Esileht Koolilaps vasakukäelise käekiri

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: vasakukäelise käekiri

Postitas:

Kelle vasakukäeline laps on 1.klassi minnes kehva käekirjaga olnud, mida võtsite ette? Kuidas laps kunsti tunnis hakkama sai? Mul suurem laps tüdruk, ilusa käekirjaga ja joonistab rõõmuga, nüüd poiss vastupidine näide – pliiatsihoid väga kehv, käekiri küll loetav, aga numbreid peaksime veel kõvasti harjutama terve suve jooksul. Joonistamine – pakuks, et 7-aastaselt 3-aastase tasemel 🙁

Füsioterapeut ja logopeed ja psühholoog läbi käidud, diagnoosi ei saanud, ainult \”keskmisest kohmakam\”. No aga alati on neid veidi kohmakamaid lapsi ka olnud, kes oma jalgade otsa komistavad ja koolilapse käekirjaga on…

Plaanime igatahes suve jooksul pallipüüdmist ja kirjutamist harjutada, joonistamisega ei oska midagi ette võtta:(

Mäletan oma noorusest, et kirjatehnika oli jube tüütav – püüdsin kõigest jõust, aga alati on \”4\”, mehe algklassivihikud olid enam-vähem loetavad. Tema õpetati lapsena vasakukäelisest paremakäeliseks ümber.

Oskab keegi midagi soovitada või ka lihtsalt rahustada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 14:19; 16.06 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli kirjatehnika algklassides 3, olin vasakukäeline. muidugi läks tint ju ka pidevalt laiali.
keksastme lõpus olin kooli käekirjavõistlusel 3-s või umbes nii.
see oli lohutuseks.

mu lapsel on kohutav käekiri. on paremakäeline. ma küll ei sunni teda kirjutama. las olla mõni nõrk külg ikka ka. (kõik muud ained omandab peale vaadates, ülihea mälu, loogika jms. on sportlik).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meie lapse õpetaja ei soovitanud kirjutada nende Stabilo pliiatsitega, ütles, et need on joonistamise pliiatsid, ikka tavalise pliiatsiga soovitas kirjutada (laps on paremakäeline). Ise olen vasakukäeline ja arvan, et tavalise pliiatsiga saab ka kenasti hakkama. Ja kirjatehnikat on tarvis lihtsalt harjutada, küll hakkab tulema. Joonistamise kohapealt, soovitan laps kunstiringi panna, see soodustab loovat mõtlemist ja seega ka joonistamisoskust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka vasakukäeline, kirjatehnika oli puhas kolm. See aga ei takistanud hiljem vaid viietele õppimast (nii üldmärkusena et ilus käekiri ei ole üldse mingi näitaja). Vasakukäelistel on käekiri koledam enamasti võrreldes paremakäelistega, sest ei näe ju mida kirjutad, ja kui kirjutad nii, et näed ka seda, siis jälle muutub kirjutamine väga aeglaseks.

Mu kommentaari mõte on pigem, et ülemuretseda ei maksa ja nautige suve. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 23:37; 15.06 20:27; 20.06 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

käekirja ilu on ületähtsustatud. oluline on selgus ja loetavus.
jube, kui kirjatehnikast tehakse eesmärk omaette.

üldse, vasakukäelineon normaalne inimene. lapsevanemad ei tohiks oma ohkimistega lapsele sisendada, et ta kuidage teistsugune ja kehvem on.
suvi läbi koolieelikuga kirjatehnikat harjutada?
tule ansip, appi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin just sama kirjutada, mida eelmine Kägu. Mina ei arva ka, et kõik lapsed peaksid ilukirjas kirjutama, algklassides seda millegipärast nõutakse kõigilt, hiljem on aga juba täiesti ükskõik, peaasi, et õpetaja aru saab, mida kirjutatud on. 5. klassis ju keegi enam käekirja ei kontrolli 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 19:39; 17.06 15:57;
To report this post you need to login first.

