Esileht Pereelu ja suhted Värsked üksikemad, kuidas hakkama saate ?

Näitan 10 postitust - vahemik 61 kuni 70 (kokku 70 )

Teema: Värsked üksikemad, kuidas hakkama saate ?

Postitas:

Iga laps vajab isa, ei tohi minna kergekäeliselt lahku.

Ehk oled hoopis ise mandunud ja liiga kodukeskseks muutunud. Paarisuhe on sama oluline kui suhe lapsega.

Kui inimene käib tööl, ei saa ta liiga kodukeskseks muutuda. Üldiselt aga on nii, et kodukesksus peaks olema perele ja abielule ikka kasuks, mitte kahjuks. Aga kui põhjust on vaja, siis see leitakse ja saab ka musta valgeks rääkida. Oh, ta muutus liiga igavaks ja koduseks. Kui sõbrannaga aga välja läheb, siis soovi korral saab rääkida – ah ei olnud tal kodu jaoks aega, muudkui jooksis välja, kui sai.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui  uues kodus veidi remonttöid vaja teha, kes siis appi tuleks ? Mul pole selliseid meestuttavaid, keda kutsudagi. Ehitusmees tellida ilmselgelt alguses kohe arvestatav kulu. Ma võiks ise ka midagi nokitseda, pole kunagi proovinud ehitustöid, aga hiljem nagu mehed ütlevad, oleks pidanud ikka spetsialisti kutsuma, enne kui ära sai mökerdatud (pahteldamine ja värvimine jm)

Ega kui sa mehega koos elad, siis ka pole kindel, et see mees kõiki remonditöid oskab. Samas, remonditöödest suurem osa, kui me räägime niisugutest asjadest, millega suvaline mees hakkama saaks, on sellised, et saab hakkama ka suvaline naine. Näiteks lae värvimine, tapeedi panemine või seina pahteldamine ja värvimine. Põranda vahetamiseks kutsuks iga teine mees ilmselt ka spetsialisti, mitte ei hakkaks ise pusima.

SAMAS! Tänapäeval on olemas nii ehitusfoorum kui ka Youtube. Mina olen mõnikord enne tööle asumist kasutanud seda meetodit, et ma guugeldan mingi töö kohta, loen selle kohta materjali (a la, kuidas lihvida ja lakkida mööblit, missugune paber, missugune lakk, mis on puidupahtel jne). Youtubest olen vaadanud videosid. Ja siis otsustan, et kas teen ise või otsin mõne teenusepakkuja. Iluremondi olen ise ära teinud, vannitoa jaoks tellisin teenuse, aga selle puhul oleks teenuse võtnud ka siis, kui oleksin mehega koos.

Selleks, et mitte jantida remonditööde puhul eraldi saja töömehega, on olemas ehituskauplustel remonditeenused. Saad ehituspoe kaudu tellida kogupaketi, näiteks köögi remondi. Tulevad kohale, teevad pilti, esitavad hinnapakkumise, veidi võid tingida ka. No ja siis teevad remondi ära, sa ei pea ise mingeid kadunud töömehi kuskilt taga ajama, sul on leping, kaupluses on projektijuht. Kui on probleeme, võtad temaga ühendust. Täiesti valutu meetod remondi tegemiseks. Eks nad ka panevad tapeeti ja värvivad lagesid, kui sul seda on vaja.

Seega – kui ise ei taha remontida, isegi mitte lihtsamaid töid, siis kasuta ehituspoe remonditeenust. Siis on kõige kindlam, et sa ei saa petta.

Mulle endale meeldib väiksemaid remonditöid teha, mul on sõbrants, kellele ei meeldi. Ka üksikema. Tema tellibki iluremondid ka teenusena. See on tegelikult ajaliselt mõistlikum meetod, sest teenusepakkuja teeb sama asja valmis kolme päevaga, mida mina üksi teeksin kaks nädalat. Aga kui ma juba teen üksi, siis on see mu enda teadlik valik. Meeldib teha ja pärast tulemust imetleda. Aastate jooksul on kogunenud omajagu tööriistugi, elektrilisi alguses veidi pelgasin, aga nüüd on asi käpas. Mõtlen nii, et kui tahan õmmelda, siis ju võtan õmblusmasina, mitte ei hakka tikkpistes käsitsi jamama. Ja nii ongi mul lihvimismasin ja kuumapüstol ja akutrell jne.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 14:24; 03.03 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalses suhtes arvestatakse majandusliku poole pealt täpselt sama moodi, ilma abielus olemata, kui just pole mingeid muid kindlaid kokkuleppeid.

