Esileht Pereelu ja suhted Varsti taas on jõulud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Varsti taas on jõulud

Postitas:

Mu lapsed räägivad juba jõuludest ja kuidas me läheme vanavanemate juurde. Jah, vara küll, aga võeti teemaks.
Mina unistan, et tahaks oma kodus olla. Käime alati mu vanemate juures ja ööbime seal ka mitu ööd, kuna nad elavad üsna kaugel. Lastele meeldib, neil on melu ja tore. Meil mehega nii tore ei ole, elame kõik lastega ühes toas ja kui korraks emaga nelja silma alla jään, loeb ta üles mida ma peale viimast vestlust valest⁸i olen teinud.
Kas harmoonilised jõulud on üldse võimalikud? Kas suudan öelda nii oma vanematele kui oma lastele, et jääme seekord oma koju?
Lisaks see, et igal aastal vanemate juures käies ei kujune me enda kodus jõulude veetmise kommet ja oma traditsioone. Ma ise pole lapsena ühtegi jõulu vanavanemate tähistanud, nii et ma ise ei tea võrrelda, mis parem oleks.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 22:11; 02.09 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loeb ta üles mida ma peale viimast vestlust valest⁸i olen teinud.

Ma lisaks ühe asja sinna sinu valestitegemiste nimekirja veel: oma elu pidev ettekandmine emale.
Pole ju keeruline emale öelda, et nüüd ja siitmaalt sa meist enam midagi ei kuule, sest kõik on sinuarust nagunii valesti ja ma lihtsalt ei taha täiskasvanuna mingit “kasvatust” või etteheiteid kuulda.
Kuna sa mu soovi mind mitte kritiseerida arvesse pole võtnud, siis pigem oled edaspidi teadmatuses.
Lihtne.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 08:10; 02.09 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vara veel sellel teemal mõelda, aga nagu ma aru saan lastele on see põnev vaheldus. ‘
Meil näiteks tähendaks see oma majast sõita kitsasse kortermajja, kus ei ole ruumi. Seepärast oleme jõulud kodus – ehime maja ja aeda tuledega, teeme sauna, istume kamina ees ja vanavanemad tulevad meile külla, kui soovivad. Vahest on nad kahekesi kodus, vahest teise lapse juures.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 08:12; 02.09 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olge siis üks öö seal ja ülejäänud aeg kodus. Või tulge üldse ööseks koju. Eestis pole selliseid vahemaid olemas, et see poleks võimalik. Mina olen sõitnud Tallinnast Lõuna-Eestisse ja tagasi oma vanemate juurde, 3 tundi ja ongi tehtud, sest mulle ei meeldi kuskil ööbida.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii edasi läheb, on detsembriks lausa ametlik soovitus vanainimesi ja riskirühmi mitte külastada.

Vanavanemad ei tähenda automaatselt 70+ vanuses vanainimesi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas suudan öelda nii oma vanematele kui oma lastele, et jääme seekord oma koju?

Üsna kindel, et ei suuda, kui juba neli kuud varem selle üle põed.
Lahendus on muidugi lihtne, ei lähe pooleks nädalaks, vaid 1, max 2-ks ööks
(ja külastada vanavanemaid muul ajal ka kui jõulud)

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga hakka lapsi ettevalmistama mõttega, et tänavu on jõulud kodus. Teete mingi ägeda jõulutähistamise ja alustategi nii uut traditsiooni ehk.. Või on lihtsalt vahelduseks.