loodan, et teemaalgataja ei pahanda kui kasutan ära teemat, mida loodetavasti vaatavad paljud vasakukäeliste laste vanemad ja küsin ka nõu:

mul on 5aastane tüdruk selgelt väljendunud vasakukäeline. joonistab ja kirjutab hea meelega ja üsna ilusti – joonistused paremakäelise vanema õe omadest küll kehvemad ei ole, kirjutama kipub vahel peeglis st paremalt vasakule ja tähed vaatavad ka kõik vasakule poole, aga see pole mul praegu probleem.
küsin hoopis, et mismoodi ma peaksin õpetama sellele lapsele kääride kasutamist? sellest saan aru, et ta peab ikka õppima lõikama ka nn paremakäeliste kääridega, kuna elus ju alati pole vasakukäeliste omi võtta, aga kumma käega ta seda tegema peaks?, on minu küsimus.
praegu ta haarab need käärid ju täie enesestmõistetavusega vasakusse kätte ja siis nökerdab nendega, aga ega see tulemus eriti osav ei ole :S kas peaks selle lõikamise osas parema käe peale ümber õpetama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 20:01; 25.06 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]loodan, et teemaalgataja ei pahanda kui kasutan ära teemat, mida loodetavasti vaatavad paljud vasakukäeliste laste vanemad ja küsin ka nõu:

mul on 5aastane tüdruk selgelt väljendunud vasakukäeline. joonistab ja kirjutab hea meelega ja üsna ilusti – joonistused paremakäelise vanema õe omadest küll kehvemad ei ole, kirjutama kipub vahel peeglis st paremalt vasakule ja tähed vaatavad ka kõik vasakule poole, aga see pole mul praegu probleem.
küsin hoopis, et mismoodi ma peaksin õpetama sellele lapsele kääride kasutamist? sellest saan aru, et ta peab ikka õppima lõikama ka nn paremakäeliste kääridega, kuna elus ju alati pole vasakukäeliste omi võtta, aga kumma käega ta seda tegema peaks?, on minu küsimus.
praegu ta haarab need käärid ju täie enesestmõistetavusega vasakusse kätte ja siis nökerdab nendega, aga ega see tulemus eriti osav ei ole :S kas peaks selle lõikamise osas parema käe peale ümber õpetama?
[/tsitaat]

Olen vasakukäeline, lõikan paremakäelistele mõeldud kääridega ja seda vasakukäega, üsna hästi saan hakkama. Kunstitunniks vms soovitaks talle ikka osta vasakukäeliste käärid, nendega on siiski mugavam lõigata. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 23:37; 15.06 20:27; 20.06 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei süüdistaks vasakukäelisust kehvas käekirjas. Osadel lihtsalt ongi kehvem käekiri. Meil terve pere vasakukäelised – minul ja vanemal pojal ilus käekiri, mehel \”varesejalad\” ja pisemast pojast ei saa veel sotti 😉 Aga mäletan, et kui poja esimeses klassis käis, siis õpetaja soovitas kõigil lastel harjutada kirjutamist ja joonistamist seinale pandud paberil – see pidi käerannet treenima. Meie tegime nii nagu soovitati ja ei tea kas nüüd sellest või lihtsalt laps mul väga püüdlik, aga käekiri super 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Ma ei mõelnudki halada ja ohkida, et käekiri oleks elu eesmärk, vaid muretsesin pigem just sellepärast, et algusest peale loetamatu käekiri edasi ainult hullemaks muutub. Õpetajad ju ei hinda, kui välja ei loe, suuremates kalssides vähemalt küll lendavad ju \”nõrgad märgid\”, kui tegu nn.ühtlaste lainetega.
Aga eks ma siis võtan rahulikult asja ja harjutame aegajalt suvel ka.