Selles asja iva ongi, et suhte lõppedes- lahutuse ajaks enamasti enam ei ole alles mingit “normaalset suhet” ja teisega arvestamist jne, ja tekibki mõte, et “aga miks ma pean talle midagi kinkima”… ja sellest tekivad skeemitamised ja kantimised.

Kes skeemitada ja teisel nahka üle kõrvade tahab tõmmata, see teeb ka seda pärast abielu lõppemist. Ei ole abielu mingi garantii.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 13:35; 28.02 12:04; 28.02 23:16; 02.03 12:43; 03.03 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui uues kodus veidi remonttöid vaja teha, kes siis appi tuleks ? Mul pole selliseid meestuttavaid, keda kutsudagi. Ehitusmees tellida ilmselgelt alguses kohe arvestatav kulu. Ma võiks ise ka midagi nokitseda, pole kunagi proovinud ehitustöid, aga hiljem nagu mehed ütlevad, oleks pidanud ikka spetsialisti kutsuma, enne kui ära sai mökerdatud (pahteldamine ja värvimine jm)

Ega kui sa mehega koos elad, siis ka pole kindel, et see mees kõiki remonditöid oskab. Samas, remonditöödest suurem osa, kui me räägime niisugutest asjadest, millega suvaline mees hakkama saaks, on sellised, et saab hakkama ka suvaline naine. Näiteks lae värvimine, tapeedi panemine või seina pahteldamine ja värvimine. Põranda vahetamiseks kutsuks iga teine mees ilmselt ka spetsialisti, mitte ei hakkaks ise pusima.

SAMAS! Tänapäeval on olemas nii ehitusfoorum kui ka Youtube. Mina olen mõnikord enne tööle asumist kasutanud seda meetodit, et ma guugeldan mingi töö kohta, loen selle kohta materjali (a la, kuidas lihvida ja lakkida mööblit, missugune paber, missugune lakk, mis on puidupahtel jne). Youtubest olen vaadanud videosid. Ja siis otsustan, et kas teen ise või otsin mõne teenusepakkuja. Iluremondi olen ise ära teinud, vannitoa jaoks tellisin teenuse, aga selle puhul oleks teenuse võtnud ka siis, kui oleksin mehega koos.

Selleks, et mitte jantida remonditööde puhul eraldi saja töömehega, on olemas ehituskauplustel remonditeenused. Saad ehituspoe kaudu tellida kogupaketi, näiteks köögi remondi. Tulevad kohale, teevad pilti, esitavad hinnapakkumise, veidi võid tingida ka. No ja siis teevad remondi ära, sa ei pea ise mingeid kadunud töömehi kuskilt taga ajama, sul on leping, kaupluses on projektijuht. Kui on probleeme, võtad temaga ühendust. Täiesti valutu meetod remondi tegemiseks. Eks nad ka panevad tapeeti ja värvivad lagesid, kui sul seda on vaja.

Seega – kui ise ei taha remontida, isegi mitte lihtsamaid töid, siis kasuta ehituspoe remonditeenust. Siis on kõige kindlam, et sa ei saa petta.

Mulle endale meeldib väiksemaid remonditöid teha, mul on sõbrants, kellele ei meeldi. Ka üksikema. Tema tellibki iluremondid ka teenusena. See on tegelikult ajaliselt mõistlikum meetod, sest teenusepakkuja teeb sama asja valmis kolme päevaga, mida mina üksi teeksin kaks nädalat. Aga kui ma juba teen üksi, siis on see mu enda teadlik valik. Meeldib teha ja pärast tulemust imetleda. Aastate jooksul on kogunenud omajagu tööriistugi, elektrilisi alguses veidi pelgasin, aga nüüd on asi käpas. Mõtlen nii, et kui tahan õmmelda, siis ju võtan õmblusmasina, mitte ei hakka tikkpistes käsitsi jamama. Ja nii ongi mul lihvimismasin ja kuumapüstol ja akutrell jne.