Mina vihkan näiteks jõulude ajal reisimist. Alati on halb ilm, päevad lühikesed ja palju liiklust. Hoopis mõnusam kodus veeta aega ning tore, kui mõni sõber viitsib külla tulla. Sugulasi näeb ka muul ajal.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 10:29; 02.09 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas jõulud oma traditsoonidega on sinu/su vanemate jaoks ainult 1 kuupäev või laiemalt. Kui laiemalt, siis annab ju tekitada mingil kuupäeval kodus omad traditsioonid ning jätta ka lastelastele/vanavanematele alles sealsed traditsioonid, kui nemad neid naudivad, ning enda ebamugavustunde vähendamiseks mitte nii pikalt olla seal. Oleneb laste vanusest, aga on varint ise olla kohal ainult üks päev (öö) ning jätta lapselapsed mõneks päevaks vanavanematega omaette sealset jõulumelu nautima, kui ise ei taha pikalt seal olla.
Või vastupidi olla ise kõigi võõrustaja ja tekitada teil teistega kokkusaamise koht. Kui endal emaga läbisaamine mitte kõige parem, siis muidugi teile koosolmise ületoomine ei väheda probleeme.
Muidugi on variant ise jõulude ajal oma vanavanaemaid mitte külastada ja jätta ka oma lapsed ilma neile meelivatest elamustest. Kas sa ise tahaksid, et su oma lapsed täiskasvanuna sinuga mingeid ühiseid traditsioone ja ühiseid koostegevusi ei oma. Kui sa ise oma eeskujuga näitad, et täiskasvanuna on vanemad üleliigsed ja ei sobitu traditsoonidesse, siis ilmselt võtavad su lapsedki selle tasapisi ju üle.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki saata lapsed sinna umbes 22.12., saavad oma melu ja 25.12. hommikul panevad vanavanemad lapsed bussi peale ja 25.12. õhtul peate kodus jõule.

ema ehk saab “paika panna”. mul on see värskelt selja taga. esimest korda elus st esimest korda selle 25 aasta jooksul, kus ma enam emakodus ei ela, katkestasin telefonikõne ja ütlesin, et kas saad aru, sul ei ole õigust mind terve elu mõnitada ja alandada. see oli kuu aega tagasi. ema helistas järgmisel päeval ja ütles, et ta saab aru ja edasi on olnud viisakas. muidu on mu ema väga hea ja tore, aga elab oma pingelist elu minu peal välja.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 kuud varem hakkad jõuludele mõtlema?
Sa oled see inimene ilmselt, kes ka mai lõpus dramaatiliselt ohkab, et kohe on sügis käes.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 11:40; 02.09 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei pea mitte kellegi käest luba küsima, kui sa tahad jõulud oma kodus oma perega veeta. Ega sa oma lapsi ja ema ei karda ju?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.09 11:57; 02.09 15:02; 02.09 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et saada hoopis lapsed sügisesel koolivaheajal vanaema juurde. Tundub, et nad igatsevad oma vanavanemaid.
Võid ise ka kaasa minna ja emaga suhted ära klappida. Siis ei ole vaja jõulude ajal seda agooniat taluda, sest suhted juba niigi head ja ehk õnnestub isegi koduseid jõule pidada…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

