Esileht Veebikonstaabel Vasakpööre ristmikul

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Vasakpööre ristmikul

Postitas:

Tere!
Kuidas saada aru, kas ristmikul vasakpööret tehes pean ma otse tulijatele teed andma või ei pea ja võin vabalt oma pöörde teha (teised suunad kõik seisavad)? Kuidas ma ristmikule sõites seda tean? Või peanginristmiku teokiirusel läbima, et äkki keegi tuleb kuskilt?

Olin hiljuti üle pika aja roolis ja sattusin ristmikule, kus pidi otse tulijad läbi laskma. Poleks mul kõrval inimest olnud, oleksin vist avarii teinud, sest polnud üldse meeleski, et sellised ristmikud ka olemas on. Olen viimanti sõitnud Soomes ja seal enamasti ikka vasakpööre \”vaba\”, st. keeran ainult mina, kuskilt teisest suunast autosid ei tule.

Siis hakkasingi mõtlema, et võõras linnas olles kuidas teada enne ristmikule sõitu, millise ristmikuga tegu?
Kas tavaline roheline tuli näitab, et pean otse tulijatele teed andma aga kui vasakule näitab roheline nool, siis on minu pööre vaba, st ei pea kellelegi teed andma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Nimetatud nõue on Liiklusseaduses olemas:
§ 17. Tee andmise üldised kohustused
(5) Mitterööbassõiduki juht peab andma teed:
3) vasakule või tagasi pöörates vastutulevale liiklejale ja temast möödasõidul olevale juhile, kui liikluskorraldusvahendid ei määra teisiti;

Seega roheline fooritulilubab sõita ristmikule, kus otse sõitjad tuleb läbi lasta ja seejärel võite manöövri lõpetada.

Kuidas sellest aru saada, et on kohustus otsesõitjale teed anda? Kui nooltulega foor puudub siis juhinduda nõudest otse sõitjale teed anda. Eraldiseisvat märki selle kohta ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talinnas on paljudes kohtades liikluskorraldus selline, et aru saavad nö kohalikud. Sa lihtsalt pead teadma, millal ümberreastuda, märkide järgi orienteerudes võid lihtsalt hiljaks jääda.
Samuti pead teadma ka ringteede kohta. Näiteks Rocc al Mare ringristmik(http://www.tallinnapostimees.ee/534632/rocca-al-mare-ringristmik-endiselt-tallinna-koige-ohtlikum/), Sa lihtsalt pead teadma, millal saab rida vahetada ja millal on kahe rea aseme üks.
Samuti on ristmikega, hea oleks kui teaksid kuidas on read ja suunad jagatud. Aga rusikareegel on: otsetulijale anna alati teed, parempöörde tegijal on eesõigus ja jalakäijat alla ajada ei tohi, ükskõik kust suunast ta tuleb.
Ja kui hoiad ka pikivahet, siis on võimalik Tallinnas \”ellu jääda\”:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga on olemas ristmikud, kus puudub nooltulega foor, aga vasakule võib pöörata. Vastutulevad autod aga seisavad, kui mul roheline (ilmselt neil siis punane). Kuidas ma peaksin teadma, mis tuli neil põleb. Olengi siis lihtsalt ettevaatlikult teinud pöörde, aga ilmselt, kui keegi hakkaks vastu sõitma ja mulle külge sõidaks, siis ju minu süü.

[/tsitaat]

Kui me räägime (Tallinna) liiklusest elulise loogikaga siis võib üsna kindel olla, et kui vastu tulevad autod seisavad on neil punane tuli, kui nad sõidavad on neil roheline tuli. Kui kõik teised seisavad ja üks sõidab (nt keskmisest reast) siis on pigem neile punane tuli ja juht rikkus foori ning liiklusõnnetuses jääb sellisel juhul rikkuja süüdi. Kui kõik autod seisavad ja kostub korralikku signaalitamist siis võib eeldada jällegi rohelist tuld, lihtsalt esimene auto suri välja, suure tõenäosusega hakkavad nad siis kohe kohe sõitma.

Muud loogikat, kuidas aru saada kas vastutulevate sõidukite fooritule värvi arvata, ma kahjuks pakkuda ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas on Kalevi juures tore koht, kus samal ajal on Saku tn vasakpööret maa poole tehes roheline ja üle tee olevas tänavas (või parkla või mis see seal on) siis parempoole maa poole roheline, ma olen mitu korda seal ikka väga ehmatanud, hea et kokku pole põrganud, iga kord imestan, et mismoodi nii saab, mul on Saku tn-lt tulles noolega roheline ja samal hetkel tehakse vastastänavast parempööre…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Veebikonstaabel Vasakpööre ristmikul

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.