 

Aitäh, see ehituskaupluste remonditeenus oli küll kasulik info. Tänan sind 😉 Tõenäoliselt läheb millalgi käiku

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 26.02 11:03; 26.02 12:01; 26.02 12:04; 26.02 15:00; 27.02 07:46; 27.02 10:24; 27.02 10:36; 27.02 11:32; 27.02 11:47; 27.02 12:50; 27.02 17:28; 27.02 19:33; 02.03 11:06; 04.03 10:54; 05.03 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naljakas on küll püsida halvas suhtes, kuna muidu peaks remondimehele maksma. Esiteks vali eluasemeks normaalne jõukohane korter, kus loodetavasti ei käi pidev parandamine.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Postitas:Kägu

26.02.2021 14:26

Mina küll õnnelikult abielus ja ei plaani ka lahku minna, aga oleme mehega arutanud, nii teoreetiliselt, kuidas meie teeks, kui peaks lahku minema. Mulle meeldiks hoopis teistsugune ja kuidagi lastesõbralikum variant – lapsed elaksid edasi oma kodus ja kordamööda, näiteks nädala kaupa, elaks siis ema ja isa koos nendega – kuna aeg võrdselt jagatud, poleks ka elatise maksmist, muud kulud saaks poolitada (laste kodu, trennid, suuremad ostud lastele jne). Lastele muutuks ainult see, et ei näe vanemaid koos kodus tegutsemas. Lastevabaks nädalaks oleks siis mõlemal oma väiksed korterid ( või miks mitte ka ühine teine korter). See muidugi eeldab, et lahku minnakse sõbralikult ja tülita.

Selline elukorraldus on laste suhtes väga hea. Ei kujuta minagi ette, et laps peab muudkui edasi tagasi jooksma nagu õe peres. Laps isegi kurdab vanaemale, et sellest juba väsinud. Kuid kardan, et teie poolt pakutud variant kaua ei kesta kui uus paariline leitakse. Vaevalt uus väljavalitu sellega nõus kui kokku hakatakse elama või kui ühine beebi tuleks, et partner nädalate kaupa eemal.

Olen ka olnud seda meelt, et lastel peaks olema oma kodu ja las vanemad pendeldavad. Nüüd siis olen lahutatud. Siiani elame veel koos, aga ühel hetkel kolib mees ikkagi välja. Meil on plaan, et jalutuskäigu kaugusele, see elukoha leidmine võtab aga aega. Esialgu käiks mees ikka laste juures ja mina läheksin selleks ajaks kodust ära. See on ikkagi vaba aeg minule. Kui aga uued kaaslased meile tekivad, siis läheb palju tolerantsust vaja. Õnneks oleme mõlemad ühel meelel, et kõige olulisem on laste heaolu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Laste toetus 520 EUR on täiesti super samuti. Abielu pole lihtsalt paber, see on tõeline tagatis. Mul on väga kahju naistest, kes lasevad endale lapse teha, elavad mehe pinnal ja ise enda eest ei seisa. Ürita ikka hakkama saada ja õpeta palun oma lapsele ka iseseisvust ja enda eest seismist.

Meepott ajab endal saadud asjadest üle. Teisel käseb hakkama saada ja last iseseisvaks õpetada. No kohe ei oskagi sellisest daamist midagi arvata.

Loodan väga, et nii mõnigi kooselunaine /vabaabielukaaslane loeb seda ja mõistab, mida on vaja teha.

Loodan, et iga inimene saab aru, et kõige väärikam on elada sellist elu, mida ise suudad endale garanteerida. Uhkeldada sellega, mida olen eduka lahutusega saanud, on lihtsalt nii madal. Mul oleks ülipiinlik sellest üldse rääkidagi.

Ükski inimene ei ole igavene. Isegi kui elad oma elu väikese palgaga, on see sinu elu – ja seda vaipa ei saa sul iial keegi alt ära tõmmata. Kui keegi on su kõrval, kes pakub mingil eluetapil enamat – siis see on tore. Aga suhete kvaliteeti ei tasu ainut raha ja kompensatsioonide rohkuse peale üles ehitada.