emaga suhted ära klappida

See kõlab naiivselt. TA-l on lapsed, kes oskavad juba küsida jõulude kohta. Oskavad järelikult rääkida ja natuke ka maailma mõtestada. Küllap on siis vähemalt 7-8-aastased, vanemad vähemalt. Seega pakun, et TA on vähemalt 30-aastane naine. Kui 30-aastase inimese ema suudab näha ainult seda, mida tema laps valesti teeb, mitte kunagi aga ise ei küsi lapse käest nõu (selles vanuses laps on mõnes valdkonnas kindlasti juba oma vanematest targem), siis ma ei usu, et see ema saaks ühe vestlusega aru, et ta midagi valesti teeb. Tema hoiak on juba selline, et ema on elu lõpuni oma lastest targem ja sellest tulenevalt on emal õigus, lausa kohustus isegi, lapsi elu lõpuni õpetada õigesti elama ja asju õigesti tegema.
Mina olen 45 ja ema on natuke üle 70. Sellel suvel alles oli juhus, kui ema hakkas mind õpetama, kuidas lilli vaasi sättida. Ma panin korraks lilled vaasi, et hinnata, palju alt ära lõigata. Ema hakkas kõrval kohe õpetama, et ei-ei, sa pead alt natuke lühemaks lõikama! Siis ma karjusin ta peale, sellepärast on see konkreetne seik mul meeles. Aga kui palju taolisi kordi ma olen lihtsalt ära unustanud. Olgu lisaks öeldud, et mu ema pole eriline perenaine, kodukeemiast, koristusviisidest, toiduvalmistamisest, aiapidamisest ei tea ta eriti midagi. Aga peab ennast oma lastest targemaks kõigis neis valdkondades ja tahab õpetada asju õigesti tegema. Kui mina teda vastu proovin õpetada, siis ta lihtsalt teeb, nagu ei kuuleks.
LISAN TA jõuluteema kohta. Tegin ise ka omal ajal selle vea, et lastega koos hakkasime käima jõule veetmas vanavanemate pool. Meil veel rangelt kordamööda mehevanemate ja minu vanemate pool. Algul see võis olla õigustatud, kui me elasime korteris ja vanavanemad mõlemad paarid maal taludes. Aga kui meie ka majja kolisime, hiljemalt siis oleksime pidanud jääma koju ja tegema algust oma jõulutraditsioonidega. Positiivne seegi, et ema aktsepteerib, et me vahel tuleme 24.12, aga vahel ka 25.12. Paaril viimasel aastal on olnud töökohustusi, mille tõttu oleme saanud oma koju jääda. Kuna maal on ebamugav ööbida, mõtlen, et edaspidi käime ühe päevaga. Hakkame kella 21 paiku koju sõitma, selleks ajaks on jõuluõhtusöök söödud ja kingid jagatud. Meil on vanavanemate juurde 120 km sõita. Jaksab ühe päevaga ära käia küll.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 13:24; 02.09 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei käinud ka lapsepõlves jõulude ajal kunagi vanavanemate juures (tegelikult mul ainult 1 vanaisa oligi). Meil oli suur pere ja veetsime jõulud omakeskis. Ma kujutasin ka ette, et hakkab samamoodi olema, sest see on ju minu kogemus toredatest jõuludest. Reaalsus on aga see, et veedame ühed jõulud ämma-äia juures ja teised jõulud minu vanemate juures. Sest vanavanemad eeldavad. Ja no mulle tundub, et äi (just äi, mitte ämm), on isegi natuke pahur selletõttu, et me ainult üle aasta nende juures käime, ta nagu ei suuda mõista, et mul ka vanemad. Üks aasta konkreetselt ütles, et noh, igavlesite terve jõulu jah … nagu what? 😀 Aga no hea küll, ongi selline kiiksuga, ta tõsimeeli eeldab, et iga jumala kui pikema nädalavahetuse ja tähtpäeva veedame nende juures ja siis on torisemine, kui ilmneb, et meil on jaanipäevaks hoopis sõpradega plaanid. Korra kutsusime vana-aasta õhtuks sõbrad külla ja kui see jõulude ajal jutuks tuli, et sõbrad tulevad külla, läksid äi-ämm nii elevusse, et saab meie juurde peole…eee…

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida 😀

Kui jätta kõrvale nagunii tüütu sõit – minu vanemate juurde 230 km ja mehe vanemate juurde umb 150 km, siis kõige kohutavam asi selle suguvõsaga jõulude veetmise juures on see, et alati läheb keegi tülli. Nt ämm ühe oma tütrega ragistavad kogu aeg. meheõed lähevad tihti tülli – igaüks tahab köögitoimkonda ronida ja peakokk olla, aga ei osata varakult oma mõtetest rääkida. Minu pere puhul läheb nui neljaks mul õde oma mehega tülli. Või sama õde minu emaga tülli. Või hakkab mu ema ka mulle rääkima, mida kõike lastekasvatuses valesti tegin ja kuidas tema olek sammu andnud lastele vitsa jne kuni ma lõpuks vihaselt nähvan sellest, et oli jah vanasti lihtsam, kui iga asja eest anti vitsa jne

