaks tuleb nagunii iga aasta teha meele kontroll uuring, seega tean täpselt millest mesi koosneb. Turu ja poe mee puhul sa seda ei tea.
FB mesindushuvilistegrupis näeb ju palju kuidas hiinast tellitakse asju. Mina ei julgeks oma taru panna hiina odavaid ravimeid vaid ostame eestis vetapteegist.
Samamoodi keedame mesilastele suhkrusiirupi ise kallimast suhkrust, mitte ei osta odavat poola valmis siirupit, mille koostises kindel ei saa olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ostan oma mee Setomaalt. Käingi Seto päevadel ja seal ühe kindla pere käest ostan. Igal aastal kaks kilo. Sõidan sinna Virumaalt ja teen seal oma suuremad talvevarude ostud üldse (va liha).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tõesti ühtki tuttavat või tuttava tuttavat mesinikku pole (raske küll uskuda), siis otsige FB-st üles mesinike grupid ja soetage sealt endale mõni usaldusväärsena tunduv ihumesinik. Neid on küll ja küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päritolu tähendab muuhulgas ka seda, et ei ole teada, palju selle mee sisse muud odavamat kraami on pandud või kuidas seda töödeldud on.
Ja kui ma tahan just Eestist pärit mett saada, siis ei tahaks ma sama raha eest nt Poola mett osta.

Poest ega turult (võõra müüja käest) ei ostaks iial. Pean isiklikult seda inimest tundma, kellelt ostan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Poest või kuskilt turult võõra käest. Tõsis – mul pole ka foobiaid ja peenutsemist nagu maitseks (või reaalselt on) “vanaisa” mesi kuidagi puhtam või parem kui kuskilt Poola põldudelt korjatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oma tarud on, katavad kenasti oma ja lähisugulaste vajaduse (suured meesööjad kõik, 50-60 kilo aastas kokku). Kui hea meeaasta, siis vahel müüme ka tuttavatele.
Oleme mere ääres, ümbruses metsad. Põlde pole ca 5 km raadiuses rohkem kui aiamaad. Nii et võin küll kindel olla, et on puhas kraam. Ja maitse on imeline!

Please wait...
Postitas:
Kägu

oma tarud on, katavad kenasti oma ja lähisugulaste vajaduse (suured meesööjad kõik, 50-60 kilo aastas kokku). Kui hea meeaasta, siis vahel müüme ka tuttavatele.

Oleme mere ääres, ümbruses metsad. Põlde pole ca 5 km raadiuses rohkem kui aiamaad. Nii et võin küll kindel olla, et on puhas kraam. Ja maitse on imeline!

Jaa muidugi, ainult, et kui sulle panna kõrvuti see sama mesi ja nt Poolast toodud mesi, siis sa vahest ei saaks aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jaa muidugi, ainult, et kui sulle panna kõrvuti see sama mesi ja nt Poolast toodud mesi, siis sa vahest ei saaks aru.

kas sa tõsimeeli arvad, et kui on oma hoovis tarud, siis tuleb öösel mõni võõras (või karu?), kallab hetkega miskitmoodi kärjed kodumaisest meest tühjaks ning topib väljamaalt toodu asemele?

püüa ometi aru saada, et neil kel omal-lähedastel-sõpradel omad tarud on, need pole võibolla aastakümneid isegi poes või turgudel müüdava välismaise meega kokkugi puutunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kliendid on trehvanud mesinikud, on jutuks tulnud ja siis olen neilt tellinud 🙂

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Värske mesi