Esileht Koolilaps Vasakul ja paremal pool – kuidas on siis õige?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Vasakul ja paremal pool – kuidas on siis õige?

Postitas:

Lahendan oma koolieelikuga ühest nutivihikust ülesandeid ja olen ennast vist umbe mõelnud. Palun aidake, kuidas on õige.
Näiteks ülesanne 1: Värvi puust vasakul olev pall siniseks ja paremal olev pall punaseks. Kuna visuaalselt siia raske midagi üles tähendada, siis oletame et pallid ja puud asetsevad nii X P Y
Kas siis puust paremal on X või hoopis Y? Mina esimese hooga arvaks, et Y on paremal ja värviks selle punaseks, s.t. ei arvestaks mitte puu perspektiivi, vaid enda oma. Samas näiteks Avita \”Põhiteadmised esimesele klassile\” raamatus on pildid, kus poiss istub näoga vaataja poole ning minu poolt vaadates on pall poisist paremal ja auto vasakul pool ning lapse kõrval on tekst, et Pall on Aadamast vasakul ja Auto Aadamast paremal. S.t. arvestatud Aadama perspektiivi. Palun, kes teab kuidas on õige õpetada. Me mehega läksime juba omavahel vaidlema…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.03 10:09; 22.03 10:13; 22.03 10:55; 22.03 12:04; 22.03 13:58; 22.03 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja teine ülesanne ka siia.Joonista koer, kelle nina on keeratud paremale poole. Kui V on vasak ja P on parem ning K on koer, siis kuhu poole see nina tuleb joonistada? Asetus on siis selline
V K P .
Piinlik küll, kuid ilmselt pean esimesse klassi tagasi minema…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.03 10:09; 22.03 10:13; 22.03 10:55; 22.03 12:04; 22.03 13:58; 22.03 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puuga on lihtne – vaatad ikka enda perspektiivist, sa ei tea ju, kuhu poole puu näoga on :). Aadamaga saab jah kaht moodi mõista.
Samamoodi ka koeraga, kõige kindlam oleks ta vist seljatagant vaates joonistada :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 10:44; 22.03 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See vastus, et me ei tea, kuhu poole puu näoga on, selgitab asja tõesti. Nii lihtsa asja peale ise ei tulnudki :). Koera ja inimesega on keerulisem lugu…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.03 10:09; 22.03 10:13; 22.03 10:55; 22.03 12:04; 22.03 13:58; 22.03 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise küsimuse peale ise ei tulnudki – nutivihikud meie laste suured lemmikud. Arvan, et puu ja nt jõe kallaste puhul arvestad ikka jah enda perspektiivi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öelda ega ma ise ka pikka aega ei tulnud selle küsimuse peale ning õpetasin lastele ikka n.ö. enda poolt vaadates vasakut ja paremat poolt. Kuna juhuslikult sai nüüd sirvitud esimese klassi õpikut ning seal oli mitu ülal kirjeldatud Aadama näidet ja ka teisi ülesandeid, kus oli lähtutud pildil oleva inimese perspektiivist, siis sattusin segadusse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.03 10:09; 22.03 10:13; 22.03 10:55; 22.03 12:04; 22.03 13:58; 22.03 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene ülesanne: puust vasakul ja puust paremal???
Sina oled ju vaataja, sinu jaoks siis,teisi seal ju pole.
Teine ülesanne: koer keerab nina. Sina ei puutu siin asjasee. Koer keerab oma nina kas vasakule või parmale. Kui sa peegli ees vaatad, et sul on parem põsk must, sa ei mõtle ju, et see on tegelikult vasak. (ma ei tea, kas sa said aru).
Kui jutt on Aadamast, siis küsitigi, kas pall on Aadamast vasakul? Mis sina siis puutud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

🙂 Ilmselt ma olengi puupea. Lihtsalt ei tulnud selle peale, et kui on kirjas, et puust vasakul, siis ei pea ma puu perspektiivi arvestama ja kui on kirjas, et Aadamast vasakul, et siis pean. Põhimõtteliselt üks ja sama ülesanne, ainus vahe on, et tuleb arvestada kas on tegemist elusa või eluta asjaga. Aga tee nüüd see koolieelikule selgeks :).

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Esimene ülesanne: puust vasakul ja puust paremal???
Sina oled ju vaataja, sinu jaoks siis,teisi seal ju pole.
Teine ülesanne: koer keerab nina. Sina ei puutu siin asjasee. Koer keerab oma nina kas vasakule või parmale. Kui sa peegli ees vaatad, et sul on parem põsk must, sa ei mõtle ju, et see on tegelikult vasak. (ma ei tea, kas sa said aru).
Kui jutt on Aadamast, siis küsitigi, kas pall on Aadamast vasakul? Mis sina siis puutud? [/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.03 10:09; 22.03 10:13; 22.03 10:55; 22.03 12:04; 22.03 13:58; 22.03 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Põhimõtteliselt üks ja sama ülesanne, ainus vahe on, et tuleb arvestada kas on tegemist elusa või eluta asjaga. Aga tee nüüd see koolieelikule selgeks :)[/tsitaat]Kui elusal ja elutal vahet teeb, siis kujutab otsustamiseks ennast selle elusa asemele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks see ka nii lihtne ja ühene pole. Kuidas siis näiteks nuku või kasvõi Lenini pead kujutava skulptuuri korral selle parema-vasakuga on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 10:44; 22.03 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

:)))) Lenini pea on küll hea näide! Ilmselt tuleb lihtsalt loota, et nii filosoofiliseks laste ülesanded ei lähe…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.03 10:09; 22.03 10:13; 22.03 10:55; 22.03 12:04; 22.03 13:58; 22.03 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on vaja teada, kumb on jõe parem ja kumb vasak kallas- siis seistakse nii, et nägu voolusuunas ja siis ongi selge: paremkallas jääb sinu paremale käele, vasakkallas vasakule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan, et aitasin oma lapsel sellist ülesannet lahendada ja arutlesime ka pikalt. Pildile tuli joonistada tüdruk ja siis temast vasakule ja paremale asju. Et lihtsam oleks, joonistasimegi tüdruku selja tagant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps Vasakul ja paremal pool – kuidas on siis õige?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.