Aga noh, lastel paistab tore olevat. Üks aasta olin haige jõulude ajal ja olimegi kodus ja ei olnud üldse seda tunnet nagu siis kui ise laps olin…ma ei tea, võibolla lastel ikka oli ka sama maagiline tunne, kingitused suutsime ikka kuidagi kuuse alla poetada

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 13:28; 03.09 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil saavad olema perekesksed jõulud, mina koos lapsega. Sugulasi me ei külasta, sest ausalt öeldes reisida ei viitsi ega julge ja teiseks ei saa ma lapse isa poolse vanaemaga läbi. Lapse isal on uus naine, kuidagi ei kujuta end ette nendega ühes lauas verivorsti järamas. Eksmehe ema jutt algab viisakalt ja lõpeb seal kus alati, ebaviisakalt. Minu poolt on sugulased surnud, seega kahekesi lapsega ja pole viga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks naljakas seik minu ema repertuaarist tuli veel meelde 😀 Ühel aastal me ei saanud töö tõttu maale vanemate poole sõita ja siis kutsusin, et tulge te isaga hoopis linna meie poole jõuludeks. Mu ema ütles selle peale sõna-sõnalt ja täiesti jahmunud, isegi veidi üleoleva tooniga: “KES SIIS JÕULUDE AJAL OMA KODUNT ÄRA LÄHEB!?”
Üldiselt ma soovitan noortel paaridel, et kui teil juba lapsed on, siis jääge oma koju ja looge oma jõulutraditsioonid. Kui just pole nii, et teil on 30-ruudune ühetoaline korteripugerik ja vanematel suur talu a la “Jõulud Tondikakul”, kus loodud tõeline jõulumaa, tuleb jõuluvana ja kõigil lahedalt ruumi ööbimiseks. Kui te hakkate vanemate pool käima jõuluajal, siis on iga aastaga seda aina keerulisem ära lõpetada. Oma laste sünd võib olla hea põhjus. Beebiga on keeruline reisida ja me hakkame nüüd oma perega oma jõulukombeid looma, et meie pere jõulud oleks ükskord sama toredad, nagu teie jõulud!

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 13:24; 02.09 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu ema ütles selle peale sõna-sõnalt ja täiesti jahmunud, isegi veidi üleoleva tooniga: “KES SIIS JÕULUDE AJAL OMA KODUNT ÄRA LÄHEB!?”

Päris hea ikka.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 08:10; 02.09 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline lugeda, kuidas nii paljud on siin nagu oma ema käpa alused. Tõesti ei ole selgroogu ja austust nii enda kui ka ema vastu, et mitte kakelda, mitte nähvata ja pühad veeta seal, kus meeldib. Ma ei kujuta ettegi.

Minu jaoks on ka tegelikult elementaarne, et jõulud veedetakse oma kodus nagu siin ühe käo ema ütles. No mitte küll päris sada protsenti, sest kui mõni hea sõber külla tuleb jõulude ajal, on ka tegelikult supertore! Vanemate juures käisin ainult selle ajani kuni oma pere tekkis. Pärast jõule ja aastavahetuse ajal aega küll ja veel reisida sugulaste ja muude pudulojuste juurde, kes koos verivorsti süüa tahavad, kui viitsib..

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 10:29; 02.09 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on egoism nõuda jõulude ajal, kus on pime, libe ja teed masinaid täis – et lapsed koos oma lastega peavad Eestimaa teise otsa paarutama.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 08:12; 02.09 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma suisa VIHKAN jõulusid just nimelt selle pärast. Meil on 3 last ja vanavanemad eesti eri otsades. Punased pühad tööpäevade vahele kuluvad närvitsemisele, libedatel talveteedel sõitmisele ja pakkimisele. Ma suisa tunnen füüsilist kergendust alati kui jaanuar saabub ja see jõle aeg möödas on. Vanematega pole võimalik sellel teemal rääkida, rääkida saab ainult (loe: tapelda) teemal kelle juures ollakse ikka see aasta 24. detsember.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma suisa VIHKAN jõulusid just nimelt selle pärast. Meil on 3 last ja vanavanemad eesti eri otsades. Punased pühad tööpäevade vahele kuluvad närvitsemisele, libedatel talveteedelsõitmisele ja pakkimisele. Ma suisa tunnen füüsilist kergendust alati kui jaanuar saabub ja see jõle aeg möödas on. Vanematega pole võimalik sellel teemal rääkida, rääkida saab ainult (loe: tapelda) teemal kelle juures ollakse ikka see aasta 24. detsember.