Tänud pliiatsisoovituste eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 14:19; 16.06 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaks poissi vasakukäelised.Üks 1.klass- käekiri kohutav, joonistab jubedalt- ei taha ka.Teine lõpetas EKA – koolis oli ilus käekiri, kunstianne, joonistab ,maalib, nüüd siis arhitekt-võta sa näpust.ma vahel 2lohutan\” ennast, et ma ei tunne ühtegi arsti kelle käekirjast ma aru saaks 🙂 Ega praegu ei oskagi prognoosida,kas väiksema käekiri paraneb või mitte, aga ega see harjutamine liiga kah tee-mõõdukalt, muidu hakkab veel rohkem trotsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ka teemat – kuidas saada täit veendumust 4-aastase lapse käelisuse osas? Enamikes tegevustes eelistab vasakut (ka palli lööb vasaku jalaga), kuigi saab hakkama ka paremaga. Mina tema ajukoore alla ei näe, samas ei pooldaks ka nö vägisi paremakäeliseks õpetamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 15:31; 20.06 12:59; 20.06 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kasutan ka teemat – kuidas saada täit veendumust 4-aastase lapse käelisuse osas? Enamikes tegevustes eelistab vasakut (ka palli lööb vasaku jalaga), kuigi saab hakkama ka paremaga. Mina tema ajukoore alla ei näe, samas ei pooldaks ka nö vägisi paremakäeliseks õpetamist.[/tsitaat]
Mõni inimene ongi n-ö mõlemakäeline. Minu laps kirjutab ja sööb vasaku käega, aga kõike muud teeb paremaga (heegeldab, hoiab arvutihiirt, viskab palli, lõikab kääridega). Las laps ise valib, kuidas talle mugavam on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 19:39; 17.06 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tütar vasakukäeline. Lõpetas just Tartus teist klassi. Olin samuti mures , et kuidas laps saab koolis kirjutada ja joonistada. Äkki peaks ikka spetsiaalsed pliiatsid ja käärid ostma. Läksin siis suurde kirjatarvete poodi Tartus ja müüjad panid mul sel kohal nö mõistuse pähe. Et nii nagu meie, paremakäelised saame tavapliiatseid kasutada , saab seda ka vasakukäeline laps. Sama soovitas ka õpetaja. Laps harjub ju ära ainult spetsiaaltoodetega. Kuid kas siis ta peabki eluaeg neid kasutama, et käekiri loetav oleks? Mina ei kahetse, et ostsin täiesti tavalised kirjavahendid. Laps kirjutab ja joonistab väga hästi. Pildid on näitustel, kirjatehnikas on ainult viied olnud. Samas minu paremakäelise poja kohta seda öelda ei saa. Maadleme käekirja pärast pidevalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mõni inimene ongi n-ö mõlemakäeline. Minu laps kirjutab ja sööb vasaku käega, aga kõike muud teeb paremaga (heegeldab, hoiab arvutihiirt, viskab palli, lõikab kääridega). Las laps ise valib, kuidas talle mugavam on.[/tsitaat]

Eks ta enamikes tegevustes otsustabki ise – eriti suurt vahet ei ole, et suppitaldrikut tühjendades kätt vahetab. Aga näiteks kirjutamist treenides pole ju mõistlik mõlemat kätt kasutada. Ja selle valiku langetamiseks ta ise veel suuteline ei ole. Mõtlen lihtsalt, et missugused \”märgid\” viitavad selgelt tema tegelikule käelisusele, mitte võimele toimetada mõlema käega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 15:31; 20.06 12:59; 20.06 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Eks ta enamikes tegevustes otsustabki ise – eriti suurt vahet ei ole, et suppitaldrikut tühjendades kätt vahetab. Aga näiteks kirjutamist treenides pole ju mõistlik mõlemat kätt kasutada. Ja selle valiku langetamiseks ta ise veel suuteline ei ole. Mõtlen lihtsalt, et missugused \”märgid\” viitavad selgelt tema tegelikule käelisusele, mitte võimele toimetada mõlema käega.[/tsitaat]

4-aastane ei pea ju veel nii või teisiti oskama kirjutada. Küll kooliks see paika loksub, mis käega ta kirjutada tahab. Selleks ajaks on ta suuteline küll ise otsustama, mis käega mugavam on. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 23:37; 15.06 20:27; 20.06 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

