Esileht Ajaviite- ja muud jutud värvide kokkusobitamise abi

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: värvide kokkusobitamise abi

Postitas:
Kägu

lähiajal plaanis korteris üks väike värskenduskuur teha ja seinad üle värvida. Hädas olen ma aga sobivate värvide leidmisega. Näiteks esik-esikus tahan seinad teha hallid(keskmine hall, mitte liiga tume, mitte liiga hele). Üle on vaja värvida ka kapiuksed(need hetkel rohelised, samat värvi nagu ülejäänud esik). Mis värv sobiks halliga? Valget ei taha, ma muidu peaksin kogu aeg kappe nühkima.

Teine värviprobleem on köögis. Hetkel on see kollase ja sinisega, aga ausalt..ma lihtsalt ei salli neid praeguseid värve. Mööblit ma ümber vahetada hetkel ei saa, niiet tuleb leppida sellega, et köögimööbel on sinine. Samuti on põrand sinakas. Mis värvi teha seinad?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: värvide kokkusobitamise abi

Meil on ühes toas hall kombineeritud vanaroosaga, väga ilus on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on nt ka hallitemaatika ja käigus on halli erinevad toonid kaks heledamat + üks tume, mulle meeldib väga selline rahulik ja mõnus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kööki sobiksid hallid seinad ja esikusse erinevat tooni hallid uksed kapile. Väga kirjuks pole ilmselt mõtet ajada ja hallil on väga palju erinevaid toone.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

meil on hall + rebasekarva (ei oska nime anda värvile)

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meil on hall + rebasekarva (ei oska nime anda värvile)[/tsitaat]
ruske on selle nimi (vene keeles rõ¸ik). elik tellisekarva, elik terrakota.
aga hall, must ja valge on neutraalvärvid ja nendega sobivad absoluutselt kõik teised värvid, kaasa arvatud nad ise. siin puusse panna on väga raske.
mis on aga oluline – katseta, proovi, seadi erinevaid toone hallist ja meeldivatest värvidest kõrvuti, mängi heleduse ja tumedusega, intensiivsuse ja lahjusega ning leia just see variant, mis sinu silmale mõnus tundub. veel ka seda, et oleneb ka, kui suur on pind, mida tahad just seda värvi teha. näiteks seesama hall-roosa, mis eespool toodi – on vahe vahel, kas on seinad hallid ja aktsendid roosad või vastupidi. hoopis teine mulje on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]lähiajal plaanis korteris üks väike värskenduskuur teha ja seinad üle värvida. Hädas olen ma aga sobivate värvide leidmisega. Näiteks esik-esikus tahan seinad teha hallid(keskmine hall, mitte liiga tume, mitte liiga hele). Üle on vaja värvida ka kapiuksed(need hetkel rohelised, samat värvi nagu ülejäänud esik). Mis värv sobiks halliga? Valget ei taha, ma muidu peaksin kogu aeg kappe nühkima.

Teine värviprobleem on köögis. Hetkel on see kollase ja sinisega, aga ausalt..ma lihtsalt ei salli neid praeguseid värve. Mööblit ma ümber vahetada hetkel ei saa, niiet tuleb leppida sellega, et köögimööbel on sinine. Samuti on põrand sinakas. Mis värvi teha seinad?[/tsitaat]

hall on keeruline ja samas lihtne. Hall ise ei oma värvust, seetõttu sobib sellega kõik nagu valge või mustaga. Keeruliseks läheb asi siis kui hall on siiski mingit tooni – rohekas, sinakas, pruunikas, lillakas jne.

Iseenesest sobiks halliga mõni erksam värv – ereroosa, erekollane, punane, salatiroheline jne

Kui kontrastid sulle ei meeldi siis võid teha toon toonis – valge, must mõni tumedam või heledam hall, pastelsed toonid.

Soovitan sul minna raamatukokku ja võtta mõni värvuste sobitamise ABC stiilis raamat. Aitab.

Aga köögi kohta küsiksin et mis värvi sa seal kõige enam näha tahaksid? Vastavalt sellele toonile saad planeerida kõrvaltoonid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

vaata pilte

http://www.google.ee/search?q=grey+walls&hl=et&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=A0Q2T63ZN8_54QThs_GgDA&sqi=2&ved=0CEMQsAQ&biw=1536&bih=665

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud värvide kokkusobitamise abi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.