Sellepärast peategi selle 24 dets. kodus olema, et nad ei saaks tapelda. Kui ukse taha kolkima tulevad sel päeval, siis olge lihtsalt tasa, pange näiteks verivorst suhu. Lõpuks nad rahunevad, sest sellises teemas probleemi pole ollagi, inimesed ise tekitavad need.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.09 11:57; 02.09 15:02; 02.09 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks jälle nii võõrastav lugeda, et ei soovita jõule koos veeta. Minu jaoks tähendavad jõulud ikka aja veetmist kõigi oma lähedaste ja kallitega. Nii oli ka meie lapsepõlves – kuni minu vanaema ja vanaisa elasid olid ka nemad jõulude ajal meil. Praegu peame 24. jõule korda mööda kord minu kodus ja kord õe kodus – pärast isa surma ema ei tahtnud enam enda juures pidada, et mis ta üksi hakkab enam jändama. Elame kõik lähestikku, nii et ööbima ei jääda. Varasemalt sõitsime 25. detsembril abikaasa kodulinna ja seal siis järgmine jõulupidu mehe vanemate ja õeperega. Mullu suri ämm, nii et siis tuli äi ja mehe õde hoopis ka meile 24.-ks – oli veel rohkem rahvast. Minu pere õnneks suur sõbralik kamp – lepime alati kokku, kes mis söögid teeb, ei nähva keegi teisele ega õpeta keegi ka teisi elama, tülitsemisi ka pole kunagi ette tulnud. Teinekord käib jõuluvana, teinekord on päkapikud kingid kusagile hoovi peitnud ja meile kirja jätnud. Loeme kõiks salme, avame kinke, lapsed mängivad. Seda aega, kus meie vanemad on veel meiega pole ju enam võib-olla kauaks jäänud, ma ei tahaks, et nad oma elu võib-olla viimased jõulud, kui nende abikaasad on surnud, veedaksid üksinda kurvastades oma kodudes.

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 15:31; 02.09 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks jälle nii võõrastav lugeda, et ei soovita jõule koos veeta. Minu jaoks tähendavad jõulud ikka aja veetmist kõigi oma lähedaste ja kallitega. Nii oli ka meie lapsepõlves – kuni minu vanaema ja vanaisa elasid olid ka nemad jõulude ajal meil. Praegu peame 24. jõule korda mööda kord minu kodus ja kord õe kodus – pärast isa surma ema ei tahtnud enam enda juures pidada, et mis ta üksi hakkab enam jändama. Elame kõik lähestikku, nii et ööbima ei jääda. Varasemalt sõitsime 25. detsembril abikaasa kodulinna ja seal siis järgmine jõulupidu mehe vanemate ja õeperega. Mullu suri ämm, nii et siis tuli äi ja mehe õde hoopis ka meile 24.-ks – oli veel rohkem rahvast. Minu pere õnneks suur sõbralik kamp – lepime alati kokku, kes mis söögid teeb, ei nähva keegi teisele ega õpeta keegi ka teisi elama, tülitsemisi ka pole kunagi ette tulnud. Teinekord käib jõuluvana, teinekord on päkapikud kingid kusagile hoovi peitnud ja meile kirja jätnud. Loeme kõiks salme, avame kinke, lapsed mängivad. Seda aega, kus meie vanemad on veel meiega pole ju enam võib-olla kauaks jäänud, ma ei tahaks, et nad oma elu võib-olla viimased jõulud, kui nende abikaasad on surnud, veedaksid üksinda kurvastades oma kodudes.