4-aastane ei pea ju veel nii või teisiti oskama kirjutada. Küll kooliks see paika loksub, mis käega ta kirjutada tahab. Selleks ajaks on ta suuteline küll ise otsustama, mis käega mugavam on. :)[/tsitaat]

Loomulikult ei pea 4-aastane oskama kirjutada, aga üleöö see oskus samuti ei teki. Kuna lasteaias tehakse põnevaid töölehti ja edaspidi ka töövihikuid, siis see teema meil aktuaalne. Teised eakaaslased kribavad oma nime, mina aga nõutu just suunamise koha pealt. Aga ok, saan aru, et kindlalt seda selgeks teha ei olegi võimalik. Tänan kaasamõtlemast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 15:31; 20.06 12:59; 20.06 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen ka vasakukäeline aga kääre hoian paremas käes.
4 aastane ikka juba teab, kumba kätt eelistada (kui klotsidest näiteks torni laob, kas kasutab vasemat või paremat kätt? Torni ladumine, et see ümber ei kukuks, nõuab täpsust ja laps kasutab enda tugevamat kätt selleks. ) Täiesti rahulikult võib ta samas näiteks joonistada vasaku käega ja suppi süüa paremaga.
Nende eripliiatsite koha pealt – ka ei soovita. Minu poisi käekiri oli ka justkui hiina keel – mitte midagi aru ei saanud ja kui andsin kätte tavalise pliiatsi, siis läksid ka tähed selgemaks. Nüüd, III klassis, on käekiri täiesti selgelt loetav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka vasakukäeline ja käekiri pole suurem asi nagu ka joonistamine (ilusad pildid tulevad vaid suure kurbuse või vihaga). Suurest harjutamisest pole väga kasu olnud. Seega ärge üle pingutage, muidu ei taha laps üldse kirjatehnikat teha. Las naudib veel suve. Muudest tegevustest niipalju, et käärid on ka minul nagu ühel eelkõnelejal paremas käes, vasakus need ei lõiganud kunagi lihtsalt. Arvutihiirega pole ka vahet kummas käes, mängides siiski paremas. Aga kõik muud tegevused käivad vasakuga nii kudumine, heegeldamine, söömine, noaga lõikamine jne. Pliiatsite valikul soovitaksin tähelepanelik olla, et käes ikka mugavad oleksid ja hästi joonistaksid. Minu lemmikud on herlitzid olnud, ilma värvilise katteta pealt, need pole libedad. Ja pastakate valikult ka tähelepanu, et käega üle tõmmates tint laiali ei läheks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Loomulikult ei pea 4-aastane oskama kirjutada, aga üleöö see oskus samuti ei teki. Kuna lasteaias tehakse põnevaid töölehti ja edaspidi ka töövihikuid, siis see teema meil aktuaalne. Teised eakaaslased kribavad oma nime, mina aga nõutu just suunamise koha pealt. Aga ok, saan aru, et kindlalt seda selgeks teha ei olegi võimalik. Tänan kaasamõtlemast.[/tsitaat]

Sa lihtsalt jälgi oma last. Joonistamine on vast parim orientiir, see ju sisuliselt sama tegevus kui kirjutamine. Kas ta joonistab ka vaheldumisi mõlema käega?
Võibolla tõesti kujuneb see välja erineval ajal.
Meile ka lasteaiaõpetajad sisendasid, et kooliajaks kujuneb, kooliajaks kujuneb, aga tüdruk sai tänavu märtsis 5 ja mul oli ammu enne seda selge, et ta on vasakukäeline. Süüa jm asju teha ta võib tõesti mõlema käega, aga just pliiatsi hoidmine on raudpolt vasakus. Mingit suunamist polnud.

btw, kuidas sa seda kirjutamist nii spetsiaalselt suunadki? Kui midagi ette kirjutada, siis mina teen seda ju ikka parema käega ja tema siis kohandab need joone tõmbamise suunad lihtsalt enda järgi ümber.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 20:01; 25.06 20:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps vasakukäelise käekiri

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.