Kõik mehed ei ole ka rikkad. Ka meeste seas on politseinikke, päästetöötajaid, õpetajaid. Nii et igast suhtest ei ole võimalik vaatamata sõbralikele suhetele rikkana ja elu lõpuni kindlustatuna väljuda. Küll aga taipab nii mõnigi naine, et üksinda tuleb rahaga hoopis paremini toime kui mehega elades.

Tüüpiline Perekool. Pannakse ise diagnoos. Ma pole pole silbigagi kirjutanud, et oleksin kehvemini teeniv kui mees. Lihtsalt lahutus oli üliselge. Kõik pooleks. Ei mingit tuvastamist, kes mida ostis. Olin ka mõne aasta väikeste lastega mehe ülalpeetav, vanemahüvitis oli läbi. Oli ikka küll oluline, et ma sel ajal rahaliselt ei kaotaks ja kulud, mida maksis tõesti mees sel perioodil ka minu eest, oleksid ikka nn minu nimel tehtud, et ma ei jääks võlgu ei pangale ega mehele tol hetkel. Nii mõnigi kooselumees hakkaks ilmselt selle perioodi kulusid endale peale lahkuminekut tagasi küsima vms jama korraldama. Ja noo hinnang, et suhe on üles ehitatud rahale ja rikkusele, anna mõistust, mis üldistusvõime mõnel. Normaalsetest lahutusest sa pole vist üldse kuulnud, kas tõesti ainult neist, kus naisel nahk üle kõrvade tõmmatakse? Väga kurb kogemus sul elus sel juhul.

5+ Sulle!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naljakas on küll püsida halvas suhtes, kuna muidu peaks remondimehele maksma. Esiteks vali eluasemeks normaalne jõukohane korter, kus loodetavasti ei käi pidev parandamine.

ära palun fantaseeri, ei olnud koos remontteenuste pärast, vaid järsku tekkis olukord, kus ma pean kõigega ise hakkama saama, ootamatult, enne oli kõik justkui loomulik n-ö mees teegi  neid asju ja kogu lugu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 26.02 11:03; 26.02 12:01; 26.02 12:04; 26.02 15:00; 27.02 07:46; 27.02 10:24; 27.02 10:36; 27.02 11:32; 27.02 11:47; 27.02 12:50; 27.02 17:28; 27.02 19:33; 02.03 11:06; 04.03 10:54; 05.03 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui remonti on vaja, siis võiks (eks)mehe kamandada tegema seda. Mitte enda pärast, vaid selle pärast, et ta lapsel oleks korras kodu elamiseks. Mehe kohustus on siiski ka lapse eest hoolitseda peale eraldi elamist ka.

Kas sa tahaksid lapsega praeguses korteris edasi elada või uude kolida? Lihtsam on vist ise ära kolida, kui meest välja saada. Üürikorteris vastutab üürileandja katki läinud torude ja muu korteri varade eest. Iluremont on vist üürileandjaga läbirääkimise küsimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel.. elus pole kõige tähtsm varaline rikkus. Ehk see “rikas pool” hoopis saab midagi väärtuslikumat sellelt “vaeselt”, mida raha eest ei saa. Las hävib raha, armastus jääb…

Ma tahaks näha seda noort, ilusat ja rikast naist, kes musude ja kallistuste eest aastakümneid kantseldaks vaest meest

Minu mees on see ‘vaene’ ehk kodune. Mina, naine, olen see, kes töötab ja peab peret üleval. Mees teeb süüa ja lihtsamad koristustööd ja mulle väga meeldib, et tal on minu jaoks aega, kui ma töölt koju tulen. Ms ei võtnud meest ‘raha pärast’. Suhte eesmärk on minu arust pigem emotsionaalsetes väärtustes, seltsis olemiseks, koos arenemiseks jne. Eks ratsionaalsus kuulub ka suhte juurde, aga siin ongi omad kokkulepped nii et mõlemad on rahul ja võib isegi nn ‘rollid paika panna’.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 61 kuni 70 (kokku 70 )


Esileht Pereelu ja suhted Värsked üksikemad, kuidas hakkama saate ?