Jajaaaa, seda kohe oleme kõik surnud juttu olen ma kogu elu kuulnud. Reaalsus on see, et (siiski õnneks) surevad meie vanemad tõenäoliselt siis kui me ise oleme umbes 50-60. Selleks ajaks pole ma saanud kunagi kodus jõulusid pidada, minu lastel puudub kodustest jõuludest oma perega üldse mingi mälestus, seda seda pole kunagi olnudki.

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 11:40; 02.09 15:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole veel 40, aga minu isa suri 6 aastat tagasi ja mu ämm möödunud aastal. Aga meie peres ei ole mu vanemad ega ämmad-äiad mulle kuidagi ebameeldivad ja vastikud, ma päriselt soovingi nendega jõule veeta. Ka selle aasta jaanid ja sellele eelnenud mõned päevad veetsime näiteks koos äiaga ja mehe õeperega – sõitsime mööda kodukandi vaatamisväärsusi, ühel päeval käisime rannas jne. Ka meie vanemad on meie jaoks pere, jah me ei ela iga päev koos ja ka ei helista iga päev, aga aeg-ajalt saame ikka kokku ja teeme koos midagi ühist ja toredat. Ka suvistele väljasõitudele olen näiteks teinekord oma ema kaasa kutsunud. Olla jõulude ajal oma perega ongi meie pere traditsioon.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 15:31; 02.09 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks jälle nii võõrastav lugeda, et ei soovita jõule koos veeta. Minu jaoks tähendavad jõulud ikka aja veetmist kõigi oma lähedaste ja kallitega. Nii oli ka meie lapsepõlves – kuni minu vanaema ja vanaisa elasid olid ka nemad jõulude ajal meil. Praegu peame 24. jõule korda mööda kord minu kodus ja kord õe kodus – pärast isa surma ema ei tahtnud enam enda juures pidada, et mis ta üksi hakkab enam jändama. Elame kõik lähestikku, nii et ööbima ei jääda. Varasemalt sõitsime 25. detsembril abikaasa kodulinna ja seal siis järgmine jõulupidu mehe vanemate ja õeperega. Mullu suri ämm, nii et siis tuli äi ja mehe õde hoopis ka meile 24.-ks – oli veel rohkem rahvast. Minu pere õnneks suur sõbralik kamp – lepime alati kokku, kes mis söögid teeb, ei nähva keegi teisele ega õpeta keegi ka teisi elama, tülitsemisi ka pole kunagi ette tulnud. Teinekord käib jõuluvana, teinekord on päkapikud kingid kusagile hoovi peitnud ja meile kirja jätnud. Loeme kõiks salme, avame kinke, lapsed mängivad. Seda aega, kus meie vanemad on veel meiega pole ju enam võib-olla kauaks jäänud, ma ei tahaks, et nad oma elu võib-olla viimased jõulud, kui nende abikaasad on surnud, veedaksid üksinda kurvastades oma kodudes.

Suurel enamusel sellist lahedat suguseltsi ei ole. Muidu poleks teemaalgataja teemat teinud, kui ta saaks oma emaga suhelda ja arutada, aga ta ei saa. Kas sa pole lugenud siitki teemasid, millised on suhted oma vanematega olnud inimestel, sugulastega, mida on lapsepõlves või nooruses, teismeeas läbi elatud?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.09 11:57; 02.09 15:02; 02.09 16:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres tulevad vanavanemad jõuluks meile külla – üks paar tuleb kaugemalt ja jääb 2 päevaks ja teine samast linnast, nii et tuleb õhtuks. Kõik rahul, sest eelkõige on nende rõõm jõuluõhtut koos oma laste ja eriti lastelastega veeta. Mulle ka ei meeldiks kogu oma pere kokku pakkida ja kuskile sõita, aga ma mäletan oma lapsepõlvest, et need kogu perega pikemaks ajaks sõidud olid kõige toredamad ning mida rohkem oli rahvast ja lapsi, seda lahedam. Nii et selliseid sõite proovime me pigem suvisel ajal teha, et lastel ka see kogemus oleks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

äkki saata lapsed sinna umbes 22.12., saavad oma melu ja 25.12. hommikul panevad vanavanemad lapsed bussi peale ja 25.12. õhtul peate kodus jõule.

ema ehk saab “paika panna”. mul on see värskelt selja taga. esimest korda elus st esimest korda selle 25 aasta jooksul, kus ma enam emakodus ei ela, katkestasin telefonikõne ja ütlesin, et kas saad aru, sul ei ole õigust mind terve elu mõnitada ja alandada. see oli kuu aega tagasi. ema helistas järgmisel päeval ja ütles, et ta saab aru ja edasi on olnud viisakas. muidu on mu ema väga hea ja tore, aga elab oma pingelist elu minu peal välja.

Hea ja tore ema, aga mõnitab ja alandab oma last? Tohib küsida, milles see headus ja toredus siis väljendub?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema keeldub oma kodust ära minemast, nii et meie juurde tulek pole talle alternatiiv. Tema ütleb ka, et kes siis enda kodust ära läheb, aga ta ei arva, et minu pere puhul see kehtib, sest meie kodu olevat ikke tema juures. Lisaks on tal ka see nagu kellegi äial, et hakkab rääkima kuidas me igavleme.
Kõik muu elan üle, aga mind häirib üha enam, et minu ja mu mehe kodus polegi olla saanud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 22:11; 02.09 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes siin arvab, et oleme saamatud, et ei julge jõule eraldi veeta. Asjad ei ole nii lihtsad peresuhetes. Vanemad solvuvad. No ja siis, täiskasvandu inimesed? Aga järgmine hetk tahan ju mina, et ta tuleks minu lapsi hoidma. Minu laste sünnipäevale jne. Aga mis siis, kui ongi nii lapsik, et hakkab jonni ajama ja ka enam ei tule külla?

See ongi see koht, et kui mina tahan, et mu ema teatud viisil käituks, siis pean ju ise ka kuskile poolele teele vastu tulema. Mitte ootama, et ema tuleb alati mu lapsi hoidma, aga mul endal on savi, kus ja kellega ta jõule veedab.

Need, kes arvavad, et asi on nii lihtne, neil kas polegi sellist probleemi või ongi suhted juba nii ükskõiksed, et kõigest ükskõik.

Ja tegelikutl ma ei kujuta ette ka seda soovitust, et vanavanemad peaksid jõulud üksi veetma või et vanainimene on see, kes peaks talvel pimedas ja libedaga ringi sõitma. Eestis ikka ei ole tänapäeval teeolud nii hullud, et üks keskealine inimene ei saaks talvel autojuhtimisega hakkama. Ja no soovitus väikelastega keset ööd väsinuna kuskilt Lõuna-eestist tagasi Harjumaale sõita, on muidugi tipp.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.09 13:28; 03.09 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma suisa VIHKAN jõulusid just nimelt selle pärast. Meil on 3 last ja vanavanemad eesti eri otsades. Punased pühad tööpäevade vahele kuluvad närvitsemisele, libedatel talveteedel sõitmisele ja pakkimisele. Ma suisa tunnen füüsilist kergendust alati kui jaanuar saabub ja see jõle aeg möödas on. Vanematega pole võimalik sellel teemal rääkida, rääkida saab ainult (loe: tapelda) teemal kelle juures ollakse ikka see aasta 24. detsember.

Nagu minu kirjutatud! Mul samasugune vastikustunne jõulude osas nagu sinul, just nendel samadel põhjustel. Ja lisaks kohustus muneda välja mingeid kingitusi, mida kellelegi vaja pole, ja neid öösiti pakkida. Mis omakorda tähendab poodides käimist, mida ma ei salli niikuinii.
Tahaks rahu ja vaikust omas kodus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Varsti taas on jõulud